Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.11.2008, 16:01   #61
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Plaćanje kreditnom karticom preko Neta

Evo, prošla mi i VISA INTERNET kartica i na PayPal i na MoneyBookers. I stiglo mi je i pismo za verifikaciju adrese na MoneyBookers, i sada mi je i povećan limit za plaćanje.
Sad sam sveopšte prisutan na internet tržištu, i mogu da pazarim ...

E sad, jedno pitanjce, tamo gde mogu i MB, i PP, šta je bolje, čime da plaćam? Ima li neko više iskustva sa oba sistema? Hvala unapred ....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2008, 16:48   #62
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Plaćanje kreditnom karticom preko Neta

Ja sam evo pre nekoliko minuta platio NEWS Visa Internet karticom (Banca Intesa). Pre toga sam probao sa 2 razlicite kreditne kartice i na obe se javio fraud system pa su mi trazili kopije kartica, ID itd. Visa Internet je bez problema to odradila.
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2008, 17:11   #63
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Plaćanje kreditnom karticom preko Neta

Evo ga, stigao je. Obična pošta, nisam čak ništa ni potpisivao, samo sam pokazao u pošti ličnu kartu. Nisam ništa doplaćivao. Kažem u pošti, jer sam izašao iz radnje na 20 minuta do banke, i kada sam se vratio, bila ceduljica prikačena na vratima, a poštar je već bio tog jutra. Što me navodi na to da izgleda razvozi postexpress, i da su bili doneli do vrata, ali ja baksuz nisam bio tu tih 20ak minuta.
Objektiv je u boljem stanju nego što sam mislio, vidim da je napisao vrednost 6 dolara, a isporuka 15, iako sam objektiv platio 8, a rekao mi je ispruka 24, (ja njemu i jesam platio 32 dolara) ali verovatno kad je odneo da su ga savetovali da stavi 6, da bi isporuka bila 15, tako da me amer izvaćario za 10 dolara. Osim ako nije platio tamo neku taksu, koja nije navedena na kutiji.
Sve u svemu, ja za 25 evra ovde takav objektiv nisam mogao da kupim, tako da sam zadovoljan.

Sada čekamo ovaj drugi da stigne.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2008, 9:50   #64
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Plaćanje kreditnom karticom preko Neta

Ne znam kako stvari sada stoje tamo...

Meni BoA (Bank of America) nudi potpunu internet zastitu (Total Security) na tzv Platinum Check kartici. Dakle, to je debitna, nije kreditna. Ako me bilo kako prevare preko neta, banka ce mi refundirati sredstva.

Kako god, moj savet ti je da koristis PayPal cesto. PayPal automatski povlaci pare sa tvog racuna u banci ili sa tvoje kartice (sta god ti odaberes). Da, oni naplacuju (malu) proviziju, ali mislim da vredi.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2008, 15:46   #65
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Plaćanje kreditnom karticom preko Neta

STIGAO I DRUGI. Aparat je OK, poslao ga je čak u originalnoj kutiji. Objektivi su ekstra, ovaj veći kao da nije ni radio, na ovom manjem se vide tragovi kućnog korišćenja. Znači da je češće sa njim radio, što je i logično. I dve zonerice sam dobio, manju i veću, i torbicu, i set sa čišćenje objektiva.
Za ovo sam platio 3000, mamu im hebem, naplatili mi carinu i porez na cenu slanja, piše carina i PDV na 8600, što je otprilike ukupna vrednost koju sam pustio. Na sledećoj transakciji ću morati da zamolim sendera da napiše samo cenu aparata. Prošao bih sa 2000. No, i ovako se ne žalim, sve je to opet manje nego što bih platio ovde samo jedan objektiv.

Tako da sam sveukupno zadovoljan sa moje dosadašnje dve kupovine preko neta.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2009, 13:37   #66
ant0aN
Član
 
Član od: 11.4.2009.
Poruke: 92
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Plaćanje kreditnom karticom preko neta

Citat:
vladale kaže: Pregled poruke
Što se tiče Amazona, on ti je 100 % siguran, i imao sam samo pozitivna iskustva kada sam naručivao kod njih. Gledaj sumnjive sajtove i kupuj samo gde kupuju i ostali Na Amazon-u možeš naći sve što ti treba tako da je diskrenost tvoje kartice zagarantovana.
e bas mi je drago sto je neko pokrenuo ovu temu.Naime, zeleo bih da kupim patike preko net-a, tacnije preko e-bay-a.....Patike se nalaze u Ohaju. E sada mene interesuje da li bi te patike mogle da dodju do nas(ja zivim u Nisu),i koliko bi platio dodatno za troskove puta i naravno da li bi me carinici odrali?
hvala unapred
ant0aN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2009, 14:04   #67
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Plaćanje kreditnom karticom preko Neta

Jel ima neko iskustva sa naručivanjem knjiga sa http://aphrohead.com/ - kažu da šalju običnom poštom i besplatna isporuka u celom svetu pa mi malo čudno... mada deluje kao super poslovna odluka za sjajnu reklamu... samo ne znam kako im se isplati i koliko su zaista siguran sajt.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2009, 16:43   #68
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: Plaćanje kreditnom karticom preko Neta

Evo da se pohvalim - od danas sam veryfied PayPal member...

Posto imam prijatelja u USA, otvorio mi je besplatnu debitnu VISA karticu sa kojom sam bez problema verifikovao PP nalog.

Upravo sam produzio svoj nalog na RapidShare-u...

Evo kako to izgleda...

http://i41.tinypic.com/2d15vev.jpg

PP ne pravi za sada nikakvih problema sa time sto ja pristupam sa nasih IP adresa a nalog je registrovan na USA ime, USA adresu i USA karticu.
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2009, 17:17   #69
Ernesto
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Donji Srem
Poruke: 73
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Plaćanje kreditnom karticom preko Neta

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Jel ima neko iskustva sa naručivanjem knjiga sa http://aphrohead.com/ - kažu da šalju običnom poštom i besplatna isporuka u celom svetu pa mi malo čudno... mada deluje kao super poslovna odluka za sjajnu reklamu... samo ne znam kako im se isplati i koliko su zaista siguran sajt.
danas mi je stigla knjiga...porucio sam je 8.5..na omotu pise da je poklon tako da je zbog toga besplatna isporuka
Ernesto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2009, 1:04   #70
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Plaćanje kreditnom karticom preko Neta

Zaboravio sam da sam ovde pitao... i sam sam isprobao sajt i radi 100%, duži izveštaj na blogu. Uglavnom, ako vam treba knjiga - aphrohead.com je pravi izbor.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
A M G (20.5.2009)
Stara 3.8.2009, 20:22   #71
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Plaćanje kreditnom karticom preko Neta

Juce sam procitao pola zakona o carinama i carinskoj tarifi, i nasao sam podatak da je porez na knjige 1%, s tim da knjige proizvedene u EU se ne oporezuju zbog ove jednostrane primene trgovinskog sporazuma...

Stvarno je interesatno kako je u zakonu odredjena carina tacno, koja je roba u pitanju (svinjska mast, vuna, knjige, sve sto vam padne na pamet), gde je proizvedena roba i slicno...

Uskoro cu i ja pazariti sa http://aphrohead.com/ neku knjigu.. Mada mi i dalje nije jasno kako oni ostvaruju profit ako placaju i postarinu sami..

PS. Nisam nasao nigde podatak do koje vrednosti se uopste ne oporezuje roba
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 20:41   #72
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Plaćanje kreditnom karticom preko Neta

do 20 evra
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 20:52   #73
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Plaćanje kreditnom karticom preko Neta

Ne postoji takva odredba u zakonu

Clan 192-194 carinskog zakona koji odredjuje ukidanje carine, ko, kako i na koju robu ne mora platiti porez ne pominje nikakve cifre... Cini mi se da je to samo usvojena praksa ljudi koje mrzi da rade svoj posao kako treba...
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2011, 22:27   #74
Sreten Mladenovic
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Plaćanje kreditnom karticom preko Neta

Ja sam zvao upravu carina u Franucskoj ulici i rekao sta kupujem sa kojih sajtova i pitao za moje obaveze.
Gospodja sa druge strane linije je bila ljubazna i rekla mi kao fizicko lice imam prava da kupujem bez placanja carine u iznosu do 45e na vrednost robe - u slucaju da je to za moje licne potrebe.
I bila je u pravu. Robu u vrednosti 40-44e koju sam narucivao nikad nisam platio carinu. narucio sam sigurno 20 takvih paketa. Obicno zavvi, amazon itd.
Carina koliko sam uspeo da shvatim zavisi od materijala, i od porekla robe.
Druugar koji je radio na carini jako dugo, rekao mi je nemoj to da me pitas...Tu pravila nema. Carina se ne odredjuje na procente i zavisi od mnogo cinioca.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kupovina preko Neta pavlaka Zanimljive Web lokacije 51 28.3.2013 21:36
Kako da izaberem IP adresu za IP kameru, da joj pristupim preko Neta? EHHO Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 11.2.2008 10:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com