Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.3.2008, 9:27   #1
vlada1986
Član
 
Član od: 1.3.2008.
Poruke: 34
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Potreban program za prijavljivanje kvarova

Drustvo potreban mi je jedan ovakav programcic koji bi mogao da radi sledece funkcije, molim vas pomagajte.
naime, taj program bi trebao da radi sledece:

u jednoj firmi, gde ima racunara i u kancelarijama i u proizvodnji,kada neko od zaposlenih ima neki problem sa Software ili Hardware, da taj radnik ( zaposleni ) moze da startuje taj program i da se javi nekome u IT delu sta mi je problem pa da mu oni posalju nazad odgovor sta i kako dalje.
npr. meni se pokvario stampac, ja upalim taj program, napisem poruku na administratora da mi ne radi stampac i on mi odgovori nazad sta da se radi.
Naravno velika je prednost u brzini odgovora.
Nasao sam neke programe ali ne znam da li smem da kazem koji su jer sam vec "popoio" zuti karton za reklamiranje
I naravno da vise ljudi ima pristup tom programu jer ima vise ljudi koje se bave resavanjem problema

Nesto na foru Ticket System ili Service Desk Software ili Help Desk Software,ITIL Software,RT REquest Tracher, to su kljuce reci koje su mi rekli da mogu da pomognu u trazenju takvog programa,pa ce mozda i vama nesto znaciti .
I bilio bi vrlo pozeljno da taj ili vec neki programcic moze da "cita" npr kada se neko javi i kaze meni se pokvario komp da on automatski kaze koji je to pc, koji operativni sistem radi na njemu,i tako neke opste podatke.

nadam se da ste razumeli, treba mi ovo za praksu, pa pomagajte ljudi

Poslednja ispravka: vlada1986 (27.3.2008 u 10:34)
vlada1986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2008, 10:30   #2
daniel83
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Potreban program

Ja iskreno nikad nisam cuo za takve programe, ali iz iskustva znam da kad neki deo crkne u racunaru da ti se sistem tada nece podici na njemu,ma koji mu deo crko,tako da se ni taj softver nemoze "podici" i javiti sta je problem.
Kao drugo da bi neki program znao dal neki deo radi kako treba ili je poceo da crkava,on mora da ga testira,testiranja nekad traju satima,mislim na test RAM memorije,Procesora,HDD-a itd

Takodje nisam cuo program koji kontrolise kako neki softver radi,mozda postoji program za kontrolu stabilnosti ODREDJENOG SOFTVERA a ne bilo kog, jer kada bi program mogao kontrolisati sve softvere on bi morao imati u svojoj bazi informacije o milionima programa kao i o njihovom nacinu funkcionisanja da bi znao kad rade kako treba a kad nerade kako treba, sto je jednostavno NEMOGUCE, a da nepricam da bi se svaki dan morao abdejtovati,sa 100novih programa koji svakodnevno izlaze.

I na kraju,kad bi stvarno postajao program koji bi sa 100% sigurnoscu rekao da je neki deo crko, i da mi kaze koji je to deo-bez dizanja sistema,takodje da mi kaze da neki softver neradi kako bi trebao,tada bi se svi servisi mogli momentalno zatvoriti jer bi svako znao sta nevalja i nebi bilo potrebe za silnim testovima u servisima....

Bas me zanima sta kazu drugi, posto ako tako nesto postoji vise nema svrhe da radim u servisu

Da napomenem samo da postoje igracke od programa koje KAO predpostave da nesto KAO nevalja, ali sve to radi dok necrkne neki deo,jer bez ijednog ispravnog dela se nemoze podici sistem a samim tim i program
daniel83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2008, 11:54   #3
vlada1986
Član
 
Član od: 1.3.2008.
Poruke: 34
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Potreban program

daniel83, bio si potpuno upravu, ja sam pogresno napisao ono sto sam mislio..
hehe..pa naravno da u tom slucaju ne postoji nikakv sopftware, kako sto rece, kada ti neto crkne, nema tog software koji ti to moze javiti ( a mozda ipak da )
mada je to sada nebitno

Poslednja ispravka: nighthawk (26.3.2008 u 17:23)
vlada1986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2008, 17:51   #4
vlada1986
Član
 
Član od: 1.3.2008.
Poruke: 34
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Potreban program za prijavljivanje kvarova

Mislio sam na ovako nesto konkretno
danas sam ga instalirao u sistem ( Profesinoal probnu verziju pa ako bude dobar firma ce ga kupiti )
http://manageengine.adventnet.com/pr...esk/index.html

ako neko poznaje ovaj program ili me moze malo uputiti bilo bi super,
on je cak i na nasem jeziku ( ali nije upustvo ) !!

svaka pomoc dobro dosla ..
hvala unapred
vlada1986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2008, 17:56   #5
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Potreban program za prijavljivanje kvarova

Skines program koji se zove LanTalk,odes po firmi sa jednom sveskom,i popises sve racunare po ip adresama,po sistemu-IP adresa/konfiguracija...
I kad neko ima neki problem videces sa koje IP adrese ti pise u programu,pa ces znati kako da mu pomognes.
Ne mere to brez papira...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bokile na korisnoj poruci:
vlada1986 (28.3.2008)
Stara 28.3.2008, 14:00   #6
vlada1986
Član
 
Član od: 1.3.2008.
Poruke: 34
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Potreban program za prijavljivanje kvarova

a moze li se u tom
1. programu voditi i statistika, kome se sta kvarilo, kada, koliko puta?
2. moze li se u njemu npr ako ja ne mogu da pomognem, da problem prosledim drugom tehnicaru ?
3. koliko moze da ima tehnicara i usera ?


ili jendostavno da skinem prog pa da vidm i sam
ako znas reci da ne skidam dzabe
vlada1986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HITNO potreban program za merenje vremena provedenog na internetu! Guterill Aplikativni softver 7 6.1.2008 21:47
Potreban program za chat ozbiljan Aplikativni softver 8 29.7.2007 9:54
Potreban matematicki program Dr Zoidberg Aplikativni softver 3 22.5.2007 14:17
Potreban program za seckanje PeTkO Aplikativni softver 5 6.4.2007 17:34
Potreban program za zakljucavanje Cheguevara Aplikativni softver 2 2.9.2006 17:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com