Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.11.2005, 12:38   #1
Preteca
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Konfiguracija

Zdravo svima!
odlucio sam da kupim novi komp,jer ne vidim vise svrhu sa svojim 5 godina starim kompjuterom(Abit VA6,Celeron 566 MHz..)pa sam se odlucio(nakon mjesec dana lutanja) za sljedecu konfiguraciju:

Gigabyte GA-8I945-G, LGA 775, Intel 945P, PCIE, DDR2, RAID
Intel PENTIUM IV 630 HT 3,0GHz, LGA 775, FSB 800, 2 MB, EM64T, box
ATI Radeon X700, 256MB, 128 bit, TV out, PCI Ex
2x512 MB DDR2
Maxtor 120GB 7200rpm
DVD LG
DVD RW LG 16x black
Samsung SM 710N TFT 17"
ATX midi tower 400W

Zelio bih da cujem vase komentare..Najvise me zanima da li postoji neka komponenta koja je mnogo bolja od predocene a nije drasticno skuplja,a u najvecoj sam nedoumici oko monitora,da li da dodam novca za 713N,mada uopste ne znam koje su bitne razlike izmedju njih...
Unaprijed hvala
Preteca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2005, 12:50   #2
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija

1.Raspitaj se cije proizvodnje je Radeon.
2.Sta ce ti dva opticka drajva?
3.Jos memorije je uvek pozeljno...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2005, 17:30   #3
Preteca
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija

GPU je gigabajtov..kako mislis sta ce mi dva opticka uredjaja?Sta predlazes?
Preteca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2005, 17:53   #4
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.302
Zahvalnice: 2.264
Zahvaljeno 5.040 puta na 2.933 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija

NE UZIMAJ LG-jev DVD-ROM!
LiteOn ili Asus, ništa drugo!
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2005, 18:08   #5
goran.rs
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 284
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija

Mozda ti je bolje da uzmes 6600 gt
goran.rs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2005, 18:50   #6
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ÷÷÷÷÷
Poruke: 8.937
Zahvalnice: 2.498
Zahvaljeno 1.993 puta na 1.455 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
NE UZIMAJ LG-jev DVD-ROM!
LiteOn ili Asus, ništa drugo!
za LG se slazem... ali, mislim da je i NEC na vrhu...

inace, memorije je sasvim dovoljno (za sada )
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2005, 19:10   #7
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija

Slazem se da LG ne uzimas. Ali ni Lite-On.
Asus, Pioneer, Plextor, Nec su ok
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2005, 18:26   #8
Milos Vojinovic
Novi član
 
Član od: 14.11.2005.
Lokacija: zarkovo!!!
Poruke: 25
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
NE UZIMAJ LG-jev DVD-ROM!
LiteOn ili Asus, ništa drugo!
nikako ni jedno ni drugo. LiteOn iliti LiteOff po Kuzmi, a lg je junk oduvek menije dvd-rw crkavo 2x a ni ranije lg proizvodi se nisu nikako pokazali kao dobri.
Milos Vojinovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2005, 22:56   #9
Preteca
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija

Hvala puno svima za savjete,na kraju sam kupio,pomalo neocekivano,ali mislim da je dobro:
Asus P5LD2
Intel PIV 3Ghz,2MB
Asus Ge Force 6600 256 mb
DVD RW Asus
DVD ROM Samsung
2x512 MB RAM
WD 120GB
Chieftec 400W
Preteca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 16:19   #10
oklagija
Član
 
Član od: 13.11.2005.
Poruke: 272
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija

Citat:
Milos Vojinovic kaže:
nikako ni jedno ni drugo. LiteOn iliti LiteOff po Kuzmi, a lg je junk oduvek menije dvd-rw crkavo 2x a ni ranije lg proizvodi se nisu nikako pokazali kao dobri.
I onda se pojavi neki " " kojem je kuzma bog...
Uzmi asus i ne brini, inace konf. je ok samo nemoj uzeti hd maxtor
vec wd.
oklagija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 15:44   #11
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Konfiguracija

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
NE UZIMAJ LG-jev DVD-ROM!
LiteOn ili Asus, ništa drugo!
Tj. isti đavo! da li znaš da je Asus samo nalepnica preko Lite-on-a i prepravljeno ime u firmware-u. Kako ništa drugo?! Hoćeš da kažeš da su bolji od Plextora?! I ja imam po dva optička na oba kompa. Oba DVD-roma su Plextori (jedan 116a2 a drugi 130). Čuvam rezače, navika valjda. u svakom slučaju brže i bolje čitaju od rezača (Nec 7900 i 3540)
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2016, 23:30   #12
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.473
Zahvalnice: 532
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija

Koji nekro
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com