Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.7.2012, 12:17   #141
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
sto znaci da kada vec postoji indijski kontinent mogu da ubace bar Indijanska plemena kao eto mogucnost da Rim ratuje i sa njima.


Moguce je da u igri postoji znacajan omaz grckoj civilizaciji, pa su zato ubacili Indiju (sjajna civilizacija, koja je cvetala hiljadama godina pre nastanka Rima), posto se zna da je Aleksandar prodro na njenu teritoriju..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2012, 13:54   #142
Al3k5an9ar
Veteran
 
Član od: 9.6.2008.
Poruke: 707
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 160 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

A zar se niko nije setio jednostavno da kaze da ubacuju samo onoliko delova sveta koliko ih je i bilo poznato u tom trenutku? Morali su da ubace taj deo do Indije zbog Persije a vi sad napadate coveka "pa onda ubaci ameriku" koja je samo ~1000 godina posle pada Zapadnog carstva nadjena.
Al3k5an9ar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Al3k5an9ar na korisnoj poruci:
pentraksil (27.7.2012)
Stara 27.7.2012, 14:56   #143
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
To sto su postojali za vreme Rima ne znaci nista, ajde onda da ubacimo Kinu i ona je postojala za vreme Rima.
Ali ja to ne trazim, vi mene ne razumete sta ja hocu da kazem. Postojalo je hiljadu nacija u to doba, ja ne trazim da se svaka ubaci niti izracito zahtevam da se ubaci Indija. Ja kazem da kada VEC POSTOJI deo indijskog kontinenta na mapi Rome 2, zasto ne ubaciti plemena koja su tamo zivela? Kapirate sad? Znaci ako vec postoji taj deo mape u igri zasto ne ubaciti i narode koji su ziveli na tim prostorima umesto sto bi nacickali nasumicne rebel gradove. Da je deo Kine na mapi bilo bi logicno da se ubaci i Kina, ali posto deo Kine nije u Rome 2 onda nema potrebe ubacivati tu naciju. Znaci nema potrebe ubacivati Ameriku, Kinu, Japan, Polineziju i ostale jer one nisu na mapi u Rome 2. Deo Indije sa druge strane jeste. Jel sad razumete sta hocu da kazem?

Ali delim misljenje da je ova mapa verovatno prosirena zbog persijskih nacija, Asiraca, Parcana i ostalih.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2012, 15:12   #144
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Zato sto je na mapi deo Indije trebaju nam Indijske frakcije i sta ce da rade tamo sami na kraju sveta ?
Total war igre su dosad imale veoma mali broj frakcija ne verujem da ce da trose vreme i resurse na to. A tek nista od vise Indijskih frakcija.
Mozda non-playable, minor frakcija (kao u Napoleonu,Empire itd.). Igriva tracenje vremena i skretanje s'teme.
I ne nismo samo Rim i ko sisa ostale. Meni licno su varavari najzanimljiviji iz tog perioda. Da se ja pitam napravio bi iz korena drugaciji gameplay za Keltske, Germanske varvare, drugaciji za Nomadske, nesto trece za Helene,i peto za Rim ...

P.S.
Gledam na wikipediji stare mape i izgleda da su Rimljani od 100 pre nove ere znali i za Kinu i Indiju a narocito na ovoj ptolomejovoj mapi pise Kina a vidi se i jugoistok Azije.
Kazes samo zemlje tada poznate i ode mapa predaleko.

Poslednja ispravka: M1L0SH (27.7.2012 u 15:24)
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2012, 16:12   #145
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Ljudi, svadjate se oko bespredmetne stvari. U igri nece biti "Indije" iz jednostavnog razloga sto je nema na mapi. Prvo, radi se o jednom sitnom komadicu Indijskog platoa u kome bi mogla da stane jedna, eventualno dve zone. A drugo, radi se o teritoriji koja je u tom periodu bila pod neprekidnom vlascu i kulturnim uticajem persijskih drzava.

Dakle, to je Persija.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku High life na korisnoj poruci:
Sarmatian (27.7.2012)
Stara 27.7.2012, 18:15   #146
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Stvarno ste smorili sa
indijom
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2012, 18:58   #147
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Stvarno ste smorili sa
indijom
Dobro mi smo se uhvatili za Indiju samo kao primer. Isto mislim i za ostale prostore na mapi. Bolje ubaciti neke nacije tu nego sto bi tu stavili rebels (mislim na centar Afrike i Saudijsku Arabiju pre svega). Ja mislim da Indija ne bi bila OK zato sto nije cela, a i suvise je potrebno truda jer su potpuno razlicita nacija od onih na zapadu. Ako vec prosiruju za Persiju, onda bolje da izbace i taj mali deo Indije nema potrebe trositi resurse na taj sitan prostor, potpuno nebitan. Znaci da sumiramo: Ja nisam za to da se ubacuju sve nacije, vec samo nacije koje pokriva ova mapa. Bolje i to nego da bude prazno (cisto da imamo prostor) onda ne moraju ni da prosiruju mapu. Persijskih nacija ce sigurno biti (bilo je i u originalnom Rimu), verovatno ce sada tu biti mnogo vise nacija pored Parcana. Da konacno stavimo tacku na tu temu.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2012, 20:49   #148
ProdavacKupusa
Član
 
Član od: 30.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 78
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Nadam Se da ce biti Avatar mod kao i u Shogun 2 TW
ProdavacKupusa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2012, 23:44   #149
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
ProdavacKupusa kaže: Pregled poruke
Nadam Se da ce biti Avatar mod kao i u Shogun 2 TW
Najverovatnije, mada bice malo teze praviti Rimske generale, jer su svi uglavnom nosili isti kalup uniformi. Ali bice tu dosta mogucnosti. Sa druge strane mogu samo da zamislim kolicinu opcija koju cete imati ako izaberete galsko ili germansko pleme , a zamislite tek Britance

pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Nestor (28.7.2012)
Stara 28.7.2012, 5:34   #150
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Što se tiče indije, ja mislim da ona nije u igri iz jednog drugog razloga. Koliko znam, indija je postala "meta" evropljanima tek nakon što je Magelan otlrio (isplativ način) put brodom do indije što je bio početak nove ere. Za vreme rimljana nije bilo ekonomski prihvatljivog načina za putovanja u indiju.

Osim toga rimska država se širila iz Rima kao centra na sve strane a ne samo u smeru prema indiji. Nakon svakog vojničkog osvajanja morali su da ulože još mnogo novca i vremena da izgrade puteve, rimske gradove, i druge simbole rimskog načina života pa da zatim obave "porimljavanje" tog stanovništva...i onda tek dalje da ponavljaju tu proceduru u sledećem regionu. Tim načinom oni nisu mogli jednostavno da stignu proširiti teritoriju do indije. Mogli bi ali da su skroz promenili način "ponašanja". Ali u tom slučaju oni ne bi bili "rimljani" tj. ne bi bili ono što ih čini rimlanima već obični neki osvajači.

Poslednja ispravka: Stranger2 (28.7.2012 u 20:26)
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2012, 18:53   #151
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Ja bih voleo Indiju da vidim u igri zato što bi mi to bila naznaka da se možda planira i DLC Aleksandar 2.
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2012, 21:17   #152
ProdavacKupusa
Član
 
Član od: 30.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 78
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Ne verujem da ce bas Aleksandra ubaciti...ako pogledas Medieval recimo,u kecu su bile 2 Expanzije Viking Invasion i Mongol,a u M2TW samo Kingdoms,verovatno ce nesto promeniti zamisli samo "Galic states" ili "Hanibal's campaign"
ProdavacKupusa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2012, 21:40   #153
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
Ja bih voleo Indiju da vidim u igri zato što bi mi to bila naznaka da se možda planira i DLC Aleksandar 2.
Nema to veze sa indijom na mapi. Mogu oni da naprave kakv hoće DLC bez obzira jel ima ili nema naznaka.

Citat:
Ne verujem da ce bas Aleksandra ubaciti...ako pogledas Medieval recimo,u kecu su bile 2 Expanzije Viking Invasion i Mongol,a u M2TW samo Kingdoms,verovatno ce nesto promeniti zamisli samo "Galic states" ili "Hanibal's campaign"
To su bila drugačija vremena.. Tada su bili i modovi a sada ih verovatno neće biti. Pošto je PC ekskluziva da bi se zaštitili od piraterije i pošto je Sega u problemima, verovatno će ići na veći broj manjih DLC-ova koji se plaćaju, pretpostavljam. Npr. Hanibal, Cazar, Marko Antonije i Kleopatra (Antony's civil war), First Jewish–Roman War (The Great Revolt), Markus Aurelius (Marcomannic Wars)... http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...involving_Rome
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2012, 13:19   #154
bg_ak89
Novi član
 
Član od: 31.7.2012.
Lokacija: Kikinda
Poruke: 12
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Pentraksil,podrzavam,treba ubaciti frakcije koje su zivele na prostorima koje obuhvata NOVA mapa. Bolje da ima sto vise frakcija,makar i non-playable,nego rebeli. Zanimljivije je dosta.
Ja sam npr kampanju igrao iskljucivo sa Grckim frakcijama (Seleucid najcesce),i nedostajale su mi druge frakcije sa kojima se ne bi granicio, (npr. za savez,ili da napadne recimo Egipat,il Jermene),da im odvuce na drugu stranu bar deo vojske,posto sam vecito sa svima bio u ratu.
Nadam se da ce biti masa novih frakcija i provincija!

Poslednja ispravka: bg_ak89 (6.8.2012 u 13:50)
bg_ak89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2012, 21:19   #155
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Ove nove total war igre nemaju rebel-e ocigledno ce biti non-playable sa nekim genericnim jedinicama. Neznam zasto je to bitno samo nalickane rebels fakcije...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2012, 22:52   #156
Danilo023
Član
 
Član od: 21.11.2010.
Poruke: 326
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 27 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Neznam zasto je to bitno samo nalickane rebels fakcije...
velika je razlika, sa rebels ne možeš u savez, ne možeš ga kao vazala postaviti za neku tampon zonu, da ne ratuješ na više frontova, treće oni nikada ne igraju agresivno, niti napadaju ostale frakcije, dok ovako kao posebne frakcije mogu još da začine stvar itd.
Danilo023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Danilo023 na korisnoj poruci:
pentraksil (6.8.2012)
Stara 6.8.2012, 22:55   #157
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
Danilo023 kaže: Pregled poruke
velika je razlika, sa rebels ne možeš u savez, ne možeš ga kao vazala postaviti za neku tampon zonu, da ne ratuješ na više frontova, treće oni nikada ne igraju agresivno, niti napadaju ostale frakcije, dok ovako kao posebne frakcije mogu još da začine stvar itd.
Upravo, samo zauzimaju mesto, ne napadaju te uopste, samo su obicna smetala na mapi.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 10:41   #158
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Zar nisu napadali u prvom R:TW - u, doduše samo kad su znatno brojniji ili iz zasjede? Dešavalo se da naletiš na one razbacane jedinice koje čuče na mapi, a ako si pri parama, mogao si i da potkupiš kakvog generala.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 11:53   #159
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Zar nisu napadali u prvom R:TW - u, doduše samo kad su znatno brojniji ili iz zasjede? Dešavalo se da naletiš na one razbacane jedinice koje čuče na mapi, a ako si pri parama, mogao si i da potkupiš kakvog generala.
Koliko se ja secam, desavalo se da se pojave na putevima, ali niko me nikada nije napao...jedina situacija je cini mi se kada udjes na njihovu teritoriju, pa ako imaju vise vojske krenu u napad....inace samostalno da te napadaju i osvajaju grad nikako
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 12:51   #160
bg_ak89
Novi član
 
Član od: 31.7.2012.
Lokacija: Kikinda
Poruke: 12
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Da,stanu negde na put,i smanjuju trgovinu,i stekaju se po sumama...i uopste ne uticu aktivnije na igru,samo stoje il se pomeraju napred nazad,i cekaju da ih napadnes...kad vec jako iznerviraju. Jedino su ima admirali aktivni. Meni se,doduse, JEDNOM desilo da su mi opseli Atinu,al mislim da je to bio bug .
A mislim da je bio bug,posto su drzali jedno 5 turn-ova pod opsadom,imali su kule i merdevine (po vise komada) ,i nisu napadali. Ja sam u gradu imao 2,3 jedinice hoplita ,a oni skirmishere ,Ilirian Mercenaries i slingere,i mislim 2,il 3 jedinice militia hoplita,pa nisam hteo ih napadam iz grada posto bi me izresetali slingerima. Pa sam posle petog turn-a,morao sa teskom konjicom da dodjem, da ih rasteram.
BUG 100%

Poslednja ispravka: bg_ak89 (7.8.2012 u 13:11)
bg_ak89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
campaign, rome, screenshot, senat, total war, war

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
Rimska država u video igrama Red Wing O igrama uopšte 29 29.5.2021 15:24
Rome Total War Alexander _Maximus_ Strateške igre 33 22.6.2007 19:46
Upomoc imam problem (Rome total war) groefdracula O igrama uopšte 14 7.7.2006 0:49
Rome Total War problem NjegovaWisost Strateške igre 5 28.3.2006 22:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com