Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.4.2017, 18:58   #21
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Sta najpre (redosledno) menjati na Intel-u?!

@tuborg
Tesko je preporuciti ti preprodavca polovnih grafickih kartica. Jednostavno kod njih ponuda varira i nema sanse da ti neko da konkretan odgovor. Ono sto mogu jeste preporuka kako da trazis. Pored cene u okviru tvog budzeta, gledaj da prodavac ima sto vise pozitivnih ocena, i takodje da ako je moguce, da ti je dovoljno blizu da mozes licno da preuzmes i proveris graficku karticu. Takodje nije lose da vidis i za potencijalnu preostalu garanciju. Makar ona bila 6 meseci.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
tuborg (20.4.2017)
Stara 20.4.2017, 20:34   #22
tuborg
Član
 
Član od: 13.2.2011.
Poruke: 254
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Sta najpre (redosledno) menjati na Intel-u?!

Mislio sam za preporuku pri kupovini polovnog CPU...izvinjavam se sto nisam bio jasniji.
Graficku nisam nikada kupovao polovnu niti cu. U stvari nisam nikad nista polovno kupovao od PC hardwera ali sada cu morati posto nemam para da prelazim na novu i5 platformu.

Zivim u okolini Sida..
tuborg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2017, 20:41   #23
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Sta najpre (redosledno) menjati na Intel-u?!

ja sam uzimao 2x procesor polovan nikad nije bilo problema i jednom sam prodao posle jedan, gledaj da ima pozitivne ocene
I ako si rešio da uzmeš 3xxx flashuj prvo bios
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2017, 20:41   #24
cerakcity
Član
 
Član od: 2.8.2006.
Poruke: 127
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Sta najpre (redosledno) menjati na Intel-u?!

***** ti sve BIOS verzije od prve do poslednje!!!
Poludeoooo saaaam!
Odlucim posle sve price na ovoj temi da updatujem BIOS na novu verziju, da budem siguran da ce nov GPU ili CPU da legne bez problema, odgledam i na netu kako se to radi (realno jednostavna prica), skinem poslednju verziju 3801 sa ASUS-ovog sajta (samo za windows 8.1 umesto za 10 loji trenutno imam, al ssvakako kazu svi da nema veze verzija istog), restartujem komp, udjem u BBIOS, stavim update sa flasha, odradi posao za minut bez problema, pise da je sve pk i da ce komp da se sada restartuje, bez problema idem ok, i sta se desiiiiiiii?!
Crn ekran, rade ventilatori, nema loga ni za delite da se udje u setup, pa ponovo automatski restart, pa isto to, i onda tako radi na crnom ekranu bez icega, restartujem po nekoliko puta mehanicki na dugme, pa se onda konacno pojavi logo, al kad stisnem delate, ne udje u onaj osnovni BIOS vec u jedan njegov odeljak koji se zove Asus EZ Flash 2 (ako ne iskljucim misa u njemu konstantno dobijam greske tipa Reading Failed,tako da sve radim na tastaruru), imam samo u tom delu neke sistem informations, boot i recovery foldere al u njima ne mogu nista da uradim.
Pokusao sam i da gurnem CD sa driverima koji sam dobio uz plocu, al kad hocu da idem install one osnovne verzije u istom tom odeljku Asus EZ Flash 2 i ad treba da krene da odradi, ono kaze da je verzija stara i automatski odustane (a u pozadini pise da he kao ova moja 3801).
Pomagajte ljudi ako Boga znate, smorio sam se i poludeo nenormalno, umesto da kupujem GPU ili CPU samo mi treba beda da na kraju moram da kupujem maticnu, sto joj majki jebeeeem!
PS
Planiram i posebnu temu za ovo da otvorim ako ubrzo ne resimo problem, prekopirao bih ovaj tekst, ili pak neko od admina moze.
cerakcity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2017, 21:04   #25
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Sta najpre (redosledno) menjati na Intel-u?!

Imaš u user manual Asus crashFree bios 3 utility i recovering the bios
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/...820.1409860118
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
cerakcity (21.4.2017)
Stara 20.4.2017, 21:11   #26
tuborg
Član
 
Član od: 13.2.2011.
Poruke: 254
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Sta najpre (redosledno) menjati na Intel-u?!

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ja sam uzimao 2x procesor polovan nikad nije bilo problema i jednom sam prodao posle jedan, gledaj da ima pozitivne ocene
I ako si rešio da uzmeš 3xxx flashuj prvo bios

A ne znam jos da li cu seriju 3 ili neki od serije 2 (2400-2500)

Prvo moram da vidim sa kupcem za moj i3 da li ce kupovati ili ne..
tuborg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2017, 21:27   #27
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Sta najpre (redosledno) menjati na Intel-u?!

da, verovatno treba i da ga rename https://youtu.be/LirQ-oM9XBI
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
cerakcity (21.4.2017)
Stara 21.4.2017, 10:44   #28
cerakcity
Član
 
Član od: 2.8.2006.
Poruke: 127
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Sta najpre (redosledno) menjati na Intel-u?!

Hvala veliko water wizard, uspeo sam uz pomoc tvojih smernica ali i smernica ljudi po ostalim stranim sajtovima i pregleda pojedinih likova na youtubu da se iscupam.
Sinoc sam gledao sve zive tekstove oko toga, pa je ispala prica da fakticki moram istu verziju biosa da iskopiram ponovo na flash (ovog puta nisam skidao za win 8.1 vec za other veriziju operativnog sistema jer win 10 nema u opciji), pa da u onom odeljku Asus EZ Flash 2 ponovo pokrenem ucitavanje iste (cak je prica da flash ne sme biti veci od 2gb i da na njemu ne sme biti ostalih fajlova-sto je u mom slucaju u toku prvog pokusaja bio slucaj).
Pronadje ga, odradim to, restrart, kad ono slika CPU Fan Error jos pre ulaska u BIOS i da moram na setup.
Ipak kad stistuh F1 i odoh na setup imao sam konacno da ugledam onu osnovnu pravu pricu BIOS-a sa glavnim menijem gde se vec uveliko obradovah , samo vidim da je CPU Fan na crvenom zbog malog broja obrtaja, ali utoliko u par sledecih sekundi on se izvuce iz kriticne zone i skoci odmah na plavu zonu u normal rezim. Nakon toga, ja udarim F5, da sva ostala podesavanja vratim na standardna osnovna podesavanja, prodjoh malo kroz novu, poslednju izdatu verziju BIOS-a za Asus P8H67 3801, radi laganao, udarim save & exit pricu, on opali restart i pretrci preko osnovnog logoa BIOS-a i skoci na logo Windows 10, gde sam znao da je mojim mukama oko update-a BIOS-a konacno dosao kraj.
Udjoh u windows lagano, ulogovah se na forum sveta kompjutera, i evo, sada vam sa kompa u sreci i veselju pisem!
cerakcity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku cerakcity na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (21.4.2017)
Stara 21.4.2017, 10:46   #29
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Sta najpre (redosledno) menjati na Intel-u?!

Super
Malo ga testiraj dan dva tako
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2017, 12:34   #30
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Sta najpre (redosledno) menjati na Intel-u?!

Citat:
cerakcity kaže: Pregled poruke
Hvala veliko water wizard, uspeo sam uz pomoc tvojih smernica ali i smernica ljudi po ostalim stranim sajtovima i pregleda pojedinih likova na youtubu da se iscupam.
Sinoc sam gledao sve zive tekstove oko toga, pa je ispala prica da fakticki moram istu verziju biosa da iskopiram ponovo na flash (ovog puta nisam skidao za win 8.1 vec za other veriziju operativnog sistema jer win 10 nema u opciji), pa da u onom odeljku Asus EZ Flash 2 ponovo pokrenem ucitavanje iste (cak je prica da flash ne sme biti veci od 2gb i da na njemu ne sme biti ostalih fajlova-sto je u mom slucaju u toku prvog pokusaja bio slucaj).
Pronadje ga, odradim to, restrart, kad ono slika CPU Fan Error jos pre ulaska u BIOS i da moram na setup.
Ipak kad stistuh F1 i odoh na setup imao sam konacno da ugledam onu osnovnu pravu pricu BIOS-a sa glavnim menijem gde se vec uveliko obradovah , samo vidim da je CPU Fan na crvenom zbog malog broja obrtaja, ali utoliko u par sledecih sekundi on se izvuce iz kriticne zone i skoci odmah na plavu zonu u normal rezim. Nakon toga, ja udarim F5, da sva ostala podesavanja vratim na standardna osnovna podesavanja, prodjoh malo kroz novu, poslednju izdatu verziju BIOS-a za Asus P8H67 3801, radi laganao, udarim save & exit pricu, on opali restart i pretrci preko osnovnog logoa BIOS-a i skoci na logo Windows 10, gde sam znao da je mojim mukama oko update-a BIOS-a konacno dosao kraj.
Udjoh u windows lagano, ulogovah se na forum sveta kompjutera, i evo, sada vam sa kompa u sreci i veselju pisem!
Dobro si se izvukao =)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2017, 14:56   #31
cerakcity
Član
 
Član od: 2.8.2006.
Poruke: 127
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Sta najpre (redosledno) menjati na Intel-u?!

Leglaaaaaaaa jeeeeeeeeee!
Nova grafikaaaaaaaaaaaa!
ASUS ROG STRIX-RX470-O4G-GAMING!

Juce sam je pazario, danas je ugradio, konacno sam presekao, kupljena u ovlascenoj radnji za 27 950 dinara, i to sam se prilicno namucio dok sam je nasao, nema 470 serija skoro nigde po BG-u, nestasica od strane dobavljaca.

U svakom slucaju, na prvi pogled i prve utiske sam prezadovoljan, mislim da vredi svaki dinar ulozen u nju, ipak je zverka u pitanju!

Evo nekih fotki sa ugradnje od pre neki sat

1. Stara i nova graficka, prezadovoljan sam radom Sapphire HD 6870 1GB svih ovih godina, a koja sada odlazi u zasluzenu penziju, verovatno ide na prodaju na KP (ujedno i da pitam koliko bih mogao da izvucem para za nju?).
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	WP_20170422_11_49_38_Pro.jpg
Viđeno:	25 puta
Veličina:	101,0 KB
ID:	55757

2. Prica pre ugradnje nove grafike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	WP_20170422_11_48_37_Pro.jpg
Viđeno:	26 puta
Veličina:	101,0 KB
ID:	55758

3. Prica posle ugradnje nove grafike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	WP_20170422_12_03_26_Pro.jpg
Viđeno:	24 puta
Veličina:	101,2 KB
ID:	55759

A sad u napaaaaaaad na sve graficke zahteve aplikacija!

Hvala veliko svim ljudima na dobronamernim savetima, nema greske sa vasim poznavanjem HiTech price.
cerakcity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2017, 15:34   #32
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Sta najpre (redosledno) menjati na Intel-u?!

Sad se malo zabavljaj sa grafičkom a kad imaš vremena gledaj ponude na kp za neki i5/i7/e3 kucaj samo 1155 možda naleti nešto povoljno evo ti lista podržanih procesora proveri za svaki slučaj u listi kad nađeš
https://www.asus.com/Motherboards/P8H67/HelpDesk_CPU/
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2017, 18:44   #33
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom ROG Strix 470

Čestitam i neka te služi kao i moja .

Sledeći korak je da oboriš napon GPU-a Strixa, a to ću ti za dan-dva otkucati kako. I oboriće se frekvencija GPU-a na AMD
podrazumevanu, a frekvencija memorije će se podići. Ako bude i onda trokirala, a verovatno hoće zbog granice na 60 stepeni,
moraće se flešovati BIOS grafičke, o čemu sam kucao.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2017, 21:56   #34
cerakcity
Član
 
Član od: 2.8.2006.
Poruke: 127
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Sta najpre (redosledno) menjati na Intel-u?!

@water wizard
Hvala druze za listu, svakako sam vec i ranije istrazivao koje CPU podrzava i u toku sam oko toga, najvise cu se verovatno dvoumiti izmedju I7 3770 sa jedne strane, ili I7 2600 sa druge strane, posto koliko vidim one sa indekosm K i otkljucanim mnoziocem ne vredi da jurim jer su mogucnosti moje ploce za overclock izgleda minimalne. Svaki savet je naravno dobrodosao.

@ DukeofSerbia
Vazi druze, bio bih ti zahvalan.
Kad budes imao slobodnog vremena odradicemo i tu pricu, pa da izvucemo makismum iz zverke!
Veliki pozdrav!
cerakcity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2017, 12:19   #35
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Sta najpre (redosledno) menjati na Intel-u?!

dovoljan je i7-2600, 3770 je dosta skuplji skoro 50% po oglasima vidim najjeftiniji 145e a ne daje toliko u boljim performansama, možda 10% a i više se greje, ako hoćeš da uštediš možeš i i5 za 50-60e u većini igrica radi isto možda par igara radi bolje sa i7 mada u budućnosti ipak budu neke razlike
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
cerakcity (6.5.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Vista (instalacija) GeForce Operativni sistemi 29 9.5.2010 9:25
NTFS u FAT32! Branislav Gavric Operativni sistemi 29 28.12.2009 22:04
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com