![]() |
![]() |
|
|||||||
| Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#1 |
|
Novi član
|
E ovako imam sledece:
Procesor:2.5 mhz 512 RAM memorije abit celeron 5600 Nije bas nesto za igranje pa bih hteo da vas pitam nesto.Koji hardwari su najbolji (ali najbolji) za igranje ovih novijih igrica (Bioshock,Overlord,itd) Neki lik mi rekao da bih trebao da kupim quad core procesor,ali se pitam...u Quad core mogu da se ubace 2 CPU-a (ispravite me ako gresim) i tako poboljsati brzinu kompa (mnooooogo),pa da li mogu moj trenutni procesor da ubacim u quad core ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() .Neki drugi lik mi je rekao samo da kupim oko 2 gb RAM-a i radice dobro. Dal da uzmem memoriju,quad core ili oba???? |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Starosedelac
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
|
Prvo, sa tim Celeronom se neces naigrati (iz iskustva pricam), a i 512mb rama je za neko iole prijatno igranje nedovoljno vec zadnjih godinu dana (isto iz iskustva
)... Znaci najbolje ako mozes je da prodas ceo komp, dodas nesto malo kinte, i uzmes novu masinu. ![]() ![]() Edit: koju grafichku imash? |
|
|
|
|
|
#3 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
|
Citat:
znaci vidi se da se ne razumes puno tako da cu na tenane da ti objasnim. Prvo kompjuter ti je bas zastareo tako a ces celog morati da menjas. Drugo, ti ,sto ti to govore, pojma nemaju ili hoce da ti prodaju skupe stvari E sad nisi rekao kolikom sum omnovca raspolazes ali posto spominjes quad procesore znaci da imas neku malo jacu kintu. Moj predlog je: Procesor: AMD Athlon 64 x2 5200 Ploca: Asus M2n-e Memorija: 2x 1Gb kingston 800mhz Graficka: ATI radeon x1950pro HDD: WD AAKS 160GB sata2 Napajanje: LC power 6650GP to sve(znaci skoro ceo komjuter) kosta oko 530E i na ovoj masini ce sve igre da ti lete. Tvoj stari kompjuter ne vredi nadogradjivati jer se zasniva na starim thnologijama koje imaju jako slabe performanse u odnosu na ove nove stvarcice. Ako ima nesto nejasno slobodno pitaj. pozz
|
|
|
|
|
|
|
#4 | ||
|
Novi član
|
Citat:
Citat:
|
||
|
|
|
|
|
#5 | |
|
Starosedelac
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
|
Citat:
U quad procesoru nemozes da stavis nista, to je procesor koj ima u sebi 4 jezgra. Ali je jedan procesor, znaci stavlja se u jedno podnozje kao i C2D. |
|
|
|
|
|
|
#6 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
|
Citat:
![]() ![]() pa napisi koliko para mozes da das za kompjuter pa cemo mi nesto da ti sklopimo. Inace da bi ti procenili koliko kosta tvaj komp moras tacne oznake komponenata da nam das. |
|
|
|
|
|
|
#7 |
|
Starosedelac
|
Na onoj konfiguraciji koju si gore predlozio za 530 eura treba dodati samo jaci procesor i 8800gts grafu,ako covek vec ima love..Naravno to je konfiguracija koju nece klokovati..ako je vec rzaspolozen za 0c neka kaze koliko love ima na raspolaganju pa da napravimo nekog ,,ubicu"..pozzz
|
|
|
|
|
|
#8 | |
|
Novi član
|
Izvin'te,malo sam se 'za****o' sa grafickom i procesorom,ja napiso ovo sta sam imo pre ngo sto sam kupio nove stvarcice
,sorry...Istrazivanja su pokazala sledece: Proc.:AMD SEMPROM 2.5 mhz Gra.:NVIDIA GEFORCE FX 5200 i 512 RAM memorije Ostalo nije ni vazno za igranje a i necu da menjam... ![]() Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#9 |
|
Starosedelac
|
Evo amd konfe ako neces overklokovati procesor:
AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5600+ 2.80GHz............130e..... *procesor* XFX GeForce 8800GTS 320MB DDR3.......................255e..... *graficka* Asus M2N-E................................................. .......75e..... *maticna* 2X 1GB PQI DDR800............................................ ..78e..... *memorija* Western Digital Caviar SE 500GB (SATA2/8MB/7200)...105e.... *hard disk* Corsair HX520W............................................ .......110e..... *napajanje* Kuciste koje se tebi svidja....................................~35e.... . =788e A evo i intel ako ces oc: Intel Core 2 Duo E6550.......................................150e.. ... *procesor* XFX GeForce 8800GTS 320MB DDR3.......................255e..... *graficka* Gigabyte GA-P35-DS3..........................................85e.. ... *maticna* 2X 1GB PQI DDR800............................................ ..78e..... *memorija* Western Digital Caviar SE 500GB (SATA2/8MB/7200)...105e..... *hard disk* Corsair HX520W............................................ .......110e..... *napajanje* Kuciste koje se tebi svidja....................................~35e =818e Poslednja ispravka: ZoranM (15.9.2007 u 20:16) |
|
|
|
|
|
#10 |
|
Veteran
|
Da li u tih 800 evra treba uracunati i monitor ili je to samo za kuciste?
|
|
|
|
|
|
#11 |
|
Starosedelac
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
|
to corsair napajanje kradeno?
|
|
|
|
|
|
#12 |
|
Starosedelac
|
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoranM na korisnoj poruci: | ||
Warinserbia (15.9.2007) | ||
|
|
#13 | |
|
Novi član
|
Citat:
Znaci ovo ozbiljnije bi me izaslo oko 450 evra... (veruj mi prosle nedelje sam uzeo novu maticnu i napajanje a hard disk ja mislim da je 120 gigabajta dovoljno?). |
|
|
|
|
|
|
#14 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
|
i kao i obicno uzimas najjeftinije moguce cene na trzistu i jos i ne zaokruzujes. Iskreno to mi se nikako ne dopada. Mora da se doda na tu konfiguraciju jos 20-30E sem naravno ako ne krene po BG-u da svaku komponentu juri posebno sto je jako mala verovatnoca. Verujem da cak i ljudi koji se dobro razumeju u hardwer retko to rade.
Inace konfa je VRH |
|
|
|
|
|
#15 | |
|
Starosedelac
|
Koju si uzeo maticnu i koje napajanje?
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#16 | |
|
Novi član
|
Citat:
... gladanje ... Neznam (gde da vidim posto nemogu da nadjem na device manager-u ),jedino znam za napajanje posto mi je nedavno "puklo" napajanje na procesoru pa sam uzeo nesto ono vece od normale.
|
|
|
|
|
|
|
#18 | ||
|
Novi član
|
Citat:
Citat:
Vec 2 meseca kazu "za deset dana". Jel moze to da se vidi negde u kontrol panelu,ili na device manageru? |
||
|
|
|
|
|
#19 |
|
Starosedelac
|
Evo ti manja verzija od 4MB: http://www.majorgeeks.com/download4181.html
|
|
|
|
|
|
#20 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
|
pa neka skine cpu-z on je velicine 1MB
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Najbolja priča u nekoj igri | caine | O igrama uopšte | 538 | 7.8.2014 15:43 |
| Najbolja mini igra? | alex92 | Male igre | 56 | 21.2.2009 19:02 |
| Najbolja LINUX šminka | JovanK | Slobodni softver | 10 | 18.5.2007 8:45 |
| Koja je po vama najbolja sportska igra u 2005. godini? | Rene | Sportske simulacije | 55 | 13.12.2006 6:33 |