![]() |
![]() |
|
|||||||
| Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#1 |
|
Starosedelac
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.472
Zahvalnice: 398
Zahvaljeno 195 puta na 140 poruka
|
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
Starosedelac
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.690
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 245 puta na 227 poruka
|
osecam da ce imati efekta na ipad koliko je zune imao na ipod
|
|
|
|
|
|
#3 |
|
Starosedelac
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.472
Zahvalnice: 398
Zahvaljeno 195 puta na 140 poruka
|
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.421
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 3.402 puta na 2.045 poruka
|
Stoji da uređaj na papiru zvuči impresivno ali ovde će najbitniji faktor biti cena.
|
|
|
|
|
|
#5 |
|
information junkie
|
Mislim da je ovo prva stvar koju je MS napravio, a da mi se sviđa (dobro, može tu da se ugura i Win7). Samo što će verovatno koštati kao polovni bubreg na tajlandskom crnom tržištu :/
|
|
|
|
|
|
#6 |
|
Banana
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.113
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.358 poruka
|
Pored svih napora velikih kompanija, i dalje ne vidim potrebu za ovakvim uređajima (digitalnim tablicama). Šta god zamislim da bih mogao da radim sa tim... parče papira i olovka rade brže i jeftinije. Ili desktop računar, ako je vezano za net.
|
|
|
|
|
|
#7 |
|
Starosedelac
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.472
Zahvalnice: 398
Zahvaljeno 195 puta na 140 poruka
|
|
|
|
|
|
|
#8 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.421
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 3.402 puta na 2.045 poruka
|
Citat:
Ni Android tableti nisu ništa bolji. Sporost u radu (slab odziv), generalno mali stepen autonomije, nestabilnost u radu i peripetije oko softvera (upgrade i Google market)... Dovoljno. Na ostale ne vredi trošiti reči. Zato se i nadam da će Microsoft uspeti da progura ovaj uređaj ako ni zbog čega drugog onda zbog Windows-a 8 koji bi trebalo bar na tabletima da bude upotrebljiv (na desktop računarima sigurno nije). |
|
|
|
|
|
|
#9 | |
|
Starosedelac
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.472
Zahvalnice: 398
Zahvaljeno 195 puta na 140 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#10 |
|
V.I.P. Test Play
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.913
Zahvalnice: 5.980
Zahvaljeno 4.150 puta na 2.713 poruka
|
Mene su impresionirale hardverske inovacije.
Sistem hladjenja: mali otvori sa svih strana (pa ne moze da se blokira). Tastatura, koja je u isto vreme pokrivac za tablet, bas kao iPad-ov pokrivac. Ko bi verovao da tablet, zajedno sa tastarurom, moze da se nosi kao notes, bez problema. Cak ima i touchpad, ako treba podrska sa kursor misa. Plus dolazi i u touch i u click varijanti. I naravno, jednostavno ali efikasno resenje, zvano stalak (sve sa "klik" ).Takodje, pro verzija Surface-a deluje kao proizvod, za koji je i krojen Win8. Hibrid tableta i ultrabook laptopa. Mislim da ce zahvaljujuci njuemu Microsoft uspeti da "progura" Windows 8. Sa druge strane jefinitija verzija sa ARM cipom ima RT verziju windowsa, tj. win8 bez desktopa, gde su sve metro aplikacija kompatibilne i sa Win8. Ovo je naravno zato sto je ARM arhitektura nekompatibilna sa x86 aplikacijama, pa nema poente imati desktop. P.S. Inace, ko je gledao prezentaciju (vidi win8 temu za youtube linkove), moze primetiti da je MS-ov marketing prilicno dobro iskopirao Apple-ov marketing, sto je naravno dobra stvar (jer radi pos'o). |
|
|
|
|
|
#11 |
|
Starosedelac
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.472
Zahvalnice: 398
Zahvaljeno 195 puta na 140 poruka
|
Hoce li Pro verzija imati klasican desktop? Sa my computer,folderima...?
|
|
|
|
|
|
#12 |
|
Veteran
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 865
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
|
kolko sam shvatio ovo pro verzija ima instaliran win8 kao na desktopu. neznam za ipad ali ovo ce biti ubica netbuka tj zamenice ga
|
|
|
|
|
|
#13 |
|
Starosedelac
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.472
Zahvalnice: 398
Zahvaljeno 195 puta na 140 poruka
|
To je ono sto sam oduvek trazio od tableta. Bas ovo. Ako bude normalna cena,potrudicu se da ga nabavim,makar polovan. Pominje li se ko ce biti zaduzen za grafiku?
|
|
|
|
|
|
#14 |
|
V.I.P. Test Play
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.913
Zahvalnice: 5.980
Zahvaljeno 4.150 puta na 2.713 poruka
|
|
|
|
|
|
|
#15 |
|
V.I.P. Test Play
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.913
Zahvalnice: 5.980
Zahvaljeno 4.150 puta na 2.713 poruka
|
Ne bih bar rekao ubica netbooka, jer za razliku od istih imace snagu ultrabooka, a uz to i kostati ko jedan ultrabook (rang cena 800-1000e).
|
|
|
|
|
|
#16 | |
|
Starosedelac
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.472
Zahvalnice: 398
Zahvaljeno 195 puta na 140 poruka
|
Citat:
Zamisli sliku na ekranu koji ima 10 inca,a rezoluciju 1920x1080, i5 ivy,magnezijumsko kuciste,win 8...Samo cekam da pronadjem koji graficki cip ce biti ugradjen,plazim se da me to ne razocara
|
|
|
|
|
|
|
#17 |
|
Starosedelac
|
|
|
|
|
|
|
#18 |
|
Starosedelac
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.472
Zahvalnice: 398
Zahvaljeno 195 puta na 140 poruka
|
Sta reci... Odlicno. Moze tu nesto da se odigra. Kad ce se pojaviti ovo kod nas?
|
|
|
|
|
|
#19 |
|
Starosedelac
|
Pri lansiranju će surface biti Wi-Fi-only
kasnije će tek dodate 3g i 4g a cena od 599$ za windows RT i 1000$ za windows 8 pro..![]() Jer Stiv Balmer radi za konkurenciju
|
|
|
|
|
|
#20 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.421
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 3.402 puta na 2.045 poruka
|
Odakle ti ti podaci?
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Tagovi |
| tablet |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Sukob drajvera ? | Kroket | Kvarovi | 20 | 9.12.2009 19:07 |
| Microsoft PowerPoint 2003 | wu-gambino | Operativni sistemi | 1 | 15.4.2008 22:52 |
| microsoft surface | THE_BOSS | Konzole | 1 | 10.6.2007 21:53 |
| Microsoft pravi portabl konzolu... | chris | Konzole | 4 | 13.5.2007 20:50 |
| Service Pack 2 nedođija! | holodoc | Operativni sistemi | 50 | 19.11.2006 17:14 |