Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.2.2009, 16:25   #1
Azzo
Novi član
 
Član od: 20.12.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 10 puta na jednoj poruci
Određen forumom eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

Poštovani korisnici SK foruma!

Ovim putem vas molim da se registrujete na eRepublik - masovnu online, društvenu i stratešku web browser igru, verziju stvarnog sveta koji vam omogućava da sledite vaše političke, ekonomske ili vojne težnje i promenite istoriju!

Ovo nije još jedno obično reklamiranje neke online igre!

Razlog zašto sam otvorio ovu temu na forumu je zato što danas dobijamo svoju zemlju u igri - SRBIJU!

Pre četiri meseca, nas nekoliko Srba uključujući mene i nekoliko ljudi iz Niša, smo pokrenuli masovnije okupljanje Srba u Austriji u igri. Nakon 2 meseca smo imali većinu ljudi u austrijskom parlamentu a nakon još mesec dana ja sam postao predsednik Austrije u igri. Danas, posle 4 meseca borbe, konačno dobijamo Srbiju sa 7 regija u njoj i već nas ima oko 300 igrača u Srbiji!

Hrvati su svoju zemlju dobili 9. decembra prošle godine i sada imaju oko 3000 igrača zahvaljujući dobrom reklamiranju, i važe za jednu od najvećih sila u eRepubliku. Srbija je tako okružena velikim silama u eRepubliku koje su u jednoj alijansi koja se zove Atlantis (Rumunija je druga najjača zemlja u igri posle SAD-a).

Mi smo već otvorili kompanije u Srbiji, formirali ministarstva i samo čekamo igrače da se registruju da bi sve moglo normalno funkcionisati. Vremena je sve manje, uskoro će biti izbori za parlament u Srbiji (25. februara). Ako do tad ne skupimo bar 1000 igrača, postoji pretnja od drugih država u eRepubliku da nas nasele, osvoje vlast, opljačkaju državnu kasu i totalno upropaste zemlju za koju smo se dugo borili! Mi im to nećemo dopustiti!

Još jedna stvar koju moram napomeniti je da nam administratori u igri nisu dali Kosovo i Metohiju kao regiju! Nakon što dobijemo veći broj igrača onda ćemo pokrenuti peticiju za vraćanje najsvetije pokrajine Srbiji, bar u igri!

Pre samog igranja, molim vas da se registrujete na naš sajt. Posle registrovanja na sajt automatski ste registrovani i na naš forum. Prvo što ćete uraditi nakon registracije na igru trebalo bi biti da pročitate naš tutorijal za početnike na našoj stranici. Redovno posećujte našu stranicu i forum kako bi bili obavešteni o svemu, a možete doći i na naš IRC chat na sajtu kako bi se družili i dogovarali u vezi igre.

Prilikom registracije izaberite za zemlju Serbia, a za regiju bi bilo poželjno da izaberete West Serbia, iako nije obavezno.

Evo svih potrebnih linkova:

- IGRA
- NAŠ SAJT
- TUTORIJAL ZA POČETNIKE
- SRPSKI GLASNIK NOVINE U IGRI

Posle registrovanja u igru prvo što trebate uraditi je da pročitate naš tutorijal za početnike i pogledate priloženi video. Potom dodajte za prijatelja u igri Ministarstvo Obrazovanja Srba, kome možete uvek poslati pitanje ako vam nešto nije jasno u vezi igre. Nakon toga stavite subscribe na najveće srpske novine u igri - SRPSKI GLASNIK, i obavezno pažljivo pratite sve članke tih novina kako bi bili obavešteni o svim dešavanjima u Srbiji!


Hvala vam na čitanju ovako iscrpnog teksta, a posebno vam hvala ako ste se registrovali na igru i želite pomoći da napravimo od Srbije najveću silu u eRepubliku.

Pogledajte šta su administratori igre poručili na dodavanje Srbije u eRepublik: LINK



Azzo - Aleksandar Lazić a.k.a. Azoo Lazzo - član odbora za organizaciju Srbije u eRepubliku
Azzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku Azzo na korisnoj poruci:
Cernobil (19.2.2009), DJ MIXYYY (23.1.2010), gavrilo (28.4.2009), Geomaster (29.11.2009), Mare911 (15.2.2009), Morandi (31.10.2009), munited (2.5.2009), Pedja_Nbg (7.4.2009), speedy323 (10.8.2009), stefanmg (20.3.2009)
Stara 19.2.2009, 13:28   #2
Beast Master
Član
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 330
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 25 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju

ja sam se registrovao malo pre samo jos da skontam igru i zju
Beast Master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 14:02   #3
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: eRepublik - dobili smo Srbiju

Ne svidja mi se ovo,postoji li nacin da ponistim account koji sam napravio?
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 21:48   #4
Flash91
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 694
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 215 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju

Samo da se javim da sam kreirao acc i da mi se, za sada, veoma svidja igra i sama ideja. Takodje sam se i registrovao na eSerbia i odgledao tutove.
Verujem da ce biti sve bolje kako vreme prolazi i ja ulazim u fazon...

Jos samo da nateramo glupave modove da na vrate nase Kosovo
Flash91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 0:23   #5
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju

Citat:
flash91 kaže: Pregled poruke
Samo da se javim da sam kreirao acc i da mi se, za sada, veoma svidja igra i sama ideja. Takodje sam se i registrovao na eSerbia i odgledao tutove.
Verujem da ce biti sve bolje kako vreme prolazi i ja ulazim u fazon...

Jos samo da nateramo glupave modove da na vrate nase Kosovo
Poceh da igram...ako mi ne dosadi...vratice nam...videces I u igri i ovako...a ja cu biti tu da pomognem oko oba
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 0:25   #6
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju

Mene izaberite za predsedika, necete so pokajati.
Obecacu vam brda i dolini ........ NOooT.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 15:33   #7
Azzo
Novi član
 
Član od: 20.12.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 10 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju

Lepo, lepo samo nam treba jos vise igraca...

25. februara su izbori za kongres. Nakon toga dobijamo nacionalni trezor pun golda i dinara. Posle toga resavamo ekonomiju, povecavamo plate, nudimo posao svim igracima, i u Srbiji ce da cveta med i mleko Samo pozovite prijatelja sto vise. Nas ima 800 a Hrvata 3000 i nesto... U Martu ce dodati i BiH. Pokazimo da smo najbolji
Azzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 19:46   #8
Flash91
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 694
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 215 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju

Pozivam sve ljude sa ovog foruma da naprave acc i da nas podrze, da dobijamo te neke male bitke i da pokazemo ljudima ko smo i sta smo i da ne mogu da nas zezaju. Mozemo makar u ovome.

Znaci potrebno je samo 10ak minuta dnevno za ovu igru, a stvarno nam znace brojevi.

Poslednja ispravka: Flash91 (22.2.2009 u 20:03)
Flash91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2009, 15:32   #9
Garinca
Član
 
Član od: 6.4.2008.
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Poruke: 161
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju

Ljudi,potrebni ste nam svi u ovoj igri.Juce je na celo Drzave Srbije dosao hrvat jer je nas kandidat banovan zbog govora mrznje.Crni oblaci su se nadvili nad nasom Majkom Srbijom i ona zove upomoc.Taj predsednik sada moze da objavi rat nekoj drzavi a onda da potpise kapitulaciju,tako da mozemo biti okupirani od strane hrvatske,Rumunije ili bilo koje zemlje.Zovite sve koje znate da se prijave i pomognu.
Garinca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2009, 17:55   #10
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju

Citat:
Garinca kaže: Pregled poruke
Ljudi,potrebni ste nam svi u ovoj igri.Juce je na celo Drzave Srbije dosao hrvat jer je nas kandidat banovan zbog govora mrznje.Crni oblaci su se nadvili nad nasom Majkom Srbijom i ona zove upomoc.Taj predsednik sada moze da objavi rat nekoj drzavi a onda da potpise kapitulaciju,tako da mozemo biti okupirani od strane hrvatske,Rumunije ili bilo koje zemlje.Zovite sve koje znate da se prijave i pomognu.
Organizujte atentat ili puc
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cernobil na korisnoj poruci:
Garinca (6.3.2009)
Stara 8.3.2009, 12:08   #11
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju

Ja otvorio nalog juče i imam par pitanja za one koji su malo iskusniji sa ovom ''igrom''.

1. Dodao sam u prijatelje Ministarstvo Obrazovanja Srba i probao da se pretplatim na Srspki Glasnik, ali nigde ne mogu da nadjem opciju za to. Tačnije, ne mogu uopšte da nadjem te novine, a o rss feedu da i ne pričamo.

2. Šta ja kao ''low level'' lik mogu da radim u igri? Ako će moje igranje do dostizanja nekog višeg nivoa da se svodi na dva klika dnevno koji uključuju rad na poslu i trening u vojsci onda je to poprilično bezveze. Platon mi ništa ne predlaže, a ni po menijima nisam naišao na neku dodatnu aktivnost u kojoj bih mogao da uzmem učešće.

Od odgovora na 2. pitanje zavisi da li ću postaviti još neka. Jer, ako je moja pretpostavka tačna, onda nemam šta drugo ni da pitam.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2009, 13:22   #12
Nikola Lavrnja
Član
 
Član od: 19.1.2007.
Poruke: 382
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 86 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju

Citat:
Maladict kaže: Pregled poruke
Ja otvorio nalog juče i imam par pitanja za one koji su malo iskusniji sa ovom ''igrom''.

1. Dodao sam u prijatelje Ministarstvo Obrazovanja Srba i probao da se pretplatim na Srspki Glasnik, ali nigde ne mogu da nadjem opciju za to. Tačnije, ne mogu uopšte da nadjem te novine, a o rss feedu da i ne pričamo.

2. Šta ja kao ''low level'' lik mogu da radim u igri? Ako će moje igranje do dostizanja nekog višeg nivoa da se svodi na dva klika dnevno koji uključuju rad na poslu i trening u vojsci onda je to poprilično bezveze. Platon mi ništa ne predlaže, a ni po menijima nisam naišao na neku dodatnu aktivnost u kojoj bih mogao da uzmem učešće.

Od odgovora na 2. pitanje zavisi da li ću postaviti još neka. Jer, ako je moja pretpostavka tačna, onda nemam šta drugo ni da pitam.
1. Vidis ne znam odgovor ali u igri dodaj Azoo Lazoo ili kako se vec zove kao prijatelja on ce ti odgovoriti na sva pitanja

2.Uvek mozes da ucestvujes u raspravama, a kad si low level brzo ti se budze nivoi upravo zato da igraci ne bi odustajali - obavezno dodaj slicicu u profilu brze se budzi exp points, ja sam posle 16 dana "zivota" vec clan stranke sto znaci da mogu tamo da se aktiviram, uskoro stizem na 8.nivo pa mozda osnujem i svoje novine, kad radis 30 dana zaredom dobijes gold pa posle mozes da kupis kompaniju - imas i kladionicu ako te zanima itd.

Dodaj me kao prijatelja tamo isti mi je nik kao i ovde pa tamo postavljaj pitanja sta god te zanima mozes da pitas sta ja ne znam odgovorice Azoo samo sto je on poprilicno zauzet
Nikola Lavrnja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola Lavrnja na korisnoj poruci:
Maladikt (8.3.2009)
Stara 8.3.2009, 13:36   #13
Garinca
Član
 
Član od: 6.4.2008.
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Poruke: 161
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju

Prve dve nedelje to je otprilike sve sto ces da radis,posao i trening.Kasnije kako budes napredovao po nivoima dobijas mogucnost da postanes vojnik,novinar,politicar ili direktor preduzeca vec kakve su ti ambicije.Sta se otkljucava na kom nivou mozes da pogledas pod Info-Career Path.Izdrzi te 2 nedelje,kasnije postaje sve zanimljivije,mozes kao vojnik da ides na razna ratista sirom sveta kao placenik,kao novinar da osnujes svoje novine i pises sta ti je volja,kao politicar da postanes predsednik stranke ili drzave,budes clan kongresa i predlazes zakone,opet sve to zavisi od tvog vremena i ambicija.
Garinca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Garinca na korisnoj poruci:
Maladikt (8.3.2009)
Stara 8.3.2009, 14:05   #14
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju

Ah, to je onda malo smor, ali dobro. Nikola, dodao sam te u prijatelje (nick mi je Crazy Eyes). Ako još ljudi igra ovo, slobodno me ubacite na spisak.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2009, 14:36   #15
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju

Ja sam krenuo da igram. OVo mi je treci, cetvrti dan
Jedino sto sam se iznervirao je kad sam dao otkaz u onoj prvoj firmi nigde vise ne mogu da se zaposlim jel mi kaze da nemam dovoljno "skill-a"
E sad da vas pitam gde se gleda taj skill ako to nije ono sto mi pise pored slike 3,4,5,,, sta je onda
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2009, 14:57   #16
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju

Imaš pri vrhu takozvani filter skill-a. Podesi u njemu vrednost koju tražiš (koja se uklapa u tvoj opseg) i on će da ti izlista firme za koje ispunjavaš uslov. Tako si i na početku morao da uradiš jer ti je skill 0, pa podesiš filter na 0 - 0.99.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2009, 15:15   #17
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju

A gde gledam koliki je moj skill?
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2009, 15:51   #18
nikos
Član
 
Član od: 11.4.2007.
Poruke: 176
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 47 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju

To je ***** kod vecine.Skil ti se gleda ka udjes u profil (dupli click na avatar)
pa dole na bio tab i vidis ikonicu (tip skila ) npr manufacturing i sl.
Tako sam se i ja *****. i dao otkaz jer sam mislio da mi je skil 3 ka ono ...
ima dosta tutorijal i sl. al me mrzelo .
nikos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikos na korisnoj poruci:
DonCorleone91 (8.3.2009)
Stara 8.3.2009, 17:27   #19
djole192
Član
 
Član od: 23.10.2007.
Poruke: 63
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju

kako da se moj gradjanin hrani, kupio sam hranu ali ona samo stoji u inventaru....?
djole192 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2009, 19:18   #20
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju

Hrani se automatski kada prođe 24h.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
browser igra, e-republik, erepublik, republik


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com