Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Pregled rezultata glasanja: Da li bi ste kupili komponentu za kompjuter da je proizvedena u Srbiji
Da 33 63,46%
Ne 19 36,54%
Glasova: 52. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.11.2009, 22:32   #1
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Komponente za kompjuter napravljene u Srbiji

Dobio sam zadatak u školi da napravim marketing plan, pa u tu svrhu moram da istražim potencijalno tržište. Ja kao u ulozi preduzetnika moram da smislim originalnu ideju i da je realizujem.

Moja ideja je kao što vidite da dovedem proizvodnju komponenti u Srbiju. Naime osnovao bih firmu (virtuelnu naravno) koja bi se bavila porizvodnjom komponenti. Radnici bi naravno bili obučeni da prave takve komponente. Moja prednost nad konkurentima, npr. AMD i Intel, bi bila cena, zato što se sve pravi u Srbiji i ne mora da se plaćaju sve one takse za prelaz državne granice, pa što nema takođe ugrađivanja u ceni kod preprodaje komponenti. Npr. procesor proizveden u Kini, pa uvezen u Nemačku, pa onda u Bugarsku i tek onda u Srbiju, a cena naravno astronomska. Naravno na mojoj strani bi takođe bila i država koja bi mi smanjivala porez koji treba da platim jer sam jedini koji se bavi takvom vrstom posla.

Što se tiče kvaliteta mislim da u našoj zemlji postoje ljudi koji imaju potrebno znanje da naprave procesor ili hard ili grafičku koja je ekvivalent ili čak jača od konkurentskih.
Inače firma bi se zvala Serbia Computers.


Od vas samo tražim da kažete da li bi ste pre kupili domaći proizvod ili strani, da li mislite da je ideja dobra ili loša i zašto?

Pošto se glasanje zatvara do ponedeljka zamolio bih i administratore da zatvore temu u ponedeljak, ili ako tema krši neko pravilo da bar bude otvorena do ponedeljka kako bih imao potrebne podatke jer tada treba da prezentujem plan.

Napominjem da je ovo za marketing plan pa su mi potrebni podaci sa određenog tržišta i molim korisnike da se ne svađaju nego samo da iznesu svoje mišljenje.

OBAVEZNO ODGOVORITE NA GLASANJE KAKO BIH MOGAO DA IMAM TAČAN BROJ ISPITANIKA.

Hvala unapred

PS
Ovo sve dole podebljano bi trebalo da pročitate pre postovanja jer je tu izneto malo više detalja o samoj proizvodnji i prodaji.

PROIZVODNJA BI SE PRVO ODNOSILA NA RAM MEMORIJU, HARD DISKOVE I KUĆIŠTA A KASNIJE I NA MNOGO KOMPLIKOVANIJE (npr posle par godina dobrog rada) KOMPONENTE KAO PROCESORE I GRAFIČKE KARTICE. IMAJTE NA UMU TAKOĐE DA MI JE POTENCIJALNO TRŽIŠTE SVA PREDUZEĆA KOJA IMAJU POTREBU ZA NABAVKOM RAČUNARA I KOJA NABAVLJAJU PO 20-30 RAČUNARA ODJEDNOM PA ĆE UVEK IĆI NA JEFTINIJU VARIJANTU. E TU USKAČE MOJE PREDUZEĆE.

Poslednja ispravka: ilic stefan (25.11.2009 u 23:14)
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li mogu sam sklopiti kompjuter? MI66 ŠDK - Osnovne komponente 4 7.11.2009 18:11
Kako da utvrdim komponente? intenzivno Kvarovi 8 19.10.2008 23:58
Ne mogu da ugasim kompjuter na Visti Robert Operativni sistemi 6 23.5.2008 0:55
Da li je Srbiji potrebna internet stranka? freeminder Brbljaonica 28 23.12.2007 19:56
Vista Plavi Ekran kada gasim kompjuter? Captain Jack Sparrow Operativni sistemi 10 8.12.2007 1:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com