Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.4.2014, 12:04   #841
KilaKila
Novi član
 
Član od: 18.4.2014.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Jeste, ima bagovanih questova, ali je njihovov broj jako, jako mali. Juce sam dobio achi za 100 questova uradjenih, a nasao sam samo 2 koja ne rade. Zavrsio sam prve dve zone cele, dobio achi za to, i 2 questa da ne rade u 2 zone je prihvatljivo. EDIT : Pominjati borbu u toru i ovo ne ide, u toru stojis u mestu i klikces redom bez mnogo mozga i pameti, ovde bar moras sam da dodge i shield sto ti se u toru samo radi. I nije 6 skillova, vec 12, sto je daleki vise nego sto sam ikada u toru imao izbindovano uopste sa Jedi Shadow i Imperial sniperom

Poslednja ispravka: KilaKila (19.4.2014 u 12:16)
KilaKila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 13:16   #842
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
KilaKila kaže: Pregled poruke
Jeste, ima bagovanih questova, ali je njihovov broj jako, jako mali. Juce sam dobio achi za 100 questova uradjenih, a nasao sam samo 2 koja ne rade. Zavrsio sam prve dve zone cele, dobio achi za to, i 2 questa da ne rade u 2 zone je prihvatljivo. EDIT : Pominjati borbu u toru i ovo ne ide, u toru stojis u mestu i klikces redom bez mnogo mozga i pameti, ovde bar moras sam da dodge i shield sto ti se u toru samo radi. I nije 6 skillova, vec 12, sto je daleki vise nego sto sam ikada u toru imao izbindovano uopste sa Jedi Shadow i Imperial sniperom
Pa ti onda jednostavno ili si vrlo malo igrao swtor ili bio vrlo neuspesan u tome i nisi citao opise skillova. Aj neki ti bude 12 ali je po 6 za jedno oruzje, fazon iz gw2 nasuprot 20 aktivnih minimum a mozda i vise koje mozes koristiti. Pogotovo kao snajper.

Ali razlike su dobre i treba ih imati. Kazem ti one qvestove oni priznaju sto sa obzirom da ih ima gomila i nije strasno. Taj combat delay ili lag u toku mene najvise nervira. I sada u svakom public dungeonu gomila botova. Farmuju soul gemove i valjaju ih vendoru za zlato. Jednostavno ne mozes da ocistis dungeon od njih. Tako je u Auridonu, ne znam za druge fakcije.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	eso 2014-04-19 13-21-34-501.jpg
Viđeno:	40 puta
Veličina:	101,8 KB
ID:	48822  

Poslednja ispravka: Sakiboj (19.4.2014 u 13:31)
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 13:44   #843
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Ne kapiram zasto uopste napadate perublentu iskreno? Sto se njemu svidja igra, a vama ne? Ni meni se igra nije posebno svidela ( cak naprotiv, poprilicno sam razocaran ) na osnovu tih par BETA sto sam odigrao, pa ne dolazim ovde da kukam i napadam clanove kojima se igra dopala.

I samo kako ste uspeli da ovo pretvorite u ToR vs ESO raspravu da mi je znati... Jedino sto je zajednicko za obe igre je to sto su sramota za singleplayer igre koje su izasle pre njih ( KOTOR I/II i ceo ES serijal ).

@ perablenta

SW:ToR i WoW su jedino slicni po combatu i nista vise ( to sto imas brdo skillova ). Tu se sve slicnosti zaustavljaju.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 13:56   #844
KilaKila
Novi član
 
Član od: 18.4.2014.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Ne kapiram zasto uopste napadate perublentu iskreno? Sto se njemu svidja igra, a vama ne? Ni meni se igra nije posebno svidela ( cak naprotiv, poprilicno sam razocaran ) na osnovu tih par BETA sto sam odigrao, pa ne dolazim ovde da kukam i napadam clanove kojima se igra dopala.

I samo kako ste uspeli da ovo pretvorite u ToR vs ESO raspravu da mi je znati... Jedino sto je zajednicko za obe igre je to sto su sramota za singleplayer igre koje su izasle pre njih ( KOTOR I/II i ceo ES serijal ).

@ perablenta

SW:ToR i WoW su jedino slicni po combatu i nista vise ( to sto imas brdo skillova ). Tu se sve slicnosti zaustavljaju.
kombat cini jako velik deo nekog mmoa pa su samim tim jako slicni.
I meni je zasmetalo kako su poceli da napadaju coveka samo zato sto je rekao da mu se igrica svidja, dok je njihova glavna zamerka sto ovo nije tes6
KilaKila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 13:58   #845
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Ja samo pricam o igri i o falinkama, kupio je ja, igram, nesto mi se svidja i nesto ne sto je i normalno. Ja ti samo realno iznosim misljenje o trenutnom stanju i ne zelim nikog da napadam.

Svidja se i meni igra ali me opet ponavljam neki tehnicki nedostaci iritiraju. Verovatno ce se vremenom kao i kod svih MMO igara sve srediti.

E kako me je uke*alo. Lootovao dva komata imperial motifs

Jel vam freezuje nekad na 10 sekundi igra?
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 14:08   #846
KilaKila
Novi član
 
Član od: 18.4.2014.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Tako je, ima mana, ali nista sti se ne moze srediti, igrica je daleko od ocajne kakvom je neki prikazuju. Najbolji sud je da probas i vidis. Takodje, ako je neko igrao betu i igrica mu je kocila, mnogo je sad bolje, beta sam na medium terao jedva, sad na high ide sa istim kompom
KilaKila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 14:08   #847
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Jedino sto je zajednicko za obe igre je to sto su sramota za singleplayer igre koje su izasle pre njih ( KOTOR I/II i ceo ES serijal ).
To stoji, ljudi zaboravljaju da naprave razliku. Kao i onaj lik sto je pisao PC gamers review.
Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
@ perablenta

SW:ToR i WoW su jedino slicni po combatu i nista vise ( to sto imas brdo skillova ). Tu se sve slicnosti zaustavljaju.
Kako bre samo u combatu? Pa skill trees su carbon copy. Sam ekran je potpuno isti cak su i skilovi skoro isti samo se ne zovu istim imenima. u ESO je bar malo drugaciji ekran i cela implementacija je drugacija.
Spoiler za Skill trees:



Plagijat ili ne?

Crafting i kupljenje materijala isto tako carbon kopija. Dungeon i Raids takodje carbon kopija.

SWTOR i WoW se razlikuju po tome sto je SWTRO nadogradio WoW posle kopiranja sa voice acting i slicno. ESO je bar otisao na svoju stranu i napravio svoj spin.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 14:08   #848
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Ja se slazem da je istrazivanje, kraftovanje donekle zanimljivo ali kad naletis na bag u main qvestu sta onda da radis?
Jednostavno ne kupuješ igru dok se ne uveriš da je shitstorm žalbi na probleme splasnuo na zvaničnim forumima.

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Nije mi jasno ovo za gold spamere. Jel oni kupuju igru pa toliko spemuju ili sta? Mislim ako ih ljudi non stop prijavljuju kako im se onda isplati da kupuju igru. Ne kontam.
Opšte je poznata stvar da gold-spameri u MMO igrama koriste ukradene naloge.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 14:15   #849
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
KilaKila kaže: Pregled poruke
kombat cini jako velik deo nekog mmoa pa su samim tim jako slicni.
I meni je zasmetalo kako su poceli da napadaju coveka samo zato sto je rekao da mu se igrica svidja, dok je njihova glavna zamerka sto ovo nije tes6
Ajde citiraj taj post gde neko zamera TESO-u sto nije TES6. Niko to nije napisao, glavne zamerke su sto je puno bug-ova, velik lag i sto nema nista posebno da ponudi u odnosu na druge MMO igre, a trazi mesecnu pretplatu.
Pa i sam si rekao "nista revolucionarno, ali zanimljivo", a to isto vazi i za skoro svaki MMO. Od TESO-a se ocekivalo da bude revolucionalan.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 14:26   #850
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Ajde citiraj taj post gde neko zamera TESO-u sto nije TES6.
"Every modern Elder Scrolls game has had a moment near the beginning where you step out into a new landscape and think I've never been somewhere like this before. In Morrowind ...

...I have spent thirty hours playing The Elder Scrolls Online and I'm still waiting for that moment. I'm waiting for anything like that moment..."

Eto ti citat i to je iz onog review od strane PC gamera koji si ti malo pre pominjao.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 14:42   #851
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
"Every modern Elder Scrolls game has had a moment near the beginning where you step out into a new landscape and think I've never been somewhere like this before. In Morrowind ...

...I have spent thirty hours playing The Elder Scrolls Online and I'm still waiting for that moment. I'm waiting for anything like that moment..."

Eto ti citat i to je iz onog review od strane PC gamera koji si ti malo pre pominjao.
To je samo jedan deo review-a, i odnosi se na atmosferu igre, i ako pazljivo procitas taj citat koji si naveo zamerka je da jos nije nasao lokaciju u igri koja je nesto novo, tj da je sve "vec vidjeno".

Drugo ja sam mislio na postove u ovoj temi.

EDIT:
Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
SWTOR i WoW se razlikuju po tome sto je SWTRO nadogradio WoW posle kopiranja sa voice acting i slicno. ESO je bar otisao na svoju stranu i napravio svoj spin.
Prvo nije ESO nego TESO, drugo i TESO je u mnogo cemu kopirao GW2.

Poslednja ispravka: warlock_sm (19.4.2014 u 14:50)
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 14:45   #852
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Izvinjavam se zbog duplog posta
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 14:48   #853
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
drugo i TESO je u mnogo cemu kopirao GW2.
Like what?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 14:53   #854
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
To je samo jedan deo review-a, i odnosi se na atmosferu igre, i ako pazljivo procitas taj citat koji si naveo zamerka je da jos nije nasao lokaciju u igri koja je nesto novo, tj da je sve "vec vidjeno".

Drugo ja sam mislio na postove u ovoj temi.
Pa ne mogu da ti citam misli, samo ono sto napises ovde.

Pazljivo sam procitao, lik prica o lokalitetima iz Morrowinda, Obliviona i Skyrima koji su mu dragi ostali u secanju i onda prica kako u igri zajedno sa novim kao sto je : Valenwood, Elsweyr, Summerset Isles, High Rock, Hammerfell ne moze da nadje nesto slicno. Pa naravno da nece naci kad poredi singleplayer ES iskustvo sa jednim MMO.

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Prvo nije ESO nego TESO, drugo i TESO je u mnogo cemu kopirao GW2.
Uh brate al si naporan... bas fali to THE...

Pa i ako kazemo da kopiraju, a pravljene su skoro paralelno, bar su kopirali bolji igru i nesto novo a ne ono od pre 10+ godina.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 14:57   #855
KilaKila
Novi član
 
Član od: 18.4.2014.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Fanboyevi. Taj exploration i crafting je zanimljiv ali ali ali milion bagova je ubijaju. To ti je sad da mi koji smo kupili, jednostavno smo platili ucesce u beti i sad je to javna beta puna bagova i mi opet pricamo da ispravljaju a oni 90% ne prizanaju i tako *ebe lud zbunjenog.

Ja kad napisem u chatu u igri da je njesra iako sam je kupio, odma lavina manijaka bez ukusa i neznalica kaze da trolujem.
Eto, neko je manijak bez ukusa i fanboj jer mu se svidela igrica. Kakvih ljudi ima ovde ima, propast, ne postujem ja vise ovde.
KilaKila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 15:00   #856
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Like what?
Dodge, mali broj active skilova, PvP sa 3 strane (WvWvW u GW2), uspeh u PvP-u donosi bonuse tvojoj strani u PvE-u, opsade zamkova i koriscenje opsadnih sprava u PvP-u ...

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Pa ne mogu da ti citam misli, samo ono sto napises ovde.

Pazljivo sam procitao, lik prica o lokalitetima iz Morrowinda, Obliviona i Skyrima koji su mu dragi ostali u secanju i onda prica kako u igri zajedno sa novim kao sto je : Valenwood, Elsweyr, Summerset Isles, High Rock, Hammerfell ne moze da nadje nesto slicno. Pa naravno da nece naci kad poredi singleplayer ES iskustvo sa jednim MMO.
On kaze da su lokaliteti iz Morrowinda, Obliviona i Skyrima davali osecaj neceg novog, a lokaliteti iz TESO-a ne, nego daju osecaj vec vidjenog.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 15:17   #857
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
KilaKila kaže: Pregled poruke
Eto, neko je manijak bez ukusa i fanboj jer mu se svidela igrica. Kakvih ljudi ima ovde ima, propast, ne postujem ja vise ovde.
Pa niko te i ne tera. Ionako nisi niti jedan argument oko igre izneo, samo neka poredjenja. Razumem ja tebe, tesis sebe i ulozeno. I naravno se uvek fanbojsi kao ti uvek osete ugrozenim i prozvanim kad im neko kaze kakva je prava realnost oko igre i u igri.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 15:43   #858
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Pa i ako kazemo da kopiraju, a pravljene su skoro paralelno, bar su kopirali bolji igru i nesto novo a ne ono od pre 10+ godina.
. Jel ti uopste znas o cemu pricas?

GW2 je prvi put najavljen 2007. i izasao je u avgustu 2012. a pre toga je bilo gomilu beti i gameplay videa na youtube-u, a TESO je prvi put najavljen u maju 2012.(kad su vec bile pocele open bete i kad se radilo na zavrsnoj verziji GW2). Razlika od 5 godina.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 15:48   #859
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Dodge, mali broj active skilova, PvP sa 3 strane (WvWvW u GW2), uspeh u PvP-u donosi bonuse tvojoj strani u PvE-u, opsade zamkova i koriscenje opsadnih sprava u PvP-u ...
Dodge je postojao i pre GW2, mali broj skillova ne mora uopšte da znači da su bilo šta kopirali (samo su se uklopili u zamišljenu game mehaniku), PvP sa tri strane odavno postoji (čak i u MMO-u, Planetside 1/2 anyone?), world bonusi sumnjam da su karakteristični samo za GW2 (mada možda grešim) a siege mehanika je isto postojala mnogo pre GW2 (Age of Conan, Dark Ages, AION itd.)

@warlock_sm
Ako si imao priliku da čitaš knjigu koja dolazi uz Collector's Edition onda si mogao da zaključiš da je Guild Wars 2 bukvalno napravljen za godinu-dve dana jer su nekoliko godina potrošili na isprobavanju različitih koncepata samo da bi ih na kraju odbacili.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 15:50   #860
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls Online

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
. Jel ti uopste znas o cemu pricas?

GW2 je prvi put najavljen 2007. i izasao je u avgustu 2012. a pre toga je bilo gomilu beti i gameplay videa na youtube-u, a TESO je prvi put najavljen u maju 2012.(kad su vec bile pocele open bete i kad se radilo na zavrsnoj verziji GW2). Razlika od 5 godina.
The Elder Scrolls Online had been in development for 5 years prior to its announcement in May 2012. It is the first project for ZeniMax Online Studios, which was formed in 2007.

Work on Guild Wars 2 began in 2007.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls V - Skyrim Obtainer Role-Play 7987 2.1.2024 14:37
online anti virus scan wog326 Zaštita 11 4.9.2010 18:33
Elder Scrolls vs Gothic? karlito brigante otpaTci 6 21.11.2006 23:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com