Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.3.2008, 20:39   #1
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Pregled distroa - radna tema

Ovako, predlažem da napravimo kratko predstavljanje za sledeće distroe (redosled proizvoljan):
  1. (K)Ubuntu - Mr.Eco
  2. PCLinuxOS - Snoopy
  3. OpenSuSE
  4. Fedora - Skols
  5. Mandriva
  6. Mepis
  7. Debian - GoranSTX
  8. Slackware - stesha
  9. Gentoo
  10. Knoppix i/ili Puppy - GoranSTX
Ukoliko imate predlog za neki drugi distro - recite... Ja sam pokušao da na listu stavim ono što se najčešće koristi i preporučuje. Pored imena se nalaze korisnici koji su prihvatili da naprave pregled distroa.

Pregled bi trebao da ima sledeće teze:
Kratka istorija - rečenica ili dve o nastanku i/ili osnivaču i eventualnim motivima
Karakteristike - u kojim varijantama dolazi (CD/DVD), lakoća instalacije, upotrebe i administracije, podrazumevano okruženje, dostupnost softvera, user-friendlyness ...
Prednosti i mane
Korisni linkovi - likovi koji mogu biti od koristi novim korisnicima, zvanična prezentacija, link za download, domaći i strani forumi i sajtovi, online dokumentacija...

Ne treba pisati esej, već koncizno i razumljivo predstaviti distro, konsultujte postojeće recenzije, ali ne kopirajte cele tekstove, treba vam par rečenica za opis i podaci o distribuciji... Nešto kao ovo, ovo ili ovo, ali manje suvoparno i prilagođeno apsolutnim početnicima. Otprilike malo šira verzija pregleda od one koju je radio cenjeni foxbunny-san na linuxo-u.

Ovo je i dalje brainstorming, pa ukoliko imate ideje samo napred...

Poslednja ispravka: GoranSTX (11.3.2008 u 19:56) Razlog: dopuna
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
AkulM (9.3.2008), PDarko (10.3.2008), stesha (9.3.2008)
Stara 9.3.2008, 20:53   #2
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Uputstvo za linux

postavi mene za (K)Ubuntu
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2008, 23:47   #3
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Uputstvo za linux



Debian GNU/Linux

Debian je distribucija linuxa specifična po tome što je održava velika zajednica programera i developera (preko 1.000) koji se pridržavaju "Društvenog ugovora" i smernica za razvoj softvera. Projekat je zaživeo 1993. godine, a pokretač je Ian Murdock koji je i "kum" ovom distrou (početna slova njegovog i imena njegove supruge DEBra +IAn = DEBIAN).

Debian se može slobodno skinuti sa zvaničnog sajta u nekoliko varijanti i za više od 11 arhitektura, ali su najinteresantniji DVD diskovi (3 kom) sa celokupnim dostupnim softverom (zajedno sa online repozitorijumima Debian ima bazu sa preko 18.000 paketa). Zahvaljujući politici razvoja, koja uslovljava da se samo proveren i istestiran softver i objavljuje, ovo je jedna od najstabilnijih linux distribucija i često je osnova drugih distroa. Međutim, ova konzervativnost ima i svoje negativne strane, pre svega spor ciklus izdavanja novih verzija (do sada ih je bilo samo 9 sa codename-om, ne računajući rane developement verzije i update-ove) i brzo zastarevanje softvera.
Debian koristi .deb pakete i apt sistem za manipulaciju istim (iako je dpkg primarni program za .deb pakete) što garantuje lak menadžment softvera. Sa druge strane oseća se manjak GUI alata za administraciju sistema, pa se ova distribucija generalno ne preporučuje apsolutnim početnicima, mada je izuzetno zahvalna za one koji žele da prodube znanje o linuxu i pogledaju "ispod haube". Treba napomenuti da je veliki deo posla oko održavanja sistema moguće obaviti kroz alate koji pružaju KDE ili GNOME okruženje (koje je i podrazumevano).

KORISNI LINKOVI:

Zvanična Debian prezentacija
Zvanična Debian support strana
Debian FAQ
Debian Srbija - forum
Debian i Wikipedia
Debian zajednica u Hrvatskoj
Debian Wiki
Linuxo Debian podforum

Korisne teme na SK forumu:

Debian-dodatni repoi i sitnice
Debian: Pitanja i sugestije

Eto, ovako otprilike mislim da bi trebalo da izgleda kratko predstavljanje distroa. Predlozi, kritike i sugestije više nego dobrodošle Kad skupimo sav materijal napravićemo novu temu i kad god neko bude pitao "a koji distro?" samo mu bacimo link ala će da uštedimo tastature
Ajmo sad, dobrovoljci istupite!
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
AkulM (10.3.2008), Gyle (10.3.2008), Neky (10.3.2008), Orvel (14.3.2008), PDarko (10.3.2008), stesha (10.3.2008)
Stara 10.3.2008, 0:16   #4
Gyle
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 204
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Uputstvo za linux

Konacno da se iz neke moje ideje izrodi nesto pametno
Gyle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2008, 9:38   #5
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Uputstvo za linux

Momci (i devojke kojih ovde nema :'( ) imate moju potpunu podršku da ovu ideju sprovedete u delo, i to kvalitetno delo.

Ja, na žalost, ne mogu jer ima dosta posla na globalnom nivou, ali zato ste vi tu
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku urke na korisnoj poruci:
GoranSTX (10.3.2008)
Stara 11.3.2008, 0:54   #6
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Uputstvo za linux



Kreator ovog distroa je Barry Kauler. Puppy Linux je predstavnik mini linux distribucija kao što su DSL ili Austrumi, ali ono što ga izdvaja i čime je zaslužio da bude predstavljen jeste izuzetna upotrebna vrednost i lakoća korišćenja. Zajednica okupljena oko ove distribucije je velika i posvećena razvoju novih mogućnosti.
Osnovna varijanta Puppy-a (ne računamo community developed verzije) dolazi u .iso fajlu velikom 100MB koji je dostupan za slobodan download. Po pokretanju sistema očekuje vas JWM radno okruženje i odmah se primećuje velika "klikabilnost" tj. postojanje mnoštva GUI alata tako da se i apsolutni početnici mogu vrlo lako snaći. Bez obzira na veličinu, ovoj distribuciji ne manjka softvera, a ukoliko je potrebno sa online repozitorijuma može da se doda još (pri čemu treba pomenuti da količina dostupnih paketa za sada nije velika). Takođe, od verzije 3.0 Puppy linux podržava Slackware .tgz pakete (pri čemu nema provere zavisnosti).
Čuvanje sesija, u slučaju da Puppy koristite sa nekog prenosivog memorijskog ili CD/DVD-RW medija, je izuzetno korisna opcija, a za nabrajanje ostalih mogućnosti ovog distroa jednostavno nema mesta.

KORISNI LINKOVI:

Zvanična strana

Download
Dokumentacija
Forum
Puppy na Distrowatch-u
Ostali linkovi

Korisna tema na SK

Eto još jedan kratak pregled za kolekciju...
Samo me jedna me činjenica brine... niko nema nikakvu kritiku? Jel moguće?
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
AkulM (11.3.2008), Orvel (14.3.2008), PDarko (23.3.2008), stesha (11.3.2008)
Stara 11.3.2008, 0:58   #7
Snoopy
Član
 
Član od: 14.11.2006.
Poruke: 286
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 44 puta na 22 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Snoopy
Određen forumom

Ova ideja mi se cini odlicnom.
Obavezno za sve pocetnike koji su nesigurni
pri izboru distroa!
Odlican posao Gorane i Gyle


Ako se niko nije prijavio,mogu li da uradim za PCLOS?

Poslednja ispravka: GoranSTX (11.3.2008 u 1:07) Razlog: spajanje prouka
Snoopy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2008, 1:08   #8
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Uputstvo za linux

Smatraj se zaduženim za PCLOS.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
Snoopy (11.3.2008)
Stara 11.3.2008, 1:34   #9
Snoopy
Član
 
Član od: 14.11.2006.
Poruke: 286
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 44 puta na 22 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Snoopy
Određen forumom Re: Uputstvo za linux



PCLOS zapoceo je svoj zivot kao niz RPM paketa koji su poboljsavali
tadasnji Mandrake a sada Mandriva Linux.Ove pakete odrzavao je
Bill Reynolds poznatiji kao Texstar.
2003 godine Texstar je napravio fork Mandrake Linuxa verzije 9.2.
Od tada razvio ga je u punopravnu distribuciju.
PCLOS je nasiroko poznat po svojoj lakoci koriscenja.
Uz njega dolazi veliki broj paketa kao i Compiz i Beryl dok su video i audio
kodeci,zajedno sa jos 5000 paketa, dostupni preko poznatog Synaptic Package Manager-a.
Control Center pomaze pri velikom broju podesavanja sistema cime se
u najvecoj meri eliminise potreba za konzolom.
Podrazumevano graficko okruzenje jeste KDE 3.5.6 dok postoji i verzija sa GNOME-om verzije 2.21 dostupna kao zasebni bootable livecd.
Velika zajednica okupljena je oko ove distribucije sto dalje olaksava njeno koriscenje.
Siguran izbor za svakog pocetnika u Linux svetu!

KORISNI LINOVI:
Zvanicna Prezentacija
Forum
PCLOS na DistroWatch.com
Dokumentacija
Download KDE
Download GNOME

Nadam se da sam ispunio ocekivanja!
Snoopy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Snoopy na korisnoj poruci:
GoranSTX (11.3.2008), Gyle (11.3.2008), Orvel (14.3.2008), PDarko (23.3.2008), stesha (11.3.2008), Wolverine (24.3.2008)
Stara 11.3.2008, 1:51   #10
stesha
Član
 
Član od: 27.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 292
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 69 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Uputstvo za linux

Zaista sjajno!! Sve pohvale za autore opisa distroa!
Sta mislite o tome da se za svaki distro otvori tema, a da prvi postovi budu ovi opisi? To ce pomoci novim clanovima foruma da traze teme koje se ticu njihovih distroa, kao i da ne pokrecu teme koje su vec resene...
stesha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2008, 2:05   #11
Gyle
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 204
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Uputstvo za linux

To bi bilo dobro. Ali samo za nekoliko najpopularnijih distroa recimo 10 najboljih po clanovima foruma.
Gyle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2008, 10:08   #12
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Uputstvo za linux

Citat:
stesha kaže: Pregled poruke
Zaista sjajno!! Sve pohvale za autore opisa distroa!
Sta mislite o tome da se za svaki distro otvori tema, a da prvi postovi budu ovi opisi? To ce pomoci novim clanovima foruma da traze teme koje se ticu njihovih distroa, kao i da ne pokrecu teme koje su vec resene...
Citat:
Gyle kaže: Pregled poruke
To bi bilo dobro. Ali samo za nekoliko najpopularnijih distroa recimo 10 najboljih po clanovima foruma.
Moraću da se ne složim sa vama. Evo razloga. 10 tema sa ovim predstavljanjima koje treba da budu stikovane na vrh foruma bi, po meni, bilo malo mnogo, uzimajući u obzir već zalepljene teme i eventualno neke buduće. Takođe, ako krenemo da, recimo, temu o Debianu zasipamo svakojakim pitanjima i problemima dobićemo nepreglednu i nefunkcionalnu gomilu postova u kojima niko neće moći da se snađe.

Ja sam nekako razmišljao da imamo jednu temu, zaključanu, sa svim pregledima koje napravimo, na koju možemo da uputimo nove korisnike.

Situaciju kakvu vi predlažete imamo na linuxo forumu, pa tamo možete pogledati kako to izgleda u praksi i mislim da ćete promeniti mišljenje. Naravno, moja ideja nije konačna, apsolutna i neizmenjiva, ako većina misli da je tako bolje, a pre svega, ako se Urke složi, uradićemo tako. U krajnjoj liniji, neki ubogi mod će sređivati te teme koliko bude mogao

I zahvaljujem se učesnicima "projekta"
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2008, 13:11   #13
Gyle
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 204
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Uputstvo za linux

Gorane ti si pametan covek

Uzgred linuxo forum je sad u fazi izrade.

Imas pravo za tu prenatrpanost ali na linuxo forumu slabo ljudi odgovaraju. Ne znam da li ja to postavljam glupa pitanja ili njih mrzi da odgovore ali sta sad da se radi
Gyle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2008, 18:02   #14
stesha
Član
 
Član od: 27.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 292
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 69 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Uputstvo za linux

I da se, u svrhe otvaranja distro-based tema, ponovi glasanje "Koji distro koristite", kao sto je Covenant uradio, da se ne moze odabrati vise od jednog distroa. Cisto da se zna koji je distro u nasim kolekcijama favorit...
stesha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2008, 18:05   #15
DaySleeper
Veteran
 
Član od: 17.7.2007.
Lokacija: /usr/local/bin
Poruke: 806
Zahvalnice: 290
Zahvaljeno 513 puta na 235 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DaySleeper Slanje poruke preko Skypea korisniku DaySleeper
Određen forumom Re: Uputstvo za linux

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
Ja sam nekako razmišljao da imamo jednu temu, zaključanu, sa svim pregledima koje napravimo, na koju možemo da uputimo nove korisnike.
Odlicno
DaySleeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2008, 18:14   #16
stesha
Član
 
Član od: 27.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 292
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 69 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Uputstvo za linux

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
Moraću da se ne složim sa vama. Evo razloga. 10 tema sa ovim predstavljanjima koje treba da budu stikovane na vrh foruma bi, po meni, bilo malo mnogo, uzimajući u obzir već zalepljene teme i eventualno neke buduće. Takođe, ako krenemo da, recimo, temu o Debianu zasipamo svakojakim pitanjima i problemima dobićemo nepreglednu i nefunkcionalnu gomilu postova u kojima niko neće moći da se snađe.
Sta ce nam 10 tema, kad ima tek nekoliko distroa na kojima se ostali baziraju? Ako bismo imali ove teme ne bi nam ni trebale sticky teme.
Na Debian Srbija forumu nema nereda a postoji tema koja se tice i drugih Debian based distroa, a razlog nije slaba poseta foruma. Ruku na srce, ni ovde nas nema mnogo.
Ako stavimo pet-sest tema to ce biti putokaz pocetnicima, koji uglavnom ne znaju da koriste pretragu foruma ili ne znaju gde da pitaju.
Ako im se poturi na tacni Debian, a oni imaju taj distro na compu, tri puta pogadjajte gde ce da postave temu, a kako nema mnogo pitanja u vezi s Debianom (ja ih ne videh mnogo na ovom forumu), nereda nece biti. Kamo srece da taj podforum zauzme JEDNU stranicu u mom pretrazivacu...
stesha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2008, 18:26   #17
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Uputstvo za linux


Ubuntu Linux je distribucija koja je uglavnom namenjena korištenju na desktop-računarima. Baziran na Debian Linuxu,i koristi .deb pakete. Ubuntu najviše pažnje posvećuje lakoći korištenja, slobodi od ikakvih restrikcija, regularnom toku izdavanja na svakih 6 meseci i jednostavnoj instalaciji. Ubuntu sponzorira Canonical Ltd., privatna firma koju je osnovao Južnoafrički biznismen Mark Shuttleworth. Ime distribucije dolazi od afričke ideologije ubuntu (doslovno "humanost prema drugima").
Ubuntu ne dolazi samo po defaultu sa Gnome okruzenjem vec postoji i ostala: KDE (K)ubuntu; Xfce (X)ubuntu; i mnoga ostala postoje jos i projekti specijalizovani kao sto su Mythbuntu koji ima u sebi podesen Mythtv installiran

Karakteristike Ubunta:

* biti jednostavan za upotrebu;
* imati jednostavnu instalaciju i biti distributivan;
* biti dostupan u raznim jezicima;
* uključiti što više zajednice je moguće, promovirajući značenje "humanosti" unutar softverskog sistema.

Linkovi:

Zvanicna strana
Ubuntu Srbija
Ubuntu wiki srbija
Ubuntu Forum Srbije
Besplatan Ubuntu CD
Ubuntu na Distrowatchu

Poslednja ispravka: Mr.Eco (11.3.2008 u 18:36)
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku Mr.Eco na korisnoj poruci:
AkulM (11.3.2008), B@NE (26.3.2008), GoranSTX (11.3.2008), Marezz (19.10.2009), Orvel (14.3.2008), PDarko (23.3.2008), Skols (11.3.2008), stesha (11.3.2008), Stevvan (13.3.2008)
Stara 11.3.2008, 18:33   #18
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Uputstvo za linux



FEDORA

Fedora je jedan od najpopularnijih linux-distroa baziran na RPM paketima.Projekat Fedora su napravili isti ljudi koji su kreirali legendarniRED HAT LINUX,kojeg je Fedora zamenila 2003.godine.
Ime Fedora dolazi od Fedora Linux projekta koji je sadrzala dodatni softver za Red Hat Linux,a sama rec fedora predstavlja jednu vrstu sesira koja je upotrebljena na Red Hat Linux Logou.

Poslednja verzija Fedore je FEDORA 8 sa kodnim imenom Warewolf.
Ova verzija donosi veliki broj promena,koji su okrenuti korisniku sa manje iskustva u linuxu (kao npr Codec Budy,pomaze oko podesavanja raznih kodeka,Puls Audio,Online desktop,Compiz...)


Glavni moto Fedore je "Infinity-Freedom-voice".


Glavna stranica FEDORE
Forum FEDORA
FEDORA FAQ
FEDORA na DistroWatch-u
Download FEDORE

Par review-a Fedore 8 na engleskom jeziku:
link
link

Poslednja ispravka: Skols (11.3.2008 u 19:41)
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Skols na korisnoj poruci:
AkulM (11.3.2008), GoranSTX (11.3.2008), Orvel (14.3.2008), PDarko (23.3.2008), Snoopy (11.3.2008), stesha (11.3.2008), Stevvan (13.3.2008)
Stara 11.3.2008, 19:24   #19
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Uputstvo za linux

Citat:
Gyle kaže: Pregled poruke
Gorane ti si pametan covek
Fala

Citat:
Gyle kaže: Pregled poruke
Uzgred linuxo forum je sad u fazi izrade.

Imas pravo za tu prenatrpanost ali na linuxo forumu slabo ljudi odgovaraju. Ne znam da li ja to postavljam glupa pitanja ili njih mrzi da odgovore ali sta sad da se radi
Linuxo je star forum sa dobrom i potkovanom ekipom korisnika spremnih da pomognu. Većina njih, međutim, je zauzeta svojim obavezama pa zna da prođe dosta vremena pre nego se odgovori, ali ne odustaj, neko će se već naći... Da si postavio glupo pitanje, neko bi ti to već rekao

@stesha
Ako sam te dobro razumeo misliš da se postavi par tema o najpopularnijim distroima po principu "svaštare"? Možda, mada se i dalje plašim gužve u smislu preklapanja problema i postova, ali bi varijanta teme "Uopšte o Debian-u" ili "Pitanja o PCLinuxOS-u" možda i mogla da funkcioniše. O ovome bih takođe sačekao Urketovo mišljenje.

@Mr.Eco
Zahvaljujem na trudu. Ako bih smeo malo da sugerišem da proširiš deo o konkretnoj upotrebljivosti sistema (administracija i okrenutost običnom korisniku)

@Skols
Imaš PM
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2008, 19:29   #20
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Uputstvo za linux

@GoranSTX ok ocu danas kada dodjem kuci dopunit cu...ima mnogo stvari da se pise ja sam samo ono opste...tako da cu naci js sta da dodam...
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Parčence duše - prateća tema uz: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858 Simke Brbljaonica 392 1.6.2008 23:55
Uputstvo za otvaranje tema! voodoo_ Konzole 0 24.4.2007 23:45
Promene u sobi "Kvarovi" i uputstvo za postavljanje tema Rocker Kvarovi 0 11.2.2007 17:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com