Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara juče, 0:28   #12061
nexexcalibur
Deo inventara foruma

Član od: 23.2.2009.
Zahvalnice: 1.552
Zahvaljeno 3.593 puta na 1.717 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)

Posto policija nije uspela da pronadje ubicu njene cerke i slucaj poceo da se hladi, majka odlucuje da iznajmi tri bilborda u lokalnom mestu sa provokativnim tekstom upucenom policiji/lokalnom serifu ,u nadi da ce se slucaj pokrenuti sa mrtve tacke.

Najveci kvalitet filma su 3 perfektno odglumljene glavne uloge i njihova interakcija tokom filma.

Verovatno najbolji film 2017 ,sto se tice umetnickih dometa ,sto je jedan strani kriticar rekao "u ovom filmu apsolutno sve funkcionise , od glume ,scenarija do rezije".

Frances McDormand je odglumila jednu od najboljih/najkompletnijih glavnih zenskih uloga u istoriji filma (ne mogu da opisem recima ,morate pogledati)

10/10 (stvarno ne mogu da nadjem zamerku)
Opasan film, pravo osvezenje. Video sam ga po torrentima, ali ga ne bih uzeo u obzir da nisam ovde video preporuku.

Lagana devetka od mene....
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara juče, 13:10   #12062
Suad Novic
Starosedelac

Član od: 22.10.2007.
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 213 puta na 173 poruka

Colossal (2016)
http://www.imdb.com/title/tt4680182/

Poprlično ne razumem uvrnuti SF scenario ovog filma, no efekti su solidno urađeni, pa se može žrtvovati vreme.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Colossal.2016.LIMITED.BDRip.x264-DRONES.zip (26,9 KB, 0 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (juče u 16:34)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara juče, 13:15   #12063
Suad Novic
Starosedelac

Član od: 22.10.2007.
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 213 puta na 173 poruka

Chai dan zhuan jia (a.k.a. Shock Wave) (2017)
http://www.imdb.com/title/tt5847286/

Kina je postojbina baruta, vatrometa, te posle ovog, "skoro za spojler uvoda", možete naslutiti šta vas očekuje ovde u borbi policije Hong Konga protiv sofisticiranih gangstera. Ipak filmu nedostaje mnogo toga da bi bio vrhunski u žanru.

Poslednja ispravka: Suad Novic (juče u 23:57)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara juče, 13:38   #12064
code master
Član

Član od: 15.7.2016.
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 97 puta na 59 poruka

The Thin Red Line (1998)
http://www.imdb.com/title/tt0120863/?ref_=nv_sr_1

Samo iskustvo je priča za sebe treba pregurati skoro tri sata kolko traje film. Prikaz Drugog svetskog rata u nešto drugačijoj perspektivi samog reditelja tokom sukoba na Pacifiku izmedju Amerike i Japana. Verovatno ste čuli za film The Tree of Life? i ovaj film je takodje režirao isti taj reditelj neki ga čak opisiju kao misk Odiseje u smemiru što ima malo istine jer pored pojedinih vizuelnih momenata film tera na razmišljanje o životu. U jednom trenutku posmatramo horor samog rata da bi s vremena na vreme kad film malo stane dobijemo prikaz prirode, životinja ili ti prizor sunčevih zraka ili vetar koji šije travu ili prikaz stanovnkika ostrva koji žive normalan jednostavan život koji je za modernog čoveka ne civilizovan, takodje svako od vojnika ima svoj pogled na život i neki vode bitku u svojoj glavi i onda sebi na sve to čovek treba sebe da zapita pa ljudi šta smo mi to postali, izgleda da nemamo rešenje da rešimo neke pobleme i da je jedino rešenje konflikt ili sukob jer je to najlakše od bilo kakvog logičkog rešenja!? ja samo gledajući ovaj film osetio sam tugu, iako je od ovog konflikta prošlo dosta dugo ni budeće generacije niti da sad nazovemo moderno društvo nije ništa naučilo i gledajući sadašnju situaciju ništa se nije niti bolje niti značajno promenilo i nikad nebi bio deo nečeg Trećeg što bi možda došlo u nekoj skorijoj budućnosti. Što se tiče samog filma dobro je snimljen, veliki broj glumaca je učestvovalo u ovom filmu i imena se mogu videti na posteru, na dodeli oskara nije dobio ništa i na kraju neki se pitaju koji je bolji film Saving Private Ryan ili ovaj?

Ocena 7/10
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara juče, 15:32   #12065
ZoNi
Deo inventara foruma

Član od: 24.10.2005.
Zahvalnice: 1.567
Zahvaljeno 1.646 puta na 1.198 poruka

Citat:
Васа С. Тајчић kaže: Pregled poruke
Управо пригодно за данашњи дан, погледао сам редитељски деби Анри-Жоржа Клузоа Убица живи на броју 21
U kom smislu je to prigodno tom danu?!?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara juče, 16:04   #12066
Васа С. Тајчић
Novi član

Član od: 24.12.2017.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
U kom smislu je to prigodno tom danu?!?
Прочитао сам негде "Догодило се на данашњи дан 13. јануара" да је Клузо умро тог дана 1977. године, али после видим на IMDb да је у питању 12. јануара, то је ту, плус минус, горе доле.
Васа С. Тајчић je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara juče, 16:11   #12067
pentraksil
Deo inventara foruma

Član od: 14.4.2007.
Zahvalnice: 3.877
Zahvaljeno 3.032 puta na 1.850 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil

Citat:
code master kaže: Pregled poruke
Odlican film, ali dosta, dosta drugaciji od Rajana. Oba odlicna na svoj nacin...Thin Red Line i dan danas ima jedne od najboljih scena/monologa u nekom ratnom filmu, jedan od retkih (u Holivudu) koji prikazuje uzase rata i sta sve prolazi kroz glavu vojnika na ratistu. Pravi anti-ratni film.

This Great Evil
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara juče, 21:09   #12068
Skenderevo
Starosedelac

Član od: 20.11.2010.
Zahvalnice: 3.340
Zahvaljeno 882 puta na 485 poruka

Terrence Malick je majka. Svi njegovi filmovi do To The Wonder su fantasticni, jedini reditelj s kim bih mogao da ga poredim je pokojni Tarkovski.

Noviji filmovi (To The Wonder, Knight of Cups, Song to Song) mu nazalost nisu na nivou onih prethodnih, ali svakako mu treba dati sansu ako niste gledali ni jedan njegov film do sad.

Moj omiljeni je The New World, koji je mozda i najlepsi film koji sam ikad gledao, a tu negde su i gorenavedeni The Thin Red Line, The Tree of Life, i Days of Heaven.
Skenderevo je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara danas, 19:49   #12069
Aibo
Deo inventara foruma

Član od: 30.6.2008.
Zahvalnice: 795
Zahvaljeno 2.627 puta na 1.635 poruka

The Postman (1997)

Na insistiranje devojke koja ga nije ranije gledala, obnovio sam gradivo "Kako je propao Kevin Kostner". Sledeći na repertoaru je Waterworld.

Moram da kažem da je suprotno većini meni ovaj film uvek bio drag. Film je malo izgubljen i tu su elementi B produkcije ali ipak ima neki svoj uvrnuti svet i šarm koji vrišti na kasne 80-e i rane 90-e, ne prave ih više ovako. Zato od mene ima preporuku i ako bih morao da mu dam neku ocenu - 6.5
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2329 9.1.2018 22:46
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 14:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 14:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 22:46

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:49.