Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.3.2017, 2:26   #81
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Dva Dell monitora ne čine proljeće i Dell ne proizvodi IPS panele već LG.

EDIT: Sem nesrećnih P2417H koji su uvezeni u Srbiju, ja nisam primjetio mnogo pravih negativnih iskustava sa Dellovim IPS-type monitorima ovdje i na Benchu.
Znam da Dell ne pravi panele, mislio sam na Dell monitore sa IPS panelima (ako nekome nije bilo jasno i ako je nekome uopšte bitno). Taj model koji si naveo je verovatno taj koji je i meni preporučivan i koji sam ja i gledao u prodavnici.

Uostalom, ako je na jednom modelu šansa da zabodeš loš panel 1:10 a na drugom 1:30, šanse da će da ti zapadne dobar panel su solidne i u jednom i u drugom slučaju. (verovatnoće sam lupio i svaka eventualna sličnost sa verovatnoćama iz stvarnog života je slučajna).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2017, 2:45   #82
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke

Uostalom, ako je na jednom modelu šansa da zabodeš loš panel 1:10 a na drugom 1:30, šanse da će da ti zapadne dobar panel su solidne i u jednom i u drugom slučaju. (verovatnoće sam lupio i svaka eventualna sličnost sa verovatnoćama iz stvarnog života je slučajna).
To bi važilo da ne kupuješ u Adriatic regiji gdje se plasira škart čak i u srednjoj i višoj klasi, pa sem panela mogu i neke druge stvari da prave problem, mada ni u ostalim dijelovima svijeta nije mnogo bolja kontrola kvaliteta. Lenovo i Dell (U i P serija) se još drže nekako po tom pitanju.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2017, 18:50   #83
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Konkretno uzimam ovaj:

BenQ EW2750ZL

https://viphouse.rs/proizvod/ra%C4%8...w2750zl.111894

Posle zaista puno sati provedenih citajuci sve zive testove, ovaj se pokazao kao:

1. Flickerfree
2. Najnovija verzija VA panela - AMVA+ (koji ima znatnu onapredjeno
zasicenje boja i uglove gledanosti u odnosu na stare VA)
3. Ima odlicna softverska podesavanja za srednju klasu 27" (gama, black level - sto je retko za ovaj rank, blue light level...)
4. pokrivenost rgb opsega od 99% - sto je meni izuzetno bitno, pored duboke crne
5. solitnan odziv, mozda bi nekom za FPS gaming zasmetalo, ali ja ako se vec igram, to je jedino WoW vec 12 godina, jer obicno nemam vremena za igre
6. tekst se vidi odlicno. Bez obzira sto je full HD rezolucija, ja monitor gledam sa najblize 40-50 cm udaljenosti, nikad blize, pa je sve super.

Dosta videa i dosta recenzija i testova sam video od raznih ljudi i stucnih preporuka. Samo da me jos saceka na lageru, jer se nadam da cu od emmija dobiti konacno povracaj novca sutra u toku dana, kako su mi danas javili...

Ovo je vise nego dobro za mene, zaista ne bih trazio nista bolje od ovoga sto ovaj decko na videu pokazue. To je to.

https://www.youtube.com/watch?v=4iu1J-wFYdQ
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2017, 23:35   #84
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Fin monitor. Čuo sam da izlaze ti AMVA+ paneli, ali sam zaboravio na njih. Pitam se da li planiraju AHVA+, ili tako nešto, ovaj AHVA koji sad imam je super. Mada sam malo razočaran u njihovu podršku, ali generalno su fino izrađeni monitori.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci:
marko_informaticar (26.3.2017)
Stara 5.4.2017, 21:41   #85
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Ima li nekog razvoja na temu? Zanima me da li si uspeo da nađeš monotor koji ti odgovara.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2017, 19:43   #86
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ima li nekog razvoja na temu? Zanima me da li si uspeo da nađeš monotor koji ti odgovara.
Sudeći po onome što je na Benchu napisao, BenQ što je uzeo mu odgovara.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2017, 19:55   #87
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Da li na ovakvim monitorima može da se zakači tv signal,mislim na eksterni tjuner ili iptv? Recimo uhd 27-29''.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2017, 22:54   #88
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Sudeći po onome što je na Benchu napisao, BenQ što je uzeo mu odgovara.
Sad bacih pogled, nije ni tamo ništa pisao od kada je rekao da se odlučio za njega... Možda još nije ni uzeo monitor, ali mene kao ljubitelja VA panela baš zanimaju finalni utisci i nadam se da će biti dobri jednom kada stignu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 16:15   #89
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Hmm, na svim budget ili mid range monitorima crna nije crna nego je nekako siva. Problem je u samoj tehnologiji koja je upotrebljena jer LCD ne emituje svetlost, nego mu je potreban izvor svetlosti koji se nalazi iza panela. Naravno postoje monitori koji imaju duboku crnu, i nisu PVA, MVA nego baš IPS, ali koštaju. Naime, onaj toliko izvikani Apple Cinema Display,ili bilo koji Apple monitor sa famoznom retinom, je u stvari LG IPS. Ovo pišem sa kompa na kome je prikačen najobičniji Asus 22 monitor, nije IPS, i sasvim je solidan, ali nije za dizajn, previše je svetao. Sa druge strane imam dobro iskustvo sa BenQ BL2411PT, koji je 24 inča i 16:10 odnosa stranica, i naravno IPS. Tu je i starija serija DELL UltraSharp monitora. Nažalost, ni jedan od njih nije u klasi 200 i nešto eura, nego su skuplji i to dosta.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 18:52   #90
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs down 22.5.2008.

Nisam se logovao na forum skoro 9 godina (22.5.2008.)!

Zbog ovog slučaja sam rešio da se ulogujem da otkucam neke stvari za one koji ne znaju.

Dakle, lik se kod nas na forumu zove bradina i otvorio je temu u 19.58, očigledno zato što je kod vas otvorio u 18.35
pa je bio nestrpljiv da dobije odgovor.

Dobio je prvi odgovor od mene u 20.41 na oba foruma. Odgovorio je generički, ali me je u suštini ignorisao dok nisam
ponovio pitanje.

Otkucao sam mu šta da uradi po pitanju modela i da traži novce nazad zato što ima pravo. Vidim da ste mu i vi to
savetovali. Sve je ignorisao i nastavio po svome.

Ne razumem, koja je poenta otvoriti na dva foruma temu i onda ići po svome, a na oba foruma ti različiti ljudi otkucaju isto?

Posle negativnog iskustva sa „IPS-olikim“ monitorima dođe na ideju da kupi precenjeni zakrivljeni Samsungov VA model,
a bavi se dizajnom.

I kao što vidimo na kraju, izabere model koji se ne prodaje i više se ne kuca nigde šta se dogodilo.

Meni je žao što je poruka previše lična, al‘ neka se zna za arhivu.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 18:59   #91
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Pojašnjenje

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
To bi važilo da ne kupuješ u Adriatic regiji gdje se plasira škart čak i u srednjoj i višoj klasi, pa sem panela mogu i neke druge stvari da prave problem, mada ni u ostalim dijelovima svijeta nije mnogo bolja kontrola kvaliteta. Lenovo i Dell (U i P serija) se još drže nekako po tom pitanju.
Pozdrav članu sa drugog foruma.

Škart se prodaje svugde i to nema veze sa regionom gde smo, a to i sam znaš ako si čitao moju temu i poruke .

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
Fin monitor. Čuo sam da izlaze ti AMVA+ paneli, ali sam zaboravio na njih. Pitam se da li planiraju AHVA+, ili tako nešto, ovaj AHVA koji sad imam je super. Mada sam malo razočaran u njihovu podršku, ali generalno su fino izrađeni monitori.
AHVA i AMVA paneli nemaju veze jedni sa drugima osim što su LCD tehnologije i vlasništvo AU Optronicsa. AHVA je IPS-oliki panel,
a AMVA+ je varijacija VA panela.

Npr. čuveni 27“ 1440p 144 Hz „IPS“ paneli, uopšte nisu iako ih proizvođači monitora tako reklamiraju, već su svi odreda AHVA.

Izvinjavam se ako ovo znaš, al‘ sam otkucao i radi drugih.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 19:09   #92
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Da li na ovakvim monitorima može da se zakači tv signal,mislim na eksterni tjuner ili iptv? Recimo uhd 27-29''.
Budi malo precizniji…

Da li misliš da priključiš digitalni risiver na monitor? Naravno da može preko HDMI-ija dokle god HDMI ulaz na monitoru podržava HDCP,
a to se sazna iz specifikacija. U protivnom ćeš imati crnu sliku.

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Hmm, na svim budget ili mid range monitorima crna nije crna nego je nekako siva. Problem je u samoj tehnologiji koja je upotrebljena jer LCD ne emituje svetlost, nego mu je potreban izvor svetlosti koji se nalazi iza panela. Naravno postoje monitori koji imaju duboku crnu, i nisu PVA, MVA nego baš IPS, ali koštaju.
IPS paneli ne mogu da prikazuju pravu crnu. To je nemoguće. Mogu samo paneli koji imaju FALD i opet nije to to, pošto
FALD ima neke svoje druge probleme. I to što sam ti otkucao se odnosi na TV panele i modele, dok na kompjutersko tržište
će to tek da dođe (najavljeno je).

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Naime, onaj toliko izvikani Apple Cinema Display,ili bilo koji Apple monitor sa famoznom retinom, je u stvari LG IPS. Ovo pišem sa kompa na kome je prikačen najobičniji Asus 22 monitor, nije IPS, i sasvim je solidan, ali nije za dizajn, previše je svetao. Sa druge strane imam dobro iskustvo sa BenQ BL2411PT, koji je 24 inča i 16:10 odnosa stranica, i naravno IPS. Tu je i starija serija DELL UltraSharp monitora. Nažalost, ni jedan od njih nije u klasi 200 i nešto eura, nego su skuplji i to dosta.
To što IPS-oliki monitor nema izraženo podazinsko probijanje LED-a ili smanjeni glow (retko koji ga nemaju), što su njihovi zaštitni
znakovi i dalje ne znači da je siva postala crna. Naravno, postoji način da se poboljša percepcija crne, ali to je neka druga tema.

I još nešto – LG Display =/= LG Electronics pošto mase na internetu misle da je to isto .
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2017, 0:20   #93
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Budi malo precizniji…

Da li misliš da priključiš digitalni risiver na monitor? Naravno da može preko HDMI-ija dokle god HDMI ulaz na monitoru podržava HDCP,
a to se sazna iz specifikacija. U protivnom ćeš imati crnu sliku.


IPS paneli ne mogu da prikazuju pravu crnu. To je nemoguće. Mogu samo paneli koji imaju FALD i opet nije to to, pošto
FALD ima neke svoje druge probleme. I to što sam ti otkucao se odnosi na TV panele i modele, dok na kompjutersko tržište
će to tek da dođe (najavljeno je).


To što IPS-oliki monitor nema izraženo podazinsko probijanje LED-a ili smanjeni glow (retko koji ga nemaju), što su njihovi zaštitni
znakovi i dalje ne znači da je siva postala crna. Naravno, postoji način da se poboljša percepcija crne, ali to je neka druga tema.

I još nešto – LG Display =/= LG Electronics pošto mase na internetu misle da je to isto .
Hvala na obaveštenju, mada sam ja to odavno znao. Hoćete crnu crnu, a ujedno i panel displej? Plazma ili OLED. Samo što obe tehnologije nisu baš preležale dečije bolesti. Jedina tehnogija koja pruža pravu crnu je CRT, ali to je izumrlo kao dinosaurusi.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2017, 10:39   #94
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Pa sad, otkucao si:
Citat:
Naravno postoje monitori koji imaju duboku crnu, i nisu PVA, MVA nego baš IPS, ali koštaju.
Ovo nije tačno, uključujući i Apple Cinema Displaye. Ne postoje monitori sa FALD-om.

Takođe, OLED ima najdublju crnu, a ne plazme.
Plazme jesu imale izuzetno duboku crnu, pogotovo čuveni Pioneer Kuro koji je bio vrh po tom pitanju. Najbolji AMVA3 TV
paneli sa FALD-om imaju nivo crne faktički na nivou ST60 i bolje od F8500. Toliko o tome .

VA TV paneli (top AMVA3 i SVA) su drastično napredovali poslednje ~2 god. al‘ to košta.

CRT neću komentarisati.

Najgore od svega je što CRT, plazma, LCD (koji se još deli na tri različite tehnologije) i OLED imaju svoje prednosti i mane
i ni jedna ne može biti savršena kako god okreneš . Stvar je izbora kome šta treba pa tako i kupovati.

Sve u svemu, nije tema ...
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
crna boja, dell 27', ips, kontrast monitora

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dell U2414H - crna boja,glow,poredjenje sa T220 bojanh Grafika 13 17.11.2015 13:37
(Dell U2312HM vs Dell U2311H) vs Asus PA238Q Paki ŠDK - Grafika 5 22.11.2011 19:26
Dell Inspiron N4050 Matija Prenosni računari 3 18.11.2011 18:35
DELL Studio 1749 ili DELL Inspiron N5010 MilanSrbija ŠDK - Prenosni računari 1 21.5.2011 15:35
DELL Inspiron N5010 D7GXJ-i5-460 BK, alternative i par pitanja BugA Prenosni računari 5 17.4.2011 16:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com