Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Sportske simulacije

Sportske simulacije Svi sportovi, fliperi i druge takmičarske igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.12.2016, 21:24   #141
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Pro Evolution Soccer 2017

Ja sam danas definitivno odustao od ove igre. Ovo je nezapaceno u istoriji PES-a i mislim da nikada nisu napravili ovakav trash kao sada. Mrzi me sada da postavljam sliku, ali igram danas svetsko prvenstvo, uzeo Nemce i u grupi igram 1:1 sa Argentinom, pobedim Cesku 3:1 i onda mi bod dovoljan protiv Novog Zelenda. Znaci ljudi su sutnuli 4 puta na gol i dali mi 4 gola, dok sam ja sutno 21 put i ostao na nuli. Da ne pominjem da sam iz zicer situacija pogadjao stative i precke, kada glavom sutiram uvek je tu neki igrac da izbaci sa gol linije itd...Znaci igra je SMECE! Popisam se na igricu u kojoj nista ne zavisi od umeca i kvaliteta samog igraca nego od toga da li ce igrici pasti na pamet da ti "zabrani" da dobijes neku utakmicu ili ne. U odbrani su me prolazili kao da igraju sa Ultra Mesijem a da moji defanzivci imaju overall po 50-60.

Stvarno mi se bas onako ogadila igra. Bilo je dosta ovakvih situacija i gutao sam ih sve vreme, ali vise stvarno ne mogu. Kao fora trude sa da igra bude sto realnija...pa ako je realno da Novi Zeland pobedi Nemacku 4:0 onda ******...
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2016, 22:22   #142
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Pro Evolution Soccer 2017

Rezultat jeste nerealan, ali tvoji sutevi na gol sa nulom i njihovi su realni. Samo da je bilo 0-1, 0-2, 1-2 ne bi mi bilo cudno da sam na tvom mestu.
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2016, 23:46   #143
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Pro Evolution Soccer 2017

Citat:
Pele10 kaže: Pregled poruke
Rezultat jeste nerealan, ali tvoji sutevi na gol sa nulom i njihovi su realni. Samo da je bilo 0-1, 0-2, 1-2 ne bi mi bilo cudno da sam na tvom mestu.
Mislis da je realno igrati egal sa Argentinom, a izgubiti od Novog Zelanda? Od 21-og suta 16 je islo u okvir gola, a ja ne sutiram sa 30-40 metara. 5 ili 6 puta je bilo situacije jedan na jedan sa golmanom, jednom sam promasio sve (svojom krivicom) ostalo, ili je odbranio, ili kada ga lopta prodje pogadja stativu ili precku. Vec sam rekao, iz slobodnjaka ili kornera savladam golmana, ali je uvek tu neki igrac da izbaci loptu sa gol-linije.

Kada se branim lopta bukvalno prolazi kroz Humelsa i Boatenga (kao da ne postoje) i uvek, ali UVEK zavrsi u mrezi.

Isto tako, ima situacija gde se olako osvajaju trofeji. Na primer, kada sam igrao sezonu sa Junajtedom, u prvenstvu je bilo previse "ovakvih" utakmica gde gubim "na silu", ali sam se zato prosetao kroz ligu sampiona. U grupi prvi bez poraza, u osmini Lion sa 7-1, u cetvrtini Juve sa 6-0, u polufinalu PSZ sa 7-0 i u finalu Barselona sa 4-1. Dobijem Barsu u finalu sa 4-1, ali me pre toga Wotford napuni 3:0. Pa kakav je to fudbal...Ovoga je bilo u 15-ici i 16-ici, ali daleko manje.

Jedino za sta cu koristiti ovu igru je turnir sa drustvom, sve ostalo me ne interesuje.
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2016, 13:07   #144
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Pro Evolution Soccer 2017

Meni je interesantno to što nikad nisam čuo ljude da se bune da je igra nerealna kad sa drugoligašem osvoje LŠ nakon 2-3 sezone igranja master lige, ali zato redovno čujem da im ne odgovara kad ih taj drugoligaš dobije dok igraju sa Barselonom.

U svakom PES-u se to dešavalo (u 14 i 15 sam preskočio ML jer nisu bili zadovoljavajućeg kvaliteta), evo u prošlogodišnjem sa Čarltonom nisam mogao da dobijem Hull za cele 3 sezone igranja, ali sam zato sa samo solidnim timom (overall ocene negde oko 80 za startnih 11, klupa lošija) redovno tovario Čelsi sa po 5 komada i dobio Juventus u sred Torina sa 1-6.

U suštini - get over it i navikni se, donekle mi je to čak i simpatično, da razbije monotoniju. Pa juče je Lester (ove godine u stanju raspadanja) posle 20 minuta vodio protiv Sitija sa 3-0 uz 20% posed lopte.

Pre nekoliko godina kada se ovo dešavalo, tovarili su me napadači koji su kasnije završili u top ligama, a u to vreme su bili totalni inkognito (Payet, Bony, Dybala na primer), što je zasluga ljudi koji rade ove patcheve. Ne sećam se da li su tada bili aktuelni pokojni qpes ili pesedit, samo se sećam da su PSD ocene bile implementirane. Danas takvih patcheva nema.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2016, 18:36   #145
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Pro Evolution Soccer 2017

Citat:
milan.t65 kaže: Pregled poruke
Mislis da je realno igrati egal sa Argentinom, a izgubiti od Novog Zelanda? Od 21-og suta 16 je islo u okvir gola, a ja ne sutiram sa 30-40 metara. 5 ili 6 puta je bilo situacije jedan na jedan sa golmanom, jednom sam promasio sve (svojom krivicom) ostalo, ili je odbranio, ili kada ga lopta prodje pogadja stativu ili precku. Vec sam rekao, iz slobodnjaka ili kornera savladam golmana, ali je uvek tu neki igrac da izbaci loptu sa gol-linije.

Kada se branim lopta bukvalno prolazi kroz Humelsa i Boatenga (kao da ne postoje) i uvek, ali UVEK zavrsi u mrezi.

Isto tako, ima situacija gde se olako osvajaju trofeji. Na primer, kada sam igrao sezonu sa Junajtedom, u prvenstvu je bilo previse "ovakvih" utakmica gde gubim "na silu", ali sam se zato prosetao kroz ligu sampiona. U grupi prvi bez poraza, u osmini Lion sa 7-1, u cetvrtini Juve sa 6-0, u polufinalu PSZ sa 7-0 i u finalu Barselona sa 4-1. Dobijem Barsu u finalu sa 4-1, ali me pre toga Wotford napuni 3:0. Pa kakav je to fudbal...Ovoga je bilo u 15-ici i 16-ici, ali daleko manje.

Jedino za sta cu koristiti ovu igru je turnir sa drustvom, sve ostalo me ne interesuje.
Ok, ako si odlucio da ti se ne svidi batali. Ja sam iste te muke u ranijim pesovima prezivljavao. Primim gol iz bezveznog penala na pocetku meca, posle 20-25 suteva u okvir i nista. Primim gol, izjednacim i onda igraci kao da se zalede. Ne mogu da se pokupe na terenu da naprave akciju za preokret i ostane remi. Vodim 2-0 do pred kraj meca i za 5 minuta iz dve kontre, gde lopta prodje kroz odbranu kao muva kroz prozor, primim dva gola za 2:2. Toga je bilo i ranije. Pogotovo se secam perioda od pesa 11 do 14. Od tad ne igram igru. Zao mi je, jer su dosta unapredili u odnosu na period 2008-2014 dok sam je ljustio.
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2016, 18:52   #146
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Pro Evolution Soccer 2017

Da li bi neko bio ljubazan da me uputi na neki patch (znam da su pre postojali) koji bi ispravio imena timova i svega ostalog sto je neispravno u igri?
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2016, 19:17   #147
micja
Član
 
Član od: 24.1.2014.
Poruke: 112
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Pro Evolution Soccer 2017

PTE Patch. Koristio sam ranije i Galaxy, nijedan nije loš.
micja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku micja na korisnoj poruci:
Rkoma (13.12.2016)
Stara 13.12.2016, 0:13   #148
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Pro Evolution Soccer 2017

Citat:
milan.t65 kaže: Pregled poruke
Ja sam danas definitivno odustao od ove igre. Ovo je nezapaceno u istoriji PES-a i mislim da nikada nisu napravili ovakav trash kao sada. Mrzi me sada da postavljam sliku, ali igram danas svetsko prvenstvo, uzeo Nemce i u grupi igram 1:1 sa Argentinom, pobedim Cesku 3:1 i onda mi bod dovoljan protiv Novog Zelenda. Znaci ljudi su sutnuli 4 puta na gol i dali mi 4 gola, dok sam ja sutno 21 put i ostao na nuli. Da ne pominjem da sam iz zicer situacija pogadjao stative i precke, kada glavom sutiram uvek je tu neki igrac da izbaci sa gol linije itd...Znaci igra je SMECE! Popisam se na igricu u kojoj nista ne zavisi od umeca i kvaliteta samog igraca nego od toga da li ce igrici pasti na pamet da ti "zabrani" da dobijes neku utakmicu ili ne. U odbrani su me prolazili kao da igraju sa Ultra Mesijem a da moji defanzivci imaju overall po 50-60.

Stvarno mi se bas onako ogadila igra. Bilo je dosta ovakvih situacija i gutao sam ih sve vreme, ali vise stvarno ne mogu. Kao fora trude sa da igra bude sto realnija...pa ako je realno da Novi Zeland pobedi Nemacku 4:0 onda ******...
Preterujes, ali bas preterujes.. Igra je odlicna, a ad hoc situacija ne bi smela da bude jedini kriterijum definisanja da li je nesto smece/odlicno ili bilo sta izmedju..
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vazquez na korisnoj poruci:
omar rodriguez lopez (13.12.2016)
Stara 13.12.2016, 21:22   #149
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Pro Evolution Soccer 2017

Citat:
vazquez kaže: Pregled poruke
Preterujes, ali bas preterujes.. Igra je odlicna, a ad hoc situacija ne bi smela da bude jedini kriterijum definisanja da li je nesto smece/odlicno ili bilo sta izmedju..
Ne volim igre u kojima dobar rezultat ne zavisi od kvaliteta igraca nego od ko zna cega drugog. Na jednoj utakmici se smaram jer mi sve prolazi pa dam brdo golova (obicno protiv najjacih), a onda na drugoj lomim dzojstik jer ne mogu nekoj raspaloj ekipi da dam gol. Od samog starta se vidi kada se ne moze dobiti utakmica. Cim protivnicki igraci krenu da lete po terenu a moji se vuku kao konopci, odmah mi je sve jasno.
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2016, 23:08   #150
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Pro Evolution Soccer 2017

Pa takav sistem se koristi i u Fifi, ne znam za 16 i 17, ali sve pre toga su imale. U 15 me je na momente dovodilo do ludila jer je bilo bas providno i nerealno.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2017, 10:19   #151
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Pro Evolution Soccer 2017

Jel se meni cini ili je u verziji 1.03 grafika dosta popravljena? Nisam igrao neko vreme PES, ali onda juce kod druga koji igru ima na Steamu, vidim da je grafika dosta popravljena u odnosu na pocetnu verziju, pocev od terena preko publike i igraca pa sve do kise.
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2017, 1:13   #152
herrnikolic
Član
 
Član od: 14.12.2009.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 392
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 29 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku herrnikolic Slanje poruke preko AIM-a korisniku herrnikolic Slanje poruke preko MSN-a korisniku herrnikolic Slanje poruke preko Yahooa korisniku herrnikolic Slanje poruke preko Skypea korisniku herrnikolic
Određen forumom Re: Pro Evolution Soccer 2017

I ja imam frustracije sa Pes-om,pa ako neko igra na analog,ako moze da prokomentariše..Pitao na drugom forumu , više specijalizovanom , pa se niko ne javlja

Igram na analog poodavno a oko mene svi , na d-pad . Ne sećam se da sam nekoga sreo da igra na analog . Meni je nekako lakše da usmerim palicu nego po dve strelice . Takodje, ubacim po neki dribling,zato mi je interesantno . Nekada sam se više dobacivao na x , ali igra mi se poboljšala što umesto x , koristim pas u prazno . Jednostavno , sada mnogo više lopta ostaje u mom posedu nego pre , kada sam koristeći x vrlo brzo bio presecan,oduzima mi lopta od strane protivnika. Ali..Imam oko 3 pitanja.
- Ali imam utiasaK da analog ima neku inerciju? Jedniosatvno dok igrač krene pa stane,potrebno je mnogo vremena. Naročito u šesnaestercu kada postojji 2na2 . Promenim ja igrača koji je nabliži ali dok on reaguje , prodje večnost.Dok na drugoj strani ,kada drugari igraju na d-pad oni startuju mnogo brže.Eventualno je bolje ako pre kretnje prvo usmerim palicu na tu stranu ,samo je gurnem,pa kada se vrati u neutralni položaj ponovo zadajem kretnju sa držanjem palice . To se dešava i kada vidim da protivnik moze da šutne van 16 i ja krenem ali traje večnost . Dok kada meni valja šutirati protivnik odjednom preskoči 3-5m . Imate li komentar na ovo inerciranje analoga , postoji li , kako se popravlja...?
-Druga stvar..Igra se takodje malo pobljšala sa drzanjem kocke . Drugi igrač je obeležen,pa on oduzima loptu,napada a ja branim drugoga i zatvram prostor . Medjutim ako lopta ode na stranu idu centaršutevi , koje ja branim , kocka ili kocka+r2,tj pokušavam,jer obično protivnik stiže da uputi šut glavom . Tako primam mnogo šuteva,u okvir ili van . Sa druge strane moja igra glavom , tj šut na go obično stigne na prvu stativu i tada ide ukoso van gola . Ili po centru unutar 16 ali bez realizacije..Kako se igra glavom,u odbrani i u napadu?
- Takodje,kako se koristi igra ramenom , tj remplovanje , kako otresti igrača ?
Mozda bi sve bilo bolje kada bih ja imao bolju realizaciju . Dodjem ja u priliku , naročito od kada koristim skoro stalno pas u prazno . Ali onda ili ne mogu uputim go glavom jer ode nekako u vis lopta ili inercija u kretnji ne omogućava pravilnu poziciju za šut jer me protovnici odmah stitgnu.
herrnikolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2017, 20:40   #153
ickoman
Član
 
Član od: 10.1.2012.
Poruke: 51
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pro Evolution Soccer 2017

I ja igram na analog ali nisam primetio takav problem.A sto se tice centar suteva centriraj visoko R2 +krug,eraly pas tj rani pas ali malo ostrij sa R1+krug.Probaj nekad da centriras sa L1+trougao,to ti je ubacaj u prazan prostor samo lota leti visok a ne po zemlji(ja to koristim da prebacim lotu na drugu stativu). I mene muci odbrana glavom.Kad vidim da ce moj igrac prvi stici do lopte ja izbijam sa x tj pokusavam da dodam mome igracu.A kad je guzva onda pritiskam kocku pa on izbije malo dalje ali uglavnom izbije do protivnickog igraca.To za igru ramenom nisam ni znao da postoji ).Mene muci jer mi secka kad igram online,my club
ickoman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2017, 20:35   #154
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Pro Evolution Soccer 2017

Ne igram PES, a ni na analog, ali pretpostavljam da ti to zavisi od gamepada, lag ti verovatno zavisi od mrtvog hoda pecurke. DPad ''hvata'' odma zato sto ima mali hod i cim pipnes strelicu, informacija se prenosi u igru.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 17:22   #155
maremas
Starosedelac
 
Član od: 26.11.2006.
Lokacija: Borča
Poruke: 1.324
Zahvalnice: 165
Zahvaljeno 1.210 puta na 500 poruka
Određen forumom Re: Pro Evolution Soccer 2017

Snimio sam neke od golova koje sam dao na full manual kontrolama
PES 2017 Bicycle Kick Kings | Goals Compilation | #FullManual
maremas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2017, 0:41   #156
ickoman
Član
 
Član od: 10.1.2012.
Poruke: 51
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pro Evolution Soccer 2017

Au brate pa ti si profi
ickoman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ickoman na korisnoj poruci:
maremas (20.1.2017)
Stara 24.1.2017, 19:45   #157
maremas
Starosedelac
 
Član od: 26.11.2006.
Lokacija: Borča
Poruke: 1.324
Zahvalnice: 165
Zahvaljeno 1.210 puta na 500 poruka
Određen forumom Re: Pro Evolution Soccer 2017

Evo male pomoci za

PES 2017 Bicycle Kick Tutorial
maremas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2017, 12:57   #158
todorovic92
Član
 
Član od: 25.6.2013.
Poruke: 272
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 47 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Pro Evolution Soccer 2017

Da li mozda neko od vas ima problem sa analogom na dzojstiku ? Cini mi se da u igri dosta neprecizno radi, bukvalno promasujem sa gol linije jer kao da ne nivelise lepo pravac kad se sutira... Ne znam kako bih objasnio, recimo kad imate onu liniju koja vam pokazuje smer prilikom izvodjenja kornera, jedva namestim da bude onako ''izmedju putanja'' (izmedju pravo i levo ili pravo i desno putanje ako me razumete )
todorovic92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2017, 13:02   #159
maremas
Starosedelac
 
Član od: 26.11.2006.
Lokacija: Borča
Poruke: 1.324
Zahvalnice: 165
Zahvaljeno 1.210 puta na 500 poruka
Određen forumom Re: Pro Evolution Soccer 2017

Zavisi od kvaliteta gejmpeda, ja igram na dualshock 4 na full manual i preciznost je odlična, dok kad sam igrao sa dualshock 3 centaršut nisam mogao da pogodim.
Na assisted kontrolama već imaš pomoć, pa i ne igra toliko ulogu preciznost gejmpeda.
maremas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku maremas na korisnoj poruci:
todorovic92 (12.3.2017)
Stara 11.3.2017, 22:06   #160
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Pro Evolution Soccer 2017

Meni analog radi perfektno. Imam logitech f310.
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku milan.t65 na korisnoj poruci:
todorovic92 (12.3.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Game-o-Kwiz Patton Opšta kultura 15955 9.6.2017 14:42
Pro Evolution Soccer 2011 Devilish Soldier Sportske simulacije 2913 1.10.2011 16:49
[Symbian] Pro Evolution Soccer 2010 - problem milosh-96 Igre za mobilne telefone 5 28.2.2011 20:37
Pro Evolution Soccer 2008 PC resenje za sve relja1234 Sportske simulacije 7 3.6.2008 10:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com