![]() |
![]() |
|
|||||||
| Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice... |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#41 |
|
Banned
|
Ma ovo sa Kupinda....
|
|
|
|
|
|
#42 |
|
Starosedelac
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
|
Ja ne vidim tu na Kupindu.
|
|
|
|
|
|
#43 |
|
Starosedelac
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
|
Evo i meni stigla ova kartica. Instalirana lepo, razlika je veoma primetna. Osećaj kao da si kupio novo pojačalo, jednostavno stvori novu dimenziju zvuka.
I pitanje pošto je instalacija sasvim lepo prošla, da li je normalno da levi zvučnik( na desnom je pojačalo), prilikom pojačavanja zvuka na samim zvučnicima, kao da malo šuška ali samo dok je pojačavanje u toku. Kada prestanem sa pojačavanjem i to prestane i muzika normalno ide nikakvo šuštanje. Eh sada da li je to neki problem, meni nešto posebno ne smeta, ali eto da proverim. |
|
|
|
|
|
#44 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 7.605
Zahvalnice: 1.022
Zahvaljeno 4.173 puta na 2.501 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci: | ||
dile (1.10.2011) | ||
|
|
#45 |
|
Starosedelac
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
|
Ne smeta uopšte, sve je uredu. Nego eto da proverim i to.
Elem prvi problemi su se javili pa da vidim šta mi je činiti. Dakle instalirani driveri, koji su dati ovde u temi i nakon instalacije pokrenuo "CrystalizerUnlocker" eh nakon toga sve je super radilo kako sam napisao. Nakon nekih 2 sata muzike, prestao da se čuje ikakav zvuk, ja to nisam odmah primetio. Onda proverim sve kablove itd. sve je na mestu. Restartujem komp. i pri paljenju čuje se onaj welcome sound normalno na oba zvučnika( i onda malo kasnije neki zvuk kao pri gašenju) i nikakav zvuk ne izlazi. Windows ne pokazuje da nešto nije uredu. Muzika sve regularno izgleda, ali zvuka nigde. Nakon toga reinstaliram drivere iz temelja i onda krene zvuk da se čuje samo sa jednog zvučnika, ali se čuje, da bi restartom nestao i sa njega. Bakćao sam se sa njime do 02:00AM i onda rekoh, ajde sutra ću i evo sada radi na oba. Gde sam pogrešio? P.S. Pri pokretanju "CrystalizerUnlocker" - Ispiše mi ono tipa ovo otključava kartice te i te, sa tim čipom ja kliknem OK, eh onda izbaci nešto kao(sllično Error prozoru) - Restart windows i nešto iz Safe moda, nisam detaljno zapamtio, ali ako treba pokušaću opet, ako je to možda uzročnik. |
|
|
|
|
|
#46 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 7.605
Zahvalnice: 1.022
Zahvaljeno 4.173 puta na 2.501 poruka
|
Meni ti modovani driveri nisu hteli da rade lepo sem ako ih ne instaliram iz safe moda (što tebi u toj poruci očigledno i piše), tako da prvo preporučujem da se tako instaliraju pa da se vidi šta dalje.
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci: | ||
dile (1.10.2011) | ||
|
|
#47 |
|
Starosedelac
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
|
Evo sada sam probao. Reinstaliro drivere, ponovo sve instalirao iz Safe moda i opet isto. Ne znam šta mi je činiti?
E da onaj Crystalizer Unlocker lepo dovrši iz safe moda, onda kada uđem normalno u Win onda se čuje welcome sound i doslovno kao da ih je neko na trenutak isključio i onda zvuka nema...
|
|
|
|
|
|
#48 |
|
V.I.P. Test Drive
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
|
Proveri podeshavanja u Creative Console Launcheru (akcenat na mixer i na speakers and headphones), kao i u Properties od svog zvuchnog sistema, onaj windowsov. Tu proveri koji je sempl rejt i probaj to malo da izmenjash, kao i da nije sluchajno ukljuchen digital output ili tako neshto. "Allow applications to take exclusive control of this device" i "Give exclusive mode application priority" treba da budu chekirani.
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci: | ||
dile (2.10.2011) | ||
|
|
#49 |
|
Starosedelac
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
|
I dalje ništa i dalje pokušavam, ali ništa izgleda. Recite mi da li ima nekakve vez što mi je onaj kabl od front panela( na njeu piše HD audio) priključen na matičnu ploču?
|
|
|
|
|
|
#50 |
|
V.I.P. Test Drive
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
|
Front panel izlaz ti svejedno ne mozhe raditi nikako na Audigy-ju, pa osim ako si neshto skarabudzio kako bi koristio i integrushu, iskljuchi to. Ima nekih homemade varijanti da se to sredi, ali je komplikovano. Jesi li iskljuchio u BIOS-u integrushu?
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci: | ||
dile (2.10.2011) | ||
|
|
#51 |
|
Starosedelac
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
|
Nisam. Da li trebam?
|
|
|
|
|
|
#52 |
|
V.I.P. Test Drive
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
|
Odradi to i iskljuchi front panel, ako necesh dalje koristiti integrushu. Moguce da ce ovo reshiti problem.
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci: | ||
dile (2.10.2011) | ||
|
|
#53 |
|
Starosedelac
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
|
Evo da obavestim, da sam uspeo da je osposbim. Isključio sam onaj front panel sa ploče i hvala Bogu za sada radi bez problema. Prvo je radila na oficijelnim driverima, a zatim i na modovanim.
Nadam se da će tako i ostati. Iz BIOS-a nisam isključivao, jer sam dva puta gledao i nisam video opciju za zvučnu, ali pogledaću ponovo danas kasnije ...Uglavnom hvala puno Aibo i Doomche, ako negde zapne opet( a nadam se da neće) priskačite...
|
|
|
|
|
|
#54 |
|
d-_-b
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.385
Zahvalnice: 1.673
Zahvaljeno 2.357 puta na 1.543 poruka
|
Ako me sećanje dobro služi, modovani drajveri se znatno lakše instaliraju na XP-u nego na 7ici.
Ja sam se isto namučio da osposobim taj Crystalizer (jedna od najbitnijih opcija/prednosti mod. drajvera) na W7.
|
|
|
|
|
|
#55 |
|
V.I.P. Test Drive
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
|
Djole, nemoj sad da velichash svoju lenjost:
1. Restart u Safe Mode 2. Pokrenesh CrystalizerUnlocker.exe 3. Kliknesh "OK"
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci: | ||
Partybreaker (3.10.2011) | ||
|
|
#56 |
|
Starosedelac
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
|
Eeeeee bem mu miša, ala me zeza. Dakle isključio sam zvučnu na matičnoj, zatim radilo lepo sa modovanim driverima, pa počelo da zeza. Onda instalirao one oficijelne i ponovo slično, nakon dužeg rada zvuk kao da utihne i čuje se samo na jednom zvučniku upola slabije.
|
|
|
|
|
|
#57 |
|
Starosedelac
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
|
EDIT :
Evo da se javim posle nekog vremena. Uspeo sam da otklonim problem, tako što sam nabavio novu zvučnu tj. onu zamenio. Naime izgleda da nije do drivera i nikakvih bakrača nego do same zvučne(iako se dečko kune da je isprobao i da je njemu radila), ali eto dobio sam drugu koja evo da kucnem drvo lepo radi već neko vreme uz modovane drivere. Sada mogu da
|
|
|
|
|
|
#58 |
|
V.I.P. Zvuk na računaru
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
|
Jel probao neko da dobije na Audigy 2 digitalni izlaz da se dobije i poveže
preko coaxial kabla..Kod mene radi sa realtec normalno.. A hteo bi da probam i preko creative kartice.. |
|
|
|
|
|
#59 |
|
CSC
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.970
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.588 puta na 1.856 poruka
|
To i mene interesuje. Pre nekoliko dana sam dobio DK Digital AVR-500 koji ima 2x Coaxial i 1x Optiku. Na matičnoj iz profila imam i optiku u koaksijalac ali bi radije koristio ZSa...
|
|
|
|
|
|
#60 |
|
V.I.P. Zvuk na računaru
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
|
Pa najlakše je da se napravi koax kabal 2 činča se zaleme i vozi..
To sam napravio dok ne nabavim i probam optički mada kažu da nema neke razlike.. |
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Tagovi |
| audigy, creative, sound blaster, zvucna, zvuk |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Pomoć oko SB Audigy 2 Audio [B800] | dusnoki | Zvuk na računaru | 9 | 20.5.2009 11:08 |
| Creative Audigy SE | Kevin_Garnett | Zvuk na računaru | 6 | 4.12.2008 17:42 |
| Creative X-Fi Xtreme Audio | PAIN | ŠDK - Zvuk na računaru | 1 | 3.3.2008 9:44 |
| Modem i Creative X-Fi Xtreme audio. Plavi ekrani? | C\/!y@ | Kvarovi | 3 | 29.1.2008 22:09 |
| Creative Labs Sound Blaster Audigy LS 5.1 | Chemist | Zvuk na računaru | 4 | 24.8.2007 21:17 |