Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.5.2007, 13:37   #1
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Određen forumom Gledanje TV preko drugog kompjutera sa TV karticom

Imam jedan problem. Imam tri kompjutera u mrezi. U svojoj sobi posedujem jedan notebook a u dnevnoj sobi imama racunar na kojem imam TV karticu. Od nekih sam cuo da mogu da gledam TV i na mom notebooku ali neznam kako bi to mogao da izvedem. Imam mrezu u kuci koju sam napravio pre jedno mesec dana i ako bi mi neko mogao da pomogne sa radoscu bi poslusao njegove savete. Ako mi fali neki program bez problema cu ga instalirati makar i kostao samo trazim pomoc od nekih koji to poseduju kod svoje kuce ili imaju nekog poznanika koji tako nesto ima. unapred vam zahvaljujem!
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 17:42   #2
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: Gledanje TV preko drugog kompjutera sa TV karticom

Mozes kombinacijom windows media encoder i widows media playera. Napravis stream sa kartice u wme (windows media encoder), i samo kucas adresu u wmp (windows media player). Problem je sto ne mozes prebacivati kanale sa kompa na kojem gledas, vec moras ici do kompa koje pravi stream, (ili koristiti remote desktop). Takodje nisam siguran da li mozes prebcivati kanal dok on enkoduje, ali mislim da nemozes, vec moras praviti novi stream. Mozes probati i sa VLC (video lan clientom), ali sa njim to nisam nikada pokusavao... Zar ti nije jednostavije uzeti neki USB tv tuner?
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Lord na korisnoj poruci:
oluja (9.5.2007), Sasa90 (6.5.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja Simke Forum o forumu 1244 28.8.2009 14:36
prodavnice kompjutera i opreme sa najboljom cenom beograd Vasilije b. Osnovne komponente 1 29.4.2006 18:02
Povezivanje sa kompjuterom preko IC-a shobra Aparati i oprema 3 24.4.2006 0:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com