Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.5.2008, 17:59   #61
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

Citat:
TheProphecy kaže: Pregled poruke
Dobra stvarcica! Gde ovo ima da se kupi u Bg-u??
Evo da javim ja sam danas naleteo na ovu spravicu u BG elektroniku na bulevaru cena je 450din.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2008, 13:17   #62
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

Dosao kraj skolske godine, i sa zavrsetkom skole, doslo vreme i da se malo starci otvore i da dobijem neku kintu.Planirao sam da kupim neki kvalitetni headset.Meni trebaju neke slusalice koje su do 50 evra, kvalitetne, lake da me ne bole usi posle par sata koriscenja (koristicu ih u vecini slucajeva za CS, a znate i sami koliko je tamo bitan zvuk), i sto je najbitnije da redukuju spoljasnji zvuk, tako da ja necujem kad me zovu na rucak/veceru/kartiju saha itd.

Da li takvo cudo postoji i koji mu je naziv?
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2008, 13:25   #63
HaveBreak
Veteran
 
Član od: 27.4.2008.
Lokacija: Αικατερίνη
Poruke: 1.120
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
Dosao kraj skolske godine, i sa zavrsetkom skole, doslo vreme i da se malo starci otvore i da dobijem neku kintu.Planirao sam da kupim neki kvalitetni headset.Meni trebaju neke slusalice koje su do 50 evra, kvalitetne, lake da me ne bole usi posle par sata koriscenja (koristicu ih u vecini slucajeva za CS, a znate i sami koliko je tamo bitan zvuk), i sto je najbitnije da redukuju spoljasnji zvuk, tako da ja necujem kad me zovu na rucak/veceru/kartiju saha itd.

Da li takvo cudo postoji i koji mu je naziv?
Sta kazes na ove:
http://www.itsvet.com/proizvod/logit...adphones/31/21

Poslednja ispravka: Nergal (12.6.2008 u 14:34) Razlog: Komercijalni link ne može, IT Svet može.
HaveBreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2008, 14:27   #64
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

Mnogo mi na slici izgledaju nezno.Mislim da ako i uzmem u ruke da cu ih slomiti
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2008, 14:54   #65
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

Uzmi za te pare altecove 712ie ili 515e. Prve su 45 druge 35e! Mada mozda bi trebao da se raspitas sta sve mozes naci pa tek onda da vidis sta da kupis... Ja kad sam kupovao sluske pre par nedelja nisam mogao da nadjem nista zivo...U cenovniku pise da ima kad zovem kazu nema!!! Ipak ti je ovo srbija ...
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2008, 16:42   #66
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

Moja apsolutna preporuka za OVE SLUSKE ,kupio sam ih pre jedno mesec dana,i odlicno me sluze,udobne su,cvrste su,ne zuljaju,mikrofon je odlican(uostalom pogledaj review)...jedino naravno nisu preglasne,tj nisu za recimo kvalitetno slusanje muzike,al za igre,skype i slicno...za te pare extra!
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2008, 8:05   #67
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

Citat:
gagi_ns kaže: Pregled poruke
Moja apsolutna preporuka za OVE SLUSKE ,kupio sam ih pre jedno mesec dana,i odlicno me sluze,udobne su,cvrste su,ne zuljaju,mikrofon je odlican(uostalom pogledaj review)...jedino naravno nisu preglasne,tj nisu za recimo kvalitetno slusanje muzike,al za igre,skype i slicno...za te pare extra!
Ako nameravas da povremeno radis nesto drugo osim igranja igrica i chatovanja sa ovim slusalicama onda ih zaobidji u sirokom luku.Odziv od 50Hz-16000Hz znaci da ces imati jako plitke basove i veliki nedostatak visokih tonova.
Iskreno bih ti preporucio da pojuris standalone slisalice+mikrofon a ne neki od hedsetova.Mikorfona koji se kace kao bubice na majcu ili slicno imas koliko volis i dobro rade posao.Mozes da probas da nadjes AKG K-55 slusalice one odgovaraju tvojim potrebama jer su zatvorenog tipa(ne "propustaju" zvuk) a i cena je mislim negde oko 35e.Malo je teze naci zatvorene slusalice za pristojne novce kod nas.Takodje mozes da bacis pogled na recimo Koss UR-29 koji kosta negde oko 3.500din.Takodje je zatvorenog tipa i kao vecina takvih slusalica ima malcice naglasen bas.

Poslednja ispravka: Mario Pavićević (13.6.2008 u 8:12)
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2008, 10:53   #68
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Ako nameravas da povremeno radis nesto drugo osim igranja igrica i chatovanja sa ovim slusalicama onda ih zaobidji u sirokom luku.Odziv od 50Hz-16000Hz znaci da ces imati jako plitke basove i veliki nedostatak visokih tonova.
Iskreno bih ti preporucio da pojuris standalone slisalice+mikrofon a ne neki od hedsetova.Mikorfona koji se kace kao bubice na majcu ili slicno imas koliko volis i dobro rade posao.Mozes da probas da nadjes AKG K-55 slusalice one odgovaraju tvojim potrebama jer su zatvorenog tipa(ne "propustaju" zvuk) a i cena je mislim negde oko 35e.Malo je teze naci zatvorene slusalice za pristojne novce kod nas.Takodje mozes da bacis pogled na recimo Koss UR-29 koji kosta negde oko 3.500din.Takodje je zatvorenog tipa i kao vecina takvih slusalica ima malcice naglasen bas.
Ja sam precizirao za sta ih koristim i za sta su dobre,pa sam ih samo za tu namenu i preporucio...za igrice i chat mi ne treba jak bas i ne znam kakav kvalitet visokih tonova,kao ni vecini koji kupuju neki headset...za sta su namenjene ove sluske su meni,ponavljam meni odlicne(naravno gledajuci odnos cena/kvalitet)...i ja nisam pao s marsa pa da ne znam da postoje bolje i kvalitetnije sluske,i za vece pare...imam i sony-jeve,starije al solidne koje koristim naravno za kvalitetnije slusanje zvuka tj muzike(sto bi ti rekao bas i visoke tonove)...
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2008, 11:02   #69
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

Sa obzirom da petko ima budzet od 50e onda ne vidim razlog da kupi neke jeftinije sluske.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2008, 11:30   #70
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

Petko prvo kaze da mu trebaju sluske za chat i CS i do sada je imao a4 a800 (mislim) i sad mi nije jasno zasto mu ne odgovaraju iste takve. Kostaju samo 10e.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2008, 12:25   #71
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

^^

Necu opet da dam 10 evra pa da posle 6 meseci prvo pocnu da se lome na spojevima, da zvuk oslabi, da se kidaju kablovi i da mikrofon slabi (mada bio je slab i na pocetku)
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2008, 14:52   #72
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Ako nameravas da povremeno radis nesto drugo osim igranja igrica i chatovanja sa ovim slusalicama onda ih zaobidji u sirokom luku.Odziv od 50Hz-16000Hz znaci da ces imati jako plitke basove i veliki nedostatak visokih tonova.
Iskreno bih ti preporucio da pojuris standalone slisalice+mikrofon a ne neki od hedsetova.Mikorfona koji se kace kao bubice na majcu ili slicno imas koliko volis i dobro rade posao.Mozes da probas da nadjes AKG K-55 slusalice one odgovaraju tvojim potrebama jer su zatvorenog tipa(ne "propustaju" zvuk) a i cena je mislim negde oko 35e.Malo je teze naci zatvorene slusalice za pristojne novce kod nas.Takodje mozes da bacis pogled na recimo Koss UR-29 koji kosta negde oko 3.500din.Takodje je zatvorenog tipa i kao vecina takvih slusalica ima malcice naglasen bas.
A gde se moze naci kod nas AKG? Nesto ga nisam vidjao ? Pa kad ih vec pomenu reci jos nesto o njima da ne jurim testove po netu ako nisu nista posebno...Znaci udobnost i zvuk
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2008, 15:38   #73
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

Video sam ih u mitrosu i sky music-u.Inace ovlasceni distributer AKG-a je AVC Group i koliko znam imaju maloprodaju negde u zemunu zvrcni ih pa pitaj.Slusao sam samo K-66 model koji je otvorenog tipa,prilicno udoban,i po meni za te pare(35e) pristojnog zvuka.

Poslednja ispravka: Mario Pavićević (18.6.2008 u 17:54)
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2009, 15:57   #74
Miki-Car
Veteran
 
Član od: 21.6.2008.
Poruke: 678
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 260 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Miki-Car Slanje poruke preko MSN-a korisniku Miki-Car Slanje poruke preko Yahooa korisniku Miki-Car
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

Deder mi kaz'te koje sluske da kupim za nekih 1500-1600 don, gledao sam Altec Lansing 512, ali valjda nemaju da se kupe u BG-u, koje bistee mi preporucili u tom cenovnom rangu (HeadPHONE, ne HeadSET)
Miki-Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2009, 18:57   #75
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

MA u principu vidi cene onih oko 10evra su poocevsi od Cnyona, HAme i ostalih... Canyon je imao dobru ponudu u zadnje vreme ako nadjes... buy it...
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2009, 20:17   #76
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

Da li je za Creative Fatality neophodna zvucna kartica? Tj. da li daju losiji zvuk ako nemam zvucnu karticu nego sto bi bio sa zvucnom karticom?
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2009, 23:25   #77
m512pg
Član
 
Član od: 6.6.2009.
Poruke: 171
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 24 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

Planiram da kupim slusalice iskljucivo za slusanje muzike, i trenutno sam bacio oko na AKG K77 i K99. Specifikacije su dosta slicne:
Sensitivity 112 dB/V
Frequency range 18 to 22,000 Hz
Rated impedance 32 ohms
Max. input power 200 mW

Jedino sto su K77 closed-back, dok su K99 semi-open(ako mi mozete pojasniti tu razliku). E sad, zanima me da li je neko imao iskustva sa ovim modelima, kakva je reprodukcija zvuka, kvalitet izrade, udobnost, i kakve su u odnosu na Sennheiser slusalice slicnog cjenovnog ranga.

Takodje, da li ima razlike ako slusalice kacim direktno na zvucnu karticu (Creative SB Audigy SE), ili ih ubacujem u posebni ulaz na Sony muzickoj liniji koja je povezana sa zvucnom karticom. Ovo pitam jer sam citao da neke slusalice ne mogu da izguraju punu snagu ako se kace direktno na zvucnu, i da se preporucuje posebno pojacalo za njih.

Pozdrav.
m512pg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2009, 2:27   #78
Noner
Novi član
 
Član od: 14.5.2008.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

Citat:
m512pg kaže: Pregled poruke
Ovo pitam jer sam citao da neke slusalice ne mogu da izguraju punu snagu ako se kace direktno na zvucnu, i da se preporucuje posebno pojacalo za njih.
Probas pa vidis, problem je u tome sto neke kartice nemaju Izlazne kondenzatore za HEADPHONES tako da ju samo LINE-OUT koji ide na pojacala ili Aktivne Zvucnike (One sa pojacalom). Primetio sam da dosta ploca danas to resava preko Front Audio Panel-a gde je Headphones Amplified output <1W na Default-u tako da nemas takvih problema i sve radi savrseno.

Inace: Vezano za moj prethodni post Sennheiser HD 415 je preovladao i ne kajem se ni sekund. Mogu 10 sati da mi stoje na usima bez problema (za one koje nose naucare kao ja znace koliko to znaci)
Noner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2009, 18:53   #79
Creative_X
Novi član
 
Član od: 3.7.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

AKG (harman international) je kompanija koja proizvodi slusalice i mikrofone! Po meni AKG je za klasu iznad Sennheiser-a! Najbolje je sakupiti 100-inak eura i pazariti neki extra model tipa K 272 HD ili neki skromniji model tipa K 450 koji se moze da se koristi za laptop, mobilni ili mp3 player! Ako ti trebaju javi mi na pm da ti kazem gde ima! Pozzz!
Creative_X je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2009, 22:58   #80
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

^ +1, mada mislim da Sennheiser ima malo otvoreniji zvuk od AKG-a. Imam K240 i služe me dobro već dosta vremena ako izuzmemo da su bile jednom na popravci jer su počele da prekidaju na desnom delu.

Što se tiče korišćenja dotičnih u paru sa prenosnim plejerima/mobilnim telefonima, ne mislim da bi iko praktikovao to. Što zbog toga što je glomazno za nošenje, što zbog impedanse koja na ovako kvalitetnim slušalicama zna da bude i po par stotina, a uređaja sa velikim outputom je malo. U prevodu - bile bi prilično tihe pri takvom setapu. Talking about AKG, postoji jedan kvalitetan model (po mnogima mnogo kvalitetniji od Sennheiser slušalica iz CX serije), koji je pogodniji za prenosna rešenja - AKG K324P.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
headphones, slušalice

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Konfiguracija od 450 do 500 evra Bodibiber Šta da kupim? 58 3.3.2009 2:02
mp4 player do 100 evra Partybreaker ŠDK - Foto i audio/video 19 10.10.2008 17:50
Konfiguracija do 800 evra. Axsusill Šta da kupim? 8 23.9.2008 23:40
5 komponenti do 330 evra canon Šta da kupim? 7 7.12.2007 2:36
Dilema: koji skener je najbolji u rangu do 275 evra Kostarum Rex Persia ŠDK - Ostale komponente 2 26.12.2006 20:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com