Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.1.2010, 20:07   #1
goranagf
Član
 
Član od: 28.6.2009.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 298
Zahvalnice: 196
Zahvaljeno 29 puta na 24 poruka
Određen forumom Video fading...

Dakle, prije svega da vas uputim u pricu.
Student sam 4. godine Arhitekture u Banjoj Luci. Kao zavrsni rad na jednom predmetu sa jos 3 kolege uzeli smo da radimo kratki film. U pitanju je apstraktno prikazivanje prostora kroz vrijeme i muziku.
Pitanje je tehnickog karaktera, te bih molio iskusne koliko toliko sa ovim, da mi pokusaju pomoci.
Kraj filma, koji traje 10 minuta zavrsava se kadrom gdje se priblizava i ulazi u objekat gdje ce biti publika koja ce gledati film.
U tajnosto pripremamo prostor u kome ce se odrzati projekcija u saradnji sa asistentom.
Nakon zadnjeg kadra u filmu, gdje se ulazi u prostoriju, sljedeci kadar koji ide publika treba da vidi samu sebe uzivo!
Dok publika bude gledala film, oni ce biti snimani skrivenom kamerom. Kraj filma zavrsava se tako sto ce se automatski na njega nadovezati snimak koji ide uzivo, svjetla se pale i oni na platnu gledaju sami sebe.
Pitanje glasi: Kako najlakse nadovezati uzivo snimak na vec postojeci film, a da to bude sto jednostavnije i da se ne primjeti nikakva radnja na platnu u pozadini. Jos nesto vazno, muzika koja prati cijelo vrijeme film od je ostavljena na filmu da traje i nakon zavrsetka da bi isla dok ide i LIVE projekcija.
Nadam se da sam bio dovoljno jasan i izvijavam se na malo duzem postu (sve u cilju da vas sto vise uputim u projekat i zadatak)



Prvo sto mi pada na pamet je da na jedan video izlaz prikacim projektor, na kome ce ne ometano ici projekcija, a na drugi izlaz da nakacim monitor na kome ce biti sve ostalo. BTW, na racunaru je nVidia 9600GT i Win7, ako nekoga zanima.

Poslednja ispravka: goranagf (14.1.2010 u 20:47) Razlog: Nadam se da je tema na pravom mjestu, ili neka je moderatori premjeste u podforum "Graficki softver".
goranagf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2010, 14:31   #2
emailnikola
Član
 
Član od: 20.3.2007.
Lokacija: nis
Poruke: 284
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 38 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku emailnikola
Određen forumom Re: Video fading...

Nisam bas siguran da li cete se snaci ali bi bilo dobro da probate nekim programom za VJ-ing. ( VJ - onaj na zurkama koji se bavi slikom, za razliku od Dj-a). Ima puno programa ne mogu da preporucim neki posebno ali bi svi trebalo da mogu da zavrse posao. I + bi mogla neka tranzicija da se ubaci.
emailnikola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku emailnikola na korisnoj poruci:
goranagf (16.1.2010)
Stara 16.1.2010, 15:26   #3
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Video fading...

Video mikseta na koju ce biti prikljucen izvor slike (vas film) i kamera koja snima publiku (live). Tranzicija ce napravi u odredjenom trenutku i dobijete zeljeni efekat.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
goranagf (16.1.2010)
Stara 16.1.2010, 19:26   #4
goranagf
Član
 
Član od: 28.6.2009.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 298
Zahvalnice: 196
Zahvaljeno 29 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Video fading...

Od VJ softvera sam za sada nasao CutFour http://www.avtake.com/cutfour.asp , ali problem je sto ga ne mogu nabaviti full, da nije trial, a i sada dok pokusavam u njega ubaciti film, izbacuje neki bug...
Sto se tice mixete, i to sam ubacio u spisak mogucih rjesenja i to je najvjerovatnije najjednostavnije i najbolje rjesenje... Cekam prijatelja sa akademije za reziju i montazu da mi odgovori hoce li nam moci zbaviti tu igracku...

Poslednja ispravka: goranagf (16.1.2010 u 20:09)
goranagf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04
Kako spojiti video klipove sa različitim Sample rates-om Suad Novic Video/TV softver 3 9.8.2008 5:35
Kako napraviti internet tv olujnik Video/TV softver 4 11.6.2008 19:19
Winamp i VP6 Flash Video Suad Novic Audio softver 0 26.5.2008 9:40
VIDEO MONTAZA-PITANJE The Dark Gamer Video/TV softver 4 14.12.2006 16:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com