Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Pregled rezultata glasanja: Koja je vasa main GW2 profesija?
Mesmer 12 6,09%
Engineer 19 9,64%
Thief 21 10,66%
Guardian 29 14,72%
Necromancer 25 12,69%
Ranger 27 13,71%
Warrior 41 20,81%
Elementalist 23 11,68%
Glasova: 197. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.11.2015, 22:45   #9261
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Kusta kaže: Pregled poruke
Taj Sinister set sam i ciljao. Isto tako znam da je tesko da se dodje do njega. Ali da se ne zalecem.
Meni je samo trebao neki pocetak. Da znam gde cu i kako cu.

Ali recimo da i promenim klasu... Na primer Rendzer (sta ces volem to), da li bih njega mogao u Berserk opremu sa longbow da opremim?
Kao sto rekoh uglavnom PvE igrac, za sada.
DPS longbow ranger je laganica za igranje. Zerk armor i trinketi, longbow u jednoj, greatsword u drugoj ruci, scholar rune (mogu i obični ruby orbovi ako ne možeš da priuštiš rune), Force i Air sigili na longbowu (možeš i Night ako si svestan razlike od 10% više štete noću), bar jedan pet da ti bude Drake (drugi biraj po potrebi) i udri. Podesi traitove kako ti najviše odgovaraju (gledaj da imaš bar Marksmanship). Ako ti je preživljavanje baš problem onda porazmisli o PVT armoru stim što ćeš morati da kompenzuješ razliku nekim utility buff-om (maintenance oil, sharpening stone) i power/precision hranom (recimo +200 Power hranu 30 sekundi nakon što ubiješ neprijatelja). Ako zagusti greatsword u ruke i beeeeeeeeeeži. Alternativno možeš recimo sword da koristiš ako nemaš medicinske predispozicije za epi napadom od silnih vratolomija
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2015, 22:57   #9262
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Cudno je da je moj prvi lik bio rendzer sa lonbow/grearsword.
Nisam ga bio izlevelovao, dosao do nekog 50 i nekog i onda presao na inzinjera.
Nista me ne kosta da probam. Ko zna mozda mi se i vise svidi.
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2015, 22:57   #9263
Montoya
Član
 
Član od: 18.8.2011.
Poruke: 85
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 21 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

http://metabattle.com/
Montoya je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2015, 23:01   #9264
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Kusta kaže: Pregled poruke
Cudno je da je moj prvi lik bio rendzer sa lonbow/grearsword.
Nisam ga bio izlevelovao, dosao do nekog 50 i nekog i onda presao na inzinjera.
Nista me ne kosta da probam. Ko zna mozda mi se i vise svidi.
Šta god da radiš imam samo dva saveta: nemoj nikako da zaboraviš da imaš peta (njegov F2 je jedan od kriterijuma na osnovu kojeg biraš koju živuljku ćeš da vodiš) i nemoj da preteruješ sa spamovanjem Point Blank Shot-a (#4 na longbow-u) inače će ti melee tipovi sa kojima igraš napraviti sačekušu. Nema ničeg goreg nego kad sa melee profesijom pripremiš burst a onda ti uleti neki ranger sa PBS-om dok se dere "Leeeeeeroy Jeeeeeenkins"!
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2015, 23:03   #9265
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Naravno.
Hvala svima jos jednom na pomoci. Probacu, pa sta bude
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2015, 23:31   #9266
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
HP sa šampionima, smokescale mobovi, mobovi sa ranged i shadowstep napadima, bonebreakeri... Skoro svaki od njih će da te one-shotuje, ubaci u lančani KB, izbursta bez mogućnosti da se braniš ili baci na tebe gomilu CC efekata zbog kojih nećeš moći da pobegneš. Još gore je što svaka grupa obično ima bar po jednog veterana sa break barom koji nema šanse da razbiješ ako si solo. Izuzetak su par profesija koje imaju insta break tipa mesmera sa Moa elite skillom itd.

Ja sam pokupio "Gift of Maguuma" (sve nove HoT mape na 100%) na svih devet profesija koje imam. Ironija je u tome što sam mnogo bolje i lakše prošao sa profesijama koje imaju pristup skillovima za izbegavanje borbe nego sa onima koje su predviđene za borbu. Thief, mesmer, elementalist-a... Svi imaju stealth, blinkove, cantripe. Neuporedivo je lakše preskočiti mobove i uzeti ono što ti treba na tim profesijama nego vucarati recimo warriora ili dragonhuntera koji često nemaju drugog izbora nego da se tuku. Proveri samo kolika je gužva u Plains of Ashford ispred karma merchanta koji prodaje stealth kitove

Grupni eventi su naravno druga priča. Sve što je na mapi obeleženo kao event verovatno već ima bar desetak ljudi zbog participacije pa opet važi ona priča od početka da tu ne treba brinuti o padanju.
Jos me nijedan od tih mobova nije ubio, vecinu HP championa koje sam probao solo dok je vreme bilo 4:30min sam uspevao da spustim na 10-15% healt-a pre nego sto istekne timer, a od onih koji su bili prejaki nisam imao problema da pobegnem.

Sto se tice da je lakse pokupiti neke stvari sa stelth ili slicnim klasama izbegavanjem mobo-va to je oduvek vazilo ne samo za gw2 nego i za sve mmo, pa cak i za sp rpg igre, ali tako dobijas manje xp-a.

EDIT: A veterane cak i ako im ne razbijes break bar nije tesko ubiti.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2015, 0:21   #9267
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Jos me nijedan od tih mobova nije ubio, vecinu HP championa koje sam probao solo dok je vreme bilo 4:30min sam uspevao da spustim na 10-15% healt-a pre nego sto istekne timer, a od onih koji su bili prejaki nisam imao problema da pobegnem.
Svaka čast. Ja ne mogu. Sebe smatram osobom koja warriora poznaje u prste pa sam opet sinoć gledao kako nas trojicu obara šampion na ulazu u Dragon's Stand iz Tangled Depths. Sa sve 2800 armora i 26KHP na PVT armoru. A zašto? Zato što se šampioni nenormalno nelinearno skaliraju pa u solo varijanti nemaš dovoljno CC/DPS da ga dovršiš pre isteka tajmera (ako te ne ubije do tada) a sa više ljudi skaliranje ide u nebesa, do te mere da nas trojica ne možemo da mu skinemo "break bar". Pomenuo si shield u offhandu. Naravno mogu i ja da ga koristim ali onda "trošim" main-hand na oružja koja su isključivo namenjena za condi damage i CC (sword, mace) a povremeni KB (#4) i block prosto ne mogu da opravdaju argument da ga koristim umesto recimo hammera koji postiže bar tri puta više CC.

Kako god da okreneš nova težina šampiona u HoT-u je veštačka. Dobijena uvođenjem mehanike čije uslove ne mogu da ispune čak ni iskusni timovi. Evo, ja se ne sećam da je ikada iko uspeo da razbije "break bar" Matrijarha u Verdant Brink-u iako pouzdano znam da rulja koja ga bije troši sve raspoložive CC skillove.

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Sto se tice da je lakse pokupiti neke stvari sa stelth ili slicnim klasama izbegavanjem mobo-va to je oduvek vazilo ne samo za gw2 nego i za sve mmo, pa cak i za sp rpg igre, ali tako dobijas manje xp-a.
Ja nisam primetio da dobijam manje XP-a kad uzmem HP, vistu ili PoI u stealthu.

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
EDIT: A veterane cak i ako im ne razbijes break bar nije tesko ubiti.
Može ako ima jednog ili dva koji se se izdvojili. Ali da te vidim da soliraš Treasure Mushroom u Verdant Brink-u (sam jugozapad mape) kad oko tebe vrišti pet-šest veterana i gomila drugih mobova.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2015, 5:35   #9268
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Zivelo zerg levelovanje!

Edit:
Koji sam ja papak. Do sada nisam znao da imam poseban tab u banci gde mogu da stavljam materijale.
Ja sve vreme prodajem i bacam to... Majko rudarska.

Poslednja ispravka: Kusta (20.11.2015 u 7:21)
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2015, 9:09   #9269
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Svaka čast. Ja ne mogu. Sebe smatram osobom koja warriora poznaje u prste pa sam opet sinoć gledao kako nas trojicu obara šampion na ulazu u Dragon's Stand iz Tangled Depths. Sa sve 2800 armora i 26KHP na PVT armoru. A zašto? Zato što se šampioni nenormalno nelinearno skaliraju pa u solo varijanti nemaš dovoljno CC/DPS da ga dovršiš pre isteka tajmera (ako te ne ubije do tada) a sa više ljudi skaliranje ide u nebesa, do te mere da nas trojica ne možemo da mu skinemo "break bar". Pomenuo si shield u offhandu. Naravno mogu i ja da ga koristim ali onda "trošim" main-hand na oružja koja su isključivo namenjena za condi damage i CC (sword, mace) a povremeni KB (#4) i block prosto ne mogu da opravdaju argument da ga koristim umesto recimo hammera koji postiže bar tri puta više CC.

Kako god da okreneš nova težina šampiona u HoT-u je veštačka. Dobijena uvođenjem mehanike čije uslove ne mogu da ispune čak ni iskusni timovi. Evo, ja se ne sećam da je ikada iko uspeo da razbije "break bar" Matrijarha u Verdant Brink-u iako pouzdano znam da rulja koja ga bije troši sve raspoložive CC skillove.

Ja nisam primetio da dobijam manje XP-a kad uzmem HP, vistu ili PoI u stealthu.

Može ako ima jednog ili dva koji se se izdvojili. Ali da te vidim da soliraš Treasure Mushroom u Verdant Brink-u (sam jugozapad mape) kad oko tebe vrišti pet-šest veterana i gomila drugih mobova.
Sto se tice toga da poznajes svoju klasu neznaci nista ako skilove koristis kad netreba. Treba se prilagoditi i protivnicima.
Ja nijednom nisam pomenu shiled.
Ni ja nisan dosad video da je neko uspeo da razbijer break bar Matrijarha, ali to jos nijednom nike smetalo da se bos ubije.
Ali nisi dobio xp koji bi dobio da si pobio mobove usput, sto je mnogo vise nego sto si dobio zato sto si pokupio HP.

Ti si ocigledno previse navikao na stare mape gde si mogao da uletis u gomilu mobova i da ih pobijes "auto attack"-om. U novim mapama netreba juriti ko muva bez glave. Tih pet-sest veterana i gomila mobova nisu jedna grupa nego vise manjih i ako igras pazljivo mozes da pull-ujes grupu po grupu i da ih pobijes, samo treba igrati pazljivo i sa planom, a ne da se koncentrises da burstujes sto vise damage-a. To sto si stavio PVT opremu neznaci nista ako igras na isti nacin i sa istim build-om i skilovima kao sto si igrao sa zerk opremom (cak ce ti biti teze nego sa zerk opremom).

Poslednja ispravka: warlock_sm (20.11.2015 u 9:26)
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2015, 9:26   #9270
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ako sam dobro ispratio, odredjene osobe tvrde da je zerker i dalje meta i da s tim buildom ne mozes da ubijes nijednog tezeg moba, vec moras da preskaces?

To je isto kao sto Donald Tramp tvrdi da Rusija istovremeno propada i osvaja ceo svet.
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2015, 12:55   #9271
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Sto se tice toga da poznajes svoju klasu neznaci nista ako skilove koristis kad netreba. Treba se prilagoditi i protivnicima.
Ja nijednom nisam pomenu shiled.
Ni ja nisan dosad video da je neko uspeo da razbijer break bar Matrijarha, ali to jos nijednom nike smetalo da se bos ubije.
Ali nisi dobio xp koji bi dobio da si pobio mobove usput, sto je mnogo vise nego sto si dobio zato sto si pokupio HP.

Ti si ocigledno previse navikao na stare mape gde si mogao da uletis u gomilu mobova i da ih pobijes "auto attack"-om. U novim mapama netreba juriti ko muva bez glave. Tih pet-sest veterana i gomila mobova nisu jedna grupa nego vise manjih i ako igras pazljivo mozes da pull-ujes grupu po grupu i da ih pobijes, samo treba igrati pazljivo i sa planom, a ne da se koncentrises da burstujes sto vise damage-a. To sto si stavio PVT opremu neznaci nista ako igras na isti nacin i sa istim build-om i skilovima kao sto si igrao sa zerk opremom (cak ce ti biti teze nego sa zerk opremom).
Ovo si mogao i kraće da napišeš - "ti si idiot".
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2015, 2:01   #9272
ljubo-exyu
Veteran
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: http://guildwars.pr0gamers.net
Poruke: 532
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 144 puta na 88 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

I tako...
ljubo-exyu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2015, 11:14   #9273
Vecanski
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Poruke: 266
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 165 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Nego raid... Dokle ste stigli ljudi?
Vecanski je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2015, 11:18   #9274
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Vale Guardian samo sto nije. :-)
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2015, 19:03   #9275
ljubo-exyu
Veteran
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: http://guildwars.pr0gamers.net
Poruke: 532
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 144 puta na 88 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Do onog pointa gde se popravlja armor.
ljubo-exyu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2015, 20:15   #9276
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Kad bi se napravila ekipa od bar 7 ljudi koji ce konstantno da igraju zjedno, mislim da bi se brzo uslo u stos. Ovako, svaki run drugi ljudi, taman se uigras s nekim, on ode off i dodje neko drugi ko nema pojma sta smo se i kako dogovorili.
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2015, 0:03   #9277
ljubo-exyu
Veteran
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: http://guildwars.pr0gamers.net
Poruke: 532
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 144 puta na 88 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Srki#12 kaže: Pregled poruke
Kad bi se napravila ekipa od bar 7 ljudi koji ce konstantno da igraju zjedno, mislim da bi se brzo uslo u stos. Ovako, svaki run drugi ljudi, taman se uigras s nekim, on ode off i dodje neko drugi ko nema pojma sta smo se i kako dogovorili.
Ma, rade ovi moji iz guilda.. zezam se ja. Svaki put mic po mic vidis gde si gresio, unapredis to pa dodjes do rezultata. Kad se uverziraju pr0 ja cu samo da usetam uz njih na belom konju i pokupim reward. Stariji ciko ne mogu mnogo da se cimam.
ljubo-exyu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2015, 2:38   #9278
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

U tom slucaju, ostani Ciko u guild hall-u i spremaj neku veceru za ljude koji se bore.
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kusta na korisnoj poruci:
ljubo-exyu (27.11.2015)
Stara 28.11.2015, 8:57   #9279
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Najgore je sto se mi jos mucimo sa Vale-om, a naredna 2 bossa su jos teza. 😀
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2015, 10:34   #9280
Vecanski
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Poruke: 266
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 165 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Prošao sam Vale guardiana i sad se mučim sa Gorsevalom.
Najgore je što su svi bossovi teški DPS check. Mehanika, pozicioniranje, znanje klase i rotacije skillova su bitni... ali DPS mora da bude u svakom trenutku maksimalan. Jedan "tenk" koji je u stvari zerker sa jednim prstenom sa toughnessom, dva condija i jedan "healer". Svi ostali full zerk ili propas'... i onda iz ANeta pričaju da je zerk meta gotova.
Vecanski je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
guild wars 2, mmorpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars Sale013 MMORPG igre 4095 7.6.2023 18:02
Guild Wars pitanja primeyuri Mrežne igre 288 27.11.2009 17:47
Guild Wars ! !Hand-of-blood! ! Tekstovi u SK 2 19.11.2007 14:09
Guild Wars - Internet konekcija?! eXtreme Role-Play 12 25.9.2006 8:24
neka pitanja o Guild Wars... barjaktar Mrežne igre 6 11.4.2006 18:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com