Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.10.2009, 5:19   #1
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Hteo bih da pređem na Linux ali...

pozz svima,kao sto naslov kaze hteo bih da predjem na linux jer je windows poceo da mi se gadi zato sto je jako spor na mom starom kompu(amd athlon 1.6Mhz, ati 9550,256mb ram i 40gb hard disk) znam da je jadan komp(to je sada kevin komp ali sam prinudjen da ga koristim zato sto je crklo napajanje na mom kompu),ali ranije je xp lepo radio a sad mi uvek prikaze upozorenje virtual memory too low. e sad da predjem na stvar,da bi presao na linux moram biti siguran da drajveri od sledecih komponenti mogu da se skinu za linux:1.graficka ati 9550. 2.maticna asus a7v8x 3.soundmax digital integrated audio. sve to moram da skinem sa net-a jer sam izgubio diskove sa drajverima za te komponente kako(da li sa sajta proizvodjaca ili iz linuxa) i odakle mogu da ih skinem?
i jos nesto..da li ove igre rade na linux-u: moorhuhn(to je ona igra gde imas pusku i pucas na kokoske..xD ), chicken invaders2,bejeweled2 i zuma.
te igre moraju da rade lol inace nista od linuxa xD jer keva samo to igra.
jos samo da napomenem da cu instalirati linux ubuntu 9.04,eto to bi bilo sve a ja se unapred izvinjavam ako sam vas smorio i ako su pitanja "glupa" ali uvek volim da budem siguran pre nego sto uradim nesto i da se dobro obavestim. pozdrav i hvala unapred.
Marezz je offline  
Stara 6.10.2009, 6:35   #2
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Hteo bih da predjem na Linux ali...

Citat:
Whisper_in_The_Dark kaže: Pregled poruke
pozz svima,kao sto naslov kaze hteo bih da predjem na linux jer je windows poceo da mi se gadi zato sto je jako spor na mom starom kompu(amd athlon 1.6Mhz, ati 9550,256mb ram i 40gb hard disk) znam da je jadan komp(to je sada kevin komp ali sam prinudjen da ga koristim zato sto je crklo napajanje na mom kompu),ali ranije je xp lepo radio a sad mi uvek prikaze upozorenje virtual memory too low. e sad da predjem na stvar,da bi presao na linux moram biti siguran da drajveri od sledecih komponenti mogu da se skinu za linux:1.graficka ati 9550. 2.maticna asus a7v8x 3.soundmax digital integrated audio. sve to moram da skinem sa net-a jer sam izgubio diskove sa drajverima za te komponente kako(da li sa sajta proizvodjaca ili iz linuxa) i odakle mogu da ih skinem?
i jos nesto..da li ove igre rade na linux-u: moorhuhn(to je ona igra gde imas pusku i pucas na kokoske..xD ), chicken invaders2,bejeweled2 i zuma.
te igre moraju da rade lol inace nista od linuxa xD jer keva samo to igra.
jos samo da napomenem da cu instalirati linux ubuntu 9.04,eto to bi bilo sve a ja se unapred izvinjavam ako sam vas smorio i ako su pitanja "glupa" ali uvek volim da budem siguran pre nego sto uradim nesto i da se dobro obavestim. pozdrav i hvala unapred.
Možda grešim,ali ta poruka kod xp-a znači da si nakrcao sistemsku particiju toliko da više nema mesta,pokušaj da nešto izbrišeš
Što se tiče hardvera u linuxu,mislim da će raditi,pokušaj da podigneš live cd ubuntua pa vidi.
Igrice bi rebalo da rade preko wine-a,a to proveri ovde
dare023 je offline  
Stara 6.10.2009, 8:05   #3
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Hteo bih da predjem na Linux ali...

S tim da će taj Ubuntu verovatno (dakle, samo moje mišljenje, nisam ga koristio) da ti radi sporije nego XP. Zašto? Pa zato što je XP jednostavno mator sistem, i totalno je nezahtevan po današnjim standardima.

Možda neki Ubuntu sa XFCEom, ili tako nešto, ali opet...
Neky je offline  
Stara 6.10.2009, 8:29   #4
TypeR
Član
 
Član od: 19.11.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 307
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 56 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Hteo bih da predjem na Linux ali...

Moj ti je savjet da:

1. Srusis WIN i ponovo dignes XP sa svim novim driverima (imas ih na site-u www.amd.com i www.asus.com)

2. na taj win instaliras VM Ware (virtualnu masinu) i instaliras sebi linux
tako ces imati i win i linux koji ce raditi super! Ujedino, nije lako preci odmah sa win na linux, uvijek ce ti nesto zatrebati sa windowsa sto ces (pogotovo ti pocetnik) tesko naci na linuxu. Ovako se ucis i kad se malo "uigras" srusis win i onda samo instaliras linux!!!

3. Ubuntu je super linux ali bih ti za pocetak preporucio SuSe jer je za podesavanje jako lak. Ima svoj YaST (nesto poput Control Panel-a) pa je jako lagan za podesiti (mrezu, stampac,....)

TypeR je offline  
Stara 6.10.2009, 8:31   #5
TypeR
Član
 
Član od: 19.11.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 307
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 56 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Hteo bih da predjem na Linux ali...

Citat:
dare023 kaže: Pregled poruke
Možda grešim,ali ta poruka kod xp-a znači da si nakrcao sistemsku particiju toliko da više nema mesta,pokušaj da nešto izbrišeš
Što se tiče hardvera u linuxu,mislim da će raditi,pokušaj da podigneš live cd ubuntua pa vidi.
Igrice bi rebalo da rade preko wine-a,a to proveri ovde
sinko, fino pise: virtual memory too low

Ovo nema veze sa HDD, ovo je manjak RAM memorije !!!
TypeR je offline  
Stara 6.10.2009, 8:57   #6
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Hteo bih da predjem na Linux ali...

Mislim da je još jedna tema ovog tipa suvišna. Postoji nekoliko sličnih u ovom podforumu pa bih zamolio pokretača teme da ih potraži i da otvori novu temu u slučaju nekog konkrentog problema. Ovako opširne diskusije često odu na totalno pogrešnu stranu i postanu nepregledne.

LOCKED, smoked and two smoking barreled...
GoranSTX je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zarada na Netu Tanas Brbljaonica 859 13.10.2021 17:36
Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite Win32 Operativni sistemi 8 4.6.2008 15:13
Za one koji prelaze sa Windowsa na Linux Harmon23 Slobodni softver 2 14.4.2008 1:50
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00
linux i windows kole racunic Slobodni softver 27 6.3.2006 16:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com