Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.3.2013, 4:37   #201
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Moje misljenje je da ce biti p2p mesecna pretplata bar 6 meseci do godinu dana, i onda ce postati free to play sa milion zezancija oko placanja, ne placanja itd. Kao sto je SWTOR trenutno.
Nema šanse, rijetke su igre koje su takve. Lično bih volio da bude p2p pretplata. Pun mi je k. više farmvilla na sve strane. Od androida pa nadalje...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
virtuoz pavle (27.3.2013)
Stara 27.3.2013, 9:32   #202
Angelo Serafin
Član
 
Član od: 15.7.2008.
Lokacija: U vinogradu
Poruke: 441
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Verovatno će biti P2P na početku (nekoliko meseci). Onda kad shvate da je populacija na serveru prestala da raste, staviće B2P, verovatno sa nekim cash shopom (nadam se samo kozmetičkim). Ako populacija i dalje bude opadala, preći će na F2P i onda će verovatno i cash shop biti ne samo kozmetički, tako da će na kraju cash shop biti P2W.
Iskreno se nadam da nisam u pravu.
Lično bih voleo da odma release bude B2P (jer nema šanse da odmah krenu sa F2P) ali realno je očekivati da prvo probaju sa P2P.
Angelo Serafin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 9:42   #203
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Sta god odluce, neka se drze toga. Ne volim kada krenu sa P2P pa predju na F2P, kao sa SW:TOR, jer se igra pretvara u pay to win polako.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 11:13   #204
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

p2p pa posle f2p, p2w je glupost! f2p, p2w od pocetka je isto glupost! najbolji sistem ikada imaju gw1 i gw2, b2p a da nije uspesan ne bi izasla dvojka. svi su u pocetku alavi pa misle da mogu da sisaju kao blizzard i posle prdnu u cabar i objave f2p, sve se zaboravi hype splasne i ostane im sacica igraca koja cini bedan community :/

jedini dobar f2p model imaju lol i path of exile. donekle i wot.
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 11:19   #205
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Teško da će iko od nas ući u ovu prvu betu mislim da je ona rezervisana za novinare ili testere ovih gaming sajtova ali su rekli da će svaka sledeća beta biti sve veća i veća i da će se održavati svake nedelje kako se rok izlaska igre bude pridržavao.
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 11:28   #206
virtuoz pavle
Starosedelac
 
Član od: 5.6.2008.
Poruke: 2.163
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 122 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Mislim da ce biti p2p. Koliko je ljudi samo igralo Morrowind, Oblivion, Skyrim? Igra vec ima odlican lore. The Elder Scrolls Online ima sve prednosti koje je imao i WoW na pocetku. Ako bude bilo p2p sav content ce biti u samoj igri.
definitivno nije interesantno da preko njihovog sajta mozete da kupite mount-a (kao sto mozete u WoW-u), pet-a, ili sto bi bilo jos gore, a piece of armor or a weapon.
virtuoz pavle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 12:05   #207
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
virtuoz pavle kaže: Pregled poruke
Mislim da ce biti p2p. Koliko je ljudi samo igralo Morrowind, Oblivion, Skyrim? Igra vec ima odlican lore. The Elder Scrolls Online ima sve prednosti koje je imao i WoW na pocetku. Ako bude bilo p2p sav content ce biti u samoj igri.
definitivno nije interesantno da preko njihovog sajta mozete da kupite mount-a (kao sto mozete u WoW-u), pet-a, ili sto bi bilo jos gore, a piece of armor or a weapon.
Pa ista ti je stvar i u toj famoznoj toboš besplatnoj igri "Guild Wars 2" možeš da utrošiš godinu dana grindanja za vrhunski gear i legendary weapon ili možeš sve to fino da kupiš kad stigneš na lvl 80 i budeš vrhunski opremljen za 1 dan.Takođe obzirom da je gear koji dropuje kroz instance čemer i jad mnogi ce se odluciti za kraci put tj kupovinu istoga.npr u SWTOR možeš da kupiš samo adaptive gear a za svaki drugi gear moraš da raiduješ kroz razne opsove i flashpointe.Znači samo kozmetika je na prodaju sve ostalo moraš da zaradiš igrajući igru.
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 12:12   #208
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

varas se, ovo nema sve prednosti koje ima wow. wow je bio prvi kvalitetan naslov tog tipa! ovo nije! pogotovu ne danas kada ima toliko b2p ili f2p naslova, mnogo malo ljudi ce se odluciti da plati tu mesecnu pretplatu!
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 12:21   #209
virtuoz pavle
Starosedelac
 
Član od: 5.6.2008.
Poruke: 2.163
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 122 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

10 miliona kopija Skyrima je prodato u prvom mesecu nakon release-a. Ukoliko se broj igraca TESO-a bude merio u milionima, bice P2P. a ako igra postane f2p onda ce biti shit, i to je neminovno. Ne znam kako i zasto bi neko zeleo da kupuje gear preko interneta.

@ed_hunter

ali teso ce biti prilicno razlicit od wow-a, ima delom i razlicitu ciljnu grupu, a ljudi zele novo.
virtuoz pavle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 12:29   #210
virtuoz pavle
Starosedelac
 
Član od: 5.6.2008.
Poruke: 2.163
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 122 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
varas se, ovo nema sve prednosti koje ima wow. wow je bio prvi kvalitetan naslov tog tipa! ovo nije! pogotovu ne danas kada ima toliko b2p ili f2p naslova, mnogo malo ljudi ce se odluciti da plati tu mesecnu pretplatu!
a huge chunk of text:

Can Elder Scrolls Online be free to play?

It is a serious question. If we assume that TES MMORPG will be a huge and long term project the answer is “No”. Elder Scrolls Online will hardly use F2P model. There are several reasons:

Subscription-based games can generate more revenue in long term but such projects must also be huge and interesting. Only interesting game can stimulate players to pay regular fee. Players have to feel that it worth paying. Elder Scrolls Online will be a huge long term project. There is no doubt that the game will also be interesting. If it is true the game will not be F2P.

F2P model is often used because it is easier to attract new players using F2P. It is obvious that FTP model is a little bit more attractive for players. But we do not think that TES Online will have problems with new subscribers. TES is popular and many people around the world will buy a subscription. Popularity is one of the main reasons for using Subscription model in TES MMO.

If Elder Scrolls Online uses subscription-based model we will see quality updates and interesting content. Developers will be able to create high quality updates because subscription-based games generate more revenue. More revenue means better content and updates. The MMO leader, World of Warcraft, is not free to play. That’s why new WOW updates are usually great.

Final overview Elder Scrolls will most likely use Subscription method because it generates more revenue and allows to maintain and develop high quality game. But Bethesda and ZeniMax will have to do all their best to stimulate players to pay regular fee. What is your opinion?""
virtuoz pavle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 12:36   #211
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

nije isto skyrim koji kupis jednom i igras koliko oces i igra sa pretplatom u koju za par godina stucas par stotina evra. kazem vam, ovo nece imati prodju ako bude sa pretplatom, danas je jedini prihvatljiv model da se kupi igra i igra besplatno, pa da se finansiraju kroz ekspanzije, kao gw.
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 12:38   #212
virtuoz pavle
Starosedelac
 
Član od: 5.6.2008.
Poruke: 2.163
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 122 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

znaci GW2 je BuyToPlay model, i nemaju online shop ili slicne zezancije? Samo se expanzije placaju? Ako je to tako, onda je to SUPER. A ako ima micro-transakcija kao mnoge FTP igre, onda je to bezveze.
virtuoz pavle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 12:43   #213
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

mislim da imaju mikrotransakcije, nisam jos uplivao u te vode, tek sam poceo. ali u svakom slucaju mislim da ne postoji sadrzaj koji je ekskluzivno dostupan samo za kes.
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 13:56   #214
Morava
Član
 
Član od: 3.10.2007.
Poruke: 131
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 53 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Javlja mi se da ce ova igra da prodje isto kao SWTOR, prvo ce da izmuzu sto vise para preko pretplate pa kad single player igraci nenaviknuti na grind pocnu da bataljuju igru sinuce im kako je f2p koncept koji obecava.
Morava je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 14:02   #215
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
virtuoz pavle kaže: Pregled poruke
Koliko je ljudi samo igralo Morrowind, Oblivion
Jako malo za jedan MMORPG, pogotovo Morrowind, plus dobar deo njih boli uvo za ceo taj zanr.
Citat:
virtuoz pavle kaže: Pregled poruke
Skyrim?
Ovo je vec druga prica,ali veci deo su konzolasi, koliko njih interesuje MMORPG... moze imati uticaja samo na pocetnu prodaju. Mogu da im poture TES:O kao Skyrim 2
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 14:03   #216
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
Morava kaže: Pregled poruke
Javlja mi se da ce ova igra da prodje isto kao SWTOR, prvo ce da izmuzu sto vise para preko pretplate pa kad single player igraci nenaviknuti na grind pocnu da bataljuju igru sinuce im kako je f2p koncept koji obecava.
Jeste samo što se to u slučaju SWTOR isplatilo, od igre koja je bila pred gašenjem napravili su solidan community sa dovoljno subscribera i dovoljno f2p igrača.Igra neće nikad dostignuti WOW status ali ima dovoljno poklonika za opstanak na tržištu.Ono što je simptomatično da veliki broj ljudi koji počne kao F2p završi kao subscriber.
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 14:06   #217
virtuoz pavle
Starosedelac
 
Član od: 5.6.2008.
Poruke: 2.163
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 122 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

idealno bi bilo da je igra B2P, a da nema glupavih mikro-transakcija kao u GW2, pa makar i kozmetickih.
Ako bude P2P, onda verovatno nece biti glupavih Mikro-transakcija, a ako bude F2P, onda ce biti dang.
virtuoz pavle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 14:09   #218
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

ovo pokusavam da kazem...

ja kad nesto kupim zelim da imam osecaj da sam kupio. ne zelim da dajem novac u vazduh. dakle naplacujte vi svaku expanziju, i nek ih bude 5, ali tako ljudi imaju utisak da daju novac za novu igru novu expanziju, nov sadrzaj a ne u prazno. imam ja wow subscritpion, ali to samo zbog nekih meni dragih ljudi koji ne zele da CUJU za bilo koju drugu igru! inace, ja da se pitam, pa toliko kvalitetnih naslova ima koji ne traze pretplatu. super je kupiti nesto, ali nije super da me neko muze na mesecnom nivou.
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 14:18   #219
halabit
Član
 
Član od: 20.4.2010.
Poruke: 98
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 43 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
Goldfinger kaže: Pregled poruke
Teško da će iko od nas ući u ovu prvu betu mislim da je ona rezervisana za novinare ili testere ovih gaming sajtova ali su rekli da će svaka sledeća beta biti sve veća i veća i da će se održavati svake nedelje kako se rok izlaska igre bude pridržavao.
Ovo je beta za igrace i ljudi su potvrdili da su dobili invite. Krajem februara bila je beta za friends/family a za novinare beta je bila nekoliko dana pre PAX-a.

Licno p2p (sub) je mozda najbolja opcija posto onda nema mikrotransakcija i buy2win , nego igras i zaradis. Ali po moj dzep b2p opcija je najbolja
halabit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 14:24   #220
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Uf morace oni ovo jos da unaprede, nece ovo ove godine ako su pametni. Imaju stvarno dobru sansu, Blizzard im dosta pomaze bilo bi prava steta da ne naprave neki ultimate hit.
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls V - Skyrim Obtainer Role-Play 7987 2.1.2024 14:37
online anti virus scan wog326 Zaštita 11 4.9.2010 18:33
Elder Scrolls vs Gothic? karlito brigante otpaTci 6 21.11.2006 23:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com