Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.10.2016, 19:47   #1
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Cudan BSOD problem

U pitanju je konfa iz profila. Nista nije overklokovano. Problem je sledeci: jednom ili dva puta u poslednjih nekoliko meseci izbacio je BSOD, ne navodeci koji fajl ga je izazvao (bsod viewer prikazuje gresku u ntskrnl.exe). Nakon toga sam pokusao linx stress test i pukao je nakon 10ak minuta (BSOD).
Uradim clean boot i sve prodje ok, 200 krugova i 19h linx sa all memory. Zatim sam poceo da vracam programe u start up preko msconfiga, i sada trenutno sam iskljucio samo services i programe vezane za nvidiu (nemam pretrpan startup, drajvere i par monitoring programa tipa hd sentiel, msi afterburner, avast i to je to).
Za sada se jos drzi nakon 40 minuta.
Naravno, uradio sam i memtest, sve ok preko 10 passova.
Napominjem da se bsod desio u totalnom idleu, ne tokom rada ili igranja igara, dok se prethodni desio prilikom surfovanja u firefoxu.

Da li je u pitanju neki windows update (windows 7) ili mozda skrsen drajver ili mozda neki treci konflikt?
Gpu prolazi sve stress testove, Malvarebytes pokazuje cisto, windows azuriran. Ima li ko da zna da analizira dump file, da ne radim obaranje sistema za dzabe, ako sa clean bootom vec radi sve ok, verovatno je moguce isceprkati napast.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2016, 8:57   #2
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Cudan BSOD problem

Meni sve ovo non stop desava zbog konflikta izmedju flash palyer_a i grafiskih drajvera (amd)
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2016, 19:42   #3
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Cudan BSOD problem

I meni se povremeno desavalo dok sam koristio 6850, ali ne bas cesto i tada je u dump filu bilo napomenuto koji je drajver pukao a cesto i zbog cega (odnosno relativno jasno je bilo da dolazi do konflikta drajvera i flasha).

Mislim da sam pronasao uzrok za ovaj problem koji se sada javljao. Izgleda da se linx sa high priority podesavanjem nije bas najbolje slagao real time pracenjem parametara od strane MSI Afterburnera. Kada sam iskljucio MSI Afterburner, bez problema je prolazio full stress test (zaboravio sam komp ukljucenim, pa je obrnuo 19h )
Verzija MSI ab je bila 4.2, sada sam instalirao 4.3.0 Beta, mada nisam testirao stabilnost sa linxom, vazno mi je bilo da lokalizujem problem, a ako budem radio test stabilnosti overkloka CPUa uvek mogu da iskljucim MSI Afterburner).

Eto, ako neko bude imao slican problem, neka pokusa sa MSI afterburnerom iskljucenim ako ga ima (napominjem da nista nije bilo overklokovano pa ni kartica, samo je bio ukljucen u pozadini i pratio temperature i opterecenja)
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Cudan problem! hektorcic Grafika 8 20.2.2012 0:55
Windows 7 32bit BSOD problem GrubbY Operativni sistemi 8 29.3.2011 0:02
Cudan problem lucky24 Kvarovi 3 14.12.2010 0:25
LEADTEK WinFast XP2000 Expert - Cudan problem TORQUE Video/TV softver 3 17.3.2007 13:04
Cudan problem sa Internetom nikornla Kvarovi 1 22.5.2006 9:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com