Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.1.2013, 23:19   #2801
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
analayzer kaže: Pregled poruke
Dobar je win 8 x64 ali uz StartIsBack stabilniji i brži sa bubicama ali se navikneš
Ma znam ali nisam fan kada je nesto hibrid. Bolje da je potpuno odradjeno na taj nacin nego ovako sto je.
Lich_king2 je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lich_king2 na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013)
Stara 5.1.2013, 19:05   #2802
panpetar
Novi član
 
Član od: 12.8.2009.
Poruke: 15
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
analayzer kaže: Pregled poruke
Dobar je win 8 x64 ali uz StartIsBack stabilniji i brži sa bubicama ali se navikneš
U potpunosti se slažem! Za nekog prosečnog korisnika operativnih sistema osmica može biti problematična zbog eventualnih problema sa nekim drajverima koje napredniji korisnici mogu rešiti. Koristim Windows 8 otkako se pojavio i sada više nemam nikakvu primedbu pošto sam i ono što nije radilo uspelo da naštelujem da proradi. Tu pre svega mislim na Atijeve drajevere.
panpetar je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku panpetar na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013), Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 6.1.2013, 5:34   #2803
djosha
Veteran
 
Član od: 28.10.2010.
Lokacija: Surdulica,periferija ..skoro pa centar
Poruke: 511
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 87 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Samo se lazite..evo i ja cu..dobar je,vrlodobar ,odlican je ovaj win8
ali sam vratio win7 iz cistog besa,posto je win 8 nenad*ebiv

E sad mogu mirne duse da pposecem badnjak..ajd odoh,lol
SRECAN BADNJI DAN!
djosha je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku djosha na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013)
Stara 6.1.2013, 21:21   #2804
shhone
Novi član
 
Član od: 24.2.2011.
Poruke: 13
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Windows 8

ocu da probam ovaj w8 al mi se pojavljuje
Secure Boot isn't compatible with your PC
citao sam nesto da treba u bios-u da se stavi secure boot, al toga mi nema iako bi valjda trebalo da ima posto imam hp probook... zna li ko resenje
shhone je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shhone na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013)
Stara 7.1.2013, 17:44   #2805
xp professor
Veteran
 
Član od: 3.6.2009.
Lokacija: Ivy bridge
Poruke: 745
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Nisam bas u toku, koji je onda na kraju bolji za gaming, koji trosi manje resursa itd? Sedmica ili osmica?
Gledao sam malo po youtubeu i vidim da hvale win8 pogotovo u gaming sekciji, jel to i tacno kako kazu oni?
xp professor je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku xp professor na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013), Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 7.1.2013, 17:51   #2806
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Windows 8

ja jedinu razliku koju sam primetio između win7 i win8 je brže dizanje velikih programa, što uključuje i igre, a u korist win8...
što se tiče trošenja resursa - nekako mi se čini da su i sedmica i osmica iste; manje-više.
PsyDuck je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PsyDuck na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013)
Stara 7.1.2013, 17:55   #2807
xp professor
Veteran
 
Član od: 3.6.2009.
Lokacija: Ivy bridge
Poruke: 745
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
PsyDuck kaže: Pregled poruke
ja jedinu razliku koju sam primetio između win7 i win8 je brže dizanje velikih programa, što uključuje i igre, a u korist win8...
što se tiče trošenja resursa - nekako mi se čini da su i sedmica i osmica iste; manje-više.
Sta onda preporucujes da instaliram kao sledeci operativni sistem? A racunar na koji ce ici jedan od ova dva os-a je najverovatnije core i3 (ivy) , B75 ploca...
xp professor je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku xp professor na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013), Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 7.1.2013, 18:27   #2808
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

@xp professor - Slobodno probaj Win8, nemaš šta da izgubiš. Samo pazi, moguće je da ti neće svi programi/igrice raditi pod istim. Malo pročačkaj na netu...
dile je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dile na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013), Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 9.1.2013, 19:44   #2809
Zort
Član
 
Član od: 10.3.2010.
Poruke: 170
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 43 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Da dam i ja svoje misljenje. Instalirao sam Win 8 pre dva meseca. Nisam imao nikakvih problema sa driverima. Dobra stvar je sto je iz nekog razloga zadrzao dual boot sa win 7. Probao sam da ga koristim 4 dana, nije mi se svideo. Posle toga sam stavio za default Win 7 tako da sam samo s vremena na vreme ulazio u osmicu da bih mu dao ponovnu priliku da mi se svidi.

Al ne vredi, os je tesko *****e i tu nema nikakve diskusije. Prva stvar je metro. Potpuno je nepraktican, zbunjujuc, ne pregledan da je to strasno. Desktop UI se ponasa kao i ostali programi metroa, samo fali opcija uninstal. Neko kaze da je brzi od windows 7. Verovatno i jeste, ali sve to pada u vodu kada izgubis dosta vise vremena na prelazenju iz metro u desktop i obrnuto. Ceo os izgleda kao da jos uvek nije zavrsen. Nije mi samo jasno kako su jedni od najvecih IT strucnjaka na ovome svetu uspeli da naprave ovakvu glupost.

Samo da se jos malo razviju ovi android tableti i prelazim na njih za koju god.
Zort je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Zort na korisnoj poruci:
Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 9.1.2013, 21:08   #2810
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
xp professor kaže: Pregled poruke
Sta onda preporucujes da instaliram kao sledeci operativni sistem? A racunar na koji ce ici jedan od ova dva os-a je najverovatnije core i3 (ivy) , B75 ploca...
Stavi Windows 7 x64.

Windows 8 uopste nije brza, niti je lepsa ,a bogami nije ni prakticnija. Usudio bih se da kazem najgori Microsoft OS ikada. Ne postoji ni jedna zaista korisna stvar u Windows 8 ,pa da predjes na nju. Stavise to je OS cisto pravljen za tablete i kao takav nema nikakvu upotrebnu vrednost na desktopu. Konfuzno okruzenje , uzasne (blago receno) teme, dosta nekompatibilnosti ... Stavi Windows 7 i cekaj Windows 9, jer cak je i Vista SP2 raj za ovu osmicu.
Sladjan85 je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013), Ivan_86 (4.2.2014), xp professor (10.1.2013), Zeljko023 (9.11.2013)
Stara 9.1.2013, 21:33   #2811
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Usudio bih se da kazem najgori Microsoft OS ikada.
Ovaj... a ''Windows Me'' (Millenium Edition)?
To je inače moj prvi sistem i zato mi je simpatičan, ali to važi za najgori Windows, zar ne?
Prief Lirator je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013), Ivan_86 (4.2.2014), Zeljko023 (9.11.2013)
Stara 9.1.2013, 21:55   #2812
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Milenijum nije bio nista gori od 98ice ,ja tacnije i nisam video neke razlike Windows 2000 bez NT I dalje mislim da je osmica najveci promasaj ikada. Iskreno ako iskljucim forum ,ja uzivo nisam video jos nikog da je turio osmicu A imam dosta prijatelja, slicno misle kao ja...
Sladjan85 je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013), Ivan_86 (4.2.2014), Zeljko023 (9.11.2013)
Stara 9.1.2013, 22:26   #2813
goran988
Član
 
Član od: 8.2.2008.
Poruke: 139
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 63 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Windows 8 uopste nije brza, niti je lepsa ,a bogami nije ni prakticnija. Usudio bih se da kazem najgori Microsoft OS ikada. Ne postoji ni jedna zaista korisna stvar u Windows 8 ,pa da predjes na nju. Stavise to je OS cisto pravljen za tablete i kao takav nema nikakvu upotrebnu vrednost na desktopu. Konfuzno okruzenje , uzasne (blago receno) teme, dosta nekompatibilnosti ... Stavi Windows 7 i cekaj Windows 9, jer cak je i Vista SP2 raj za ovu osmicu.

To je tvoje licno misljenje i nista vise od toga. Inace, tvoje misljenje je konfuzno objasnjeno bez ikakvih konkretnih prikaza problema; ali svakako imas pravo na njega i ja isto postujem.

U svakodnevnom radu se primecuju vrline W8 sistema, a barijera izmedju izgleda dva sistema (W7 i W8) se jako brzo probija, time sto se naviknes na sistem, pa ti nakon mesec dana svakodnevnog koriscenja sve izgleda jako prosto, jednostavno i funkcionalnije. U suprotnom, konkretno koji problem imas? Sta ne mozes da nadjes? Nesto ne radi kako treba? Nesto je komplikovano, treba vise klika nego li u W7? O lepoti sistema je takodje bzw raspravljati. Ne vidim ni jednu prednost aero-a sem sto trosi bespotrebno resurse.

I ja kad sam prvi put uzeo Android telefon u ruke nisam znao gde sam i mislio sam da je ogroman shit. Naravno, kasnije kada sam se navikao, sve se promenilo (mada i dalje nemam neko sjajno misljenje o Android-u). Isto vazi za bilo koji novi sistem na koji predjem i na bilo koji novi uredjaj da uzmem i koristim. Treba dati sansu necemu, pa onda pljuvati argumentovano.

Poslednja ispravka: goran988 (9.1.2013 u 22:35)
goran988 je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku goran988 na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013), panpetar (11.1.2013)
Stara 9.1.2013, 22:35   #2814
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Meni je ovo i dalje glupo.
Bokile je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Bokile na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013), Ivan_86 (4.2.2014), Zeljko023 (9.11.2013)
Stara 9.1.2013, 22:40   #2815
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citiracu cuveni post od SlobeL agrumentovano :

Evo razlike izmedju Windows 7 i Windows 8 ,tj sta je obogaljeno :

● Start Menu has been removed. Here's how the Start Menu was superior to the Start Screen:
- No full-screen requirement, it doesn't disturb your workflow and gets out of the way quickly
- Had quick access to shutdown commands
- Special folders 1 click away and expandable
- Expandable Recent documents
- Start Menu jump lists for pinning documents associated with that program
- Frequently used programs list
- Neatly organized All Programs list by folders
- Does not cover the Taskbar and the notification area
- Search results are in a single unified list of Programs, Files and Settings for easy up/down keyboard navigation but still neatly categorized
- Context menu options of our choice not present in Start screen. Whatever limited context menu actions Start Screen has are at the bottom of the screen which means more movement between the tile and the bottom actions
- No context menu options available at all for settings and files on the Start screen
- Launch multiple apps quickly by holding down Shift (Classic Start Menu of 9x and Classic Shell has this feature)
- Less items fit on the screen at a time due to the large size which means more scrolling unnecessarily for keyboard and mouse users
- The hot corner has poor discoverability
● Built-in (Microsoft provided) DVD playback in Windows Media Player will not be available on the Windows 8 platform even with addition of the Media Center Pack
● Device Manager no longer shows Non-Plug and Play Drivers/hidden devices. The "Devmgr_Show_NonPresent_Devices=1' environment variable has no effect.
● Applications can no longer programmatically configure, change or query file associations or set themselves during installation as the default for a file type or protocol!
● Explorer metadata/property handler for media files is removed which means the Details pane won't show those nice properties
● Many commands are missing on the Ribbon which were there on Explorer command bar like Compatibility Files, View Remote Printers etc and others for special folders and namespace extensions. They just forgot to add these to these commands!
● Reduced productivity: The menu bar in Windows Explorer has been removed and replaced with the unproductive Ribbon interface. Keyboard usability of the Ribbon is poor because in a menu, the first letter of any menu command or Alt+keyboard combination key is easier to read sequentially as it is placed in a row either horizontally or vertically. Mouse usability of the Ribbon and discoverability of commands is also poor, because unlike in a menu, where you can switch from one menu to another without clicking again, the Ribbon tabs do not activate unless you click again. The File menu also showed context menu commands but the File button on the Ribbon does not show these. Commands in the menu can be static (always available) irrespective of the location you are at in Explorer or they can be contextual like the File menu. In contrast, commands on the Ribbon are all contextual meaning you have to navigate to a certain location to use that Ribbon command.
● The ability to boot directly to the desktop and not load the Metro components in memory is not there. Items in various startup locations (Registry, startup folder etc) are all loaded with a delay of few seconds with no way to load them instantly.
● The Lock screen is the place where you can now display custom background instead of the Logon screen, but unlike the Logon screen, there seems to be no way to programmatically change or cycle through a group of images for the Lock screen background. It must be set manually by the user from PC settings on the Start screen.
● The "Unblock" button previously available on the file properties dialog for unblocking downloaded files (removing the NTFS Alternate Data Stream from the downloaded file) has been removed.
● Running Internet Explorer purely in 64-bit mode is not possible unless Enhanced Protected Mode is enabled which disables all addons. Otherwise, 64-bit IE10 opens 32-bit tabs.
● Search option to use natural language search has been removed.
● Mouse control panel option to allow or disallow themes to change mouse pointers is removed from the GUI.
● File operations like Rename, Delete can no longer be undone for UAC-protected locations
● Security Essentials settings for configuring default actions or real-time protection have been removed. (Security Essentials is now built-in as Windows Defender)
Sladjan85 je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013), Ivan_86 (4.2.2014), Zeljko023 (9.11.2013)
Stara 9.1.2013, 22:41   #2816
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

● In a dual boot scenario, the ability to directly boot into another OS besides Windows 8 is slowed down because the new Windows 8 boot shell/loader reboots to load the other operating system
● Windows Update settings for showing notifications and allowing all users to install updates have been removed. Windows Update no longer notifies with a balloon notification that there are new updates available.
● Sound events for 'Exit Windows', 'Windows Logon' and 'Windows Logoff' are removed
● People Near Me P2P API is removed
● WinHelp has been completely discontinued. No download will be available.
● MSConfig's Startup tab has been killed and replaced by the Task Manager's Startup tab that doesn't have the 'Location' column which was useful for example to know if the process started from HKCU or HKLM.
● Previous Versions for Shadow Copies is removed. The half-baked replacement is the File History feature which is only for certain file types (documents, music, videos and pictures) in Libraries, desktop and browser favorites. Previous Versions worked for any generic file type in any folder. File History does not even support EFS-encrypted files! File History is supposed to replace both "Previous Versions for Shadow Copies" as well as "Windows Backup and Restore" and it doesn't do 100% of either of the features it "replaces".
● Advanced Appearance settings which let you adjust colors, sizes and fonts are removed
● Explorer copy engine issue: Folder conflict prompt when merging/overwriting folders is removed. Explorer silently merges subfolders in a copy operation, you cannot choose entire subfolders to skip or overwrite
● Explorer status bar removes the ability to show important details. It is now a private undocumented control (DirectUI) so it also doesn't allow Explorer addons like Classic Shell to show information like free disk space, total size of items without selection, computer zone, infotip information as it could on a standard status bar control.
● Explorer: Ability to enable both Details pane and Preview pane simultaneously in Explorer for display of file metadata as well as preview, or, Details pane to be always shown and only the Preview pane toggled is gone
● Flip 3D is gone
● Chkdsk when run at startup does not display any information about file system repairs besides % complete. The screen with scanning and correction details is gone when Chkdsk runs at startup and replaced by just a % complete.
● Pen and Touch Input Desktop features no longer included. Some buttons ('num', 'sym' and 'web) are removed from the Handwriting input panel and UI changes to it require more clicks for example to switch from handwriting to keyboard, or access the editing commands (join, split, delete). It is now touch-friendly but no longer stylus-friendly.
● Network Map feature and some network profile management UI from Network and Sharing Center is missing
● Memory addresses and other technical information has been removed from the Windows 8 bug check screen (BSOD)
● The new Task Manager is missing many features of the old one. (http://social.technet.microsoft.com/...6-90c46b13c10c)
● View Available Networks (VAN) UI has been crippled with access to the most important dialog: the Network's Status removed. The VAN UI now covers the notification area icons unnecessarily and the Metro look is out of place on the Aero desktop
● The AutoPlay dialog removes the option to always open a particular program based on the file type
● The Open With dialog breaks the NoInternetOpenWith and NoFileAssociate Group Policies and browsing for a program with the redesigned Open With dialog requires three clicks instead of just one.
● The Windows Error Reporting dialog for reporting/debugging crashes does not save the state of "View details"
● Wireless NICs no longer have in-box drivers for hosted/virtual Wi-Fi whose virtual adapter used to be automatically enabled on Windows 7
● Windows CardSpace is not installed even after installing .NET 3.0/3.5
● The keyboard shortcut for Windows Mobility Center has been removed. Previously, Win+X brought it up, now it brings up the power user context menu.
● Desktop games (no word on whether they will be included or dropped in favor of Metro-style games):
• Chess Titans
• FreeCell
• Hearts
• Solitaire
• Spider Solitaire
• Minesweeper
• Mahjong Titans
• Purble Place
● Windows DVD Maker is removed
● Windows Briefcase
● Windows Gadget Platform is intact but no gadgets to download as the online Gadget Gallery was killed for Windows Vista and Windows 7 users as well.
● Some remoting apps that use mirror drivers or some features of mirror drivers for remoting scenarios, accessibility, or desktop duplication may no longer be supported due to the changes required to be made to Desktop Window Manager.
● Some Audio Compression Manager (ACM) components are broken resulting in ACM-based apps being unable to do format conversion.

Deprecated but not yet removed:
● Windows Backup and Restore is deprecated. Although the feature is still intact, shell integration of Backup features is removed.
● The command line tools, DiskPart.exe, DiskRAID.exe, and the Disk Management GUI are being deprecated and replaced by the WMIv2-based Windows Storage Management API with the Storage PowerShell command line utility. Dynamic Disks are being deprecated as part of this transition. (GUI for Disk Management deprecated and replaced by command line? - way to go!)
● Subsystem for UNIX-based applications is deprecated
● Some Transactional NTFS (TxF) APIs like savepoints, secondary RM, miniversion and roll forward

dovoljno ?

Svi kazu da nismo izgubili nista sa Windows 8 ,a moje pitanje je : A sta smo mi to dobili ? Osim Tablet OS na desktopu. I dalje se pitam ko to uopste koristi.
Sladjan85 je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013), Ivan_86 (4.2.2014), Zeljko023 (9.11.2013)
Stara 9.1.2013, 23:01   #2817
djosha
Veteran
 
Član od: 28.10.2010.
Lokacija: Surdulica,periferija ..skoro pa centar
Poruke: 511
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 87 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Dobili smo prelepe BSODove
sto jes -jes ,lol
djosha je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku djosha na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013), Bokile (9.1.2013), Zeljko023 (9.11.2013)
Stara 9.1.2013, 23:12   #2818
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Evo ja se stvarno trudim da razumem Windows 8. Cak sam instalirao par puta i CP i DP i RTM ... Osakacena Windows 7 bez dugmeta Start, sa nekom temom koja moze da se takmici sa Windows 95, nalepljen desktop broj 2 po imenu Metro (to je valjda desktop za tablete,a ima i desktop za PC ,ali nema start ) , navodno je ispod haube mnogo toga brze (a tvrdim da uopste nije brza u odnosu na Windows 7), potrosnja rama posle instalacije bez drajvera je bila cak veca 100 megabajta (win 7 720 ,a Windows 8 preko 800+)..

Eto stvarno sam se trudio da skapiram ,ali ne mogu.

Sto se tice Androida, to si u pravu. Android ima normalno ikonice, normalan "today ekran" i zato je tako popularan. Kad pogledam Windows Phone 7 ,prosto zalosno, sto se vidi i po trzisnom uspehu.
Sladjan85 je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013), Ivan_86 (4.2.2014), Zeljko023 (9.11.2013)
Stara 10.1.2013, 0:03   #2819
goran988
Član
 
Član od: 8.2.2008.
Poruke: 139
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 63 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

@Sladjan85

Ti si citirao neciji post argumentovano.
Stvarno fantasticno od tebe. Znaci ti nemas svoje misljenje vec imas argumentovano misljenje nekog SlobeL koji je lik samo ispisao sta je to izbaceno kod W8 (obicno sa razlogom).

Mislim da ti u ovoj temi piskaras samo da bi hejtovao sistem koji ti skrivio nista nije. Mada, to je danas normalna stvar. Od vas hejtera nista pametno i ne moze da se procita u ovakvim temema.


Kada bih krenuo argumentovano da ispravljam ovaj 'argumentovan' post nekog SlobeL, onda bi trebao da pisem cele noci. A to svakako ne zelim. U svakom slucaju to sto je nabrojano je pola glupost nevidjena. Hvatanje za slamcice tipa 'sto je iz msconfig-a premesten startup u task manager gde se ne vidi lokacija fajlova tj. ne vidi se da li je autostart lokacija iz HKCU ili HKLM kljuca'. Mislim, wtf, o cemu taj pise? Nekome ko slabije poznaje Windows-a svakako ta informacija nicemu ne sluzi, a oni koji poznaju Windows ce lepo uci u registry i proveriti startup ili ce za to koristiti specijalizovane alate. Mislim, to je samo jedan primer onoga sto je taj lik izlupetao ...


Citat:
Sound events for 'Exit Windows', 'Windows Logon' and 'Windows Logoff' are removed
Bez ovoga takodje nisam ziv.


Smeske.

Poslednja ispravka: goran988 (10.1.2013 u 0:46)
goran988 je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku goran988 na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013)
Stara 10.1.2013, 0:08   #2820
goran988
Član
 
Član od: 8.2.2008.
Poruke: 139
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 63 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
navodno je ispod haube mnogo toga brze (a tvrdim da uopste nije brza u odnosu na Windows 7), potrosnja rama posle instalacije bez drajvera je bila cak veca 100 megabajta (win 7 720 ,a Windows 8 preko 800+)..

Da li je bolje da imas brzu memoriju (RAM) koja ce sluziti necemu i biti iskoricena maksimalno, nego li da imas brzu memoriju (RAM) koja ce zvrjati prazna i nekoriscena?

Windows je sistem koji pametno koristi memoriju. Znaci, ti uopste nemoj da se opterecujes koliko je sistem 'pojeo' RAM memorije jer taj je podatak nebitan kada su noviji sistemi u pitanju (sistem ce sam brinuti o tome kada dodje do mogucih problema (npr osloboditi memoriju za ucitavanje nekog procesa)). A taj sistem iskoriscenja memorije je unapredjeniji na Windows 8 u odnosu na Windows 7, kao sto je mnogo unapredjeniji na Windows 7 u odnosu na Windows XP. Znaci, Windows 8 ce bolje iskoristiti 4GB RAM-a od Windows 7, kao sto ce Windows 7 bolje iskoristiti 4GB RAM-a u odnosu na XP. Imali smo primer kada je lik na W7 zeleo da u potpunosti iskoristi 2GB RAM memorije - otvarao je sve i svasta od program i na kraju mu je ipak ostalo slobodne memorije. Zakljucak: sistem pametno brine o memoriji, a ne korisnik.

Znaci, mani se toga koliko ti je memorije slobodno kada instaliras sistem jer je to nebitna stavka. Bolje je da memorija bude pametno iskoriscena, nego da bude u potpunosti ne iskoriscena jer je u pitanju brza memorija koja i sluzi da bude iskoriscena.

Poslednja ispravka: goran988 (10.1.2013 u 0:17)
goran988 je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku goran988 na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013), Zeljko023 (9.11.2013)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fail, nefunkcionalno, ruzno, surface, tablet, windows

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40
Windows services se ne pokreću 4th Dimension Operativni sistemi 4 15.3.2008 14:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com