Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.3.2017, 15:31   #1
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Transport Fever

Тему бих почео тиме да сам у различитим периодима своје младости имао различите периоде зависности од одређених игара, па тако је редом ишао прво counter strike 1.5, DOTA, WoW, LoL, Overwatch. Највећа од свих је наравно био WoW .. али све је то било давно и побројане игре више не играм дуго вријеме, "скинуо" сам се с њих

Међутим, да ми је неко причао да ће изаћи Transport Fever и да ћу ја и док сам на послу да размишљам о томе гдје бих могао да премјестим пругу која ће да ми доставља угаљ, е то му не бих вјеровао.
Игра је толико луда да буквално се затекнем да послије играња сједнем да гледам ТВ сат времена, и онда скапирам да у тих сат нисам ни видио шта иде на ТВ-у већ сам размишљао како и коју аутобуску станицу где да поставим.

Игра ли још неко ову игру, и какви су вам утисци?
Поготово бих волио да чујем мишљења искусних tycoon и manager играча који воле тај тип игара... пошто ја никада нисам био претјерани љубитељ прављења зоолошких вртова или сличнх ствари... али ово са саобраћајем ме је потпуно одушевило.

За мене tycoon почетника игра практично и нема неку посебну ману, осим овога што је написано у самом Свету компјутера и свака част аутору на овако погођеној ствари право у мету ...
Citat:
Igra u sebi krije more opcija i podešavanja do u sitna crevca, ali su prilično neintuitivno raspoređene i često će se desiti da se razočarate nedostatkom neke opcije, da biste je kasnije slučajno pronašli na mestu gde ste najmanje očekivali.
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku joximovic na korisnoj poruci:
DeCoy (2.3.2017), Malik Tintilinic (13.3.2017)
Stara 2.3.2017, 17:47   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Transport Fever

Hehe, hvala

Dobar je tycoon, ali ima neku svoju, pomalo uvrnutu logiku, dosta puta mi se dešavalo da moram da restartujem misiju zato što sam nešto u startu pogrešno zaključio, a ustvari se to radi na neki deseti način. Prešao sam i US i EU kampanju, nažalost prilično su neinspirativne, sandbox je mnogo zanimljivije igrati.

U svakom slučaju, mnogo kvalitetnija i potpunija igra od prethodnika (Train Fever).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
joximovic (3.3.2017)
Stara 2.3.2017, 20:57   #3
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Transport Fever

A kakva je u poredjenu sa originalnim Kris Sojerovim Tranport Tycoon iz devedesetih, secam se da sam proveo dane uz to cudo.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2017, 14:13   #4
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Transport Fever

А нисам ни знао да ти пишеш текстове.... супер у сваком случају.

Увијек још од 2000тих и када сам почео да читам Свет компјутера сам се од тих ранијих дана чудио како ваша редакција уме да да критику идентично онако како је и ја сам замислим. Одиграм / пређем неку игру, и сам себи причам о стварима које ме у њој нервирају.. и онда кад прочитам СК видим да ви споменете малтене идентичне ствари. Оцене су вам такође далеко најреалније од свих које сам имао прилику да гледам.

То што помињеш рестартовање мисије... па то ме је скоро довело до лудила неколико пута и игра је била пред брисањем.. али сам се некако ипак сабрао и давао јој нове шансе. Значи урадим нешто на један начин, организујем транспорт, и проток сировине из неког непознатог разлога не ради, ништа се не дешава. Изнервирам се, кренем мисију испочетка, одрадим све идентично као претходни пут... и тада крене нормално кружење сировине. Е то ме тако избаци из такта да не знам шта бих рекао.

Или поставим кроз један град 5-6 аутобуских станица и организујем градски бус. Прође једна веееелика количина времена и ја немам ниједног јединог путника на тој постављеној линији. Рестартујем мисију, направим поново ту исту линију, станице ставим на малтене идентична мјеста, кренем... и линија почне одмах да се пуни путницима.
Не знам, могуће да и ја нешто погријешим при неким поставкама.. али ми више дјелује као да игра има неке своје трипове и на моменте ради онако како она хоће
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2017, 19:48   #5
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Transport Fever

Слабо ко игра ово изгледа..

Него DeCoy, може ли мала помоћ? Играо сам прво европску кампању, и онда сам је изнервиран напустио у петој кампањи јер ми никако није ишла, па сам прешао америчку кампању до краја.
Сада бих се вратио на Европу, а место где сам стао је пета мисија, када сам направио у сваком граду по аеродром (Хамбург, Келн, Штутгарт), и када имам задатак да у сваком граду повећам "willingness for people to travel". WTF је то? Хамбург ми је откад се појавио задатак константно на 20-25% што је супер, али друга два града ми се не мичу преко 2%, и углавном су на 0%. Таман скочи до 1-2% и опет ништа.
А једноставно све имам исто у та два града као и у Хамбургу, градски саобраћај бусем ми ради супер, имам путнике.. на аеродрому такође имам путнике, авиони их превезу.... ма све све само тај willingness неће да се макне. Јеси имао овај проблем можда?
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2017, 20:39   #6
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Transport Fever

Da, glupa misija totalno, još je idiotskija ona sa TGV-om koja ti tek predstoji koliko se sećam. Ma bar trećina misija u obe kampanje je totalno bez veze napravljena.

Prešao sam tu misiju sa aerodromima u Nemačkoj tako što sam napravio međugradske autobuske linije između grada koji ima 20% willingness i ostala dva grada, pustio igru na najbrže, minimizovao je i radio nešto deseto dok eventualno nisam ispunio ciljeve misije...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
joximovic (12.3.2017)
Stara 12.3.2017, 13:06   #7
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.358
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Transport Fever

Ja sam igrao i sama igra je odlicna, ali ona citava situacija oko kombinovanja resursa ume da bude jako komplikovana. Dok ja obrnem smislen profit ode igra u 2000. godinu
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2017, 16:33   #8
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Transport Fever

Да, људи добијају већу вољу да путују чим им ставиш међуградски аутобус изгледа... иако је потенцирање мисије на авионима... свашта. Слажем се, има неколико мисија које крену са добро са причом, и онда се испостави да су збрзане и безвезне.
И вријеме мало превише брзо пролази, и то јесте.
Лијепо је одрађена камера из првог лица, некада је уживање поставити је на воз или аутобус и пратити саобраћај.

Poslednja ispravka: joximovic (12.3.2017 u 16:40)
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2017, 23:51   #9
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Transport Fever

Интерфејс је катастрофа.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2017, 12:57   #10
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Transport Fever

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ja sam igrao i sama igra je odlicna, ali ona citava situacija oko kombinovanja resursa ume da bude jako komplikovana. Dok ja obrnem smislen profit ode igra u 2000. godinu
tačno tako. meni se čini da su velike mape zbog takvog protoka vremena neupotrebljive. Mojim brodovima treba godinu dana da prevezu robu od jedne do druge stanice. Na malim mapama obično sve resurse imamo blizu fabrika pa je tu nešto lakše ali opet i tu je protok vremena prebrz.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2017, 10:23   #11
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.358
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Transport Fever

Citat:
director kaže: Pregled poruke
tačno tako. meni se čini da su velike mape zbog takvog protoka vremena neupotrebljive. Mojim brodovima treba godinu dana da prevezu robu od jedne do druge stanice. Na malim mapama obično sve resurse imamo blizu fabrika pa je tu nešto lakše ali opet i tu je protok vremena prebrz.
Zato sam ja koristio mod koji smanjuje protok za oko 4 puta.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
5670-hyper transport dragan u Grafika 3 22.5.2011 13:49
hyper transport dragan u Kvarovi 3 9.11.2009 21:53
Transport Tycoon Deluxe Patton Igre za mobilne telefone 0 26.6.2008 10:52
RAID, Memory Controller i Hyper Transport Win32 Osnovne komponente 8 18.6.2007 17:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com