Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.12.2008, 18:21   #861
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: GTA 4 za PC!

E to treba da promene!!
Mislim da je dosta ljudi kupovalo vise graficke nego procesore, jer je crysis radio obrnuto...
Postao sam starosedelac
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 18:23   #862
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: GTA 4 za PC!

Citat:
NenadN kaže: Pregled poruke
E ovako radio sam neka testiranja i dosao do sledecih saznanja:

GTA jednostavno ne koristi GPU za renderovanje vec CPU!!!
Jel' se ti zezas?
Da GTA koristi samo CPU za renderovanje nisam siguran da bi igra izgledala bolje od GTA3.
Tvoj post samo dokazuje da je CPU bottleneck, nikako da igra koristi CPU za rendering.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 18:29   #863
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: GTA 4 za PC!

@donator99
Jesi igrao igru, koristi naravno igra i GPU, ali dosta vise koristi CPU. Cist dokaz je kod mene.
Zauzetost memorije graficke je 210Mb od 1gb, a igra sece i to lepo sece, ne znam da li ima 10-15 fps
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 18:32   #864
munited
Član
 
Član od: 18.7.2007.
Lokacija: ZR
Poruke: 260
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 21 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: GTA 4 za PC!

Bravo macko uspelo je nemogu da verujem na kako jednostavan nacin se resava taj problem a ja mislio da dizem ponovo sistem imam neki novi sistem sa sp3 ustedeo si mi 30 minuta zivota
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	GTAIV 2008-12-06 17-23-47-90.jpg
Viđeno:	77 puta
Veličina:	88,7 KB
ID:	25586  
munited je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku munited na korisnoj poruci:
Partybreaker (6.12.2008)
Stara 6.12.2008, 18:41   #865
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Talking Re: GTA 4 za PC!

Evo moj benchmark sa forceware 180.60 i 180.84. Od podesavanja je Shadow density podesen na 16 a ostalo se vidi. A i Vehicle density sam svirnuo na 100 ali nisam siguran da benchmark to ceni. Posto imam njesra od monitora koji nece vise od 1280x1024 60HZ zato sam testirao na manjoj.

180.60

Statistics
Average FPS: 32.29
Duration: 37.17 sec
CPU Usage: 96%
System memory usage: 55%
Video memory usage: 88%

Graphics Settings
Video Mode: 1024 x 768 (75 Hz)
Texture Quality: Medium
Render Quality: Highest
View Distance: 78
Detail Distance: 100

Hardware
Microsoft® Windows Vista" Ultimate
Service Pack 1
Video Adapter: NVIDIA GeForce 9600 GT
Video Driver version: 180.60
Audio Adapter: Speakers (Realtek High Definition Audio)
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz

File ID: benchmark.cli

180.84.

Statistics
Average FPS: 34.27
Duration: 37.17 sec
CPU Usage: 96%
System memory usage: 55%
Video memory usage: 88%

Graphics Settings
Video Mode: 1024 x 768 (75 Hz)
Texture Quality: Medium
Render Quality: Highest
View Distance: 78
Detail Distance: 100

Hardware
Microsoft® Windows Vista" Ultimate
Service Pack 1
Video Adapter: NVIDIA GeForce 9600 GT
Video Driver version: 180.84
Audio Adapter: Speakers (Realtek High Definition Audio)
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz

File ID: benchmark.cli

Ubrzanje samo 2fps. Ja ipak ostavljam novi drajver.

Inace ako igram igru sa ovim podesavanjima najmanji framerate koji pamtim je 15fps. Najcesce se vrti izmedju 18 i 25fps a zna da premasi i 30fps.
Ukoliko smanjim Render Quality na low, Vehicle density na 30, Shadow density na 0 onda najmanji fps koji sam video nije manji od 22 fps.

I ako je E8400 samo dual core cpu ipak ima nekakvu silu da gura ovu igru.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ivanza na korisnoj poruci:
Mr.Deeds (6.12.2008), worm4 (6.12.2008)
Stara 6.12.2008, 18:42   #866
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: GTA 4 za PC!

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Jel' se ti zezas?
Da GTA koristi samo CPU za renderovanje nisam siguran da bi igra izgledala bolje od GTA3.
Tvoj post samo dokazuje da je CPU bottleneck, nikako da igra koristi CPU za rendering.
Teoretski igra ne izgleda mnogo bolje od predhodnih delova na High Podesavanjima Cak i Radeon HD 3650 se lako nosi sa mid-high podesavanjima, samo sto AMD X2 4400+ umire da svari rendering i zakucava na 95+% dok igirca radi. Dok recimo moj Phenom drzi izmedju 50-60% i ima jos prostora.

Moj stav prema ovome jeste da bi neko ovu igru igrao sto bolje treba da ima sto jaci odnosno brzi procesor po mogucstvu sa vise jezgra, nego neki SLI/Crosfire stroj
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 18:49   #867
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: GTA 4 za PC!

Ti se nesto zbunio.
Centralni procesor u ovoj igri nista ne renderuje, to radi iskljucivo graficki procesor.
Centralni procesor radi kalkulacije vezane za fiziku (Euphoria engine npr.), pokrece gamecode i druge stvari, ali on sa renderingom nema veze.
Centralni procesor moze renderovati sliku, sto se naziva softverski rendering, ali se to, kod PC igara, koliko ja znam, ne primenjuje vec duzi niz godina.

Tih 95% ili 60% oznacava opterecenje procesora, a logicno je da ce Pheonom X4 mnogo lakse svariti proracune fizike, nego Athlon X2.

@Mr.Deeds
Jesam, igrao sam igru.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 18:50   #868
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: GTA 4 za PC!

Meni se cini da ova igra zahteva prvenstveno dobar procesor i puno graficke memorije da bi se terala sve na max, dok sam graficki procesor nije tolko vazan.

Nego jel moze neko da mi (bar u pm) napise gde je kupio igru posto vidim da neki od vas jesu. Mrzi me da skidam 14GB, a ovako jos mogu preko neta. Doduse sigurno necu kupovati igru dok ne kupim najnoviji Pentium 7 kompjuter ali hvala unapred za informaciju.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 19:03   #869
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: GTA 4 za PC!

@donator99
Sta ti mislis onda sta ja da klokujem da bi radila igra na makar 20fps?
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 19:17   #870
shimec
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Stara Pazova
Poruke: 498
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 122 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: GTA 4 za PC!

Jesam li ja gluv ili ovde na kraju kaze "Slit a Serbian's throat like a Navy Seal" ?

http://www.youtube.com/watch?v=G9qSuFi9g-Q
shimec je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 19:17   #871
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: GTA 4 za PC!

@Mr.Deeds
Hehe, ja sam sad primetio da si ti ~2 meseca stariji od mene. Pa trebalo bi da klokujes procesor i ram najvise sto mozes, imas dosta grafickog rama, a kao sto sam rekao mislim da GPU nije tolko vazan.

EDIT: I meni se cini da tako kaze tj veoma je jasno. Al ne razumem sta je ovaj video??? Jel to nesto in-game il...
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 19:19   #872
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: GTA 4 za PC!

Citat:
Mr.Deeds kaže: Pregled poruke
@donator99
Sta ti mislis onda sta ja da klokujem da bi radila igra na makar 20fps?
Taj 3000+ ti je bottleneck za 9600GT u svakoj igri, a u ovoj je to jos izrazenije.
Guraj ga koliko mozes, ali nisam siguran da ces dobiti 20FPS-a u bilo kom slucaju...
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 19:23   #873
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: GTA 4 za PC!

Evo sad sam palio Fraps, bas me zanimalo koliko ima fps i tu je oko 10-12.... Ipak mislim da je ne moguca misija toliki klok...
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 19:28   #874
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: GTA 4 za PC!

Citat:
shimec kaže: Pregled poruke
Jesam li ja gluv ili ovde na kraju kaze "Slit a Serbian's throat like a Navy Seal" ?

http://www.youtube.com/watch?v=G9qSuFi9g-Q
Dobro si cuo... Samo mi nije jasno ko je tu kome sta govorio? Da je pomenut Amerikanac, vec bi pristigla gomila prituzbi o zabrani igre a kamoli o izmeni..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 19:30   #875
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: GTA 4 za PC!

Volio bih bas da vidim kako se Nehalem nosi s GTA.Sto se tice toga da li igra koristi vise CPU ili GPU ne bih se slozio s NenadN-on jer ja igram na konfi iz profila novi GTA.Jes' da sjecka kada se "zgusne" situacija i da frejm rejt pada na jednocifren broj ali dobro.Gledao sam Benchmark test na net-u od GTX280 i njegova zauzetost u GTA je iznosila 86% sto je ipak dovoljno da demantuje dolje navedenu tvrdnju.Postavicu i link samo da ga pronadjem ponovo da se i sami uvjerite
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 19:50   #876
worm4
Veteran
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: Kovačica
Poruke: 566
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: GTA 4 za PC!

-Pljuju nas slavno. I Ruse, i Srbe, i sve iz istočne evrope. Kada vidim kako onaj jadnik Roman živi, bolje da je ostao kući.
-Evo, počeo sam i ja da igram, još više overklokovao procesor, instalirao 180.84 beta driver, imam napajanje Chieftec od 350W, pa se plašim da kloknem i grafičku+grafička nema temp diodu...
Ovako je na minimum:
FPS: 40.39
CPU: 92%
RAM: 72%
VRAM: 60%
800x600@56Hz
Texture: Low
Render: Low
View: 1
Detail: 1
8800GT 512
Realtek HD Audio
WinXP SP3
AMD 4200+ X2 @2.7GHz
2Gb DDR2 667MHz
-Sve u svemu, jedva čekam patch, nada umire poslednja, ali možda smanje zahtevnost.

Poslednja ispravka: worm4 (6.12.2008 u 20:04)
worm4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 19:58   #877
shimec
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Stara Pazova
Poruke: 498
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 122 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: GTA 4 za PC!

Ovaj link sto sam postavio sam ja snimao. U pitanju je jedan od programa na in-game televiziji. Ovo je jedna reklama za noz (kao Top-Shop recimo). Mislim da je veoma sramotno
shimec je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 20:03   #878
worm4
Veteran
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: Kovačica
Poruke: 566
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: GTA 4 za PC!

Ne bi trebalo da preteruju, ali ako oni mrze nas, ja odavno mrzim njih
worm4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 20:04   #879
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.654
Zahvalnice: 4.609
Zahvaljeno 3.944 puta na 2.461 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: GTA 4 za PC!

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Dobro si cuo... Samo mi nije jasno ko je tu kome sta govorio? Da je pomenut Amerikanac, vec bi pristigla gomila prituzbi o zabrani igre a kamoli o izmeni..
Tacno bash sam neshto razmisljao o tome.....cak i po imenima i liku glavnog junakka (koji vishe lichi na arapina nego na Slovena) moze se zakljuciti da je Srbija predgradje albanije......Jeste da svi pricaju po netu da je Niko najbolji lik u GTA serijalu ali nesto nisam ponosan....pitam se zasto???
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 20:30   #880
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 1.673
Zahvaljeno 2.357 puta na 1.543 poruka
Određen forumom Re: GTA 4 za PC!

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Volio bih bas da vidim kako se Nehalem nosi s GTA.Sto se tice toga da li igra koristi vise CPU ili GPU ne bih se slozio s NenadN-on jer ja igram na konfi iz profila novi GTA.Jes' da sjecka kada se "zgusne" situacija i da frejm rejt pada na jednocifren broj ali dobro.Gledao sam Benchmark test na net-u od GTX280 i njegova zauzetost u GTA je iznosila 86% sto je ipak dovoljno da demantuje dolje navedenu tvrdnju.Postavicu i link samo da ga pronadjem ponovo da se i sami uvjerite
http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=379220

Samo strpljivo. Sačekajte patch i nove drajvere i urodiće frejmovima sigurno.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
grand theft auto, gta 4, gta iv, niko belic, pc verzija

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com