Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.4.2017, 21:21   #1241
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Da primaju samo male države, prvo uđeš u HRE pa posle se širiš, i to samo pretpostavjam znam i srbija jedva uđe moraš samo jednu-dve regije da osvojoš čisto da bi prišao bliže carstvu, još venecija ima sve bogate regije i austrija ima neke claimove
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2017, 21:38   #1242
Venice
Novi član
 
Član od: 3.4.2017.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Pokusao sam da budem saveznik sa Austrijom, ali vec nakon prvog rata protiv Turaka, gdje su me branili, raskinuli su savez. ne znam zasto.

Sa Venecijom postoji ona fora da se poraze Osmanlije tako sto se na pocetku objavi rat Albaniji jer joj nedugo zatim i Turci objavljuju rat. Nakon sto se Albanija anektira ili vazalizuje, Turci su automatski u ratu protiv tebe, a posto je odbrambeni rat, tvoji mocni saveznici te brane i na kraju razbiju Turke.
Venice je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 0:16   #1243
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Jel može neko ko je u skorije vreme igrao na mediteranu da kaže koju reč kako Turci sada upravljaju svojom mornaricom. Znam da im je još prošle godine povećana mornarica i da AI zapravo gradi brodove ali me interesuje kako ih koristi ?
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 7:09   #1244
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
director kaže: Pregled poruke
mislim da sa osvajanjem nikad nećeš ući u HRE. Doduše zadnjih par pečeva nisam igrao Veneciju pa moguće da se tu nešto i promenilo. Jedino kad sam ja uspeo da uđem HRE je odma na početku i to sa nabudženim odnosima sa AUT. Ako to ne odradim tada kasnije jednostavno ni sa plaćanjima nikad to nisam uspeo jer odnosi sa AUT padaju kako se ja širim.
Venecija vec ima solidan development na pocetku tako da je inace problem pristupiti HRE. Mislim da to nije neophodno. Savez sa Francuskom moze pomoci kao i sa Kastiljom/Spanijom.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2017, 22:18   #1245
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

U besplatnom peču koji izlazi krajem aprila dodali su provinciju Beograd. Pripadace Madjarskoj ali ce Srbija verovatno imati core i dobice event ako osvoji Beograd da prebaci prestonicu sto je fin dodatak za igranje sa Srbijom. Posto ne mozemo ocekivati da ce Srbija ikad dobiti vise paznje u EU4 ovakvi potezi Paradoxa su super. Srbija prakticno nije postojala za vrijeme ogromne vecine EU4 perioda i samim tim sto ima jedinstvene NI i core na Sremu, Makedoniji i sada Beogradu su vise od ocekivanog. Ah da, i zlato na Kosovu.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2017, 21:23   #1246
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
orome kaže: Pregled poruke
U besplatnom peču koji izlazi krajem aprila dodali su provinciju Beograd. Pripadace Madjarskoj ali ce Srbija verovatno imati core i dobice event ako osvoji Beograd da prebaci prestonicu sto je fin dodatak za igranje sa Srbijom. Posto ne mozemo ocekivati da ce Srbija ikad dobiti vise paznje u EU4 ovakvi potezi Paradoxa su super. Srbija prakticno nije postojala za vrijeme ogromne vecine EU4 perioda i samim tim sto ima jedinstvene NI i core na Sremu, Makedoniji i sada Beogradu su vise od ocekivanog. Ah da, i zlato na Kosovu.
Da li ce onda biti teze formirati savez sa Madjarskom? Ja sam prosli put odbio Turske nasrtaje upravo zahvaljujucu savezu sa Madjarskom i sa Austrijom kasnije.
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2017, 11:41   #1247
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
zerohn kaže: Pregled poruke
Da li ce onda biti teze formirati savez sa Madjarskom? Ja sam prosli put odbio Turske nasrtaje upravo zahvaljujucu savezu sa Madjarskom i sa Austrijom kasnije.
Ne verujem jer minus u odnosima daje ako imas klejm a ne kore koliko se secam. Meni je neverovatno da je vremenom Srbija dobila 3 kora koja moze osvojiti, Srem, Beograd i Skoplje. A nije vazna zemlja ovog perioda.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2017, 11:05   #1248
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Izgleda da uskoro stize mini ekspanzija, oni je zovu immersion pack za Rusiju, ruske zemlje i pravoslavlje. Zvanican naziv je Third Rome. Donosi mnostvo novih stvari za Rusiju i pravoslavlje. Rusija verovatno dobija poseban oblik vladavine. Dobija i 5 vazala na pocetku. Dodali su jos provincija u Rusiju, Novgorod i Litvaniju. Sada Moskva i Rusija imaju razlicite ideje gde se cini da su Moskovske vojno jace. Ono sto mi se posebno svidja je to sto sada pravoslavna zemlja moze izabrati sveca zastitnika, gde u zavisnosti od izbora dobija odredjene bonuse.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku orome na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (13.6.2017)
Stara 13.5.2017, 12:09   #1249
Nesic8693
Član
 
Član od: 14.1.2014.
Poruke: 84
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Evo i link sa zvaničnom najavom:
https://www.paradoxplaza.com/news/EU...ome-Announced/
Nesic8693 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2017, 16:31   #1250
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Ne kontam splendore. Jasno mi je da moram da ih skupim dovoljno da mi se otkljucaju neke mogucnosti i njih sam u prvih nekoliko era imao i vise nego dovoljno i sad kad sam dosao do apsolutizma imam samo jedan splendor poen mjesecno? Nema sanse da skupim 800 koliko mi treba... Postoji li nacin da uvecam broj poena koji se dobija mjesecno.
Inace definitivno mi je ovo nesto najbolje sto ima na comp-u. Jedino eto da odmorim od eu4 moze da mi posluzi civ. S tim sto civ se brzo zavrsi. EU je uvijek izazov.
edit: Shvatio.... Treba citat engleski. Cim sam napravio 5 univerziteta poceo sam da dobijam splendore. Ali nema sanse da sa Srbijom udjem u zlatno doba.

Poslednja ispravka: zerohn (30.5.2017 u 7:11)
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2017, 1:41   #1251
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
orome kaže: Pregled poruke
Izgleda da uskoro stize mini ekspanzija, oni je zovu immersion pack za Rusiju, ruske zemlje i pravoslavlje. Zvanican naziv je Third Rome. Donosi mnostvo novih stvari za Rusiju i pravoslavlje. Rusija verovatno dobija poseban oblik vladavine. Dobija i 5 vazala na pocetku. Dodali su jos provincija u Rusiju, Novgorod i Litvaniju. Sada Moskva i Rusija imaju razlicite ideje gde se cini da su Moskovske vojno jace. Ono sto mi se posebno svidja je to sto sada pravoslavna zemlja moze izabrati sveca zastitnika, gde u zavisnosti od izbora dobija odredjene bonuse.
Ja definitivno posle pauze od 7-8 patcheva moram krenuti u ponovno osvajanje svijeta sa Srbijom
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2017, 17:30   #1252
obidijus
Član
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Black hole sun
Poruke: 121
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

‚Nisam dosta dugo igrao ovo sad se tek vratih sa Third Rome.Vidim ima dosta toga novog,jel se isplati trositi adm i ostale poene pa dizati tax base ili manpower po provincijama?Ili bolje cuvati za teh i ideje..Dobio sam neki event stize renesansa pa se ubih trazeci gde mogu da vidim to a ono puzeci ide vi to tek u par provincija.
Na pocetku smenih ili roknuh,zaboravih,onog Djuradjevog sina sa kesa poenima rekoh mozda ubodem boljeg ali stari Djuradj nista ne trpa iako imam 3 braka.. Ako mi crkne padam u uniju sa madjarima.

Editobih naslednika,hvala Bogu..Nego htedoh objaviti rat Veneciji ali mi se saveznici Austrija i Madjarska nece pridruziti,kaze you need to spend favors..Sta je sad to,kakve usluge kakvi bakraci?

Poslednja ispravka: obidijus (15.8.2017 u 19:26)
obidijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2017, 20:57   #1253
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
obidijus kaže: Pregled poruke
‚Nisam dosta dugo igrao ovo sad se tek vratih sa Third Rome.Vidim ima dosta toga novog,jel se isplati trositi adm i ostale poene pa dizati tax base ili manpower po provincijama?Ili bolje cuvati za teh i ideje..Dobio sam neki event stize renesansa pa se ubih trazeci gde mogu da vidim to a ono puzeci ide vi to tek u par provincija.
Na pocetku smenih ili roknuh,zaboravih,onog Djuradjevog sina sa kesa poenima rekoh mozda ubodem boljeg ali stari Djuradj nista ne trpa iako imam 3 braka.. Ako mi crkne padam u uniju sa madjarima.

Editobih naslednika,hvala Bogu..Nego htedoh objaviti rat Veneciji ali mi se saveznici Austrija i Madjarska nece pridruziti,kaze you need to spend favors..Sta je sad to,kakve usluge kakvi bakraci?
Види се да одавно ниси играо. Већ неко вријеме савезници не иду у рат са тобом тек тако. Ако је одбрамбени вјероватно ће те бранити, али ако је офанзивни морају ти дуговати "услуге" да би ушли у рат. Услуге ти дугују ако си се ти некад раније одазвао када би те звали у рат на њиховој страни. Ја играм увијек Србију и у задње двије експанзије увијек ми је редосљед Албанија-Босна-Дубровник. Албанију уграбим прије Турака. Нападнем Босну и у неко доба када је она већ пред поразом, Дубровник јој објави рат. Онда ја узмем обично Травунију и вазализујем Бодну и онда сам као лидер у рату са Дубровником којег лако освајам. Обавезно треба склопити савезе са Мађарском и Аустријом. Након овога иде тежак период. Турцима скоро се не може учинити ништа све са цијелом Мађарском и Аустријом. Треба грабити неки њихов тренутак слабости да им се узме Македонија и Солун, по могућности и Софија. Софија је у Цариградском тржном чвору, тако да ја увијек промијеним њену културу у српску и тамо пребацујем престоницу јер су већи приходи. Након 1600-те Турци почињу значајно да слабе.
Ја сам улагао у науку до неке границе, с тим што сам дипло бодове трошио и на унапријеђење привреде. Одмах повећавам производњу злата на Косову, без обзира на негативан утицај на инфлацију. И трудим се да максимално повећам menpower, наравно ту морам да трошим милитари поене.
Играм Србија, нормал тежина. Идеје су ми увијек офанзива, дефанзива, економија, трговина, квалитет, квантитет... Дакле углавном војне. И драг нахт остен. Штета што игра не траје дуже да спалим и мрску Европу. Овако ми је максимум до Истре, дио Италије са Римом и источна медитеранска обала. Цијели Балкан наравно...
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zerohn na korisnoj poruci:
obidijus (15.8.2017)
Stara 15.8.2017, 21:05   #1254
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

ja sa srb uvek idem na istok, i u afriku, čim poraziš turke postaješ supersila, doduše i ja sam odavno igrao, za evropu jedino da postaneš car HRE..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2017, 21:27   #1255
obidijus
Član
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Black hole sun
Poruke: 121
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Ja sam prvo uzeo siptariju,Dubrovnik,pa Bosnu.U savezu sam bio sa Austrijom i Madjarima ali onda sam objavio rat Veneciji a posto oni imaju dosta talijanskih drzavica saveznika,a moji nisu hteli da mi se pridruze obecao sam Madjarima teritorije i oni su usli u rat sa mnom protiv mlitavih mletaka.Uradio sam to jer sam hteo Dalmaciju i Drac a hunima sam mislio da dam Istru..Al dziberi je nece.. Rekoh ko vas hebe kad necete i zakljucio mir uzimajuci samo dve provincije za sebe i zlato.Oni kao digli nos i raskinuli savez.Tu negde sam stao sta ce biti dalje sa turcima videcu..Ko prezivi pricace..Mislio sam da jurim Poljake u savez ali nece posto su rival sa Austrijom i imaju vec dosta saveznika.
obidijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2017, 23:38   #1256
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
zerohn kaže: Pregled poruke
Види се да одавно ниси играо. Већ неко вријеме савезници не иду у рат са тобом тек тако. Ако је одбрамбени вјероватно ће те бранити, али ако је офанзивни морају ти дуговати "услуге" да би ушли у рат. Услуге ти дугују ако си се ти некад раније одазвао када би те звали у рат на њиховој страни. Ја играм увијек Србију и у задње двије експанзије увијек ми је редосљед Албанија-Босна-Дубровник. Албанију уграбим прије Турака. Нападнем Босну и у неко доба када је она већ пред поразом, Дубровник јој објави рат. Онда ја узмем обично Травунију и вазализујем Бодну и онда сам као лидер у рату са Дубровником којег лако освајам. Обавезно треба склопити савезе са Мађарском и Аустријом. Након овога иде тежак период. Турцима скоро се не може учинити ништа све са цијелом Мађарском и Аустријом. Треба грабити неки њихов тренутак слабости да им се узме Македонија и Солун, по могућности и Софија. Софија је у Цариградском тржном чвору, тако да ја увијек промијеним њену културу у српску и тамо пребацујем престоницу јер су већи приходи. Након 1600-те Турци почињу значајно да слабе.
Ја сам улагао у науку до неке границе, с тим што сам дипло бодове трошио и на унапријеђење привреде. Одмах повећавам производњу злата на Косову, без обзира на негативан утицај на инфлацију. И трудим се да максимално повећам menpower, наравно ту морам да трошим милитари поене.
Играм Србија, нормал тежина. Идеје су ми увијек офанзива, дефанзива, економија, трговина, квалитет, квантитет... Дакле углавном војне. И драг нахт остен. Штета што игра не траје дуже да спалим и мрску Европу. Овако ми је максимум до Истре, дио Италије са Римом и источна медитеранска обала. Цијели Балкан наравно...
Не читаш шта смо писали. Промијениш један фајл и ставиш као финалну годину 9999 и играш до изненоглости... Ја сам осволио 90% мапе и претворио све у спрску културу и православље и више нисам могао, крену неке ненормане ствари ���� 3000 и нека година

Defines.lua у нотепаду измениш последњи датум.

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (16.8.2017 u 0:37)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2017, 18:42   #1257
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
obidijus kaže: Pregled poruke
‚Nisam dosta dugo igrao ovo sad se tek vratih sa Third Rome.Vidim ima dosta toga novog,jel se isplati trositi adm i ostale poene pa dizati tax base ili manpower po provincijama?Ili bolje cuvati za teh i ideje..Dobio sam neki event stize renesansa pa se ubih trazeci gde mogu da vidim to a ono puzeci ide vi to tek u par provincija.
Na pocetku smenih ili roknuh,zaboravih,onog Djuradjevog sina sa kesa poenima rekoh mozda ubodem boljeg ali stari Djuradj nista ne trpa iako imam 3 braka.. Ako mi crkne padam u uniju sa madjarima.

Editobih naslednika,hvala Bogu..Nego htedoh objaviti rat Veneciji ali mi se saveznici Austrija i Madjarska nece pridruziti,kaze you need to spend favors..Sta je sad to,kakve usluge kakvi bakraci?
imaš dva pristupa. prvi je da otključavaš tehnologije čim imaš dovoljno poena. Drugi je da tek kad skupiš 999 poena onda otključaš tehnologiju.

Prvi način je jasan to je da što pre dobiješ novu tehnologiju. Drugi se bazira na popustima jer što više odugovlačiš dobićeš veći popust zbog komšija koji će imati tu nauku (pod uslovom da ih imaš ). Na ovaj način ćeš često imati gomile poena za razvoj provincija jer ćeš posle nekih 100 godina stalno biti u penalima "ahead of time", ja lično pola severne amerike razvijem na ovaj način plus moje posede u evropi.

Imaćeš višak poena i na prvi način potrošnje za tehnologiju ali dosta manje. Takođe dosta zavisi i kakve vladare imaš, ako ti se zalomi kampanja sa gomilom nesposobnih vladara jedva ćeš održavati korak sa susedima u tehnologiji a kamoli da razvijaš provincije ali to je jako retko.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2017, 0:24   #1258
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Ja poceh pre jedno nedelju dve da igram svoju prvu partiju u igri sa Kastiljom, pikirao sam par nekih iritantnih drzava kao sto su Francuska i Otomansko carstvo i Tunis (svi znaju zasto).

Otomani su narasli preko svake mere, Francuzi postali izuzetno jaki i odvalili sve oko sebe jer ko je znao da treba da ih napadnes na pocetku. I da bude sve jos lepse, jedini saveznik Francuske - Otomani.

Trebalo mi je 3 velika rata da ih oslabim tako da mogu da ih rastrgnem na kraju. Prvi je cilj bio da raskrste sa Otomanima i da uzmem sta mogu jer je bilo povuci - potegni, u drugi sam usao vec znatno jaci i okupirao ih kompletno a u trecem vec nisu imali nikakve sanse, imao sam drugu najjacu armiju u partiji posle Turaka. Sve naknadno je izivljavanje i brojcana nadmoc.

U medjuvremenu sam natenane kolonizovao, u pauzama sam pikirao Apenine jer se pojavila Ferara kao lokalna sila koja je bila omrazena od svih i tu sam napravio relativno malu gresku, koja me zbog saveza nije kostala nista. Posto su svi nagrnuli na ekskomuniciranu Feraru, ja sam gledao da otmem sto vise teritorije i to me je kostalo dosta AE poena i koalicija koje non stop nastaju i posle nekog vremena nestaju jer uglavnom pikiram Francuze i Otomane. Za kraj cu da udarim na koaliciju posto su sve neke leve drzave u koaliciji, prejak sam za njih.

Najsmesnija stvar u celoj partiji je sto su Otomani bili bog i batina a ja sam cekao i cekao da se zeznu i napadnu Ruse posto su Rusi najveci blob u partiji. Prethodno su stradali Madjari, ostali bez dosta teritorija, pa su objavili rat Austriji, isao sam na load kako bih garantovao nezavisnost Austrijancima jer oni su bukvalno poslednja brana bili a ja bio pred ratom s Francuzima, nedovoljno jak za 2 fronta.

Elem, pred Rusko Turski rat sam se spremio i cekao, Rusi naravno jaki dosta i taman da kliknem na Declare War kada su Turci objavili rat Rusiji kad ono iskace pop up "Your faithful ally Lithuania bla bla" i objava rata Turskoj, AI iskusno cekao i ja naravno prihvatim. I tu krece brutalno izivljavanje. Prikljuce se Austrijanci, kasnije i Venecija, pa Madjari, pa onda krenu i africke i azijske drzave. Debilizam u celoj objavi rata je sto su Litvanci krenuli sa CB "Reconquest Pereyaslav" a u medjuvremenu Rusi potpisu primirje i pored ostalog uzmu Pereyaslav i taj rat nikako da se zavrsi. Morao sam da potpisem separatni mir i uzmem Konstantinopolj i okolne provincije u Anatoliji kako bih ih odsekao od Balkana posto sam defakto sam drzao oko 90% svega. Taj rat i dalje traje, Otomani okupirani od svih zivih, potpisuju mir polako i ostaju bez teritorija, do 1821 nema da ih ima.

Da ne zaboravim Tunis, nervirali su me pirati duze vreme a bili su u savezu sa Otomanima, iskoristio sam to sto su garantovali nezavisnost Maroku, pa sam napao Maroko i razneo obe drzave, a za primirje trazio raskid saveza sa Otomanima hehe. Posle toga x godina kasnije Tunis ima 3 provincije, Fezan i Mzab se zavitlavaju sa njima a od ostatka teritorije sam napravio Kabyliu i promenio joj religiju u katolicku. Sad ih aneksiram upravo.

Nisam skoro igrao nesto ovoliko interesantno, svaki deo partije prica za sebe.

Poslednja ispravka: Lanikor (19.8.2017 u 0:30) Razlog: Tunis
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2017, 9:31   #1259
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Francusku treba odma napasti i naterati je da oslobodi državu na njenom jugozapadu (zaboravih ime) . Mislim da je to najveća država posle same francuske na njenoj teritoriji. Posle toga toj državi dodate one dve engleske teritorije i dobili ste kontratežu Francuskoj koja će uz vaše savezništvo neutralisati Francusku a opet je ostaviti u igri kao nezavisnu državu.

Može Francuska i da se uništi skroz ali nekako su mi te partije SF. Ako igram na zapadu evrope volim da su sve velike sile žive, bar u prvoj polovini igre
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2017, 20:26   #1260
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Za prvu partiju ja sam i vise nego zadovoljan, na pocetku te igra udari muski sa prevelikim brojem informacija, sad vec znam oko 80% svega, ostalih 20% su specificnosti nacija. Pametno je da im se otmu juzne teritorije ako se prosire pre nego krene rat, sve sto je u Genoa trade nodu, dosta je tu para i sa vise merchanta moze da se posalje tu sve, posle natenane gomilas trade power.

Inace epilog onog rata koji su zapoceli Litvanci: zavrsili rat posle 50 godina i uzeli 2-3 teritorije, Austrijanci isto, Etiopija uzela svoje, neka drzavica Shirvan sa 2 teritorije napravila krstenu drzavu, takodje u Haasa. Madjari sad objavili rat, Rusima isteklo primirje, meni za 1 godinu... Crno se pise Turcima, bankrotirali par puta, stability na -2, vojna tehnologija kaska za 2 poena, admin i diplo 1... nemaju sanse.

Ne znam koja bi druga drzava bila zgodna za pocetak naredne partije, ima dosta interesantnih.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam - razmena igara SirDuck Online kupovina igara 728 6.2.2024 22:53
Europa Universalis 3 Grimm_SBL Strateške igre 450 27.7.2015 10:25
Europa Universalis: Rome Sarmatian Strateške igre 21 14.2.2013 11:07
Europa Universalis III -Divine Wind- 5.1 domingez Online susreti 27 2.4.2012 13:47
EU 2 - For the Glory Jacob Strateške igre 7 8.1.2012 4:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com