Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.8.2009, 18:43   #121
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

nemam jos uvek proverenu informaciju da li se prodaje kod nas, ali bi cena trebalo da bude oko 1800 din po nekim procenama i proracunima.
opet, nista to nije konkretno. ako se setim, kolko sutra cu proveriti da li je pocela prodaja.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2009, 9:30   #122
nikola987
Član
 
Član od: 25.4.2007.
Poruke: 88
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
nemam jos uvek proverenu informaciju da li se prodaje kod nas, ali bi cena trebalo da bude oko 1800 din po nekim procenama i proracunima.
opet, nista to nije konkretno. ako se setim, kolko sutra cu proveriti da li je pocela prodaja.
hvala mada cuo sam da se prodaje za 3800din nazvacu malo kasnije da proverim,mada mi ta cena bezobrazna..
UPDATE:3799din samo m+ dodatak,za wii sport resort nisam ni smeo da pitam

Poslednja ispravka: Ocelot (17.8.2009 u 11:59)
nikola987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2009, 15:48   #123
hitmanneverdead
Član
 
Član od: 12.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 375
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 55 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku hitmanneverdead Slanje poruke preko Skypea korisniku hitmanneverdead
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
nikola987 kaže: Pregled poruke
hvala mada cuo sam da se prodaje za 3800din nazvacu malo kasnije da proverim,mada mi ta cena bezobrazna..
UPDATE:3799din samo m+ dodatak,za wii sport resort nisam ni smeo da pitam
Cekaj , ja sam pre mesec dana video m+ za 4 i kusur hiljade dinara sa grand slam tennis igrom, ali kad sam pitao prodavca on je rekao da ce za koju nedelju biti i bez igre za nesto vise od 1600 din...

Poslednja ispravka: Ocelot (17.8.2009 u 21:56) Razlog: Bez imena!
hitmanneverdead je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 23:36   #124
vrobec
Novi član
 
Član od: 25.9.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Zna li neko gde mogu kupiti s-video, kompozit kabl za Wii? Koja je cena?

vrobec je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 16:18   #125
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Nintendo smanjio cenu Wii konzole sa 250 na 200 evra, ali to verovatno nece mnogo uticati na cenu kod nasih domacih prodavaca.
renegade_of_funk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 18:32   #126
Mela
Novi član
 
Član od: 30.9.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Koliko korisnih informacija...
Za nekoga ko je pre 3 dana kupio Wii...ali imam jos nekoliko nedoumica pa bih vas molila da mi razjasnite ukoliko mozete...
Prva dilema chip ili modovanje...ja bih modovala...samo neka pitanja...
1.imam verziju 3.3...da li je potrebno da uradim update na 4.0 ili 4.1. jer sam otprilike videla da za to potoje fajlovi za modifikaciju na netu...ukoliko ne moram ja ne bih ali nisam nigde nasla linkove za modif. za 3.3, a zelda mi se ne juri...
2.mozda je trebalo da bude i prvo pitanje...internet za wii...na pc-ju imam usb internet...sad da li ce to raditi ako kupim usb lan adabter za wii pa povezem sa kompom ili ako ne ne baca mi se 50 eur na onaj nitento usb wireless tako nesto...
3. Da li mi je za modifikaciju neophodan internet...koliko sam videla na you tube mislim da jeste...ili su dovoljni samo fajlovi koje mogu da smestim na SD karticu
4. cini mi se da nigde nema step by step manual ovde...ako ga neko ima dobro bi mi dosao...ne bih nesto da zeznem...

Sad da ne bi bila konfuzna, sta mi je ciniti...update pa modifikacija...ili ne moram update...i najvaznije internet na wii..

Hvala puno
Mela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 20:49   #127
Mela
Novi član
 
Član od: 30.9.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Ok opet ja...samo da kazem moj progres...
Instalirala sam uspesno HB chanel i dvdx...pratila sam instrukcije sa you tube...
Sada u HB chanel-u nisam pokretala wad manager...jer nisam bas sigurna kako ce to ici i da li mi je tu neophodan internet i da li mi to treba...
Sada bih instalirala po vasoj preporuci Gecko Os...ima li neko instrukcije...
Please hvala
Mela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 21:24   #128
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

gecko OS se instalira jednostavnim kopiranjem njegovog foldera na sd karticu

ako zelis da updateujes firmware konzole potreban ti je ili internet ili dvd sa nekom novijom igrom koji na sebi ima update firmware-a.

firmware ne moras da upgradujes ako ne zelis. ako ne upgradujes firmware za neke novije igre ces morati da instaliracs iose preko wad managera, ali to nije preterani problem.
ukoliko zelis podrsku za vece sd kartice, i mogucnost da wiiware, virtual console i virtual arcade igre drzis na kartici, moraces da updateujes.

za manje od 50 evra ces naci neki wireless ruter, te povezati i wii i pc na net, zaboravi na taj usb adapter.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 21:50   #129
Mela
Novi član
 
Član od: 30.9.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Hvala za odgovor,
sada cu probati da instaliram gecko os
meni nije toliko bitno da updatujem wii...mislila sam da je to neophodno zbog 1000 instrukcija na netu...
inace me bilo strah da pokrenem wad manager zato sto sam mislila da on zahteva internet konekciju...jesam li u pravu? ukoliko ne onda cu ga pokrenuti...
ok ako kazes da ne koristim adapter...meni je bilo sumnjivo da li ce to funkcionisati zato sto imam usb interntet...
Odgovori mi ako imas vremena
Hvala
Mela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2009, 5:05   #130
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

ako nesto zahteva net a ti net nemas, to nije razlog za strah od pokretanja.
pa prijavice ti da ne moze da radi jer nema net i to je to, zasto bi se plasila da pokrenes ?

inace, ne, za wad manager nije potreban internet.

pripazi da se ne pogubis u bezbroj tutoriala i uputstava na internetu, budi sigurna da se uputstvo koje citas odnosi na tvoju verziju firmware-a i da sluzi za to sto pokusavas da uradis (pokrenes kopiju igre, ili sta vec)
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2009, 13:19   #131
Mela
Novi član
 
Član od: 30.9.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Hvala puno

Instalirala sam Gecko Os uzela sam verziju 1.7b...i naravno code manager...nasla sam site sa codecima i ok mislim da sam uspesno napravila txt code file...E sad isto sam i narezala igaricu u pitanju je Zelda...E sada dobijam poruku no dvd...
Sta li bi mogao biti razlog...
Codec je na Sd cartici proverila sam...
Da jedino sam rezala na DBD+r disku...to nazalost sada jedino imam kuci na tone...
Danas cu otici po Verbatim -r ...
Isto sam rezala disk po upustvima Pal verzija, pa Wii Brick Blocker pa Img burn..
Imam jos Resident Evil 4 igricu i codek...pa bih i to da probam...
Za wad ne bih instalirala ako mi trenutno nije potrebno za igranje...Mislim ja bih sto manje tu petljala dok sve dobro ne proverima samo bih da uspesno pustim backup igrice...
Hvala za odgovor unapred
Mela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2009, 15:28   #132
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

iskreno, malo sam izgubljen, ne znam o cemu pricas.

ako imas potrebne ios-e + imas Gecko OS 1.7b, ne treba ti nista vise za igranje igara.
samo proveri negde koji iosi i ciosi su neophodni za tvoj firmware i po potrebi instaliraj
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2009, 18:04   #133
Mela
Novi član
 
Član od: 30.9.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Definitivno sam konfuzna od svih informacija koje sam pokupila s brda s dola...
Glavni problem je sto kad pokrenem igricu preko Gecko os dobijam poruku "no dvd"
Verovatno i problem mozda jeste do iosa i ciosa...ali izvini potpuno sam nova gde bih mogla da vidim koji mi nedostaju imam verziju 3.3E...to bi mi bas pomoglo...
Hvala puno
Mela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2009, 19:22   #134
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

dugo se nisam ovime zanimao, ali na osnovu brze pretrage, rekao bi: cIOS36rev9, IOS249.

gbatemp.com ima mnogo dobrih uputstava i tutoriala, tu ces naci sve sto ti je potrebno oko instalacije ovih zezancija.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2009, 21:30   #135
knezevicaca
Član
 
Član od: 11.3.2009.
Poruke: 126
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku knezevicaca
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
Mela kaže: Pregled poruke
Definitivno sam konfuzna od svih informacija koje sam pokupila s brda s dola...
Glavni problem je sto kad pokrenem igricu preko Gecko os dobijam poruku "no dvd"
Verovatno i problem mozda jeste do iosa i ciosa...ali izvini potpuno sam nova gde bih mogla da vidim koji mi nedostaju imam verziju 3.3E...to bi mi bas pomoglo...
Hvala puno
I ja imam isti problem.......
knezevicaca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2009, 11:38   #136
Mela
Novi član
 
Član od: 30.9.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja


Samo da javim da sam resila probrem i da napisem kako, jer ce verovatno mnogima koristiti...
Hvala irreal definitivno je bio problem do instalacije potrebnih iosa i ciosa, a s obzirom da mi wii nije povezan na iternet to je bio definitivno izazov...
Nasla sam link sa instrukcijama i za online i meni najvaznije offline update preko wad managera...Tako da sam sada sa verzije 3.3E updatovala na verziju 4.0 E uz instalaciju svih potrebnih iosa...dodatno je bio prilozen i cios v10 tako da sam i to instalirala isto preko wad managera...
http://gbatemp.net/index.php?showtopic=144835

Ovo je link, samo dobro procitajte da vidite sta imate sta nemate i sta vam treba meni je pomoglo...
Plus ono sto mislim da je bio probjem je da sam igricu provukla kroz WiiBrickBlocker koji joj je onemogucio da uzme potrebne iose...Zato mi se pojavio crni ekran kada sam pokrenula igricu...Druga koju sam downlodovala i samo narezala uz pomoc img burna, nisam ni kodeke dodala radi super...
Gledam da imam igrice koje imaju PAL oznaku, neki govore da mogu i NTFC ali ja ne rizikujem...
Koristim Backup Launcer v 0.3beta...Takodje sam intaliral USB loader v 1.1 pa cu i tu da se okusam
Mela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 21:50   #137
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

nema na cemu, nazalost nisam imao vremena da ti nadjem tacan direktan link ili opisem do detalja (jer bi morao i sam prvo da pronadjem) ali mislim da sam te uputio u dobrom pravcu.


sada kada ti je sve podeseno, samo pustaj NTSC igre kroz brick blocker i nemas nikakvih strahova ili sumnji.

ubedljivo najgore sto moze da se desi je da igra jednostavno ne radi, jedan bacen dvd, al vecina ce raditi opusteno.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2009, 20:49   #138
Mela
Novi član
 
Član od: 30.9.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

U svakom slucaju hvala irreal, pokazao si mi gde treba da trazim info
Danas sam instalirala neo gamma r7 i cios v14...tako da je proradila i zelda koja je davala samo crni ekran...
Pisacu ja jos moj progres ovde...a ako imate jos neki predlog sta je super da dodam, hvala otvorena sam za savete
Mela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2009, 22:54   #139
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Počešljao sam na brzaka temu i molio bih vas da mi odgovorite na par pitanja.

Koliko u principu košta kod nas Wii? Ja sam video u nekim radnjama da je oko 30.000, da li može da se nađe jeftinije?

Da li ima u Beogradu neka radnja sa dobrim izborom igara i dodatne opreme? Viđao sam ponešto u raznim radnjama, ali nigde baš na gomili. Pogotovu me zanima ako neko ima linkove ka cenovnicima sa raznim kontrolerima, bokserskim rukavicama, gitarama i Wii Fit aksesoarima.

Naravno pošto je potencijalna reklama u pitanju, ako ste u mogućnosti pišite mi na pm.

Hvala unapred!
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2009, 15:24   #140
simakosmos
Član
 
Član od: 26.5.2006.
Poruke: 208
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 49 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Najpovoljnije sto sam nasao, a da nije preko oglasa, vec u radnji je 25000.
Uglavnom cene idu oko 30000.
Nema ni na jednom mestu sve sto ti treba, moras da pogledas na raznim mestima, bar sto se tice dodatne opreme. (a najvise zbog cene)
simakosmos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
nintendo, wii

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pređoh na SuSE - trebaju mi odgovori na nekoliko pitanja Bokile Slobodni softver 1 21.6.2009 21:40
Nekoliko (jednostavnih) pitanja Srdjan J. Zaštita 7 24.2.2009 23:35
Editovanje pitanja u Milioneru stefanACM Male igre 12 12.5.2008 22:04
Spisak pogođenih pitanja - Muzički kviz [Imzadi] Kvizovi 5 4.4.2008 21:06
Spisak pogođenih pitanja - Filmski kviz [Imzadi] Kvizovi 2 30.10.2007 20:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com