Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS

Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS Ponuda mobilnih telefona, tarifni paketi, usluge, kvalitet, podrška, servis...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.12.2018, 5:58   #1
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom VIP Mobile dozvoljava servisne spam sms,ugrozavanje privatnosti?

Jel dobija neko slicne spam poruke na VIP mrezi? Bilo bi mi razumljivo da je u pitanju spam sa random brojeva medjutim u pitanju su servisne poruke koje nemogu da se blokiraju niti daju bilo kakvu informaciju sve sto moze da se uradi je delete.
Zanimljivo je da kad sam zvao VIP i ulozio zalbu oni pazite moronizam, posle provere zakljucuju da nisam pretplacen ni na jadan servis medjutim predpostavljaju da jesam tako da ne mogu da mi izadju u susret i blokiraju pomenuti spam,takodje tvrde da nisu u mogucnosti da kontrolisu dolazece sms poruke vec iskljucivo odlazece a sadrzaj spama je videce te i sami, link koji upucuje na random reklame od domacis do stranih i naravno spam koji otvara milijardu stranica...ono sto mi je problem je da je spam znao da se zovem Marko a pritom nigde mi to ne pise tipa email,samsung account itd

Sta mi je raditi, dali ima smisla slati zalbu ratelu za ovako nesto? Ovo je definitivno ugrozavanje privatnih informacija jer sms iskljucivo ide preko njihove mreze

C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2018, 10:24   #2
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: VIP Mobile dozvoljava servisne spam sms,ugrozavanje privatnosti?

Nisam ih dobijao ni ja ni moja klinka koja je isto na VIP postpaidu.

Ako kažu da nisi pretplaćen ni na jedan VAS servis, možda si fasovao virus?
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2018, 11:35   #3
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: VIP Mobile dozvoljava servisne spam sms,ugrozavanje privatnosti?

Hmm ali kako bih virus dospeo u sms, zar nije to "secure" protok od provajdera?
Inace nisam podlozan da posecujem sumljive sajtove niti da klikcem na random linkove, zato me i cudi kako se ovo moglo desiti
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2018, 11:49   #4
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: VIP Mobile dozvoljava servisne spam sms,ugrozavanje privatnosti?

I Telenor šalje povremeno neke njihove reklame (čak i kad sam u romingu!). Kad sam ih pitao da prekinu, rekli su mi da napišem zahtev da prekinu pa da ga pošaljem na njihov fax (da, fax!). Crkao sam od smeha (jer sam rešio da neću da besnim ).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2018, 11:50   #5
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: VIP Mobile dozvoljava servisne spam sms,ugrozavanje privatnosti?

Što Zoni reče, pošalji im zvaničan dopis u kome tražiš da te odjave od svih VAS servisa.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2018, 11:59   #6
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: VIP Mobile dozvoljava servisne spam sms,ugrozavanje privatnosti?

Neka aplikacija te je prijavila, a da to ni ne znaš. Možeš da očekuješ i uvećan račun za sledeći mesec zbog "SMS usluga".

...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2018, 19:20   #7
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: VIP Mobile dozvoljava servisne spam sms,ugrozavanje privatnosti?

@bachi nije nisam prijavljen ni najedan VAS sto su i oni sami potvrdili kad sam ih zvao da se zalim

@DeCoy nema koja bi to mogla, na telefonu imam instaliran Viber,DI-FM i tapatalk i discord
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2018, 19:34   #8
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: VIP Mobile dozvoljava servisne spam sms,ugrozavanje privatnosti?

nešto mi je poznata poruka, dobijaš neki spam rekao bih, sad odakle njima možda si negde ostavio ime i br telefona i oni prodali te podatke spamerima ili to radi vip ili tako nešto i nemoj da otvaraš te linkove, protok jeste secure tj enkriptovan ali to ne znači da si zaštićen od virusa ako klikćeš na reklame
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2018, 20:38   #9
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: VIP Mobile dozvoljava servisne spam sms,ugrozavanje privatnosti?

Fora je sto nisam, taj broj koristim iskljucivo za komunikaciju sa kolegama sa radija i ovaj broj mi nije zaveden ni u mail niti bilo koji app osim Viber_a a email koji je na telefonu je poslovni koji opet nema moje pravo ime\prezime vec alter ego i sva posta koju imam je iskljucivo od radija znaci smene,izmena rasporeda,tematike za evente itd.

Sve ostale stvari tipa random sajtovi,igre i zaezancije su mi na prastarom yahoo mail_u koji samo za to sluzi i opet nije u telefonu, cak ni ne surfujem vec bukvalno sve to radim na tabletu.
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2018, 21:35   #10
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: VIP Mobile dozvoljava servisne spam sms,ugrozavanje privatnosti?

Sve je na prodaju, pre 5-6 godina sam od jedne naše banke "dobio" spisak klijenata koji komunalije plaćaju preko trajnog računa za studiju izvodljivosti ulaska alternativnog snabdevača strujom na tržište i kasnijeg targetovanja istih kao potencijalnih klijenata.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa monitorom Rocker Kvarovi 840 3.11.2023 13:42
Forum: predlozi & sugestije oluja Forum o forumu 5976 26.8.2013 20:11
Novo povećanje brzine ADSL-a, januar 2009. donator99 Internet usluge 190 4.1.2009 14:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com