![]() |
![]() |
|
|
#861 |
|
Starosedelac
|
E to treba da promene!!
Mislim da je dosta ljudi kupovalo vise graficke nego procesore, jer je crysis radio obrnuto... Postao sam starosedelac
|
|
|
|
|
|
#862 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
|
Citat:
Da GTA koristi samo CPU za renderovanje nisam siguran da bi igra izgledala bolje od GTA3. Tvoj post samo dokazuje da je CPU bottleneck, nikako da igra koristi CPU za rendering. |
|
|
|
|
|
|
#863 |
|
Starosedelac
|
@donator99
Jesi igrao igru, koristi naravno igra i GPU, ali dosta vise koristi CPU. Cist dokaz je kod mene. Zauzetost memorije graficke je 210Mb od 1gb, a igra sece i to lepo sece, ne znam da li ima 10-15 fps
|
|
|
|
|
|
#864 |
|
Član
Član od: 18.7.2007.
Lokacija: ZR
Poruke: 260
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 21 puta na 19 poruka
|
Bravo macko uspelo je nemogu da verujem na kako jednostavan nacin se resava taj problem a ja mislio da dizem ponovo sistem imam neki novi sistem sa sp3 ustedeo si mi 30 minuta zivota
![]()
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku munited na korisnoj poruci: | ||
Partybreaker (6.12.2008) | ||
|
|
#865 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
|
Evo moj benchmark sa forceware 180.60 i 180.84.
Od podesavanja je Shadow density podesen na 16 a ostalo se vidi. A i Vehicle density sam svirnuo na 100 ali nisam siguran da benchmark to ceni. Posto imam njesra od monitora koji nece vise od 1280x1024 60HZ zato sam testirao na manjoj.180.60 Statistics Average FPS: 32.29 Duration: 37.17 sec CPU Usage: 96% System memory usage: 55% Video memory usage: 88% Graphics Settings Video Mode: 1024 x 768 (75 Hz) Texture Quality: Medium Render Quality: Highest View Distance: 78 Detail Distance: 100 Hardware Microsoft® Windows Vista" Ultimate Service Pack 1 Video Adapter: NVIDIA GeForce 9600 GT Video Driver version: 180.60 Audio Adapter: Speakers (Realtek High Definition Audio) Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz File ID: benchmark.cli 180.84. Statistics Average FPS: 34.27 Duration: 37.17 sec CPU Usage: 96% System memory usage: 55% Video memory usage: 88% Graphics Settings Video Mode: 1024 x 768 (75 Hz) Texture Quality: Medium Render Quality: Highest View Distance: 78 Detail Distance: 100 Hardware Microsoft® Windows Vista" Ultimate Service Pack 1 Video Adapter: NVIDIA GeForce 9600 GT Video Driver version: 180.84 Audio Adapter: Speakers (Realtek High Definition Audio) Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz File ID: benchmark.cli Ubrzanje samo 2fps. Ja ipak ostavljam novi drajver. ![]() Inace ako igram igru sa ovim podesavanjima najmanji framerate koji pamtim je 15fps. Najcesce se vrti izmedju 18 i 25fps a zna da premasi i 30fps. ![]() Ukoliko smanjim Render Quality na low, Vehicle density na 30, Shadow density na 0 onda najmanji fps koji sam video nije manji od 22 fps. ![]() I ako je E8400 samo dual core cpu ipak ima nekakvu silu da gura ovu igru.
|
|
|
|
|
|
#866 | |
|
aka Shon3i
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
|
Citat:
Cak i Radeon HD 3650 se lako nosi sa mid-high podesavanjima, samo sto AMD X2 4400+ umire da svari rendering i zakucava na 95+% dok igirca radi. Dok recimo moj Phenom drzi izmedju 50-60% i ima jos prostora.Moj stav prema ovome jeste da bi neko ovu igru igrao sto bolje treba da ima sto jaci odnosno brzi procesor po mogucstvu sa vise jezgra, nego neki SLI/Crosfire stroj
|
|
|
|
|
|
|
#867 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
|
Ti se nesto zbunio.
Centralni procesor u ovoj igri nista ne renderuje, to radi iskljucivo graficki procesor. Centralni procesor radi kalkulacije vezane za fiziku (Euphoria engine npr.), pokrece gamecode i druge stvari, ali on sa renderingom nema veze. Centralni procesor moze renderovati sliku, sto se naziva softverski rendering, ali se to, kod PC igara, koliko ja znam, ne primenjuje vec duzi niz godina. Tih 95% ili 60% oznacava opterecenje procesora, a logicno je da ce Pheonom X4 mnogo lakse svariti proracune fizike, nego Athlon X2. @Mr.Deeds Jesam, igrao sam igru. |
|
|
|
|
|
#868 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
|
Meni se cini da ova igra zahteva prvenstveno dobar procesor i puno graficke memorije da bi se terala sve na max, dok sam graficki procesor nije tolko vazan.
Nego jel moze neko da mi (bar u pm) napise gde je kupio igru posto vidim da neki od vas jesu. Mrzi me da skidam 14GB, a ovako jos mogu preko neta. Doduse sigurno necu kupovati igru dok ne kupim najnoviji Pentium 7 kompjuter ali hvala unapred za informaciju.
|
|
|
|
|
|
#869 |
|
Starosedelac
|
@donator99
Sta ti mislis onda sta ja da klokujem da bi radila igra na makar 20fps? |
|
|
|
|
|
#870 |
|
Član
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Stara Pazova
Poruke: 498
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 122 puta na 67 poruka
|
Jesam li ja gluv ili ovde na kraju kaze "Slit a Serbian's throat like a Navy Seal" ?
http://www.youtube.com/watch?v=G9qSuFi9g-Q |
|
|
|
|
|
#871 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
|
@Mr.Deeds
Hehe, ja sam sad primetio da si ti ~2 meseca stariji od mene. Pa trebalo bi da klokujes procesor i ram najvise sto mozes, imas dosta grafickog rama, a kao sto sam rekao mislim da GPU nije tolko vazan. ![]() EDIT: I meni se cini da tako kaze tj veoma je jasno. Al ne razumem sta je ovaj video??? Jel to nesto in-game il... |
|
|
|
|
|
#872 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
|
|
|
|
|
|
|
#873 |
|
Starosedelac
|
Evo sad sam palio Fraps, bas me zanimalo koliko ima fps i tu je oko 10-12.... Ipak mislim da je ne moguca misija toliki klok...
|
|
|
|
|
|
#874 | |
|
Kind Of A Big Deal
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#875 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
|
Volio bih bas da vidim kako se Nehalem nosi s GTA.Sto se tice toga da li igra koristi vise CPU ili GPU ne bih se slozio s NenadN-on jer ja igram na konfi iz profila novi GTA.Jes' da sjecka kada se "zgusne" situacija i da frejm rejt pada na jednocifren broj ali dobro.Gledao sam Benchmark test na net-u od GTX280 i njegova zauzetost u GTA je iznosila 86% sto je ipak dovoljno da demantuje dolje navedenu tvrdnju.Postavicu i link samo da ga pronadjem ponovo da se i sami uvjerite
|
|
|
|
|
|
#876 |
|
Veteran
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: Kovačica
Poruke: 566
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
|
-Pljuju nas slavno. I Ruse, i Srbe, i sve iz istočne evrope. Kada vidim kako onaj jadnik Roman živi, bolje da je ostao kući.
-Evo, počeo sam i ja da igram, još više overklokovao procesor, instalirao 180.84 beta driver, imam napajanje Chieftec od 350W, pa se plašim da kloknem i grafičku+grafička nema temp diodu... Ovako je na minimum: FPS: 40.39 CPU: 92% RAM: 72% VRAM: 60% 800x600@56Hz Texture: Low Render: Low View: 1 Detail: 1 8800GT 512 Realtek HD Audio WinXP SP3 AMD 4200+ X2 @2.7GHz 2Gb DDR2 667MHz -Sve u svemu, jedva čekam patch, nada umire poslednja, ali možda smanje zahtevnost. Poslednja ispravka: worm4 (6.12.2008 u 20:04) |
|
|
|
|
|
#877 |
|
Član
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Stara Pazova
Poruke: 498
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 122 puta na 67 poruka
|
Ovaj link sto sam postavio sam ja snimao. U pitanju je jedan od programa na in-game televiziji. Ovo je jedna reklama za noz (kao Top-Shop recimo). Mislim da je veoma sramotno
|
|
|
|
|
|
#878 |
|
Veteran
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: Kovačica
Poruke: 566
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
|
Ne bi trebalo da preteruju, ali ako oni mrze nas, ja odavno mrzim njih
|
|
|
|
|
|
#879 |
|
Deo inventara foruma
|
Tacno bash sam neshto razmisljao o tome.....cak i po imenima i liku glavnog junakka (koji vishe lichi na arapina nego na Slovena) moze se zakljuciti da je Srbija predgradje albanije......Jeste da svi pricaju po netu da je Niko najbolji lik u GTA serijalu ali nesto nisam ponosan....pitam se zasto???
|
|
|
|
|
|
#880 | |
|
d-_-b
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 1.673
Zahvaljeno 2.357 puta na 1.543 poruka
|
Citat:
Samo strpljivo. Sačekajte patch i nove drajvere i urodiće frejmovima sigurno. |
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Tagovi |
| grand theft auto, gta 4, gta iv, niko belic, pc verzija |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|