![]() |
![]() |
|
|||||||
| Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#21 | |
|
Starosedelac
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#22 |
|
Veteran
|
u pravu si ali zasto onda izlaze graficke sa dva Dvi izlaza x1600xt na primer ako neko zeli tu graficku a nema LCD onda mora i monitor da kupuje ili pak postoji neki prikljucak neznam
|
|
|
|
|
|
#23 |
|
Član
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
|
Dobiješ uz monitor (bar je tako za samsunga) kabal i za DVI i za klasični analogni.
|
|
|
|
|
|
#24 | |
|
Starosedelac
|
Citat:
Наравно да не мора да купује LCD монитор јер постоје јефтини адаптери.Још сам уз своју стару графичку Abit Siluro Ti4200 64MB DDR добио DVI->D-Sub адаптер који служи за качење CRT монитора на DVI излаз.
|
|
|
|
|
|
|
#25 |
|
Veteran
|
zna9o sam da postoji neka kvaka
thax |
|
|
|
|
|
#26 |
|
Član
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
|
Dobro dosta vise o monitorima!
to je zavrseno,kupio sam 713N Jos nisam uze racunar,u razmisljanje me je bacila ploca asus P5LD2..uporedite je molim vas sa Gigabyte GA-8I945-g ... Kakva je karta GF 6600 TD? |
|
|
|
|
|
#27 | |
|
Starosedelac
|
Citat:
То су све доста добре плоче, ал' ако ниси Intel фан, уштеди пара и узми неку nForce4 Ultra плочу и бићеш екстра задовољан, такође није баш мудро упаривати једну тако слабу графичку и јаку плочу, за перформансе је далеко важнија што боља графичка, плоча може да буде и просечна.Графичка са доста добрим односом цена квалитет је Club-3D 6600GT PCI-E за 156 евра ил' још боље X800RX за 180 евра. А као добар пандан Pentium4 630 процесору ту је Athlon 64 3200+ Venice по сличној цени. Poslednja ispravka: Atila (10.11.2005 u 22:32) |
|
|
|
|
|
|
#28 |
|
Veteran
|
po meni 6600tf uopste nije slaba graficka bolje je da kupi dobru plochu i dobar procesor pa kasnije moze da zameni graficku ako mu ne odgovara
|
|
|
|
|
|
#29 | |
|
Starosedelac
|
Citat:
Мислио си ваљда GT.Ако има довољно пара најбоље је да одмах узме што боље могуће.А ако би је после заменио, стару не би мог'о да прода по реалној цени. |
|
|
|
|
|
|
#30 |
|
Veteran
|
pogreshio sam mislio sam Na TD btw da li je bolje da grafichku proda po nizoj ceni ili plochu i procesor;(
|
|
|
|
|
|
#31 | |
|
Starosedelac
|
Citat:
За прошли комп који сам купио у јулу '02. дао сам скоро 1000 евра, ал' ме је зато добро служио и тек сам сад скоро узео нови. |
|
|
|
|
|
|
#32 | |
|
Novi član
Član od: 14.11.2005.
Lokacija: zarkovo!!!
Poruke: 25
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#33 |
|
Član
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
|
Hvala puno svima za savjete,na kraju sam kupio,pomalo neocekivano,ali mislim da je dobro:
Asus P5LD2 Intel PIV 3Ghz,2MB Asus Ge Force 6600 256 mb DVD RW Asus DVD ROM Samsung 2x512 MB RAM WD 120GB Chieftec 400W |
|
|
|
|
|
#34 |
|
Član
|
Mogu li da znam kolko si platio tu konfiguraciju bez monitora,ako nije tajna
![]() Jer i ja razmisljam o kupovini a iz Podgorice sam. |
|
|
|
|
|
#35 |
|
Član
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
|
735 eura, cenkanjem
Poslednja ispravka: Sasa (27.11.2005 u 23:55) |
|
|
|
|
|
#36 | |
|
Starosedelac
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#37 |
|
Starosedelac
|
@Atila
Naravno da nije.Uvek je bolje uzeti maximalno kvalitetnu plocu koja ce mnogo duze da se koristi od graficke.Na istu maticnu se moze kasnije staviti brzi procesor,dok se graficka cela menja.6600 je sasvim dovoljni za duzi period,a kasnije ce da se menja.Zasto bi uze losiju Mb i rizikovao na stabilnost,losijem kvalitetu i uopste radu celog racunara?Nisi napomenu ciji je ram. Poslednja ispravka: ACHTUNG (28.11.2005 u 14:07) |
|
|
|
|
|
#38 |
|
Darth Moderator
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
|
Taj rezon sa maticnom plocom je vazio nekada davno, sada kada se socketi menjaju na max 2 godine, vise ne vredi.
Prakticno se cpu i ploca prodaju i kupuju zajedno, komplet, a cesto i graficka sa njima. Pozdrav! |
|
|
|
|
|
#39 | |
|
Neozbiljni kolega
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#40 | |
|
Član
Član od: 13.11.2005.
Poruke: 272
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
|
Citat:
" kojem je kuzma bog...Uzmi asus i ne brini, inace konf. je ok samo nemoj uzeti hd maxtor vec wd. |
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|