Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.8.2015, 16:20   #9781
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Poster bi mogao da prevari u pomisao da je ovo neki špekulativni SF kao npr. Transcendence koji nije zanimljiv nikome osim ljubiteljima. Međutim, ovo je lepo miksovana i, PMLM, uspela Drama/Triler/Akcija/SF koji mislim da je kritika nepotrebno unakazila, jer je dobar. Dobar kao fin provod za lepo letnje veče.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ColdBoot na korisnoj poruci:
pentraksil (28.8.2015)
Stara 28.8.2015, 18:37   #9782
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Tnx, ColdBoot, ovaj film mi deluje interesantno, a po opisu sa IMDb-a podseća me na jedan broj Martija Misterije
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2015, 19:37   #9783
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

San Andreas



Како год, мени су све ове апокалипсе и нереди у САД забавни, а храбри спасиоци ми не иду на живце. Поготово јер је то овде Двејн "Д Рок" Џонсон, можда и омиљени ми акциони херој овог доба. Тврдим да чак уме и сасвим ОК да глуми, емотивне сцене не изазивају ефекат "осмеха Шварценегера". Графика је спектакуларна, лепо је видети све те ефекте којима је место у видео играма али их, из неког разлога, нема. На женски кастинг сумњам да ће бити примедби.

Мане су супер-комерцијалност, "љигавост породичног филма", патриотизам, пропаганда итд. Али има довољно акције да такве ствари не сметају. Сасвим ОК.

Shallow Hal




Добро, филм је макар пробао да уради нешто са том идејом. Није успео, сценарио је баш танак и голотиња Гвинет Палтроу је добила превише простора (и то потпуно незаслужено). Џек Блек је, са друге стране, свој посао урадио супер и релативно "извукао" ситуацију. Нисам сигуран шта је овде комедија а шта драма.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
malo blesav (28.8.2015)
Stara 28.8.2015, 22:27   #9784
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Slazem se sa romanticom za efekte i da treba ipak u bioskopu da se odgleda. Fore su vec vidjene u kecu i tu su mogli malo da se potrude. Must watch za fanove serijale, ko ne prati MCU ne preporucujem da gleda...
Да, али и Ултрон не блиста. Сав је некако детињаст и блесав. Није уопште опасан. Сјајан је CGI, а тек глас, савршен, међутим...па и Локи је урађен поприлично површно. Марвел претерава са тим светлећим злицама, уместо да коначно уради нешто мрачно. Не мора као Ноланов Бетмен, али да крене дубље мало...Мада ок, Осветницима је очигледно циљ да привуче сву публику и препусти јој 100% уживања, са минимум стреса, што и успева.
Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Nekako trenutno vise naginjem ka DC-u nakon trejler za DoJ i SQ, iako je evo MCU skoro pri kraju i uglavnom je odrzavao solidan kvalitet throughout. Mozda su mi dosadili, ipak 12-13 filmova....
Да, али DC се некако плаши да уложи у самосталне пројекте, за разлику од Марвела који је на крају дао места и Ентмену. А ови само Бетмен и Супермен...Ок и они крећу активније са другим суперхеројима, али није спојен универзум.
Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Poster bi mogao da prevari u pomisao da je ovo neki špekulativni SF kao npr. Transcendence koji nije zanimljiv nikome osim ljubiteljima.
Извини, али тај филм је мени баш легао, веома занимљив, можда додуше баш зато што волим такву причу у филму и цео тај концепт, али сам уживао у њему. Има садржину, причу, емоцију, поруку, све што треба једном таквом филму. И тај филм је критика поприлично унаказила, јер реакције публике (оне која воли овај жанр и правим филмофилима) су одличне. Уосталом, најважнији је наш осећај по питању неког филма.

Него, опис Рамбо серијала, ког одгледах пре неку недељу, ми стоји, па да напишем...

Rambo: First Blood - Пре сам га гледао, али преко ТВ-а па нисам ни нешто био заинтригиран филмом. Тада ми се свидео, а сада је утисак још бољи. Нема ту шта да се описује, Рамбо је познат акциони филм, стара школа акције у рангу Рокија, Умри мушки итд. Од ових филмова је почела златна ера акције која се у ново доба изопачила, али је принцип исти. Нема неке глуме сем табања, али оно што је занимљиво је да је прича некако уврнута, јер пазите, јадан Американац, Зелена беретка, има трауме из Вијетнамског рата, где је изгубио своје другове и за то криви непријатеље, иако су се они само бранили од окупатора и као што знамо, хвала Богу, одбранили, захваљујућу герилској тактици, уместо да криви америчку власт која је слала људе у смрт, у уништавање независне државе Вијетнам. Ово је оквирно срж приче филма, ако се мало боље погледа и послуша оно о чему Џон Рамбо прича. Независно од ове приче филма, сам по себи, филм је добар и као што написах – стара школа.
Оцена 7/10.

Rambo 2 - Почетак правог Рамба, који голим рукама дави, ватреним стрелама руши села и војне кампове, преживљава најтеже бомбе и наравно, сасвим лако убија руске (али и остале) војнике. Оличење америчког патриотизма, борац који би за своју земљу умро, тако што ће се светити људима који су бранили своју земљу, јер ипак, брањење своје земље је ратни злочин и геноцид. Елем, филм сам по себи је одличан и недостајала ми је оваква акција, без коришћења ефеката, права муниција, борба прса у прса и музичка подлога која то све одлично покрива.
Оцена 7,5/10.

Rambo 3 - Боља акција од 2. дела, са више пропаганде која прелази границу (посебно занимљива је порука на крају филма, која ми делује као смехотресна иронија с обзиром од кога долази). Филм има много више акције, борбе, пуцања, дешавања. По приказаном, делује ми као да је Рамбо мешавина Суперменa и Тора, с обзиром да голим рукама може уништити утврђења, издржати најтеже муке и сасвим просто давити Спецнац јединице (иначе најопасније на свету) као од шале. Није морало баш толико претерати, али је филм одличан.
Оцена 8/10.

Rambo - Добар филм, чистокрвна акција. Има доста трчања и свега по мало из ранијих филмова, ОСИМ пропаганде, јер се при првом разговору (сада већ старијег) Џона Рамба са оном лепом плавушом на чамцу, види суштина његовог живота. Он само у пар реченица објашњава све и истиче узрок и последицу рата - не ствара га држава, већ пар људи на врху. Његово понашање током филма јасно ставља до знања да је све тешка превара, да смо ми људи то што смо и да то он сам не може променити. Једва чекам и последњи део франшизе (нажалост последњи).
Оцена 7,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2015, 23:25   #9785
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Romantic, nece biti da je bas Vijetnam bila "nezavisna drzava Vijetnam". Ima tu Severni Vijetnam, Francuska, ko je tu koga napao itd. To da proucis Prvi Rambo je odlican film, znatno bolji od suludih nastavaka.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
ezenkiel (7.9.2015), simke85 (5.9.2015)
Stara 28.8.2015, 23:32   #9786
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Извини, али тај филм је мени баш легао, веома занимљив, можда додуше баш зато што волим такву причу у филму и цео тај концепт, али сам уживао у њему. Има садржину, причу, емоцију, поруку, све што треба једном таквом филму. И тај филм је критика поприлично унаказила, јер реакције публике (оне која воли овај жанр и правим филмофилима) су одличне. Уосталом, најважнији је наш осећај по питању неког филма.
Ne kažem da je loš nego mi je odmah u samom početku utisak mnogo pokvarila usputna konstatacija da nemaju pojma kako se transfer odigrao. E izem im takav plot. Bolje onda da su na tom mestu odćutali i prepustili gledaočevoj mašti na volju.

A Self/less su "izuli" pa satrli perima jer su se višem nadali od reditelja The Fall - a. I trejler je kako pišu(nisam pogledao) ispao fantastično pa su očekivanja dodatno podgrejana a ocene niske kad se zamišljena predstava nije sasvim poklopila sa oku vidljivim.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2015, 23:45   #9787
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@Romantic, krece DC itekako, ne znam da li si video, ali izbacili su plan filmova do 2020-te, i to sve u jednom univerzumu koji je poceo sa zadnjim suoermenom...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2015, 0:17   #9788
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledah ovog novog Dreda. Vizuelno odlican film, mozda su malo i preterali sa slow motion efektima, scenario je malo busan i ima nekih brljotina, ali ionako je akcioni fiom, pa je to mozda i u drugom planu

6.5/10, solidan film, mada mi se vise svidja onaj prvi sa Staloneom, jer ne moze svako da se dernja "I AM THE LAAAAW" i "You've been judgggged" kao on
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2015, 0:17   #9789
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Да...Рамбо је супер у сваком случају, а што се тиче DC универзума, наравно, видео сам, али ми све делује раштркано и далеко. Ко ће дочекати Аквамена, тек 2018. године, далеко...До 2020. ће бити 11 DC-јевих и 10 Марвелових филмова (плус 3. део Хелбоја, нови X-Men филмови итд), али мислим да ће следећа година, генерално, бити откровење по питању суперхероја и бића са разним моћима: Batman v Superman: Dawn of Justice, Suicide Squad, Captain America: Civil War, X-Men: Apocalypse, Deadpool, Magneto, Doctor Strange, Gambit, Starman па чак и He Man, а шлаг на торту Warcraft,Uncharted и Assassin’s Creed. Е да, иначе, препоручујем свима јутјуб серијал Super Cafe. Слатко ћете се насмејати.
Citat:
acaf kaže: Pregled poruke
Odgledah ovog novog Dreda. ... 6.5/10, solidan film, mada mi se vise svidja onaj prvi sa Staloneom, jer ne moze svako da se dernja "I AM THE LAAAAW" i "You've been judgggged" kao on
По мом мишљењу, један од најпотцењенијих филмова којем заправо треба наставак што пре. Где ви људи живите? Критике су омануле (ништа ново), али је овај филм био један од највећих изненађења у позитивном смислу.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
ezenkiel (7.9.2015)
Stara 29.8.2015, 0:39   #9790
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

2 scene su mi bas srozale utisak

Spoiler za 2:
Kada ih zatvore u onom bloku i onda sravne sve rucnim topovima i kada ga upuca drugi sudija, prvo blebece 5 minuta dok ga ruki ne upuca, a onda se Dred zakrpi sa dva sava, iako je rupa na zidu iza njega precnika 25 santimetara i nastavi dalje kao da ga ne ujeo komarac. Mislim, ne ocekujem neku realnost, ali klise za kliseom je bilo malo previse


Slazem se za nastavak, nije me odusevio kao Mad Max, ali je solidan film
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2015, 1:18   #9791
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Gledao San Andreas, totalno promašen film. Utisak je kao da u velegradu kakav je L.A. gledaš neku lokalnu seosku priču. Zaobilaziti u širokom luku, apsolutno film bez ikakve vrednosti.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
caine (29.8.2015)
Stara 29.8.2015, 14:04   #9792
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Fetih 1453



Филм важи за најскупљи турски филм свих времена, што није да се не види, али мора се признати да су специјални и дигитални ефекти прилично јадни. Екстеријер је углавном компјутерски урађен и то за годину 2012. не пролази са таквим неквалитетом. Са друге стране, костими су добри и све то изгледа ОК, борбе и дуели такође, шминка - онако. Прилично неубедљива крв.

Филм осим историјске основе (коначно освајање Констанинопоља) садржи и заплет у рангу ових турских серија, а често тако и изгледа. Дакле, филм није баш на светском нивоу, али велики плус за идеју.

Зато ће добити огроман минус за неке друге ствари. О скандалозном епилогу (када Патријарх са осмехом дочекује Султана, а и раније се бунио против Ватикана, дража му је Турска окупација?!, деца му трче у загрљај, он им обећава слободе...) довољно говоре грчки протести и жалбе, али по мени највећа мана је изједначавање Ислама и Хришћанства, наравно на страну Ислама. Нема потребе да дискутујемо о разликама, али аутори филма очигледно појма немају. То су два различита вокабулара, терминологије, међутим овде је то исто. Колико је год то било могуће, Византија је приказана као тотални негативац али и поред тога је то прилично млако и неубедљиво.

Има и нас, али тотално без историјског оквира. Доста тога није испричано по званичној историји или је збрзано зарад оног "сапуница" дела.

Било би занимљиво видети буџетни, Холивудски филм на ову тему. А овај турски, па... Нисам баш сигуран.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2015, 21:36   #9793
gorann
Član
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 201
Zahvalnice: 150
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke

layer cake (2004)
dopadaju mi se ovakvi britanski krimi filmovi sa dobrom glumom i ugodnom dozom humora. Moze se svrstati medju guy ritchie filmove sa nesto manje doze cinizma.
Такође ми се допадају британси филмови тог типа, и био би не само добар већ и одличаан, да опет нису почели да к**ају по нама Србима... И ај' да је неко други, него, опет и опет, највећи светски шљам и олош - Енглези... И могли су макар српски језик да употребе, оно питај Бога који је...
gorann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2015, 22:15   #9794
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^
Još Dragan Micanović glumi, u sceni sa njim pričaju na srpskom, al' kad ga gazda zove na telefon, onda kaže Dragan, dešuneki pipostam, dadumlu ve, pripromiske mein kampf..
I onaj vic pred kraj, na nivou Čombeta iz Lud zbunjen normalan
Ostalo, odličan opuštajući film, fino sam se nasmijao.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2015, 23:48   #9795
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

La balsa de piedra (The Stone Raft) (2002), http://www.imdb.com/title/tt0175203/



When Spain and Portugal physically separate from the continent, the detached Iberian peninsula aimlessly floats off to sea.

Dakle... Hm, šta je ovo? Pirinejsko poluostrvo se odvaja od Evrope i počinje, kao ogromni kameni splav, da pluta Atlantskim okeanom. Grupa ljudi pokušava da shvati šta se dešava... E, sad, šta se dešava? Iskreno, nemam pojma, niti razumem poentu ovog filma

YT link za ceo film (360p), bez prevoda (može da posluži da se stekne slika o čemu se radi... a ko shvata, neka i meni objasni ):

.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2015, 0:51   #9796
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Words

Odlican film, odlicna prica odlicno ispricana. Zapravo prica u prici u prici. Da Dzeremi Ajronsu daju da glumi katatonicara i tu bi verovatno razvalio.
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2015, 20:01   #9797
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

I Am Slave (2010), http://www.imdb.com/title/tt1596352/



A thriller set in London's slave trade and centered on a woman's fight for freedom.

Odlična priča (bazirana na životu istinite osobe) o užasnoj temi: robovlasništvu u današnje vreme! Glavna glumica

YT link za ceo film: https://www.youtube.com/watch?v=AflqV8dpIgk
(valjda YT link nije problem)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2015, 0:38   #9798
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
acaf kaže: Pregled poruke
The Words
Odlican film, odlicna prica odlicno ispricana. Zapravo prica u prici u prici. Da Dzeremi Ajronsu daju da glumi katatonicara i tu bi verovatno razvalio.
Ако ти се свиђа тај филм, можда можеш да бациш око на The Longest Ride? И то има причу у причу, квалитетно одрађену, без клишеа. Има све елементе. Препоручио бих ти и Wild Tales, као и Conviction. Добри филмови. Поздрав.

Southpaw
Филм који је неколико пута превазишао моја очекивања и дао уживање у правој, врхунској и маестралној глуми фантастичног Џејка, који је филм за филмом све бољи и даје максимум за сваку улогу. Овај филм је о боксеру чији је пут праћен догађајима који га, без обзира на све, неће поколебати. Врхунска глума са истим таквим глумцима, изузетан сценарио, емотиван набој везан за боксера и гледаоце...сва та прича, цео заплет и неминовна туга, која почиње након првих пола сата, све је у савршеном складу, а посебно елементи драме.

Професионалне критике су фејл на кубни, али ти људи, професионални критичари, су очигледно препуни свог ега па не виде даље од њега. Како год, филм је више од филма, јер ја волим јаку причу, дубок заплет, емоцију без претеравања и наравно, изнад свега, глумце који пружају врхунску глуму. Коме се свиђа Џејкових задњих 5, 6 филмова, а посебно Prisoners, свидеће му се и овај без сумње (вероватно ћу погледати и Enemy, али и још који филм од њега).
Оцена 9/10.

Spy
Ово је одувало моја очекивања, која су иначе била пристојна. Заиста нисам очекивао да ћу овако уживати и смејати се кроз апсолутно цео филм, па чак до задње сцене. Али буквално, свака сцена је нека провала, форица, ма одличан филм. И то није неки прост хумор, него квалитетан односно кратак, а сладак. Ко би рекао да шпијунажа и хумор иду руку под руку оволико добро...Ово је као нека пародија Џејмса Бонда, али са женским ликовима (и то каквим хаха) па ипак озбиљном продукцијом.

Дакле, хумор уплетен кроз одличну причу, глумачка постава, глума и дијалози су овом филму код мене дали веома високо место и посебну драж. Обавезно за одгледати. П. С. Стејтам је тотални краљ. Разбио је.
Оцена 8,5/10.

Forrest Gump
Баш тужан филм. Целокупна радња је чудна, али веома срећна по главног лика односно иде му све боље. На моменте сам се враћао у прошлост у погледу носталгије, везивао за неке ствари које је Форест радио и просто, филм је емотиван, садржајан, са одличном глумом, добрим текстовима и монологом, као и фином музичком подлогом, а ни хумор није каскао. Филм који се не би смео пропустити, са одличном причом, много тужан, али и који има једну ману, којој иначе не замерам: приказ човека са онако ниским коеф. интелигенције, који успева у свему и добија све што не би могли ни они са високим коеф. интелигенције. Можда је до тога да се прикаже да је чак и такав Американац, најбољи, али добро. Филм као филм, одличан и дуго времена ме није ни један филм овако растужио и враћао на носталгична места прошлости, АЛИ га, без обзира на моје похвале, не сматрам нечим посебним ни легендарним.
Оцена 8/10.

The Raid: Redemption
Филм који је изузетно цењен у кругу најбољих акционих филмова икада, а по мом мишљењу је веома прецењен. Додуше, много је филмова прецењено, па ово није ништа ново. Дакле, прича је линеарна и тиче се сукоба полиције и пропалица кроз низ борилачких вештина приказаних заиста феноменално, ту дајем признање, али ту све и престаје, јер су причa, а и глума, празни, суви и некако недопуњени. Овде је скоро сав фокус на пуцању са времена на време (додуше, те сцене су стварно добро одрађене) и пре свега, тучи, мешовите борилачке вештине.

У рангу филма борилачких вештина, ово је права ствар, али у рангу акције са дубоком причом, заплетом и слично, није ни примаћи серијалу Борна, филму Отет и сличним филмовима. Ипак, од мене препорука, јер сам довољно уживао.
Оцена 7/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2015, 6:18   #9799
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Forrest Gump

Филм који се не би смео пропустити, са одличном причом, много тужан, али и који има једну ману, којој иначе не замерам: приказ човека са онако ниским коеф. интелигенције, који успева у свему и добија све што не би могли ни они са високим коеф. интелигенције. Можда је до тога да се прикаже да је чак и такав Американац, најбољи, али добро.
Meni je to jedan od najsrecnijih, najpozitivnijih filmova koje sam gledao. Ta "mana" je u stvari sustina filma. Ne desavaju se njemu dobre stvari zato sto je Amerikanac, nego zato sto je dobra osoba - nema veze sto je glup, dobar je i istrajan i njemu je svet potpuno magicno mesto.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
ezenkiel (7.9.2015), goranmax (1.9.2015), Kidja (1.9.2015), pentraksil (1.9.2015), Rockstar (1.9.2015), Wolverine (16.9.2015)
Stara 1.9.2015, 9:23   #9800
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Aloha (2015), http://www.imdb.com/title/tt1243974/



A celebrated military contractor returns to the site of his greatest career triumphs and reconnects with a long-ago love while unexpectedly falling for the hard-charging Air Force watch-dog assigned to him.

Ema Stoun je extra kao blago ošinuti pilot, Bill Murray totalno (pozitivno) lud i dalje, Rejčel Mekadmas simpatična, Bredli solidan... Film zabavan, iako praznjikav. Nekoliko prelepih snimaka Havaja i havajskih običaja. Sve u svemu, OK film za opuštanje.

*** *** ***

Into the Storm (2014), http://www.imdb.com/title/tt2106361/



Storm trackers, thrill-seekers, and everyday townspeople document an unprecedented onslaught of tornadoes touching down in the town of Silverton.

Vizuelno odličan film. Prikaz tornada, po mom mišljenju, izvanredan. Sama priča neoriginalna, ali ne i preterano loša. Sve u svemu, film je prilično prevazišao moja očekivanja.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com