Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.11.2009, 17:45   #21
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Podešavanje wireless routera TL-WR340G

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Ubaciš adapter u usb port, instaliraš drivere. Pojaviće ti se nova Wireless Local Area Connection konekcija u Network Connections-u. Desni klik, Scan for wireless... Pre toga, uđi u podešavanja rutera (192.168.1.1) i napravi wifi mrežu (ako je nemaš), zaštiti je (WPA ili MAC protekcija). Skeniraj etar kao što reko' i nakači se na mrežu koju si napravio u TPlink-ovim podešavanjima.

Da bi ograničio brzinu na drugom kompu, instaliraj na njega NetLimiter (program) i ograniči na koliko god kbit/s da želiš.
znaci ono veliko ide na drugi komp(koji nema net)...a mali usb ide u ovaj moj(koji ima net)?
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2009, 17:49   #22
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Podešavanje wireless routera TL-WR340G

Ono veliko?

USB wifi adapter ubaci na sestrin komp i tu instaliraj drivere. Posle idi preko svog kompa u podešavanja TPLink rutera i napravi (i zaštiti) mrežu. Nakon toga se samo konektuj na tu novonapravljenu mrežu sa sestrinog kompa, instaliraj netlimiter (ako želiš) i to je to. Ne vidim ništa nejasno.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2009, 17:55   #23
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Podešavanje wireless routera TL-WR340G

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Ono veliko?

USB wifi adapter ubaci na sestrin komp i tu instaliraj drivere. Posle idi preko svog kompa u podešavanja TPLink rutera i napravi (i zaštiti) mrežu. Nakon toga se samo konektuj na tu novonapravljenu mrežu sa sestrinog kompa, instaliraj netlimiter (ako želiš) i to je to. Ne vidim ništa nejasno.
kk,u redu je...ako mi treba jos neka informacija javljam se
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2009, 21:06   #24
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Podešavanje wireless routera TL-WR340G

Pozz društvo, i meni treba pomoć oko wireless routera...

Uveo sam prije 2 dana kablovski internet i pokušavam da aktiviram D.Link-ov Wireless ADSL2+ router (model No: DSL-G684T) koji
imam od ranije, i koji sam koristio dok sam imao ADSL paket. Dakle, spojim modem od kablovskog neta
sa wireless ruterom putem mrežnog kabla, ali on nikako ne uspjeva da se nakači i uspostavi wireless mrežu...

Da li nešto treba da se podesi, ili ovaj ruter može da se koristi samo za ADSL vezu?
Ruter inače ima wireless + 4 porta za LAN povezivanje...
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2009, 21:20   #25
mmmirsa
Novi član
 
Član od: 15.8.2008.
Poruke: 27
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Podešavanje wireless routera TL-WR340G

prvo bih pitao da li neko ko ima ovaj ruter ima sbb-ov internet ? kada spojim TP-ov ruter preko lan konekcije, on u ruteru ne dobija nikakav signel(tako prijavljuje).tj ni preko wireless-a i preko zicnog povezivanja ne dobijam signel. par puta mi se desilo da dobijem signal na 2s i odmah nestane. uradim sva podesavanja rutera kako pise u uputstvu i opet isto. a kad odnesem ruter kod komsije koji ima net drugog provajdera radi bez problema bez ikakvih podesavanja.
da li neko moze da mi ikao pomogne?
hvala u napred!
mmmirsa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2009, 21:04   #26
MilanceS.14
Novi član
 
Član od: 26.3.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Podešavanje wireless routera TL-WR340G

Ja sam juče kupio laptop, i uz njega sam dobio TL-WR340G, i evo već 2 dana se mučim da uspostavim mrežu. Hoću da na desktopu idem žičano, a na laptopu bežično na net... Koristim telekomov već dobro poznati modem SmartAX MT882 (da, roze... xD)... Sve sam lepo povezao, pokušavao sam sa raznih uputstava da napravim nešto, i da isključim DHCP na modemu, da stavim rang IP adresa, da promenim IP adrese, MAC clouning, sve živo što sam našao na netu, nije uspelo... Na novo kupljenom laptopu imam sedmicu, a na desktopu XP service pack 3, ne verujem da to nešto utiče, ali reko da spomenem... Pokušao sam i direktno sa CD-a da probam, da update-ujem firmware, bilo koj predlog da sam čuo, ili našo pokušao sam, sve sem bridge moda, ceo meni znam napamet, ali njega nikako da nađem... I sada ako bi neko bio ljubazan da mi pomogne, ja stvarno nzm više šta da mu radim... xD Unapred hvala, i hvala vam što ste barem izdvojili vreme barem ovo da pročitate...
MilanceS.14 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2009, 13:01   #27
Zaphod Biblbroks
Član
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 280
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 71 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Podešavanje wireless routera TL-WR340G

Ja sam kod druga namestao wr340g (ima sbb webstar ruter) i sve sam namestio i iz prve prateci uputstvo, cak nisam povezivao zicano vec mi je odmah uhvatio wireles signal.
I sve je normalno radilo ceo dan, ali sutra je prijavljivao da vidi wireles ali nije se povezivao na net. I onda ili odjednom proradi ili se nesto restartuje (komp, modem, ruter) ili ko zna sta pa proradi. To se ponavlja vec neko vreme.
Je l bi mogao neko da da neki savet, mozda update firmware-a ili neko jos podesavanje?
Zaphod Biblbroks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2010, 20:54   #28
jefta
Član
 
Član od: 1.8.2007.
Poruke: 54
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Podešavanje wireless routera TL-WR340G

E ovako...pokusavam od jutros da podesim ovaj ruter i nisam uspeo...pokusavao sam sve sto sam nasao...menjao firmware...pokusavao sa 100.100.1.1 i sa 192.168.0.1...uglavnom sa god pokusao rezultat je bio isti...ne dobija adresu od modema..hg510...Obtaining network parameters...

Molim za pomoc
jefta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2010, 11:03   #29
hektor
Novi član
 
Član od: 29.7.2006.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Podešavanje wireless routera TL-WR340G

Citat:
jefta kaže: Pregled poruke
E ovako...pokusavam od jutros da podesim ovaj ruter i nisam uspeo...pokusavao sam sve sto sam nasao...menjao firmware...pokusavao sa 100.100.1.1 i sa 192.168.0.1...uglavnom sa god pokusao rezultat je bio isti...ne dobija adresu od modema..hg510...Obtaining network parameters...

Molim za pomoc
Identican problem imam i ja......
hektor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 10:30   #30
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Podešavanje wireless routera TL-WR340G

Kakav vam je ping preko rutera? Meni je užasan
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2010, 0:34   #31
cili93
Novi član
 
Član od: 9.11.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Podešavanje wireless routera TL-WR340G

Ljudi moolim vas,najobicnije namestanje ovog rutera. Konektujem se preko njega na wirelles i sve ok. Ali nece da udje na internet,kao da nema neta. U cemu je fazon ? Jel treba onaj IP nesto da se namesta ili firmware.. ? Da,inace,kako se firmware update-uje ?
cili93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2010, 1:17   #32
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Podešavanje wireless routera TL-WR340G

Citat:
cili93 kaže: Pregled poruke
Ljudi moolim vas,najobicnije namestanje ovog rutera. Konektujem se preko njega na wirelles i sve ok. Ali nece da udje na internet,kao da nema neta. U cemu je fazon ? Jel treba onaj IP nesto da se namesta ili firmware.. ? Da,inace,kako se firmware update-uje ?
Skineš novi firmver sa sajta tp linka.

Kucaš 192.168.1.1 u internet pregleaču (IE, Chrome, FF itd)
Šifra i password - admin

Nađeš pri dnu opcija update firmvera. Tu će ti biti jasno, kao da sliku updatuješ nag net =)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
TP-LINK WR340G wireless router bucho Komunikacioni uređaji i umrežavanje 13 27.8.2009 19:59
Manji problem oko podešavanja D-Link DI-524 wireless routera ikiM Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 25.6.2009 0:50
Umrezavanje racunara preko Wireless routera?? MilanK Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 25.9.2008 15:40
Pomoc oko wireless routera bex_zr Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 12.6.2008 1:54
wireless me ubi... forrest_gump Internet tehnologije 17 20.10.2007 11:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com