Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.9.2010, 13:47   #1
THX-13
Član
 
Član od: 7.9.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 54
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom HTC Smart: problem pri povezivanju sa racunarom

Kupio sam od telenora HTC Smart, stavio u njega microSD karticu od 1GB (prethodno bila u fotoaparatu, nisam je formatirao) i povezao na burazerov sistem (Win 7 Ultimate N 64bit) - sve je radilo savrseno, removable drive prepoznat odmah, kao i jos neki uredjaj na koji nisam obracao paznju.

Onda sam probao to isto sa mojim XP SP3 i naisao na problem (koji me tistio i ranije, btw). Pri prvom povezivanju pojavila se poruka iz system tray-a da su drajveri uspesno instalirani za tajneki device na q i za massive storage ako se dobro secam. U My Computeru se pojavio novi "Device with Removable Storage" ali kad pokusam da ga otvorim kaze "insert disk drive". Properties kazu da ima nula bajtova. Probao sam da trazim po HTC sajtu, za Smart postoji samo HTC Sync for BrewMP, instalirao nadajuci se da sadrzi neke drajvere, ali jedino sto se promenilo je to sto sada kad pokusam da otvorim ne trazi disk nego otvori prazan prozor.

Nije mi prvi put da imam ovakve situacije sa usb uredjajima. Neki fles diskovi nisu hteli da se otvore i pokazivali se kao da imaju 0 bytes. Resavao sam to ili ubadanjem flesa u neki drugi usb port ili preko ubuntua (koji je bez problema citao/prikazivao sadrzaj) tako sto pobrisem viruse i onda bi nazad u XPu fles ponovo radio (vise nemam ubuntu). Moram da napomenem da u tim slucajevima sadrzaj nije bio nevidljiv za ceo sistem - neki programi, kao antivirus npr. listali su adrese fajlova za vreme skeniranja i sl. i bilo je jasno da ih sistem ipak nekako vidi ali to nije bilo od koristi jer se nisu prikazivali ni u windows exploreru ni u commanderu. Sada ni AVG ne vidi nista.
Ne verujem da su virusi u pitanju jer se komp na koji sam prvo bio povezivao retko koristi, i ima apdejtovani nod32... ali ko ce ga znati

Evo konfiguracije ako nesto znaci
ASUS P5PL2
Pentium D 820
2GB RAMA
WINXP SP3 sa najnovijim zakrpama

Poslednja ispravka: THX-13 (28.9.2010 u 13:53) Razlog: problem problem problem, svaka druga rec :)
THX-13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 11:13   #2
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: HTC Smart: problem pri povezivanju sa racunarom

Na mom Tattoou prilikom povezivanja izlazi ekran sličan ovom (samo što nema charge only):



Pojavljivanje tog ekrana podešava se u opcijama (Settings -> Connect To PC -> Ask Me, kao i Default Connection Type).

Kada iskoči taj ekran, iako je obeležen Disk Drive, ukoliko kliknem na Back taster na tastaturi, na kompjuteru će se pojaviti slovo drajva, ali ne možeš da mu pristupiš, a telefon će i dalje videti memorijsku karticu (baš kao i tebi). Takođe, ako ne klikneš u određenom vremenskom intervalu, taj ekran će sam da nestane, a memorijska kartica neće biti dostupna. Ja to koristim kada hoću da punim telefon preko kompjutera (jer, kao što rekoh, nemam prvu opciju). Tek kada kliknem na Done, pojavljuje se memorijska kartica na kompu.

Proveri da li nije nešto slično tome i proveri kako su ti podešene one opcije koje sam pomenuo ispod slike.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 19:29   #3
THX-13
Član
 
Član od: 7.9.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 54
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTC Smart: problem pri povezivanju sa racunarom

Hvala na odgovoru, proradio je sam od sebe, samo se posle nekog dvajestog pokusaja pojavio auto play i prikazao sadrzaj kartice... Mislim da je problem sa mojim USB-ovima, ko ce ti ga znati..
THX-13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
htc smart, insert disk, problem sa usb diskom, usb, usb 2.0

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa Adobe Flash performansama na Windows Vista x64 Home Premium OS-u VladimirBalt Kvarovi 0 23.8.2009 0:29
Problem sa sound driver-om Nebojsa92x Zvuk na računaru 1 4.7.2009 15:49
Problem sa internetom Zewsina Kvarovi 0 13.8.2008 14:36
Problem sa rezachem u Windowsu XP Akrep Nosači podataka 9 12.8.2008 18:02
Problem sa racunarom M@rsh@LL Operativni sistemi 3 3.12.2007 4:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com