Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.9.2016, 18:40   #1
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Prelazak na Linux i prateći problemi

Drugar hoce da predje na Linux, ustvari vise puta je pokusavao ali nikada nije imao uspeha jer ima AMD HD6450 i video snimci i sve animacije su radili ocajno jer nema drajvera dobrih.
Nasli smo GeForce GT610 za 1500 pa smo mislili nju da uzmemo. Moje pitanje je da li je ta graficka okej za Linux? Racunar koristi za muziku, filmove i internet. Da li za nju imaju drajveri i da li je dovoljnA za ove njegove potrebe?
Ostatak racunara je neki AMD 4-Core procesor i 4GB Rama. Mislio je da koristi Kubuntu.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2016, 18:48   #2
slaks
Član
 
Član od: 21.9.2012.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koji linux distro ili drugi otvoreni sistem koristite?

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
Drugar hoce da predje na Linux, ustvari vise puta je pokusavao ali nikada nije imao uspeha jer ima AMD HD6450 i video snimci i sve animacije su radili ocajno jer nema drajvera dobrih.
Nasli smo GeForce GT610 za 1500 pa smo mislili nju da uzmemo. Moje pitanje je da li je ta graficka okej za Linux? Racunar koristi za muziku, filmove i internet. Da li za nju imaju drajveri i da li je dovoljnA za ove njegove potrebe?
Ostatak racunara je neki AMD 4-Core procesor i 4GB Rama. Mislio je da koristi Kubuntu.


Kako to misliš očajno? Nisma baš shvatio šta je problem?

Ja sam imam na jednom računaru tu karticu i istaliran je bio Ubuntu i sve je radi kako treba, nisam primetio daje bilo šta očajno.

Poslednja ispravka: slaks (4.9.2016 u 18:58)
slaks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2016, 15:12   #3
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Koji linux distro ili drugi otvoreni sistem koristite?

Video na YT mu ne radi kako treba, ton kasni, video secka ili radi, ali se pojavljuju crvene linije po ekranu. Pomeranje prozora ne ide glatko. Tako mi je on objasnio. Uzeli smo je, ja sam je probao na mom racunaru i sve je lepo radilo, sad cemo videti kako ce kod njega raditi.

Pitanje nevezano za graficku. Nedavno sam presao na Kubuntu koji mi se mnogo svideo. Sad imam jedan problem koji mi mnogo ide na zivce jer mi stalno iskaca kada se logujem na skajp i mesendzer, kao i kada pokrenem Chromium. Naime, iskace mi prozor u kom mi trazi sledece: "Choose password for new keyring". Sta je ovo, cemu sluzi i kako da ga iskljucim da mi ne iskace stalno?
Drugo pitanje je kako da namestim da mi se Messenger i Skype automatski startuju sa Kubuntu? Nervira me kada moram svaki put rucno da ih palim..
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2016, 16:55   #4
slaks
Član
 
Član od: 21.9.2012.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koji linux distro ili drugi otvoreni sistem koristite?

Uđeš u podešavanja i klikneš na opciju "Autostart". Tu možeš da menjaš i podešavaš koji ti programi startuju sa sistemom.



Što se tiče tih lozinki koje ti traži, misli da je to ona glupost (barem za mene) koja se zove Kwallet. Da to isključiš idi na start i u polje za pretrage kucaj wallet ili kwallet, pojaviće ti se aplikacija KWalletManager ili tako nešto, klikni na nju i u podešavanjima odčekiraj opciju "kwallet system active", ovo bi trebalo da isključi traženje loziniki. Valjda je tako, davno sam koristio Kubuntu.
slaks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku slaks na korisnoj poruci:
MasterChief2 (5.9.2016)
Stara 5.9.2016, 17:20   #5
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Koji linux distro ili drugi otvoreni sistem koristite?

Hvala uspeo sam.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2016, 22:38   #6
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Koji linux distro ili drugi otvoreni sistem koristite?

Ugasio racunar da prikopcam novi HDD kako bi prebacio podatke jer zelim da sve hard diskove sto imam u racunaru formatiram u ext4 i dobijem sledeci ispis na ekranu:

"error: attempt to read or write outside of disk `hd0`
error: you need to load the kernel first.

Press any key to continue..."

Kada stisnem tipku krene da dize sistem i izbaci mi nesto "kernel panic"..
Sada ne mogu nikako da ga butujem. A na interetnu nisam nasao resenje jer treba nesto da se kuca u konzolu, a ja do te konzole ne mogu doci...

http://askubuntu.com/questions/41641...de-of-disk-hd0 Ovaj problem
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2016, 4:18   #7
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Prelazak na Linux i prateći problemi

Nijedan DE nije dovoljno lightweight, a istovremeno dovoljno vizuelno dopadljiv, kvalitetan i stabilan. Kao, uostalom, nijedan Linux distro. Iz mog iskustva, Puppy Linux je za starije mašine ali ga XP i dalje jede po svemu. Ubuntu i svi njegovi derivati su ispod haube samo Debi(l)an koncept i ni tu nema ništa zanimljivo. Arch je OS za pre*eravanje čija instalacija traje ravno 15 minuta ali pošto je rolling release, često običan apdejt sistema postane noćna mora pa skine krive stvari ili drajvere i mora reinstall; na wikiju ima samo nekolicina situacija i rješenja, a gomila problema je neodgovorena uprkos "vrlim poznavaocima". Mint ispade najupotrebljivi iako je izgledom, jednostavnošću a i funkcionalnošću "90% windowsolik." Opet i tu dosta zavisi od DE, window managera i gomile stvari koje običnom korisniku uveliko doku*če prije ili kasnije.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mts Mix S novi popust i problemi na Telenoru u dual sim Levčanin Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS 9 6.2.2015 1:29
Slax - vodič za preživljavanje (Live linux), USB flash-CD laikexpert Slobodni softver 3 29.12.2009 9:50
Hteo bih da pređem na Linux ali... Marezz Slobodni softver 5 6.10.2009 8:57
Puppy vodič za preživljavanje (Live linux) CD-USB flash laikexpert Slobodni softver 26 18.9.2009 0:49
linux i windows kole racunic Slobodni softver 27 6.3.2006 16:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com