Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Pregled rezultata glasanja: Da li bi ste kupili komponentu za kompjuter da je proizvedena u Srbiji
Da 33 63,46%
Ne 19 36,54%
Glasova: 52. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.11.2009, 18:19   #21
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Komponente za kompjuter napravljene u Srbiji

Možeš da proizvedeš i kantu koja ima dodatne funkcije. Daš za reklamu, i videćeš samo kako će je kupovati i držati negde u šupi ili podrumu. Samo sekund reklame je čitavo malo bogatstvo, o novinama koje ipak imaju ograničen pristup kod potrošača da i ne govorimo. Ako imaš milion i kusur miliona evra, zaposli konsultanta, ponesite po jednu akt tašnu i pravac Kina ili Tajvan na ugovaranje posla.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2009, 19:22   #22
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Komponente za kompjuter napravljene u Srbiji

Ljudi, čovek radi teoretski rad na papiru za neku školu (fax), tako da su podpitanja "gde bi ih školovao" sasvim nevažna...

Odgovor na pitanje - ako je proizvod kvalitetan i konkurentan, zabole me gde je napravljen i ko je plakao svu noć da ga dobijem po toj ceni.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2009, 20:30   #23
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Komponente za kompjuter napravljene u Srbiji

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Ljudi, čovek radi teoretski rad na papiru za neku školu (fax), tako da su podpitanja "gde bi ih školovao" sasvim nevažna...

Odgovor na pitanje - ako je proizvod kvalitetan i konkurentan, zabole me gde je napravljen i ko je plakao svu noć da ga dobijem po toj ceni.
Bas tako.

@Stefan

Hodajuci tankom granicom izmedju stvarnosti i realnosti, mozda bi trebalo da za proizvod uzmes kuciste racunara i/ili napajanja a na kraju krajeva i hladnjaka. Tu mozes i da kazes da je tvoj "naucnik" napravio novi jos nevidjeni layout za napajanje pa si time ostvario prodor na trziste (ipak je to iz domena elektrotehnike lakse ce ljudi da prime), ili si napravio kuciste koje po dizajnu, kvalitetu parira recimo CM Cosmosu a jeftinije ja za nekih 20% (Ovo je dobar primer jer tu coveka koji je osmislio izgled hvale na sve strane, navodno i mi imamo slican primer a to je boca za pelinkovac)

Mozes i da napises da kako si kvalitetnim proizvodom i primernom rukovodstvom dobio na tenderu za dizajniranje/proizvodnju kucista nekih proizvodjaca laptopova i slicno.

To su neke od mojih ideja, ako mislis da ti odgovaraju, razmisljaj u tom pravcu.

EDIT: A i ne moras da krenes od nule, naprimer ljudi sa mog faxa su uzeli lcd ili plazma tv (ne znam tacno posto sam video samo na izlozbi) i podelili ekran na pola (virtuelno naravno) i prikazali razliku izmedju 50 i 100 Hz. Sad sustinu te price bas i ne znam, ti mozes da kazes da si napravio pcb za taj tv koji trosi manje i daje bolji prikaz itd. Uzimas display-e (vecina proizvodjaca ionako bas to radi) i montiras svoju elektroniku i svoje kuciste, plastiku itd.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2009, 20:45   #24
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Komponente za kompjuter napravljene u Srbiji

Možeš takođe i lošu robu da proizvedeš, a da je dobro prodaš. Jako je bitno znati takav jedan falširan proizvod (uslovno rečeno), prodati u raskošnom pakovanju. Ovi naši tzv. privrednici slabo polažu računa u pakovanje. Ovde ima dosta dobrih proizvoda koji ne mogu i zbog toga da nađu mesto kod kupca.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2009, 20:59   #25
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Komponente za kompjuter napravljene u Srbiji

hmm poceti od nule. prvo treba da se smisli naziv. zatim bi mi tek krenuli da pravimo single core procesore. dok ce intel i amd napraviti i sestojezgarni procesor. mislim uzeo bi ga... da naprave sa u vr glave 2 jezgra onda bi uzeo. ali ko bi pravio chipsete i da li ce MS ili neko drugi izdati drajvere za proc il tako nesto
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2009, 0:43   #26
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Komponente za kompjuter napravljene u Srbiji

Hvala svima na izdašnim savetima, nisam mogao ranije da odgovorim jer sam bio zauzet u školi. Danas sam napisao rad i moja firma se bavi proizvodnjom i prodajom RAM memorija i hard diskova. Postoji već 1 godinu i posluje dobro jer nema konkurenciju u našoj zemlji zato što sve firme kojima treba komp kupuju hardove i ram memoriju od mene jer je u proseku 10% jeftinija od ostalih.

To je naravno samo teorija, ne mora da bude 100 % stvarno kao što je rekao Eniaroyah i ovim putem mu se zahvaljujem na komentaru. Naravno moj adut je kvalitet jer se memorije ne kvare, nova tehnologija na kojoj su bazirani i biorazgradljivost. Iako ovo deluje malo nemoguće, neki će se složiti, dozvoljena je ovakva doza mašte. Moje drugarice npr. su pisale za dzempere, iako svaka, ali bukvalno svaka prodavnica ima dzempere one su ipak pisale za to. Bitnije je bilo to šta će uraditi kako bi unapredile proizvod i kako će ga promovisati. Naravno ja sam se više fokusirao na to nego na sam proizvod jer kako piše u prvom postu pravio sam marketing plan. A sad nadam se da znate šta je to.

Sad bih samo voleo da svi lepo glasaju koji su zaboravili kako bih imao tačne podatke koje bih pomenuo kao da sam izvršio anketu.

Još jednom zahvaljujem se svima.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2009, 2:01   #27
Martok
Veteran
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: U Gostima
Poruke: 844
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 302 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Komponente za kompjuter napravljene u Srbiji

Ne bi uzeo neku klasicnu komponentu (tipa graficka na primer). Jer ocekujem da sve u Srbiji pukne pre ili kasnije, pa bi onda ostao bez podrske (drajveri za novu verziju OS-a na primer). Zato bi tako nesto bi kupio samo od dokazane firme bez obzira odakle je. A kako takve firme nema u srbiji onda nista. Eventualno bi uzeo nesto sto ne zahteva kontinuiranu podrsku, na primer fles memorija ili dvd rezac, tako nesto ...
Martok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2009, 21:12   #28
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Komponente za kompjuter napravljene u Srbiji

Fleš memorija, što reče predhodnik,memorija, tastatura, podloga, ventilator, kućište, može komotno da se proizvodi ovde, kao što se i proizvodi.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li mogu sam sklopiti kompjuter? MI66 ŠDK - Osnovne komponente 4 7.11.2009 18:11
Kako da utvrdim komponente? intenzivno Kvarovi 8 19.10.2008 23:58
Ne mogu da ugasim kompjuter na Visti Robert Operativni sistemi 6 23.5.2008 0:55
Da li je Srbiji potrebna internet stranka? freeminder Brbljaonica 28 23.12.2007 19:56
Vista Plavi Ekran kada gasim kompjuter? Captain Jack Sparrow Operativni sistemi 10 8.12.2007 1:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com