Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.11.2005, 19:19   #21
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Konfiguracija

Citat:
Guliver kaže:
pa da je crt toliko dobar najnoviji graficke karte ne bi izlazile sa dva DVI prikljucka znachi da CRT polako ide u penziju(zasluzenu)
Ма нису CRT монитори уопште бољи од LCD-а, ал' цена и даље говори своје.CRT ће постати застарео тек кад се цена LCD-а спусти на његов ниво.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2005, 22:51   #22
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Konfiguracija

u pravu si ali zasto onda izlaze graficke sa dva Dvi izlaza x1600xt na primer ako neko zeli tu graficku a nema LCD onda mora i monitor da kupuje ili pak postoji neki prikljucak neznam
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2005, 23:11   #23
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija

Dobiješ uz monitor (bar je tako za samsunga) kabal i za DVI i za klasični analogni.
Viper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2005, 0:56   #24
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Konfiguracija

Citat:
Guliver kaže:
u pravu si ali zasto onda izlaze graficke sa dva Dvi izlaza x1600xt na primer ako neko zeli tu graficku a nema LCD onda mora i monitor da kupuje ili pak postoji neki prikljucak neznam
Ма нису они тако блесави Наравно да не мора да купује LCD монитор јер постоје јефтини адаптери.Још сам уз своју стару графичку Abit Siluro Ti4200 64MB DDR добио DVI->D-Sub адаптер који служи за качење CRT монитора на DVI излаз.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2005, 9:54   #25
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Konfiguracija

zna9o sam da postoji neka kvaka
thax
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2005, 22:08   #26
Preteca
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija

Dobro dosta vise o monitorima!
to je zavrseno,kupio sam 713N
Jos nisam uze racunar,u razmisljanje me je bacila ploca asus P5LD2..uporedite je molim vas sa Gigabyte GA-8I945-g ...
Kakva je karta GF 6600 TD?
Preteca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2005, 22:27   #27
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Konfiguracija

Citat:
Preteca kaže:
Dobro dosta vise o monitorima!
to je zavrseno,kupio sam 713N
Jos nisam uze racunar,u razmisljanje me je bacila ploca asus P5LD2..uporedite je molim vas sa Gigabyte GA-8I945-g ...
Kakva je karta GF 6600 TD?
Какав је монитор, да л' се примећују духови у играма.
То су све доста добре плоче, ал' ако ниси Intel фан, уштеди пара и узми неку nForce4 Ultra плочу и бићеш екстра задовољан, такође није баш мудро упаривати једну тако слабу графичку и јаку плочу, за перформансе је далеко важнија што боља графичка, плоча може да буде и просечна.Графичка са доста добрим односом цена квалитет је Club-3D 6600GT PCI-E за 156 евра ил' још боље X800RX за 180 евра.
А као добар пандан Pentium4 630 процесору ту је Athlon 64 3200+ Venice по сличној цени.

Poslednja ispravka: Atila (10.11.2005 u 22:32)
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2005, 0:16   #28
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Konfiguracija

po meni 6600tf uopste nije slaba graficka bolje je da kupi dobru plochu i dobar procesor pa kasnije moze da zameni graficku ako mu ne odgovara
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2005, 0:25   #29
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Konfiguracija

Citat:
Guliver kaže:
po meni 6600tf uopste nije slaba graficka bolje je da kupi dobru plochu i dobar procesor pa kasnije moze da zameni graficku ako mu ne odgovara
6600tf зар су избацили нову картицу Мислио си ваљда GT.
Ако има довољно пара најбоље је да одмах узме што боље могуће.А ако би је после заменио, стару не би мог'о да прода по реалној цени.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2005, 0:35   #30
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Konfiguracija

pogreshio sam mislio sam Na TD btw da li je bolje da grafichku proda po nizoj ceni ili plochu i procesor;(
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2005, 2:02   #31
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Konfiguracija

Citat:
Guliver kaže:
pogreshio sam mislio sam Na TD btw da li je bolje da grafichku proda po nizoj ceni ili plochu i procesor;(
Најбоље је да узме све што квалитетније и да тако ништа не мора да продаје барем следеће 2 године.
За прошли комп који сам купио у јулу '02. дао сам скоро 1000 евра, ал' ме је зато добро служио и тек сам сад скоро узео нови.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2005, 18:26   #32
Milos Vojinovic
Novi član
 
Član od: 14.11.2005.
Lokacija: zarkovo!!!
Poruke: 25
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
NE UZIMAJ LG-jev DVD-ROM!
LiteOn ili Asus, ništa drugo!
nikako ni jedno ni drugo. LiteOn iliti LiteOff po Kuzmi, a lg je junk oduvek menije dvd-rw crkavo 2x a ni ranije lg proizvodi se nisu nikako pokazali kao dobri.
Milos Vojinovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2005, 22:56   #33
Preteca
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija

Hvala puno svima za savjete,na kraju sam kupio,pomalo neocekivano,ali mislim da je dobro:
Asus P5LD2
Intel PIV 3Ghz,2MB
Asus Ge Force 6600 256 mb
DVD RW Asus
DVD ROM Samsung
2x512 MB RAM
WD 120GB
Chieftec 400W
Preteca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2005, 19:53   #34
emp_m
Član
 
Član od: 26.11.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 96
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku emp_m Slanje poruke preko MSN-a korisniku emp_m
Question Re: Konfiguracija

Mogu li da znam kolko si platio tu konfiguraciju bez monitora,ako nije tajna
Jer i ja razmisljam o kupovini a iz Podgorice sam.
emp_m je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 22:28   #35
Preteca
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija

735 eura, cenkanjem

Poslednja ispravka: Sasa (27.11.2005 u 23:55)
Preteca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 22:59   #36
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Konfiguracija

Citat:
Preteca kaže:
Hvala puno svima za savjete,na kraju sam kupio,pomalo neocekivano,ali mislim da je dobro:
Asus P5LD2
Intel PIV 3Ghz,2MB
Asus Ge Force 6600 256 mb
DVD RW Asus
DVD ROM Samsung
2x512 MB RAM
WD 120GB
Chieftec 400W
Веома добра конфа, само што би било боље да си уз'о неку јефтинију плочу и јачу графичку.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 14:01   #37
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Konfiguracija

@Atila

Naravno da nije.Uvek je bolje uzeti maximalno kvalitetnu plocu koja ce mnogo duze da se koristi od graficke.Na istu maticnu se moze kasnije staviti brzi procesor,dok se graficka cela menja.6600 je sasvim dovoljni za duzi period,a kasnije ce da se menja.Zasto bi uze losiju Mb i rizikovao na stabilnost,losijem kvalitetu i uopste radu celog racunara?Nisi napomenu ciji je ram.

Poslednja ispravka: ACHTUNG (28.11.2005 u 14:07)
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 15:15   #38
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija

Taj rezon sa maticnom plocom je vazio nekada davno, sada kada se socketi menjaju na max 2 godine, vise ne vredi.

Prakticno se cpu i ploca prodaju i kupuju zajedno, komplet, a cesto i graficka sa njima.

Pozdrav!
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 15:44   #39
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Konfiguracija

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
NE UZIMAJ LG-jev DVD-ROM!
LiteOn ili Asus, ništa drugo!
Tj. isti đavo! da li znaš da je Asus samo nalepnica preko Lite-on-a i prepravljeno ime u firmware-u. Kako ništa drugo?! Hoćeš da kažeš da su bolji od Plextora?! I ja imam po dva optička na oba kompa. Oba DVD-roma su Plextori (jedan 116a2 a drugi 130). Čuvam rezače, navika valjda. u svakom slučaju brže i bolje čitaju od rezača (Nec 7900 i 3540)
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 16:19   #40
oklagija
Član
 
Član od: 13.11.2005.
Poruke: 272
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija

Citat:
Milos Vojinovic kaže:
nikako ni jedno ni drugo. LiteOn iliti LiteOff po Kuzmi, a lg je junk oduvek menije dvd-rw crkavo 2x a ni ranije lg proizvodi se nisu nikako pokazali kao dobri.
I onda se pojavi neki " " kojem je kuzma bog...
Uzmi asus i ne brini, inace konf. je ok samo nemoj uzeti hd maxtor
vec wd.
oklagija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com