Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.1.2017, 3:05   #1
byzantium
Novi član
 
Član od: 1.11.2016.
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pomoc - outlet laptop

Treba mi pomoc pri odabiru laptopa. Zelim da kupim model iz outleta, ali ovo pise u opisu: "Rekonektovani konektorski moduli, nadogradjena poslednja verzija UEFI-ja.Uredjaj je testiran u servisu i ispravno funkcioniše."

Interesuje me koliko je ovo ozbiljan problem i da li da razmotrim ovaj model, jer ne zelim da ponovo imam problem s tim. Imam info od prijatelja da je to jako bitna stvar i da ako je jednom menjano da ne gledam taj model.

Hvala!
byzantium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2017, 11:33   #2
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Pomoc - outlet laptop

Pozovi radnju, pitaj šta uopste podrazumevaju sa "raskonektovanim konektorskim modulima" jer to ovako napisano ne govori apsolutno ništa.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2017, 11:44   #3
byzantium
Novi član
 
Član od: 1.11.2016.
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc - outlet laptop

Hvala, pozvacu pa cu pitati dalje.

Problem je to sto i da mi objasne, kontam da meni to nista nece znaciti. Doduse ovaj deo za UEFI me vise brine, jer to je CORE sistema i cinjenica da je nadogradjen znaci da je bilo potrebe da se menja...a to kad ode, to je gadno. :P
byzantium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2017, 16:37   #4
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Pomoc - outlet laptop

Mene su svojevremeno u jednoj online radnji za tehnku, kad sam narucio outlet laptop, pozvali i rekli da je laptop u outlet-u i da takve ne prodaju online, vec moras da odes i pogledas sta kupujes.

Updated UEFI ne mora da znaci nista lose. UEFI se ne menja, u principu, poput BIOS-a, samo se upgrade. U nekim slucajevima procesori nisu radili na maticnim plocama sa starim UEFI/BIOS, tako da to ne mora nista da znaci specijalno.

Sto se konektora tice, kao sto rekose - pitaj. Ima vise od jednog konektora, moze da bude jedan USB port, a moze da bude i nesto sto vezuje bitnije delove u laptopu. Moras da prihvatis da ipak kupujes rizicno, i proveri jel ima nekih garancija.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
byzantium (13.1.2017)
Stara 13.1.2017, 19:01   #5
byzantium
Novi član
 
Član od: 1.11.2016.
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc - outlet laptop

Hvala na odgovoru.

U pitanju je winwin outlet, tako da imam opciju online narucivanja i imam garanciju godinu dana, s tim sto me posao vezuje za laptop tako da nemam opciju da nesto cesto crkne i da nemam laptop dok je u servisu, upravo zbog toga i pitam, da se ne desi da uzimam nesto sa dosta slabih tacaka.
byzantium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2017, 19:22   #6
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Pomoc - outlet laptop

Stvar je u tome sto se njima ne isplati da ti menjaju laptop. Garancije su obicno gubljenje para i vremena, i stvar je u tome da ako ti daju garanciju, prilicno su sigurni da je sve OK sa laptopom. Pre svega sam zbog toga pitao.

Naglasavam ti, i dalje treba da se ozbiljno raspitas, znam kako je kad zavisis od opreme. Licno verujem da je problem bio nesto sitno, ali nista dok ne proveris.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoc laptop The Majk ŠDK - Prenosni računari 0 13.12.2014 22:23
Gaming Laptop 500e budzet pomoc Marko_Purple_DREAM ŠDK - Prenosni računari 1 1.10.2014 10:58
Gaming laptop pomoc (nekoliko dilema) Burgul ŠDK - Prenosni računari 3 10.6.2014 22:12
Pomoc u vezi drajvera za Asus laptop ivan011 Prenosni računari 14 12.10.2007 11:21
Laptop racunar- pomoc pri kupovini firefly ŠDK - Prenosni računari 4 9.3.2006 13:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com