Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.4.2012, 18:27   #1261
GoranS86
Član
 
Član od: 8.2.2012.
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Cisto informativno, posto znam da su ljudi koji su igrali betu odigrali sa skoro svim klasama betu.
Koja je po vama najbolja klasa? sta vam se najvise svidja?
Zavisi od tvog stila igre, npr Demon Hunter je klasa za borbu sa daljine, postavlja zamke i tako to, dok ja obozavam varvara jer vise volim da uletim u hordu i da krv i creva prskaju svuda oko mene dok drzim levi taster.
GoranS86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 18:30   #1262
Tosamja
Novi član
 
Član od: 25.2.2010.
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Diablo 3

[QUOTE=GoranS86;1544608]

Igra je po meni odlicna. Sve je glatko, gameplay fantastican i atmosfera je diablo [/QUOTE

Ne znam da li si igrao Diablo, ali ako atmosferu uporedjujemo na osnovu originala, onda moram da priznam da me POE vise podseca na original nego D3 cija atmosfera podseca na Torchlight.

Edit: Da se razumemo da je igra 30$ , a ne 60$ verovatno bih je uzeo kao lojalan fan fransize, ovako ostaje mi samo gorak ukus u ustima jer za razliku od Starcraft 2 koji sa pravom nosi to ime, ne mogu da kazem isto i za D3 koji u sustini prodaje samo svoje ime.

Poslednja ispravka: Tosamja (21.4.2012 u 18:41)
Tosamja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 18:37   #1263
GoranS86
Član
 
Član od: 8.2.2012.
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

POE ima slican graficki stil keca i dvojke, ali atmosfera je nesto drugo. Kada igram trojku znam da igram diablo.
GoranS86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 18:48   #1264
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Cak i da zanemarim grafiku i graficki stil,kao i 100% drugaciji sistem razvoja lika , u trojci neprijatelji sijaju kad stavim kursor na nekog od njih (kao i ostali predmeti,burad itd.) , kad ih pogodim/udarim zatrepere ko Super Mario kada ga udari ona pecurka , za oruzjem i strelama idu linije dugine boje, pogodim zombija strelom on odleti ili pukne kao da sam ga gadjao bazukom,ne postoji obican napad oruzjem tako da ako sa DH uzmem sablju on ne moze njom ni da udara...

Nista od toga nije bilo u Diablu i nista od toga nije trebalo da se nadje u Diablu 3, ali igra nije ni pravljena po uzoru na svoje prethodnike, vec je pravljena za armiju WoW-ovca Bllizardove najvernije ovce, ovaj musterije.

Tako da stvarno ne znam po cemu to D3 podseca ljude na D1/2 osim sto su istog zanra H&S iz pticije perspektive.

Poslednja ispravka: Bascelik (21.4.2012 u 18:55)
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 18:48   #1265
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Obozavao sam D1, D2 manje. D3? Evo mog utiska. grafika mi nije vazna u igrama, dokle god je neki minimum zadovoljen. Ovde svakako jeste, and then some.
Ali, igra je, cini mi se prelaka. Druga stvar, poizbacivali su sve sto mi je d1 cinilo jednom od 3 najbolje igre ikad, i time nekako neutralisali 'klasicnu' diablo atmosferu. Na primer, nema klasican skill tree, nema zasebne identifikacije predmeta, nema jurnjave za town portal scroll. Neko ce reci da su time olaksali, ali neki trud doprinosi uzivanju. Takodje, skilovi nisu dovoljno interesantni, barem ovo sto sam do sad imao prilike da vidim, Titan Quest je bio 3 koplja iznad po tome. Samo 4 aktivna skila u isto vreme? A gde su aure? (mada pretpostavljam da rune preuzimaju tu ulogu). Vizuelni stil je suvise sarnekast. Igra podseca na napredniju verziju torchlighta, a po nekim elementima na (iako par godina stariji) superiorniji TQ. I malo mi je tuzno to sto igru prema kojoj sam druge merio sada sa tim istim igrama poredim i po njima je ravnam. odigracu jos malo, ali phat chance da cu je kupiti, bar mi tako sad deluje.
Al neka, uvek su tu torchlight 2 i grim dawn
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 18:49   #1266
CartmanSP
Član
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 9 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Ja sam zadovoljan igrom.. I sto se atmosfere tice mislim da je razlika u tome sto u d3 (bar u beti) te stalno neko prati i prica sa tobom.. A u prethodnim igrama si sam u nekoj nedodjiji i onda imas taj osecaj teskobe.. Mislim da ce to biti ok kako igra bude odmicala.. U prvih pola sata dok sam se snasao bilo mi je malo bezveze. Ali kad sam pohvatao stvari postao sam zadovoljan.. Sto se tice skill tree-a meni je ok sto ti on sam daje nove skilove.. Ipak imas neke kombinacije.. Ja sam igrao samo sa wizardom i svidja mi se.. Bilo je promena u skill tree-u i izmedju d1 i d2.. Tako da nesto sto je drugacije nije nuzno lose.. I onako se u d2 znalo gde ces ulagati poene 20 lvl-a unapred.. To je bila satro sloboda.. Jedino sto si imao je izbor izmedju 3 skill tree-a.. i ovo sa normal attackom mi nije problem, jer je tako osmisljen gameplay.. i u d2 nisam nikad koristio normal attack.. Sa sorserkom desni klik teleport, levi klik fireballt.. Svidja mi se sto se na osnovu dmg-a oruzja racuna i dmg magije, ali mi se ne svidja sto mi se onda vise isplati da furam sekiru nego wand sa wizardom.. Bar se meni tako cini.. Verovatno ce to resiti tako sto ce odredjena oruzja (npr wand) davati bonuse koji su samo za odredjene klase, pa ce svako furati oruzje koje i treba.. Nadam se da ste uspeli da shvatite sta hocu da kazem
CartmanSP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 18:51   #1267
Boomer
Član
 
Član od: 6.4.2011.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 139
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 35 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Cisto informativno, posto znam da su ljudi koji su igrali betu odigrali sa skoro svim klasama betu.
Koja je po vama najbolja klasa? sta vam se najvise svidja?
U ovih prvih 10 levela, meni je najmocniji bio Barb, mozda je cak i malo OP. Sa druge strane svideo mi se i DH, Wizzard i DW su mi onako, nisam odusevljen ali 10 levela je ipak premalo, a monk mi nikako ne odgovara, ali to je subjektivno jer jednostavno ne volim taj stil igranja.
Boomer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 18:55   #1268
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Meni se najvise svideo Monk i sa njim cu najverovatnije najvise igrati.
Mada DH mi deluje kao da bi bio OP za PvP mnogo ima slow-a, cini mi se da bi mogao lako da kontrolise ove melee klase barb/monk bez problema.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 19:01   #1269
CartmanSP
Član
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 9 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Citat:
Andyui kaže: Pregled poruke
Obozavao sam D1, D2 manje. D3? Evo mog utiska. grafika mi nije vazna u igrama, dokle god je neki minimum zadovoljen. Ovde svakako jeste, and then some.
Ali, igra je, cini mi se prelaka. Druga stvar, poizbacivali su sve sto mi je d1 cinilo jednom od 3 najbolje igre ikad, i time nekako neutralisali 'klasicnu' diablo atmosferu. Na primer, nema klasican skill tree, nema zasebne identifikacije predmeta, nema jurnjave za town portal scroll. Neko ce reci da su time olaksali, ali neki trud doprinosi uzivanju. Takodje, skilovi nisu dovoljno interesantni, barem ovo sto sam do sad imao prilike da vidim, Titan Quest je bio 3 koplja iznad po tome. Samo 4 aktivna skila u isto vreme? A gde su aure? (mada pretpostavljam da rune preuzimaju tu ulogu). Vizuelni stil je suvise sarnekast. Igra podseca na napredniju verziju torchlighta, a po nekim elementima na (iako par godina stariji) superiorniji TQ. I malo mi je tuzno to sto igru prema kojoj sam druge merio sada sa tim istim igrama poredim i po njima je ravnam. odigracu jos malo, ali phat chance da cu je kupiti, bar mi tako sad deluje.
Al neka, uvek su tu torchlight 2 i grim dawn
Sto se tezine tice i d2 je jako lak na pocetku, doke je d1 od starta tezak.. Ne secam se dobro ali u d1 su se magije ucile iskljucivo iz kniga (kazem ne secam se pa me ispravite ako gresim). Tako da su na tom polju d1,d2 i d3 skroz razliciti. Sto se skrolava tice uvek si mogao da ih nakupujes i samo su oni tomovi zauzimali mesto u inventaru i smarali ( barem mene) jer kad igras na hell mnogo stvarcica vuces sa sobom.. Aura ima u vidu passive skill. ne secam se na kom se lvl otkljucava, ja sam otkljucap -20 dmg recived sa wizardom (tako nesto). I takodje mi se svidja u d3 sto gold konacno ima neku primenu.. U d2 imam stotine hiljada golda i ne znam pametan nacin da ga potrosim.. A u d3 nikad dosta.. Bukvalno svaki zlatnik stekam da unapredim kovaca i posle mi jos treba para da mu dam da mi napravi predmet.
CartmanSP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 19:05   #1270
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Ni strele vise ne postoje, luk puca sam od sebe, kao i u WoWu sada.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 19:12   #1271
Tosamja
Novi član
 
Član od: 25.2.2010.
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Diablo 3

Citat:
CartmanSP kaže: Pregled poruke
Sto se tezine tice i d2 je jako lak na pocetku, doke je d1 od starta tezak.. Ne secam se dobro ali u d1 su se magije ucile iskljucivo iz kniga (kazem ne secam se pa me ispravite ako gresim).
Potpuno si u pravu, knjige su bile povezane sa atributom magije, sto u prevodu znaci da ako si warrior, mozes da investiras u atribut magije, ali onda tvoja snaga trpi i obrnuto. Tako da je bilo slucajeva warrior koji baca fireball itd. U D3 je sve vec predefinisano, nemas slobodu u oblikovanju svog lika, wizard lv 4 se razlikuje od drugog wizard-a istog levela samo na osnovu opreme koju koristi i niceg vise.
Tosamja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 19:16   #1272
Boomer
Član
 
Član od: 6.4.2011.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 139
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 35 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Proradio server.

Citat:
Ni strele vise ne postoje, luk puca sam od sebe, kao i u WoWu sada.
Mislim da bi tebi najbolje bilo da na D3 zaboravis, kao da ga nema, samo ces se nervirati, nije dobro za tebe. Instaliraj lepo keca i dvojku pa igraj. Zasto uopste ocekujete da dobijete kopiju igre od pre 10+ godina? Pa kome ce to blizzard prodati? Vremena su se promenila, dosli su "neki novi klinci" koji blizzardu prave profit. Razumem te, ni ja ne volim ovo pojednostavljivanje, ali moras da se adaptiras ili jednostavno da quitujes, nema trece opcije.
Boomer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 19:18   #1273
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Atmosfera i meni smeta Secam se u D1 kada sam naleteo na butchera, to je takav strah bio! A sada jednostavno nije dovoljno mracno i jezivo.. Oseti se shmek WoWa (proklet bio iako sam proveo hiljade sati na njemu) i ne dopada mi se prevelika jednostavnost i osecaj (sto je rezultat prilagodjavanja konzolama verovatno).... Ali svejedno, opet ima dovoljno vrelina da je vredi probati, barem zbog lore-a.
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 19:23   #1274
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Atmosfera i meni smeta Secam se u D1 kada sam naleteo na butchera, to je takav strah bio! A sada jednostavno nije dovoljno mracno i jezivo.. Oseti se shmek WoWa (proklet bio iako sam proveo hiljade sati na njemu) i ne dopada mi se prevelika jednostavnost i osecaj (sto je rezultat prilagodjavanja konzolama verovatno).... Ali svejedno, opet ima dovoljno vrelina da je vredi probati, barem zbog lore-a.
Jel si igrao D1 mozda? da li se secas ovog bossa u prvom delu sa kojim zavrsavas kao betu?

To je ta razlika.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 19:39   #1275
Tosamja
Novi član
 
Član od: 25.2.2010.
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Diablo 3

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Atmosfera i meni smeta Secam se u D1 kada sam naleteo na butchera, to je takav strah bio! A sada jednostavno nije dovoljno mracno i jezivo.. Oseti se shmek WoWa (proklet bio iako sam proveo hiljade sati na njemu) i ne dopada mi se prevelika jednostavnost i osecaj (sto je rezultat prilagodjavanja konzolama verovatno).... Ali svejedno, opet ima dovoljno vrelina da je vredi probati, barem zbog lore-a.
u D1 je postojalo nesto sto se zove light radius, tj precnik svetla koje je oko tvog heroja, dakle mogao si da vidis 5-6 metara oko sebe, a okolo mrak. Zatim uski prolazi, prostorije, konstanto otvaranje vrata i neizvesnost sta te iza ceka, jedom recju klaustrofobija. Taj osecaj mi nedostaje.
Tosamja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 20:08   #1276
gently
Veteran
 
Član od: 19.4.2007.
Poruke: 784
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 158 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Nisam igrao betu jer nemam vremena,ali mi je drug preneo svoje utiske.

Otprilike se sumiraju u ovo.Veoma argumentovan post sa jednog americkog foruma u kome covek koji je igrao keca x puta i zaludjivao se dvojkom kao i vecina nas govori iskreno sta mu smeta a sta ne.

http://www.mpog.com/discussion2.cfm/.../347823/page/1

Jasno je da igra ne moze biti kopija 2ke,ali ovo zaglupljivanje,konzolisanje i pravljenje igrice i klasa da izgledaju kao iz wow-a je uzasno.

'Ladno ne mozes da odredjujes koje ces skilove kada dobijes nivo iskustva odrediti,nek ti ukinu mogucnost da biras skillove i nek ti binduju da gde god odes strelicom tu napada tvoj lik.Ono,sto bi uopste se mucili ljudi da pritiskaju dugme na misu.

To opet ne znaci da ce imati lose prodaje,naprotiv razvalice,ali garantovano nece stari igraci Diabla 1 i 2 uopste moci da pogledaju tu igru.
gently je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 20:14   #1277
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Citat:
Tosamja kaže: Pregled poruke
Potpuno si u pravu, knjige su bile povezane sa atributom magije, sto u prevodu znaci da ako si warrior, mozes da investiras u atribut magije, ali onda tvoja snaga trpi i obrnuto. Tako da je bilo slucajeva warrior koji baca fireball itd. U D3 je sve vec predefinisano, nemas slobodu u oblikovanju svog lika, wizard lv 4 se razlikuje od drugog wizard-a istog levela samo na osnovu opreme koju koristi i niceg vise.
Moram da se zapitam šta lupaš...

"Nemaš slobodu u oblikovanju"? "nek ti ukinu mogucnost da biras skillove"? Predefinisano budženje skillova? Pa u D2 nisi mogao da otk5učavaš skillove kada si koji hteo, je li, no si morao da čekaš na lvl taj-i-taj za ovaj skill, lvl taj-i-taj za onaj skill...isto kao i u D3. D3 je čak flexibilniji po pitanju skillova jer možeš da menjaš skillove kad poželiš, u koji poželiš. Imaš te i te skillove, igraš sa kojima hoćeš. Dakle, IMAŠ mogućnost da biraš skillove...možda zbunjuje to što nemaš skill tree kao u D2, nije onako lepo, grafički predstav5eno...ali, sloboda postoji. Misliš da si se zezn'o što si odabrao to-i-to? Nema problema, par klikova i promeniš. U D2 kad jednom staviš skill poen na nešto, to je amin. Budžio si pogrešan skill i sad se mučis da ubiješ nešto na Hell? Tough luck, boy...trebalo je da pročitaš neki guide ili pitaš drugara...to je D2. Nisi imao mesta za grešku, osim ako ne igraš na 1.13 i respecuješ se kod Adrie...i to ti je to. Toga nema u D3 i nejasno mi je odakle ti ideja da je hendikepovan u odnosu ns D2 po pitanju skillova. Da, možda je to "manje hardcore", ali nedostatak slobode? Jok.

Vidim da mnogi kukaju na grafiku...što se mene tiče ok je. Smetaju mi svi oni particle efekti, kao i drugima, ali shvatite da je D2 star tuce godina i besmisleno je porediti im "grafičko izražavanje". Dovo5no je mračan still...što reče neko, fazon je samo u tome što nismo navikli na toliko boja (opet se vraćamo na starost D2). Nije dovo5no tamno? Imate Gamma podešvanje, radi posao...jedini razlog što nije nalik na D2 i njegov "light radius" je to što je sad sve finije blendovano, nema onolikog kontrasta pošto baš i nisu imali neke napredne lighting opcije kada se pravio D2, je li...

Težina...pa, i D2 je bio smešno lak u početku. Svaku igru koju otpočnem u D2 igram na p8...ovo je D3 beta, sa svega jednim parčencetom igre, jednim većim bossom i oko sat i po gameplaya...prisetite se, koliko ste u D2 mogli da otkrijete za sat i po? Ne sumnjam da će stvari postati teže kad budemo mogli da igramo kompletnu igru...a tu je i Inferno (nyam).

Da ne ispadne da hvalim D3 u nebesa, JAKO me iritira nemogućnost raspodele stat poena...to je žešće zaglupilo igru u odnosu na D2 (mada se i u D2 vazda išlo na jednu istu formulu - Str koliko za opremu, Dex koliko za max block, sve ostalo na Vit...uz nekoliko izuzetaka)...ne sviđa mi se achivement-ovanje Diabla...ograničenost bindovanja skillova (va5da će se naći neko alternativno rešenje za to)...nemogućnost modovanja (sigh)...bilo je još par stvari koje su mi zasmetale, ali ništa krupno...još jednom: ovo je beta. Tvrditi da je igra trash i da ne vredi ni 30$, na osnovu jednog sitnog delića igre, je budalaština. Sačekajmo finalnu verziju, pređimo bar pola, pa ćemo onda da donosimo takve zak5učke...još je rano za razapinjanje.

Poslednja ispravka: Morca (21.4.2012 u 20:26)
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 20:35   #1278
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Citat:
Tosamja kaže: Pregled poruke
u D1 je postojalo nesto sto se zove light radius, tj precnik svetla koje je oko tvog heroja, dakle mogao si da vidis 5-6 metara oko sebe, a okolo mrak. Zatim uski prolazi, prostorije, konstanto otvaranje vrata i neizvesnost sta te iza ceka, jedom recju klaustrofobija. Taj osecaj mi nedostaje.
Ee upravo sam to hteo da dodam! Da bi igra bila 30% bolja, potrebno je da pogase svetla Ja razumem da zele da pokazu koliko su vredno radili na pozadinama dungeona, ali taj light radius je stvarno bio zakon..
@Kidja Jeste, skeleton king je bio mnogo strasniji, ovaj me ne bi uplasio pa da je 3 put toliki... uzas jedan... Ali svejedno mislim da ne treba potpuno ispljuvati igru, dosta truda su ulozili i mislim da to izvlaci donekle situaciju...
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 20:43   #1279
Tosamja
Novi član
 
Član od: 25.2.2010.
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Diablo 3

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Moram da se zapitam šta lupaš...

"Nemaš slobodu u oblikovanju"? "nek ti ukinu mogucnost da biras skillove"? Predefinisano budženje skillova? Pa u D2 nisi mogao da otk5učavaš skillove kada si koji hteo, je li, no si morao da čekaš na lvl taj-i-taj za ovaj skill, lvl taj-i-taj za onaj skill...isto kao i u D3. D3 je čak flexibilniji po pitanju skillova jer možeš da menjaš skillove kad poželiš, u koji poželiš. Imaš te i te skillove, igraš sa kojima hoćeš. Dakle, IMAŠ mogućnost da biraš skillove...možda zbunjuje to što nemaš skill tree kao u D2, nije onako lepo, grafički predstav5eno...ali, sloboda postoji. Misliš da si se zezn'o što si odabrao to-i-to? Nema problema, par klikova i promeniš. U D2 kad jednom staviš skill poen na nešto, to je amin. Budžio si pogrešan skill i sad se mučis da ubiješ nešto na Hell? Tough luck, boy...trebalo je da pročitaš neki guide ili pitaš drugara...to je D2. Nisi imao mesta za grešku, osim ako ne igraš na 1.13 i respecuješ se kod Adrie...i to ti je to. Toga nema u D3 i nejasno mi je odakle ti ideja da je hendikepovan u odnosu ns D2 po pitanju skillova. Da, možda je to "manje hardcore", ali nedostatak slobode? Jok.

Vidim da mnogi kukaju na grafiku...što se mene tiče ok je. Smetaju mi svi oni particle efekti, kao i drugima, ali shvatite da je D2 star tuce godina i besmisleno je porediti im "grafičko izražavanje". Dovo5no je mračan still...što reče neko, fazon je samo u tome što nismo navikli na toliko boja (opet se vraćamo na starost D2). Nije dovo5no tamno? Imate Gamma podešvanje, radi posao...jedini razlog što nije nalik na D2 i njegov "light radius" je to što je sad sve finije blendovano, nema onolikog kontrasta pošto baš i nisu imali neke napredne lighting opcije kada se pravio D2, je li...

Težina...pa, i D2 je bio smešno lak u početku. Svaku igru koju otpočnem u D2 igram na p8...ovo je D3 beta, sa svega jednim parčencetom igre, jednim većim bossom i oko sat i po gameplaya...prisetite se, koliko ste u D2 mogli da otkrijete za sat i po? Ne sumnjam da će stvari postati teže kad budemo mogli da igramo kompletnu igru...a tu je i Inferno (nyam).

Da ne ispadne da hvalim D3 u nebesa, JAKO me iritira nemogućnost raspodele stat poena...to je žešće zaglupilo igru u odnosu na D2 (mada se i u D2 vazda išlo na jednu istu formulu - Str koliko za opremu, Dex koliko za max block, sve ostalo na Vit...uz nekoliko izuzetaka)...ne sviđa mi se achivement-ovanje Diabla...ograničenost bindovanja skillova (va5da će se naći neko alternativno rešenje za to)...nemogućnost modovanja (sigh)...bilo je još par stvari koje su mi zasmetale, ali ništa krupno...još jednom: ovo je beta. Tvrditi da je igra trash i da ne vredi ni 30$, na osnovu jednog sitnog delića igre, je budalaština. Sačekajmo finalnu verziju, pređimo bar pola, pa ćemo onda da donosimo takve zak5učke...još je rano za razapinjanje.
Procitao sam prva tri reda tvog posta ostatak ni ne moram, ti moj nisi ni toliko po tvom odgovoru vidim.
Tosamja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 20:57   #1280
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Pročitao sam i onaj tvoj post 3 strane ranije...u oba se žališ na nedostatak slobode sa skillovima. Napisah da imaš slobodu, čak i više no u D2. Ne znam ko koga nije čitao ovde...

Šta ti, ustvari, podrazumevaš pod tim manjkom slobode? Reci mi. Ako već misliš da nisam shvatio...

"wizard lv 4 se razlikuje od drugog wizard-a istog levela samo na osnovu opreme koju koristi i niceg vise"...ok, po čemu se lv4 Sorceress razlikovala od druge lv4 u D2? Koliko se sećam, pre lv6 si imao samo Tier 1 skillove na raspolaganju...3 skill poena + Den Of Evil quest...i mogao si da imaš...šta? Warmth, Fire Bolt, Frozen Armor, Ice Bolt, Charged Bolt...biraj. Max 4 skilla, ali niko zdravog razuma nije imao 4 različita skilla na lv4, eventualno Warmth i još Frozen Armor, jer nisi imao manu za drugo, pa udri melee do ko zna kojeg lvla, uz povremeni Frost Nova ili Static Field...ukratko, nisi istinski mogao da igraš kao Sorc do 20+ lvla zbog manjka mane, itema, FCR...u D3 to možeš. Dakle, po čemu je to D3 *****e skill-wise u odnosu na D2?

Poslednja ispravka: Morca (21.4.2012 u 21:11)
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blizzard, diablo, diablo 3

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Diablo (1 i 2) ACHTUNG Role-Play 563 7.8.2022 14:36
Diablo II pomoc za instaliranje WinnieThePooh Role-Play 6 6.7.2015 22:16
Diablo kec na XP-u Hmeljisha Role-Play 1 10.10.2007 22:45
Diablo II online- pomoc Stojke Mrežne igre 3 26.5.2007 22:58
Diablo 3 Aljosa Role-Play 35 22.3.2006 16:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com