![]() |
![]() |
|
|
#201 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.325
Zahvalnice: 4.442
Zahvaljeno 3.424 puta na 2.357 poruka
|
Ja u ovoj prezentaciji nisam video bukvalno ništa što me je zaintrigiralo. Deluje kao Bethesdina varijanta No Man's Sky-a, nit smrdi nit miriše... Sve izgleda lepo ali dosadno.
|
|
|
|
|
|
#202 |
|
Banned
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.039 puta na 516 poruka
|
Čudno je malo što nijesu prikazali realtime kako se ulazi u atmosferu planete. Da li je to loading screen kao u Skyrimu za enterijere gdje se samo sleti na planetu sa cutscenom i ako je proceduralno generisana ona se kreira samo za on foot varijantu gameplaya. Meni izgleda da uopšte nema planetary letenja.
|
|
|
|
|
|
#203 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.599
Zahvalnice: 500
Zahvaljeno 3.224 puta na 1.374 poruka
|
"Najača konzola u istoriji" reče MS...Starfield locked on 30 fps. Mada opet ako nešto može da sruši ovu igru jeste Bethesdin tech, pošto i dalje koriste engine since like 2006 lol
|
|
|
|
|
|
#204 |
|
Kekule Mekule
|
Vecina "matorih" AAA firmi koristi engine stare po 20 godina sta je tu cudno?
|
|
|
|
| Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci: | ||
|
|
#205 | |
|
V.I.P. Test Play
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 17.025
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.823 puta na 4.173 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#206 |
|
Starosedelac
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.576
Zahvalnice: 903
Zahvaljeno 1.194 puta na 642 poruka
|
|
|
|
|
|
|
#207 |
|
V.I.P. Test Play
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 17.025
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.823 puta na 4.173 poruka
|
|
|
|
|
|
|
#208 |
|
Član
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 378
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 203 puta na 127 poruka
|
Biće ovo odlična igra... za jedno 4-5 godina kada je srede moderi.
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Geralt na korisnoj poruci: | ||
perablenta (12.6.2023) | ||
|
|
#209 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.599
Zahvalnice: 500
Zahvaljeno 3.224 puta na 1.374 poruka
|
https://youtu.be/0Gs22Sn2VMU
Tvrde iz MS da će ovo biti Bethesdina "najviše bug free igra" i da su odlaganja bila zbog optimizovanja. Takodje i ID Software je angazovan na Starfield-u a BGS je implementirao neke delove njihovog ID Techa u svoj Creation2 engine (što ima smisla pošto su neke lokacije sada daleko detaljnije nego kad su prvi put prakazane u Junu prosle godine). Uglavnom ceka se Septembar i ili će biti mass clap clap ili ultra masovni roasting XD |
|
|
|
|
|
#210 |
|
Veteran
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 743
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
|
Lik sa kaubojskim šeširom u galaksiji, a kao da je pobegao iz Fallouta. Smućkali su sve, a logičnije bi bilo da cela igra ima samo taj SF vajb, a ne mix svega i svačega. Čak i mač kao u ES igrama s tim što ovde svetli, a nije SW mač koji ima neku istoriju iza. Neke čudne stvari i odluke, ali hajde valjda će ispasti na kraju nešto od ovoga.
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku testera na korisnoj poruci: | ||
Vlajk@ (13.6.2023) | ||
|
|
#211 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.599
Zahvalnice: 500
Zahvaljeno 3.224 puta na 1.374 poruka
|
Inspiracija za kauboje i taj njihov Akila City je stigla iz RDR čiji je Howard veliki fan. Meni se svidja taj mix na koji idu, vidi se i TES i Fallout i ME inspiracije. Više me brine kako će sve to da funkcioniše jer ova igra očigledno ima veliki broj sistema a zadnji put kada je BGS pokusao da ubaci više različitih sistema u svoj tech to nije funkcionisalo (u potpunosti) kako treba khm F4 khm...oh well saznaćemo u Septembru i guess
|
|
|
|
|
|
#212 | |
|
Član
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 314
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 110 puta na 62 poruka
|
Citat:
Lokacije su mozda detaljnije, ali i vidi se da igra laguje dobrano. Igra graficki izgleda ok, osim karaktera. Nedosatatak detalja, lose animacije, i imas nesto sto je toliko inferniorno u poredjenju sa CP 2077 recimo. |
|
|
|
|
|
|
#213 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.421
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 3.402 puta na 2.045 poruka
|
Zapravo većina savremenih engine-a koristi modularnu arhitekturu što znači da se krajnji engine slaže k'o Lego kockice, dodavanjem namenskog softvera i "mini" engine-a koji odrađuju krajnje specifične zadatke.
Pa tako engine umesto da samostalno implementira podršku za recimo "occlusion culling" (samo fensi reč za optimizaciju performansi tako što se ne renderuju objekti koji nisu trenutno u kadru) može jednostavno samo da pruži podršku za integraciju gotovog softvera tipa Umbra 3D i da tako uštedi pogolemo novca jer neće zahtevati od razvojnog tima da izmišlja toplu vodu po ceni kajgane Svetog Petra
|
|
|
|
|
|
#214 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.599
Zahvalnice: 500
Zahvaljeno 3.224 puta na 1.374 poruka
|
Ja bih samo dodao na ovo što je Neutrino gore npisao (nadovezao se) jeste da je taj mix engine tj delova itekako moguće izvesti i da su Bethesdini timovi uvezbani posto je Arcane Studios Void engine jednim delom baziran i na ID Tech 6, tako da je vrlo moguće da je BGS uradio nešto slično sa tim CreationEngin 2. Nema šanse da bi verzija tog engine a iz F4 (CE1) mogla da izgura ovo što su prikazali za Starfield (veće lokacije popunjene sa više Npc nego što je Diamond City bio u F4)
|
|
|
|
|
|
#215 |
|
Član
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 314
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 110 puta na 62 poruka
|
Uh, kako se na pamet prica/pise! Jeste vi kad probali mixati engine!
Svaki od engina je ustvari zaokruzen sistem, i spajati ih je teze nego li praviti novi. Druga stvar je middleware kao sto su PhysX ili Speedtree, ili nekakav jednostavniji shader, itd. Ili razni plugini. Pitanje: kako bi vas dvojica natjerali UE4 da koristi Cryengine SVOTI! Odgovor je, nikako. Epic je jos davno to pokusao, da implementira slicno rjesenje, pa su odustali. Obrazlozenje je bilo da je suvise kompleksno. Nhf, ali pisete nebuloze. Uostalom, u ovom videu ovaj lazov Todd nigdje ne kaze da su mixali engine. |
|
|
|
|
|
#216 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.325
Zahvalnice: 4.442
Zahvaljeno 3.424 puta na 2.357 poruka
|
Ne misli niko bukvalno da se miksaju engine-i nego da moderni engine-i imaju modularnu arhitekturu gde svaki podsistem radi svoj posao izolovano od drugih sistema. I onda imas upravo to sto si spomenuo, middlewares i slicno, koji rade razlicite poslove u okviru samog enginea i koji mogu individualno da se odrzavaju, unapredjuju i potpuno zamene po potrebi. Naravno da core samog engine-a moze da diktira odredjena ogranicenja ali i to se da izmeniti i napraviti tako da bude fleksibilnije.
|
|
|
|
|
|
#217 |
|
Kekule Mekule
|
|
|
|
|
|
|
#218 |
|
Član
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 150
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
|
Bilo bi interesantno videti intervju sa ovom Majom Jevremović što je radila kao producent na Starfieldu.
|
|
|
|
|
|
#219 | |
|
Član
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 314
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 110 puta na 62 poruka
|
Citat:
Ali miksati engine; to prije svega nema smisla, totalno je neisplativo i suvise komplikovano. To bi stvorilo na hiljade problema. Ja ne znam za slucaj da je neko to uradio, pogotovo ove modernije engine. Ono sto se radi jeste preuzimanje ideja, i jos ako imas nekog ko je ranije implementirao nekakvu tehnologiju, pa sad radi za tebe i pravi nesto slicno za tvoj engine. Ali to nije miksanje engina. Cinjenica; sam upgrade engina u vecini slucajeva stvara dodatne probleme, bugove, pa se kasnije to popravlja. Sto se tice Neutrina, svaka cast. Ali u ovom slucaju je u krivu. A sto se tice ovog Creation 2 engina i povecanja detalja, pa to je sasvim normalno. To se zove optimizacija, i to je nesto sto Bethesda uvijek lose odradi. Sve njihove igre su lose optimizirane, iako su u vecini slucajeva graficki toliko inferiorne. Mozda su sad natjerani da to bolje odrade, jer imaju drugog vlasnika. Ali ja ovdje nista posebno ne vidim. Okruzenje je ok, ali dosta prazno, pusto. Interijeri su odlicni, ali su zato likovi boranija. Gameplay, rpg elementi, izbori/poslijedice, kvalitet kvestova, itd, od toga nista nisu pokazali. Znaci lako moguce da ce ovo biti isto gov** kao i Skyrim. |
|
|
|
|
|
|
#220 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.599
Zahvalnice: 500
Zahvaljeno 3.224 puta na 1.374 poruka
|
Sto se tiče Maje Jevremović njeno ime se cesto pominjalo zadnjih nekoliko godina u credits ima za Bethesdine igre a najviše ESO i ekspanzije plus Doom 2020 pa Blades i Rage2 i to u raznim ulogama. Sada je očigledno unapredjena u producenta, slazem se bilo bi zanimljivo videti/pročitati neki intervju sa njom. Kul je videti ljude sa ovih prostora koji su se probili u aaa industriju sa druge strane velike bare
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Windows XP Starfield screensaver @ Windows 7/64 | Devet1 | Operativni sistemi | 4 | 15.8.2013 22:09 |