Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.1.2009, 16:48   #1
rebelmouse
Novi član
 
Član od: 11.1.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Koji je sud nadležan za sporove, kako se postaje vlasnik sajta...

nadam se da sam pogodio odeljak foruma za ovakva pitanja...
meni neke stvari nisu jasne. nisam nikad registrovao domain name niti sam prodavao sajt.

nadjem hosting gde platim godisnje 36$ hosting i plus dobijem jedan besplatan DN na .net.org.com...
zanima me sledece:

1)kada placam, ubacujem svoje ime i adresu ali placam sa kreditnom karticom prijatelja (danca, dakle nakon mojih podataka on ubacuje svoje kad se dodje do placanja). posto planiram jednog dana da prodam sajt, kako se postaje vlasnik sajta? da li samim tim sto sam ubacio svoje podatke prilikom kupovine hosting paketa preko interneta?

2)da li mora da se registruje firma-sajt u opstini da bi se prodao sajt, ili je dovoljno to sto sam ja administrator i sto su moji podaci tamo kad sam kupio hosting? dakle, sta dokazuje da sam ja vlasnik i da li mora da se registruje firma? pitam jer vidim da su svi social networking sajtovi postali firme pre nego sto su prodate. pa me cudi zbog cega su morali da postanu firma.

3)da li mogu izabrati blabla.net a ne blabla.com ako zelim da prodam sajt jednog dana? koliko je domejn nejm (com,org,net...) povezan sa tipom sajta (ili firme) koju covek prodaje? da li tu postoje neke obaveze ako je org a ne com?

4)kako se bira koji je sud nadlezan za sporove u toku postojanja sajta, dakle dok je jos moj i nije prodat? dakle, ja sam u danskoj, platim hosting kod engleske firme, a hteo bih da izaberem neku drzavu gde se placa mali porez kad prodam sajt. da li mogu sam da biram koji je sud nadlezan i koja drzava ubira porez kad prodam sajt? dakle ja jesam u danskoj, ali nemam ovde zvanican boravak, adresa mi je zvanicna u mojoj zemlji a ne u danskoj. da li se nadleznost suda odredjuje na osnovu adrese vlasnika sajta bez obzira gde se on nalazi i bez obzira gde je platio hosting (kao sto rekoh, hosting firma je u engleskoj)? to mi nije jasno u slucaju da ne registrujem sajt kao firmu u opstini, naravno ako registrujem sajt kao firmu u cirihu onda je sud u tom gradu nadlezan, ako registrujem u briselu onda je tamosnji sud nadlezan. ali koji je sud nadlezan ako ne registrujem sajt kao firmu a jednog dana ga prodajem? dakle, konrektnije pitanje bi bilo: koji je sud nadlezan za sporove, i koja drzava ubira porez od prodaje, virtuelne imovine (sajt je po meni virtuelna imovina ako ga nisi registrovao u opstini kao firmu)?

primer, u danskoj su visoki porezi, jedan danac je nakon dobitka na lutriji morao da plati preko 50% porez. dakle, kako sve to ide, i jel znate gde su u evropi najnizi porezi na dobit? ja ne znam kako se kaze porez na dobit na stranim jezicima pa ne znam kako da guglam (je li to porez na dobit, na kapital, ili na nešto treće?).
eto to je uglavnom sve.

dodatak: ne znam da li je tačno, ali izgleda da u swiss nema takse na dobit (capital gain tax:http://www.live-in-switzerland.com/e...ins-taxes.html) a za kipar nisam razumeo (izgleda da oof shor kompanije ne plaćaju porez ali ostali plaćaju 20%). od ostalih zemalja, najmanja taksa je u irskoj 12%.

Poslednja ispravka: rebelmouse (11.1.2009 u 17:49)
rebelmouse je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2009, 8:53   #2
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: koji je sud nadlezan za sporove, kako se postaje vlasnik sajta...

Pozdrav,

Pošto se moja firma bavi prodajom web sajtova i internet konsaltingom (kontaktiraj me na PM za internet prezentaciju firme), pokušaću da ti pomognem:

1. Dokle god ti kontrolises domen i tvoji podaci stoje u registrarskoj bazi (administrative contact, technical contact i tako dalje) i/ili podaci tvoje firme, i/ili podaci tvog zaposlenog (npr. pod "technical contact" mogu da idu podaci system administratora tvoje firme), vlasništvo sajta je tvoje. Ukratko, dokle god imaš apsolutnu kontrolu nad svim aspektima sajta, sajt je tvoj.

2. Nije neophodno registrovati firmu da bi posedovao sajt. Međutim, ako sajt vremenom raste, može biti neophodno da oformiš d.o.o.

3. Naravno da možeš odabrati .net , ali .com domeni uglavnom imaju bolji rejting. Da kažem, korisnici "po default-u" idu prvo na .com domen. Npr, ako je sajt tvoje firme firma.net , korisnici će možda zaboraviti .net, pa će prvo probati .com.
.org bi trebalo da bude rezervisan samo za organizacije, tipa nevladine i/ili non-profit. Mada, to nije neophodno.

4. To pitanje nije u potpunosti rešeno. Meni je firma u Olympia, Washington i u svim ugovorima mi stoji ovako: "blablabla we are under jurisdiction of Thurston County Laws ("opština" u kome je Olympia), Federal U.S. laws, Serbian laws (sedište firme) and E.U. laws. Moreover, the international laws and rules apply"

Generalno, Strazbur bi trebao da je nadležan u ovom slučaju.


Porez se određuje na osnovu tvog mesta boravka. Ako se fizički nalaziš u Danskoj prilikom primanja novca, porez plaćaš njima.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2009, 8:49   #3
rebelmouse
Novi član
 
Član od: 11.1.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji je sud nadlezan za sporove, kako se postaje vlasnik sajta...

hvala za odgovor, na elite security nemaju odgovor a ovde dobih, od sad posecujem ovaj forum
dakle, najbitnije je da ja sam registrujem domain name a ne da to radim preko neke firme kojoj placam web hosting. tako sam ja shvatio.
domen .com je vec zauzet, tako da cu morati da koristim .net.
dakle, lovu je najbolje primati negde gde je najmanji porez. jel moze jos samo da neko kaze koji tip poreza se placa kad se proda sajt? je li to capital gain tax ili neka druga taksa?
mislim da se porez na dobit kaze capital gain tax...
hvala za ponudu oko konsaltinga, ali nisam ja na tom nivou da mogu to da placam...
rebelmouse je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2009, 17:55   #4
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Koji je sud nadlezan za sporove, kako se postaje vlasnik sajta...

Izvinjavam se na zakasnelom odgovoru, a samim tim i na dizanjem teme iz mrtvih.

Da, u pitanju je Capital Gain Tax (CGT).
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako postaviti pretragu mog sajta? b0ky94 Web razvoj 14 8.2.2009 16:38
Kako da se ne menja URL sajta? Patton Web razvoj 7 23.3.2008 21:46
Kako skinuti flash film sa sajta? neskor Aplikativni softver 9 8.10.2006 10:22
Kako povecati rang sajta? Djuka Internet tehnologije 2 25.7.2006 11:16
Kako da vidim koji firmware? Ron_Jeremy Nosači podataka 3 21.3.2006 0:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com