Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.7.2011, 15:11   #141
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Kako ne oštetiti svoj zvučni sistem - saveti i pitanja

Citat:
mrmut kaže: Pregled poruke
Odakle ih skidas, ajd posalji neki link za domacu muziku u flac na pm?
Domacu uglavnom kupujem u pradovnicama kao i stranu sto moze da se nadje,a ostalo guglam pa skinem....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2011, 0:43   #142
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Kako ne oštetiti svoj zvučni sistem - saveti i pitanja

Citat:
aconi kaže: Pregled poruke
Pojacaj dok ne pocne da se izoblicuje zvuk,uglavnom je to do pojacala a ne do zvucnika,cak i najskuplja pojacala ne mozes pojacati na maximum,jer dolazi do klippinga tj.zasicenja. Otprilike probaj do tri cetvrtine,uglavnom cuces na zvuku
Nije tacno da ni najskuplja pojacala ne mozes pojacati do maksimuma, nego treba da pazis koliko ti je jak analogni izlaz na zvucnoj kartici.

Naime u specifikaciji pojacala postoji nesto sto se zove "input sensivity", a to je minimalna voltaza izlaza na zvucnoj kartici koja je potrebna pojacalu da dostigne svoju maksimalnu snagu kada je pojacano do kraja, bez klipinga.

Ti imas kliping kad pojacas do kraja jer ti je prejak izlaz iz zvucne kartice, pa pojacalo dostize svoju maksimalnu snagu pre nego sto ga pojacas do kraja.

Naravno pricamo o vrhunskim HiFi pojacalima, a jako dobro znam o cemu govorim jer sam skoro spalio skupo Onkyo pojacalo (analogno stereo pojacalo, ne ove moderne sminkerske fore sa digitalnim ulazima i slicno).

Naime njemu je potreban ulaz od 0.15v da dostigne maksimalnu snagu kad se pojaca do kraja. A na vecini zvucnih kartica je izlaz oko 2v, pojacalo sam pojacao samo do 40% i vec tu je izgorelo, jer je svoju maksimalnu snagu dostiglo kad je pojacano na 30-35%, zbog velike voltaze ulaza.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2011, 16:59   #143
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Kako ne oštetiti svoj zvučni sistem - saveti i pitanja

ja sam jednom iskljucivao (ili ukljucivao, ne secam se) kablove iz zvucne u pojacalo (Nad) dok je bilo ukljuceno i culo se jako brooom. mislim da radi sve normalno i sad ali verovatno to treba izbegavati..
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2012, 11:33   #144
pRoskiLLz
Veteran
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: ZR >> NS >> BGD
Poruke: 935
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 48 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Kako ne oštetiti svoj zvučni sistem - saveti i pitanja

eee, pozdrav ljudi, posto vidim da ovde ima dosta strucnjaka, molio bih vas za vase misljenje o SAL PA 25 active...
uzeo sam ove zvucnike za komp pre par godina, posto volim malo glasniju muziku (sluze i za poneku zurku) za nekih 100e, i vidim da im ni danas cena ne pada, bar u Novom Sadu.

ja sam prezadovoljan sto se cistoce zvuka i jacine tona tice.

znam da su gitarski zvucnici, ali mene odlicno sluze...

moze li vase misljenje?

hvala unapred,
pRo
pRoskiLLz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2012, 18:48   #145
LemaX
Član
 
Član od: 2.11.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 363
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 122 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: Kako ne oštetiti svoj zvučni sistem - saveti i pitanja

ne znam kako zvuče ti zvučnici, ali ja imam već par godina neke sal razglasne, PA 1020cp, i zvuče generalno nikako. i kad ih spojim na maranca ili tehniksa, opet zvuče nikako imam i stare iskrine zvučnike stare nekoliko decenija sličnih gabarita, tako da ne mogu baš kvalitetno da procenim zvuk ovih salova kad čujem iskrine

salovi rade par puta u toku godine, tj. kad se pravi neki roštilj ili tako nešto, pa ih iznesem iz podruma na sunčevu svetlost.

prošlo mi je dosta auto salova kroz ruke, zvučnika i pojačala, i to je po meni baš najniži kvalitet audio opreme, neki kažu - koliko para ,toliko muzike(mada može još malo dole sa cenom )

mada, ako tebi super rade i ti si zadovoljan zvukom, a još imaš i pojačalo u njima ugrađeno, šta te briga za naše mišljenje
LemaX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2012, 10:05   #146
pRoskiLLz
Veteran
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: ZR >> NS >> BGD
Poruke: 935
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 48 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Kako ne oštetiti svoj zvučni sistem - saveti i pitanja

Citat:
LemaX kaže: Pregled poruke
mada, ako tebi super rade i ti si zadovoljan zvukom, a još imaš i pojačalo u njima ugrađeno, šta te briga za naše mišljenje
tu si u pravu...

cuo sam i ja svakakve price o tome kako je krs SAL-ova oprema i to, ali ove zvucnike sam pokupio jer sam ih rezervisao (liku u prodavnici pokupuju par dana nakon sto mu stignu)... ja pokupio poslednji par iz te ture...

bas im je sasvim solidan, a zvuk, generalno, je veoma cist, sto sam se jako iznenadio s' obzirom koliko sam negativnih misljenja cuo...
cuo sam jednom, doduse, kako je SAL mala firma koja se tek probija na trziste i da nije sve tako crno... to je jedini, iole, pozitivan komentar...
+ juce vidim na nekom sajtu da im je cena i dalje 100eur... kontam, da je tako los kvalitet, i cena bi morala da opadne posle par godina, ali jos uvek nista...
pRoskiLLz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2013, 17:58   #147
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Kako ne oštetiti svoj zvučni sistem - saveti i pitanja

Kupio sam 2.1 Microlab M 700 U, i woofer krenuo da krči. Zamenio sam zvučnike i dobio druge. Nakon 20 dana woofer opet počeo da krči kad se volume pojača preko 28 ( a max. je 60 ). Da li je moguće da je toliko očajan microlab kao marka, ili meni zapala neka " koska " ( mada 2 puta, baš je malo verovatno ).
Jel imao neko iskustva sa ovim " novim" tj. " skupljim " Microlabom ?
Mali Princ 81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2013, 1:15   #148
Typhoon
Banned
 
Član od: 22.1.2011.
Poruke: 2.187
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 335 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Kako ne oštetiti svoj zvučni sistem - saveti i pitanja

Microlab zvucnici su dosta precenjeni jednostavno ne vrede toliko, za iste pare se u odredjenom rangu moze uzeti mnogo bolji Altec Lansing, ja evo posle 8 godina nikako da cujem bolje zvucnike od Altec Lansing MX5021, ovi zvucnici su za mene na samom vrhu u svemiru kompjuterskih zvucnika. A sto se tice krcenja woofera ne bi trebalo da krci na 28 ako je max 60, to nikako, aj da si rekao da krci na 50 pa da se razume nekako, ali ovako tesko. Mora da su loseg kvaliteta.
Typhoon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2013, 2:45   #149
qryak
Član
 
Član od: 1.5.2012.
Poruke: 165
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Kako ne oštetiti svoj zvučni sistem - saveti i pitanja

Microlab zvučnici nisu precenjeni, ali se zna koje serije valjaju. Pro, solo, fc, h i b razbijaju altekove krševe bez ikakvih problema. M serija je krš u rangu blueberry zvučnika, čak se neki modeli iz te serije mogu naći pod blueberry imenom.
qryak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2013, 17:56   #150
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Kako ne oštetiti svoj zvučni sistem - saveti i pitanja

Gde baš da se zaletim na M seriju, svi mi preporučivali ( što na netu - recenzije, što ljudi koji ga imaju kod kuće ).
Nadam se da će mi vratiti keš pa bežim na Creative T3130.
Mali Princ 81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2013, 18:52   #151
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Kako ne oštetiti svoj zvučni sistem - saveti i pitanja

Danas me zvao prodavac da mi kaže da je fabrika priznala sistemsku grešku, jednostavno cela serija je felerična
Koja blamaža za Microlab. U ponedeljak idem po nov komad...

Eto i to se dešava
Mali Princ 81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2013, 23:31   #152
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Kako ne oštetiti svoj zvučni sistem - saveti i pitanja

Citat:
qryak kaže: Pregled poruke
Microlab zvučnici nisu precenjeni, ali se zna koje serije valjaju. Pro, solo, fc, h i b razbijaju altekove krševe bez ikakvih problema. M serija je krš u rangu blueberry zvučnika, čak se neki modeli iz te serije mogu naći pod blueberry imenom.
Cisto sto siris dezinformacije da kazem da taj Microlab nije bio ni u pelenama kad je Altec Lansing ozvucavao najvece dvorane na svetu. Recimo Sidnejska sala i opera. Taj krsh od Microlaba kao i zilion ostalih marki, nasli su se u svetu kompjutera jer vecina ozbiljnih firmi nije bila niti je sada zainteresovana za taj segment. Naravno tu je i Logitech i Creative i tu se broj za kvalitet zavrsava kad je nase trziste u pitanju.
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2013, 23:42   #153
qryak
Član
 
Član od: 1.5.2012.
Poruke: 165
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Kako ne oštetiti svoj zvučni sistem - saveti i pitanja

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Cisto sto siris dezinformacije da kazem da taj Microlab nije bio ni u pelenama kad je Altec Lansing ozvucavao najvece dvorane na svetu. Recimo Sidnejska sala i opera. Taj krsh od Microlaba kao i zilion ostalih marki, nasli su se u svetu kompjutera jer vecina ozbiljnih firmi nije bila niti je sada zainteresovana za taj segment. Naravno tu je i Logitech i Creative i tu se broj za kvalitet zavrsava kad je nase trziste u pitanju.
Pozdrav!
To o čemu ti pričaš i ovaj Altec, koja je usput uspeo i da bankrotira, nemaju ništa zajedničko osim imena. Altec Lansing Professional odavno ne postoji, mada postoje neki planovi da se ponovo oživi brend. Ako je tebi Logitech pojam za kvalitetne zvučnike, onda: šta reći, koju posluku porati?
qryak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2013, 0:34   #154
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Kako ne oštetiti svoj zvučni sistem - saveti i pitanja

Citat:
qryak kaže: Pregled poruke
To o čemu ti pričaš i ovaj Altec, koja je usput uspeo i da bankrotira, nemaju ništa zajedničko osim imena. Altec Lansing Professional odavno ne postoji, mada postoje neki planovi da se ponovo oživi brend. Ako je tebi Logitech pojam za kvalitetne zvučnike, onda: šta reći, koju posluku porati?
To sto ne postoji ne znaci da nije brend koji neki tamo Microlab nikada nece biti. Da Logitech je odlican za komp aktivne zvucnike. Inace imam ATP 3 najprodavanije kom zvucnike ikada a za laptop Creative Gigaworks T20. Od hi fi Kenwood K60 Hitachi tuner Tehnics za vinilke i DAT... odlicne Sennheiser HD 515 sluske na Audigy 2 i meni sasvim lepo zvuk radi bez tih micro, mini, maxi labova...
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2013, 20:20   #155
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Kako ne oštetiti svoj zvučni sistem - saveti i pitanja

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
To sto ne postoji ne znaci da nije brend koji neki tamo Microlab nikada nece biti. Da Logitech je odlican za komp aktivne zvucnike. Inace imam ATP 3 najprodavanije kom zvucnike ikada a za laptop Creative Gigaworks T20. Od hi fi Kenwood K60 Hitachi tuner Tehnics za vinilke i DAT... odlicne Sennheiser HD 515 sluske na Audigy 2 i meni sasvim lepo zvuk radi bez tih micro, mini, maxi labova...
Pozdrav!
Ovde mnogi nece znati ni sta je dat
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2013, 1:52   #156
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Kako ne oštetiti svoj zvučni sistem - saveti i pitanja

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Ovde mnogi nece znati ni sta je dat
Pa eto to je prva sprava ( Sony ) ili Digital Analog Tape koji snima na traci velicine obicne kasetice u digitalni oblik 16 bit. pomocu rotirajuce glave, slicno onako kako snima VCR ili video rekorder.
Koristio se i za skladistenje kompjuterskih podataka ali ga je hard disk ubrzo nadmasio fleksibilnoscu.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	DAT Traka.jpg
Viđeno:	33 puta
Veličina:	73,8 KB
ID:	45963  
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2013, 10:18   #157
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Kako ne oštetiti svoj zvučni sistem - saveti i pitanja

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Ovde mnogi nece znati ni sta je dat
Blago nama da imamo tebe i da sve znas..
AstraLogos
Nije analog tape već Digital Audio Tape..

Poslednja ispravka: bobiv (3.4.2013 u 16:01)
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2013, 20:16   #158
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Kako ne oštetiti svoj zvučni sistem - saveti i pitanja

Citat:
bobiv kaže: Pregled poruke
Blago nama da imamo tebe i da sve znas..
AstraLogos
Nije analog tape već Digital Audio Tape..
Naravno,ako ti nesto nije jasno slobodno me pitaj
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2013, 23:39   #159
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Kako ne oštetiti svoj zvučni sistem - saveti i pitanja

Dobro bre mislo sam dok sa pisao na analogno - digitalnu konverziju pa umesto Audio napisao sam Analog tape sto i jeste zapravo. Magnetna traka ili magnetni disk ili poznatiji kao hard disk su nosioci podataka koji se kasnije iscitavaju u binarne 0 i 1 pa tako procesor prepoznaje koji je podatak u pitanju.
Dosta pre DAT-a postojale su trake ( Comodore, Spectrum, Atari... ) koji su upisivali podatak na traci a odatle kasetofonom kodirali se u racunarske podatke.
Inace da napisem da smo mi u Srbiji prvi u svetu izvrsili prenos kompjuterskih podataka bezicnim putem. Zapravo Zoran Modli je u svojoj radio emisiji na dvesta dvojki, poslao pistece zuke koje smo na UKT talasima snimali na kasetofone ili dekove ( ko je sta imao ) i tako dobijali besplatne igrice.
Naravno postojale su tu i veliki tehnicki problemi. Zvuk je morao da bude cist bez prisustva sumova i bez parazitski ubacenih tonova jer bi tako snimljena igrica prestala da se ucitava. Drugi problem je azimut ili ugao glave. Pa na onome sto snimas ugflavnom tu jedino i mozes da ucitavas igricu ili program. Kasnije su nastali piratski programi za snimanje ucitanih programa i olaksala se medjusobna razmena ali i piraterija.
Ove mane je otklonio upravo DAT jer rotirajuca glava ne pati od azimuta zapisa a i signal koji se upisuje daleko je cistiji od analognog upisa na konvencijalni nacin.
Pojavom CD pa ubrzo i DVD-a, DAT je uspeo da prezivi nekih 5 godina, mada ga i danas koriste za audio zapise posebno kod reportera i van studijskih snimanja zvuka.
Pozdrav drustvu!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2013, 16:48   #160
NenadS
Član
 
Član od: 7.10.2011.
Poruke: 102
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Kako ne oštetiti svoj zvučni sistem - saveti i pitanja

Slučajno sam otkrio da mi jedan zvučnik na računaru ne radi. Ne znam kada se to desilo, u međuvremenu sam instalirao novi sistem, pa sam mislio da se zbog zvuk promenio, a nisam ni obraćao pažnju da li sve radi.

Imam sub woofer i dva zvučnika. Činč iz sub woofer-a je uključen u zeleni ulaz, a dva zvučnika u sub woofer. Kada uključim zvučnike u bilo koji drugi ulaz na ploči od onih 6 (osim u pink koji je za mikrofon) rade oba zvučnika, samo u onom realtek konfiguracionom meniju namestim da sam ubo "front speakers".

Moje pitanje je da li to tako može i da li može nešto da izgori, pošto je onaj default ulaz očigledno crkao (ne rade ni drugi zvučnici na njemu, ne radi ni pod drugim sistemom)?
NenadS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
zvučni sistem, zvučnici

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako da prikacim svoj sajt na int. alien Internet tehnologije 12 8.6.2006 19:41
kako da posaljem mail na svoj tel? Vorador Aparati i oprema 10 24.1.2006 21:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com