Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.11.2013, 21:54   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Osrednji telefon sa dobrom baterijom

Postoji li nešto ovakvo iz naslova? Moj OT995 mi sasvim dobro završava posao jedino me iritira problem koji imam sa GPS-om trenutno i slabiji Wifi signal ali pre svega baterija koja izvlači sat i po do tri sata uključenosti ekrana u zavisnosti od toga šta radim. Dakle njegov jednojezgarni 1.4GHz CPU i 512MB RAM-a mi odlično završavaju posao ali me trajanje baterije opasno nervira, stalno je na punjaču pogotovu u zadnje vreme od kako mi je sve intenzivnije potreban.

Zanima me postoji li neki telefon (kupovao bih polovan) do nekih 150e koji ima pre svega dobru bateriju uz neke okej karakteristike, npr. kao što je ovaj OT995? Da imam bar 5-6 sati aktivnog rada na njemu, bilo bi mi dovoljno, ovih jedva-tri-sata je premalo... Prodao bih ovaj moj jer je odlično očuvan i dodao keš za nešto bolje u skorije vreme. Znači nešto budget tipa 800x480, neka kombinacija hardvera kao ovaj OT995 i to je sve. Ima l' nečeg takvog?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2013, 22:04   #2
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Osrednji telefon sa dobrom baterijom

Potraži određene Motorole (pogotovo Maxx verzije), one imaju baterije najvećeg kapaciteta kod Android telefona. Ili iPhone 4S, njemu baš dugo traje baterija zbog optimizovanosti iOS-a. Ako se može uklopiti u cijenu. A za manje para bih ti preporučio LG L9 koji sam ja skoro koristio par mjeseci. Baterija mu je zaista dobra, a pogotovo Wi-Fi signal. Jedino mu GPS nije idealan. Malo korišten, polovan, ne bi trebao biti puno više od 150 evra.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
doctor (2.11.2013)
Stara 2.11.2013, 4:28   #3
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Osrednji telefon sa dobrom baterijom

L9 deluje kao solidan izbor mada vidim da drži oko 5 sati aktivne upotrebe što je otprilike duplo više nego što mogu da izvučem sa OT995 i to uz štednju baterije. Ne znam kako se pokazao L7 II, ne mogu da nađem neke konkretne brojke?

Što se iPhone-a tiče ne dolazi u obzir, overpriced je i ne odgovara mi iOS, volim da čačkam mnooogo oko telefona a i sa Androidom sam na "'de si tebra".

Razr Maxx sam probao da nađem ali nema ga nigde trenutno po oglasima već dva dana.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2013, 8:35   #4
CuBe-O
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 152
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 52 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Osrednji telefon sa dobrom baterijom

Za LG L7II ljudi kazu da drzi prilicno dobro, nsam probao licno.
CuBe-O je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku CuBe-O na korisnoj poruci:
doctor (2.11.2013)
Stara 2.11.2013, 11:06   #5
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Osrednji telefon sa dobrom baterijom

JA sam ga koristio i tačno je da može da izvuče oko 5 sati. A taj tvoj i nije baš za pohvalu sa duplo manje. Eh da, i navedeni LG L7 II bi mogao biti dobar izbor. A potraži i LG L9 II, on bi se trebao uskoro pojaviti na tržištu. Predstavljen je u avgustu. Ja navalio samo na LG, ali je stvarno napravio pravi potez ovom L Optimus serijom, mislim da je skoro svaki model iz te serije jedan od najboljih u klasi. Pogotovo verzije II.

Poslednja ispravka: Prief Lirator (2.11.2013 u 11:58) Razlog: Promjena mjeseca predstavljanja LG L9 II iz septembra u avgust
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
doctor (2.11.2013)
Stara 2.11.2013, 13:32   #6
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Osrednji telefon sa dobrom baterijom

Sacekaj da lenovo p780 pocne da se pojavljuje po oglasima, jer je trenutno preskup u winwinu(39k dinara).
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sh0m1 na korisnoj poruci:
doctor (3.11.2013)
Stara 4.11.2013, 14:51   #7
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Osrednji telefon sa dobrom baterijom

Pa vidim u Indiji (iako je bliže Kini) se taj fon kreće oko 220e, na ostalim sajtovima oko 270e. WinWin ga je baš preterao...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2013, 16:11   #8
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Osrednji telefon sa dobrom baterijom

Ako bi htio da naručiš neki sa neta, onda je ovo jedan od Best Buy.

http://dx.com/p/lenovo-a820-android-...ual-sim-202390

http://www.pandawill.com/lenovo-a820...ra-p72653.html
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
doctor (6.11.2013)
Stara 4.11.2013, 16:35   #9
Dapper
Član
 
Član od: 11.12.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 233
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Osrednji telefon sa dobrom baterijom

Ja bih ti dao par saveta. Prosto mi je nemoguće da baterija, pa makar i u full korišćenju drži sat i po do dva. Vrlo je moguće, da je baterija istrošena (pošto i one imaju određen vek trajanja, tj. broj punjenja).
1. Pokušaj da nađeš novu bateriju za tvoj model i ako je moguće 2000mAh, ako uopšte postoji 2000mAh za tvoj model (pošto to ne znam), pošto vidim da je fabrička 1500mAh.
2. Možda i baterija nije problem, moguće je da imaš neku app, a možda i više, koja je stalno uključena u pozadini i troši dosta baterije. Meni se to dešavalo. Jednostavno izbegneš tu app ako je nepotrebna.
3. Pokušaj da optimizuješ malo telefon, tj. aplikacije, wifi, brightness, mobile data itd. Ja bih ti preporučio app Battery Doctor, u kojoj možeš dosta da experimentišeš sa optimizacijom, modovima, gašenjem nepotrebnih app u backgroundu i uštediš dosta baterije. Ima i drugih sličnih programa.
4. Posavetovao bih te da izbegavaš da puniš tel preko USB-a i da ga puniš klasičnim 220V punjačem kad god možeš.

Sve u svemu hoću da kažem, da nije potrebno kupovati novi telefon zbog autonomije baterije, već da treba dobro optimizovati telefon. Ovo ti pričam jer takođe imam telefon sa procesorom na 1.4GHz, 512 RAM-a i baterijom 1650mAh. Telefon mi sa solidnim dnevnim korišćenjem izdrži ceo dan, sa full korišćenjem minimum 6h. Dok nisam obraćao pažnju na optimizaciju znao je i meni da pojede bateriju za 2-3 sata.
Dapper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dapper na korisnoj poruci:
doctor (6.11.2013)
Stara 6.11.2013, 15:16   #10
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Osrednji telefon sa dobrom baterijom

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Ako bi htio da naručiš neki sa neta, onda je ovo jedan od Best Buy.

http://dx.com/p/lenovo-a820-android-...ual-sim-202390

http://www.pandawill.com/lenovo-a820...ra-p72653.html
Hm, nikako da otvorim PayPal nalog ali ići ću do banke da otvorim račun uskoro i da otvorim PayPal.
Ovo je odlična ponuda ali hoće li me odrati/zeznuti carina? :/

Citat:
Dapper kaže: Pregled poruke
Ja bih ti dao par saveta. Prosto mi je nemoguće da baterija, pa makar i u full korišćenju drži sat i po do dva. Vrlo je moguće, da je baterija istrošena (pošto i one imaju određen vek trajanja, tj. broj punjenja).
1. Pokušaj da nađeš novu bateriju za tvoj model i ako je moguće 2000mAh, ako uopšte postoji 2000mAh za tvoj model (pošto to ne znam), pošto vidim da je fabrička 1500mAh.
2. Možda i baterija nije problem, moguće je da imaš neku app, a možda i više, koja je stalno uključena u pozadini i troši dosta baterije. Meni se to dešavalo. Jednostavno izbegneš tu app ako je nepotrebna.
3. Pokušaj da optimizuješ malo telefon, tj. aplikacije, wifi, brightness, mobile data itd. Ja bih ti preporučio app Battery Doctor, u kojoj možeš dosta da experimentišeš sa optimizacijom, modovima, gašenjem nepotrebnih app u backgroundu i uštediš dosta baterije. Ima i drugih sličnih programa.
4. Posavetovao bih te da izbegavaš da puniš tel preko USB-a i da ga puniš klasičnim 220V punjačem kad god možeš.

Sve u svemu hoću da kažem, da nije potrebno kupovati novi telefon zbog autonomije baterije, već da treba dobro optimizovati telefon. Ovo ti pričam jer takođe imam telefon sa procesorom na 1.4GHz, 512 RAM-a i baterijom 1650mAh. Telefon mi sa solidnim dnevnim korišćenjem izdrži ceo dan, sa full korišćenjem minimum 6h. Dok nisam obraćao pažnju na optimizaciju znao je i meni da pojede bateriju za 2-3 sata.
Telefon je star oko 9 meseci, čisto sumnjam da su do sada otišli ciklusi.

1. Nema veće baterije od ove od 1500mAh nigde.
2. Ne, ja sam, takoreći, power user, telefon mi je zategnut i naštimovan do maksimuma. Planiram da uradim unroot, factory reset, root i brisanje svega da vidim da nije do neke aplikacije ali telefonu baterija traje isto koliko je trajala i kada je kupljen i bio sveže rutovan i očišćen od gluposti.
3. Kao što rekoh, uradio sam sve što znam, a znam dosta Te battery saving aplikacije su smor živi, nema boljitka. Sistem konfigurišem "manuelno", čak sam i downclock radio ali nije preterano pomagalo.
4. Kako god ga punio situacija je ista. Uostalom, on sedi preko cele noći na punjaču/USB portu tako da to nije problem.

Evo sad sam na 44% baterije, screen on time 50 minuta od toga jedno 20-30 min na 3G konekciji (gasim je i palim po potrebi) i jedno 30-40 min muzike. Slaaabo.

Doduše, primetio sam da kada igram, na primer, Radiant Defense ili Angry Birds ili tako neku glupost baterija izdrži od 100% do 15% neka 2 i po sata što je prilično okej ali izgleda upotreba interneta ubija bateriju.

Od pozadinskih aplikacija mi je jedino Ingress koji imam od skora malo sumnjiv ali GPS i 3G gasim i radim čišćenje RAM-a s vremena na vreme sa All-in-One Toolbox da ne bih stalno resetovao telefon tako da on ne sedi aktivan kao pozadinski servis. I pre njega je situacija sa battery life-om bila ista.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2013, 15:42   #11
Srlisone
Član
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: St. Pazova
Poruke: 468
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 101 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Osrednji telefon sa dobrom baterijom

Ingress muze bateriju kao nenormalan... Ako si sve ispeglao oko fona i ne mozes da dokucis sta jede bateriju, idi do xda i skini better battery stats pa vidi sta je u pitanju.
Srlisone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Srlisone na korisnoj poruci:
doctor (6.11.2013)
Stara 6.11.2013, 17:09   #12
Dapper
Član
 
Član od: 11.12.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 233
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Osrednji telefon sa dobrom baterijom

Stvaro mi je totalno nelogično i čudno, da nova baterija, tj. kada je telefon kupljen, izdrži svega nekoliko sati. Poznajem još par ljudi koji imaju taj model Alcatela i nemaju tih problema sa baterijom.
Nemam pojma, ovo su bili neki moji generalni saveti za sve korisnike pa i za tebe.
E sad, ti najbolje znaš šta će biti najbolje rešenje za tebe. Ako misliš da je to kupovina novog telefona, želim ti srećnu kupovinu.
Dapper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dapper na korisnoj poruci:
doctor (6.11.2013)
Stara 6.11.2013, 17:40   #13
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Osrednji telefon sa dobrom baterijom

S obzirom da je doctor neko ko se razume u android,pretpostavljam da je baterija riknula.
Kada neka apk nekontrolisano zdere bateriju,restart u 100% slucajeva resava problem.Kada se fon reebutuje sve bude normalno.
Inace takve stvari se dešavaju jako,jako retko pogotovu kod poweruser korisnika,koji cesto proveravaju pizadinske procese,koriste appkilere,i ostale customuzacione apk.




Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
doctor (6.11.2013)
Stara 6.11.2013, 17:47   #14
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Osrednji telefon sa dobrom baterijom

Instalirao sam BetterBatteryStats, čisto da probam da ispitam stvar i sa njim. I pre nego što čvrsto odlučim da kupim nov telefon ovaj ću da vratim u fabričko stanje i istweakujem dušu iz njega, obrišem sve živo i ostavim goli Android da vidim koliko će da drži bateriju samo sa instaliranom Operom Mini, 3G konekcijom, pozivima i porukama pošto ga sada tako koristim
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2013, 18:18   #15
Dapper
Član
 
Član od: 11.12.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 233
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Osrednji telefon sa dobrom baterijom

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
s obzirom da je doctor neko ko se razume u android,pretpostavljam da je baterija riknula
ˇˇ

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
telefon je star oko 9 meseci, čisto sumnjam da su do sada otišli ciklusi.
Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
telefonu baterija traje isto koliko je trajala i kada je kupljen i bio sveže rutovan i očišćen od gluposti.
Dapper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2013, 2:26   #16
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Osrednji telefon sa dobrom baterijom

BetterBatteryStats nije pomogao da ustanovim problem, nema aplikacija koje "vuku struju". Telefon sam danas iskoristio za par poziva i poruka i 2x sam ušao na net i evo ispod 20% baterije je a skinut je sa punjača ujutro. Screen on 30 min. Kriminal.

Nekada se desi totalno obrnuta situacija da izdrži cela 2 dana kada ga ovako koristim. Ima da mu odradim unroot i factory reset pa vam javljam kako sam prošao, čisto da vas informišem.

Niko mi ne reče hoće li me odrati carina za onaj Lenovo sa DX? Kakve su mi šanse?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2013, 9:19   #17
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Osrednji telefon sa dobrom baterijom

Nisam siguran koje modele prodaje WW kod nas,ali ako ima 820 onda ima velike šanse da budeš odran.
Ja bih ti preporučio da se odlučiš za nešto drugo,a 'fala Bogu ima ih koliko hoćeš.
Ima telefona sa 3000mah i vise kapacitetom,pa još x2,a cene znaš i sam.Ostaje ti samo po ličnim afinitetima odlučiš veličinu ekrana,rezoluciju,popularnost na dev sceni,a ostalo je manje vise dosta slično.

Edit
Sad gledam pandawill i vidim da od sutra imaju neki popust za pojedine telefone medju kojima ima i cubot,zopo,lenovo telefona.S obzirom da imaju i kupon za DHL,može da se prodje dosta jeftino.
Ako pogledaš cobot gt99 proći ćeš sa sve carinom i pdvom manje od 200€,a ako prodjes bez carine i manje od 150.
Kalkuliši i u napad


Poslato sa roamera koristeći TT 2

Poslednja ispravka: zajchik (8.11.2013 u 10:16)
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
doctor (8.11.2013)
Stara 8.11.2013, 15:47   #18
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Osrednji telefon sa dobrom baterijom

Znaš šta doctore, teško ti neko može reći kako ćeš proći sa carinom jer sve zaisi od slučaja do slučaja, kako te zapadne. Nisam siguran kakvo je stanje u Srbiji, ali pogledaj malo i druge forume i iskustva drugih. Ali koliko sam do sad vidio, vaša carina je prilično oštra i zeza oko najsitnijih stvari. Kod nas nisu tako strogi i postoje solidne šanse da se telefon provuče da ga i ne pogledaju jer paket nije naročito velik, a Kinezi će napisati manju vrijednost na paketu (ili ih ipak podsjetiš).

Imajući sve ovo u vidu ja sam prije 2-3 sedmice naručio i platio iOcean X7 Plus sa dx.com. On je malo skuplji, ali je zakon. Izguglajte, odličan telefon, jedan od najboljih i najisplativijih kineskih telefona. Međutim, nisu ga imali na stanju pa sam otkazao narudžbu i čak su mi vratili koju marku više zbog razlike u kursu dolara. Sad razmišljam da naručim neki drugi, ali ipak povoljniji. Ali generalno mislim da se isplati malo rizikovati jer i sa plaćenom carinom i porezom možeš dobiti dobar telefon za malo para.

@zajchik
E upravo taj Cubot GT99 i iOcean X7 (sve četiri verzije: Young, Young Turbo, Plus i Elite) su trenutno jako dobar izbor. Gledao sam na nekim hrvatskim forumima, jako puno ljudi ih je kupilo i svi su jako zadovoljni. Jedina mana koja se spominje je slabiji signal GPS-a, ali i to se sredi tweakom nekih sistemskih fajlova.

Koji još zanimljiv telefon se može naći do nekih 150 dolara, a naravno da nije klon/kopija, nego kineski brend?

Poslednja ispravka: Prief Lirator (8.11.2013 u 21:12) Razlog: Ispravka malih slovnih grešaka
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
doctor (8.11.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Laptop za multimediu i light gaming sa jakom baterijom Marsupilamy ŠDK - Prenosni računari 6 28.8.2013 7:57
Telefon sa najkvalitetnijom reprodukcijom zvuka Guterill Aparati i oprema 17 9.3.2008 18:49
Slanje MMS-a sa kompa na telefon? Aleksandar1987 Programi za mobilne telefone 1 14.2.2008 0:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com