Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.1.2012, 2:14   #301
Zlatko1108
Novi član
 
Član od: 20.11.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Zlatko1108 Slanje poruke preko Skypea korisniku Zlatko1108
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Na pocetku izvinjenje mnogima.Napravio sam problem bez potrebe.Iskoristio bih ovo da pomognem mnogima koji su mislili da imaju problem sa BT-om.Neko je napisao "da li si uredjaj ucinio vidljivim".Sasvim slucajno sam pronasao resenje.Kazem,izvinjenje mnogima koji su ovo znali.Ali ti koji su znali verovatno su vec duze vreme korisnici Android platforme.U cemu je problem?Nema potrebe da se u podesavanjima cacka bilo sta.Kad se ukljuci BT,kad posiljac pronadje nas telefon i kad klikne na send tj posalji,mi gore u statusnoj liniji imamo informaciju o prijemu fajla.Potrebno je to otvoriti ili sa glavnog ekrana pritiskom na levi "taster" i izborom opcije obavestenja (notifications) ili prostim prevlacenjem statusne linije ka dole.Tu se nalazi ono obavestenje koje treba da potvrdimo i tek nakon toga se pojavljuje ona klasicna poruka koja nas pita da li da prihvatimo ili odbijemo.Krajnje je jednostavno,kao i sto treba da bude funkcionisanje BT-a,samo sto postoji taj medjukorak.Nadam se da sam pomogao.

Poslednja ispravka: Zlatko1108 (15.1.2012 u 2:19) Razlog: Jos jedno izvinjenje.Kad se prvi put prima fajl sa novog uredjaja mora i da se ukljuci ono "ucini uredjaj vidljivim".Tacnije,ako posiljalac izabete nas telefon iz liste prethodno povezanih o
Zlatko1108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2012, 2:27   #302
Zlatko1108
Novi član
 
Član od: 20.11.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Zlatko1108 Slanje poruke preko Skypea korisniku Zlatko1108
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Zasto mi edit nije ceo sacuvan? Kad posiljalac izabere nas telefon iz liste prethodno povezanih onda ne mora ta opcina "ucini uredjaj vidljivim".Ali ako on izabere da trazi uredjaje tj more devices onda ta opcija mora da se ukljuci.Jos jedno izvinjenje,ovog puta zbog duple poruke,ali sta cu kad mi edit poruka nije cela prikazana a ne mogu ni da je obrisem.Nadam se da smo generalno resili problem BT-a.
Zlatko1108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2012, 18:25   #303
Aleksandar_021
Član
 
Član od: 14.7.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 255
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 17 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Jel se neko od vas igrao sa particionisanjem SD kartice i sa link2sd?
Ja napravim particiju ali nece da mi linkuje cache na SD, prebaci samo apk file...prvi put odradi sve kako treba, a kad zelim da prebacim slecu aplikaciju kaze mi:
error mkdir/sdext2/dalvick-cache already exists
izgleda da oce da pravi direktorijum koji vec postoji na toj ext2 particiji. Ja kad je mountujem na Linux, pise tamo lepo Dalvick cache, pa jos neki folder i apk fajlovi koje sam prabacio...a kad linkujem samo apk file, ta aplikacija mi ne radi...Jel neko zna resenje?
Aleksandar_021 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2012, 21:38   #304
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 927
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Ljudi, kako se biraju kontakti na ovom telefonu ?

Ne vidim nigde opciju da npr. kucam prva dva-tri slova, pa mi ponudi kontakt ili posle par brojeva na primer da izbaci mogući kontakt?

Tastatura samo u tutorijalu se menja na klasičnu "telefonsku" (prevlačenjem popreko preko tastature), ali kada kucam poruku imam samo qwerty, prevlačenjem se ništa ne dešava...(probao sam sa menjanjem opcija koje imaju veze sa ovim).

Umesto da uzmem c2 nokiu i da na miru "zovem i budem zvan", sada mogu da u kafani budem na netu, kao i u krevetu i wc-u itd., Trenutno, ovaj "androidni ekran na dodir" super je za sve, sem za telefoniranje i sms. Pakao.
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2012, 22:14   #305
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Pa ides na contacts,pa u gornjem delu imas polje za unos kontakta kog trazis otkucas prva dva slova,i ispod ti odmah pisu imena sa tim pocetnim slovima.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
real022 (18.1.2012)
Stara 17.1.2012, 22:31   #306
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Citat:
real022 kaže: Pregled poruke
Ljudi, kako se biraju kontakti na ovom telefonu ?

Ne vidim nigde opciju da npr. kucam prva dva-tri slova, pa mi ponudi kontakt ili posle par brojeva na primer da izbaci mogući kontakt?

Tastatura samo u tutorijalu se menja na klasičnu "telefonsku" (prevlačenjem popreko preko tastature), ali kada kucam poruku imam samo qwerty, prevlačenjem se ništa ne dešava...(probao sam sa menjanjem opcija koje imaju veze sa ovim).

Umesto da uzmem c2 nokiu i da na miru "zovem i budem zvan", sada mogu da u kafani budem na netu, kao i u krevetu i wc-u itd., Trenutno, ovaj "androidni ekran na dodir" super je za sve, sem za telefoniranje i sms. Pakao.
Ti znaš da je to Android? I da smeš slobodno da skineš više tastatura, pa da biraš koja ti odgovara?
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2012, 23:09   #307
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Citat:
real022 kaže: Pregled poruke

Tastatura samo u tutorijalu se menja na klasičnu "telefonsku" (prevlačenjem popreko preko tastature), ali kada kucam poruku imam samo qwerty, prevlačenjem se ništa ne dešava...(probao sam sa menjanjem opcija koje imaju veze sa ovim).
Da bi prevlačenjem menjao tastaturu, moraš je brebaciti na englesku. To radiš dužim držanjem tastera na kome piše "se" (skroz dole, drugo s leva). Onda ćeš moći da menjaš izgled tastature prevlačenjem levo-desno.
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Budimir_Trajkovic na korisnoj poruci:
real022 (18.1.2012)
Stara 18.1.2012, 9:42   #308
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Citat:
real022 kaže: Pregled poruke
Ljudi, kako se biraju kontakti na ovom telefonu ?

Ne vidim nigde opciju da npr. kucam prva dva-tri slova, pa mi ponudi kontakt ili posle par brojeva na primer da izbaci mogući kontakt?

Tastatura samo u tutorijalu se menja na klasičnu "telefonsku" (prevlačenjem popreko preko tastature), ali kada kucam poruku imam samo qwerty, prevlačenjem se ništa ne dešava...(probao sam sa menjanjem opcija koje imaju veze sa ovim).

Umesto da uzmem c2 nokiu i da na miru "zovem i budem zvan", sada mogu da u kafani budem na netu, kao i u krevetu i wc-u itd., Trenutno, ovaj "androidni ekran na dodir" super je za sve, sem za telefoniranje i sms. Pakao.
Problem je u tebi, a ne u uredjaju. Telefon je u redu.
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2012, 10:56   #309
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 927
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Pa ides na contacts,pa u gornjem delu imas polje za unos kontakta kog trazis otkucas prva dva slova,i ispod ti odmah pisu imena sa tim pocetnim slovima.
Nisam provalio dugme za pretragu...contacts - LUPA - pretraga..

Citat:
Mr.Simpson kaže: Pregled poruke
Problem je u tebi, a ne u uredjaju. Telefon je u redu.
Telefon je i više nego u redu. Problem je što ti imaš vremena da budeš trolčina, umesto da nekome pomogneš.
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2012, 20:01   #310
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Pa vidis da je telefon u redu. Nije pakao. Moze i da prima pozive, salje poruke, pretrazuje kontakte... Jos malo pa k'o C2.

Citat:
real022 kaže: Pregled poruke
Telefon je i više nego u redu. Problem je što ti imaš vremena da budeš trolčina, umesto da nekome pomogneš.
Mozda, da nije bilo poslednjeg pasusa u tvom postu... Tako se ne pristupa problemu. Niti se na takav nacin trazi pomoc...
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2012, 12:01   #311
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 927
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Citat:
Mr.Simpson kaže: Pregled poruke
Mozda, da nije bilo poslednjeg pasusa u tvom postu... Tako se ne pristupa problemu. Niti se na takav nacin trazi pomoc...
Ajde pali simpsone troldžijo.

Da si pročitao dva tri posta iznad video bi da su mi ljudi odgovorili.
Da si pročitao sričući, shvatio bi da nigde ne pominjem da nešto nije u redu sa telefonom, već da mi je trenutno nezgodan..Čisto da se požalim i možda neuspešno našalim...

Eto, ne znam šta ću bez tvoje pomoći..Verovatno je problem u meni.

on topic:
Telefon je odličan. Ekran reaguje perfektno, boje su odlične, solidno je vidljiv je na suncu. Uporedjivao sam sa galaxy kecom i htc wildfire s-om i po meni tu nema razlike. (naravno sem kamere, koja meni nije toliko bitna). Svaka preporuka za telefon.
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2012, 13:54   #312
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Preneto sa drugog foruma, hvala članovima NeoGeo i NVukelic:


I) Kako root-ovati Telenor OneTouch (Alcatel OT-990)

Potrebno:

1. Drajveri za telefon – ako imate bilo koju drugu verziju osim Win 7 x64, verovatno će raditi bilo koji. Ono što je najbitnije jeste da nakon instalacije drajvera u device manager-u dobijete stavku ’Android Phone’-Android ADB Interface (ili Qualcomm Composite ADB Interface - MI01).

Driveri: http://www.megaupload.com/?d=ZEXPJCKW

Za Windows 7 64bit usere: Alcatel je konačno sredio drajvere za Win 7 x64 i instalacijom novih verzija Android Manager-a i One Touch Upgrade-a napokon svi drajveri rade bez problema

2. ADB SDK - naći ćete ga na ovom linku. Kad pokrenete aplikaciju, izvršite update Android SDK Tools i Android SDK Platform-tools i (za ovo nisam siguran, možda i ne mora) download stavke Google USB Driver Package. Takođe, za instalaciju SDK ćete morati na računaru prethodno imati i Java JDK (ne samo JRE)

Kako biste verifikovali da vaš adb prepoznaje vaš telefon, pokrenite cmd u folderu u kojem se nalazi adb.exe (obično u %Program Files%\Android\android-sdk\platform-tools) i kucajte "adb devices" (bez navodnika) i trebalo bi da dobijete 1234567890ABCDEF device. A možete i da instalirate MyPhoneExplorer (na računar i na telefon) i vidite da li se povezuje sa telefonom.

3. SuperOneClick verzija 1.9.5.

Važno: pre nego što pokrenete SuperOneClick, idite na telefonu u Settings-SD & Phone Storage i uradite Unmount SD card, obavezno!

Otpakujte negde tu arhivu, uđite u folder i pokrenite program SuperOneClick. Po otvaranju programa, kliknite na dugme 'Root' i pustite program da odradi proces rootovanja. To traje 15-ak sekundi nakon čega će vam program javiti da je uspešno rootovan telefon.

Otkačite ga sa kabla, restartujte i voila, root access! Da biste to verifikovali, skinite sa Marketa aplikaciju Root Checker i proverite da li imate root access.

Napomena: u toku rootovanja, u sistem je instalirana aplikacija SuperUser koja će vas svaki put kad neki program poželi da prčka nešto gde ne treba (tj. da ima root access), pitati da to odobrite, naravno to ćete i da uradite. Taj program, kao i svaki drugi će se redovno update-ovati i slobodno mu to dozvolite. Ali, ubrzo po pokretanju će vam tražiti i da izvršite update 'su binary' (šta god da je to ), to nikako nemojte da radite jer ćete izgubiti root access i moraćete sve ispočetka. Idite u podešavanja programa i odštiklirajte ociju 'Outdated binary notification'.

To bi bilo to. Za deinstalaciju sistem protected aplikacija, tj. onog smeća što je došlo sa telefonom, koristite Root Uninstaller ili Titanium Backup. Da biste dobili na prostoru, morate obrisati i dalvik-cache (najbolje uz Titanium backup-a), više o tome ovde.


II) Kako instalirati ClockWorkMod Recovery console na OT-990:

Instalacija ClockWork Recovery konzole:

1) Download-ujte recovery image fajl

http://android.podtwo.com/recovery/r....1.5-ot990.img

2) Kopirajte ga u root folder vaše SD kartice
3) Download-ujte "Recovery Manager" odavde:

http://wiki.frandroid.com/wiki/Recovery_Manager
ili odavde (novija verzija)
http://android.modaco.com/topic/3297...ger-v036-beta/

4) Otvorite "Recovery Manager"
5) Odaberite "Recovery" karticu, zatim "Install Recovery" i odaberite odgovarajući fajl koji ste prethodno snimili na SD karticu "recovery-clockwork-4.0.1.5-ot990.img"
6) Restart-ujte telefon

Pokretanje ClockworkMod Recovery (CWM):

a) Metoda 1
1) Otvorite "Recovery Manager"
2) Idite na "Recovery " karticu
3) Odaberite "Reboot into Recovery"

b) Metoda 2
Pažnja!!!: Nemojte raditi ove korake ako CWM nije instaliran, možete trajno oštetiti telefon ili još gore ... (ne pokrenuti ga više ikada)
1) Isključite telefon
2) Držite "Volume (+)"
3) Pritisnite taster "Power"
4) Nakon vibracije brzo pustite "Power" i pritisnite "Home"
5) Otpustite taster "Home" i "Volume (+)" dok se ne pojavi crni ekran sa tekstualnim natpisom.
6) Sačekajte da se pojavi CWM recovery.

Kretanje kroz menije ClockworkMod-a (CWM):
Navigacija kroz menije se obavlja pritiskom na "Volume +" i "Volume -".
Za potvrdu neke stavke, pritisnite "Home" taster.


Za one koji imaju problema sa punjenjem baterije, kroz CWM se mogu obrisati battery stats i time rekalibrisati baterija, da napokon ona "zelena čorbica" pri punjenju dođe do 100% .
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2012, 13:55   #313
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

III) Instalacija ROM-a na OT-990 (flešovanje)

Potrebno:

A) rootovan telefon
B) Instaliran CWM Recovery
C) ROM - trenutno su nam dostupni:

1. O2 ROM - skinut sa telefona britanske mreže O2, za sada najprovereniji i najpouzdaniji, a i sličniji je stock ROM-u od ovog našeg Telenorovog (znači sa najmanje raznoraznog đubreta od aplikacija koje je operater ubacio), možete ga skinuti ovde.
2. Orange ROM - sa francuske mreže Orange, kažu da ima "software overlay", šta god to značilo, ali možete ga skinuti ovde.
3. Debranded O2 ROM - više detalja i download možete naći ovde, ali još uvek je work in progress i ima nekih bagova, tako da, dok se ne sredi skroz, ne bih vam njega preporučio, osim ako ne želite malo da se igrate .
Telenorov originalni ROM - to je ovaj naš, za vraćanje telefona u fabričko stanje,Link1, Link2. Isto možete i sami da napravite ako niste ništa menjali u telefonu nakon root-a da biste imali svoj ROM ako zatreba.

Postoji još jedan, jednostavniji način za vraćanje telefona u fabričko stanje, opisaću ga kasnije.


Instalacija ROM-a

1) Iz CWM particionišite microSD karticu, tj. napravite ext particiju. Ovo nije neophodan korak, ali je vrlo koristan jer posle tu ext particiju koju napravite možete koristiti kao "produžetak" sistemske memorije i time dobiti puno na prostoru.

Uđite u CWM Recovery, odaberite 'advanced', pa 'partition sd card', odaberite veličinu koju želite u zavisnosti od vaše kartice, 'max allowed' za SWAP i potvrdite.

Upozorenje: ovaj postupak briše SVE podatke sa kartice, pa pre njega odradite backup.

2) ROM koji ste skinuli (u ovom slučaju O2 ROM - br. 1 preiumenujte u update.zip i iskopirajte fajl (znači bez raspakivanja) na root sd kartice.

3) Odradite brisanje sadržaja celokupnog telefona (wipe).

U CWM idite na 'wipe/data factory reset' i potvrdite, sačekajte par sekundi da odradi proces.
U CWM idite na 'wipe cache partition' i potvrdite, sačekajte par sekundi da odradi proces.
U CWM idite na 'advanced' , pa 'wipe dalvik cache' i potvrdite, sačekajte par sekundi da odradi proces.
Pritiskom na 'back' se vratite u glavni meni CWM.


4) Instalacija ROM-a - procedura koju mi je neogeo poslao, on je i odradio uspešno.

U glavnom meniju CWM idite na 'apply sdcard:update.zip' i potvrdite, sačekajte da se proces završi i restartujte telefon. Nakon toga opet odradite wipe (3. korak) i kalibraciju baterije (dole u postu) i gotovo.

Možete i ovako - iz glavnog menija odaberite 'install update from sdcard', pa tu postoje dve opcije, jedna je ista kao i prethodna 'apply sdcard:update.zip', a druga je 'choose zip from sdcard' - pretpostavljam da u tom slučaju ne morate da preimenujete arhivu u update.zip, već jednostavno je pronađete i odaberete.

5) Instalacija Telenorovog ROM-a - obzirom da je napravljen pomoću opcije backup, mora na malo drugačiji način da se instalira. Ovo sam pokupio sa drugog foruma, ne znam da li radi, to ostavljam vama da probate .

Otpakujte ROM u folder clockworkmod\backup na sd kartici.
U CWM odaberite opciju 'backup and restore', pa 'restore' i iz liste odaberite folder koji ste otpakovali.
Sačekajte da se proces završi, restartujte telefon i odradite wipe i kalibraciju baterije.


Vraćanje telefona u fabričko stanje - obzirom da se ovim zahvatima gubi garancija, a i ako nešto krene naopako, zlu ne trebalo, vrlo prosta procedura kojom se telefon, po rečima onih koji su to isprobali, telefon vraća u stanje prilikom kupovine.

Instalirajte program One Touch Upgrade Q 1.8.3
Povežite telefon sa računarom
Pokrenite program i izaberite opciju 'one touch ot990' i potvrdite, sačekajte da se proces završi.

Napomena: Ovaj program sada radi na Windows 7 x64. Za ovaj proces nije potreban root, niti CWM, ali jesu ispravno instalirani drajveri.



IV) Kako rešiti problem sa baterijom na OT-990 (obrisati battery stats)

Dosta ljudi se žali na bug prilikom punjenja ovog telefona, pri kojem punjenje staje na 95% i nikako da se napuni skroz to kraja ili to čini tek nakon sati i sati stajanja na punjaču.

Da bi se ovo rešilo, potrebno je obrisati battery stats i rekalibrisati bateriju.

Za početak:
- Ispraznite telefon do kraja, pa ga napunite do kraja.
- Ne skidajte telefon sa punjača
- Isključite telefon

Telefon mora biti rootovan.

Metod 1:
Potrebno: Android Terminal Emulator aplikacija instalirana:
- Uključite telefon
- Startujte aplikaciju Terminal Emulator
- Unesite komandu su, pa pritisnite enter
- Znak # će biti prikazan
- Unesite komandu rm /data/system/batterystats.bin pa enter
- Napustite program
- Restartujte telefon

Metod 2:
Potrebno: instalirana CWM Recovery konzola (Objasnjeno u 2. koraku posta!)
- Pokrenite telefon u CWM Recovery režimu.
- Odaberite opciju "advanced" i potvrdite
- Odaberite opciju "wipe battery stats" i potvrdite
- Restartujte telefon

Metod 3:
Pomocu programa Battery Calibration sa Marketa. Prilicno je jednostavan program, daje vam sam uputstva tako da nema mmnogo sta da se prica o njemu, dakle kako je i nvukelic napomenuo, ovo je i najjednostavniji nacin!

Za kraj:
- Skinite telefon sa punjača
- Ispraznite ga do kraja, da se sam ugasi
- Ponovo napunite do kraja, do pojavljivanja poruke "battery charged"

Uputstvo sastavili nvukelic i neogeo!!! Hvala im!
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2012, 14:48   #314
Fickey
Član
 
Član od: 14.12.2010.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 265
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Fickey
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Ljudi, ne znam da je to telefona ili do softwarea. Na navigiciji, klasicnoj, Googleovom i na mapama, lokacija mi nikada nije tacna, uvek je nekih 50 - 100m dalje, cak i kada skinem nesto drugo, recimo probao sam Garmin GeoCaching. Da li je to telefona ili do mapa, ako ubacim drugu, ,,pravu'' navigaciju, da li ce biti kako treba?
Fickey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2012, 16:13   #315
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Citat:
Fickey kaže: Pregled poruke
Ljudi, ne znam da je to telefona ili do softwarea. Na navigiciji, klasicnoj, Googleovom i na mapama, lokacija mi nikada nije tacna, uvek je nekih 50 - 100m dalje, cak i kada skinem nesto drugo, recimo probao sam Garmin GeoCaching. Da li je to telefona ili do mapa, ako ubacim drugu, ,,pravu'' navigaciju, da li ce biti kako treba?
Hoće
Meni je iGO bio precizan u metar. A mape brljaju zato što koriste A-GPS tj. upravljaju se po baznim stanicama. Nađi neometan pogled na nebo, daj im malo vremena i biće i one puno preciznije.
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2012, 20:33   #316
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Može li se ovaj telefon dekodirati, da mogu da koristim drugu karticu i koliko bi to otprilike koštalo? Ne bih da uzimam Telenor broj i sklapam ugovor, a vidim da se može naći za ~100e u oglasima.

I mali off, isto me interesuje i za Samsung Galaxy Y S5360.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2012, 20:56   #317
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch



http://youtu.be/xIsN0ExaB5Q



MOže. . .
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DragonSlayer na korisnoj poruci:
Highlander (22.1.2012)
Stara 23.1.2012, 10:50   #318
brudjuz
Novi član
 
Član od: 2.7.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Telenor OneTouch (Alcatel 990) je mobilni telefon odličnih specifikacija. Jedini nedostatak ovog aparata je mala količina raspoložive memorije. Rešenje za ovaj problem je u proceduri obrade operativnog sistema (rootovanje) i memorijske kartice (particionisanje) kako bi se programi i igre snimali na memorijsku karticu, umesto u radnu memoriju. Postoji više programa za ovu tehniku : App2SD, Move2SD i sl...

Link2SD metoda je najbolja za prebacivanje instalacija na karticu.

Prvo je potrebno resetovati telefon opcijom : Setting/Privacy/Factory data reset.
Nakon ove opcije telefon će se restartovati i postaviti operativni sistem u početno stanje, kao da ste ga prvi put upalili.

Zatim ga rootujete sa SuperOneClickom, pa instalirate Recovery Manager. Sa njim usnimite recovery-clockwork-img, restartujete telefon u ClockWork mod, pa particionisete karticu (npr. 1 Gb Ext i 32 Mb swap za 2Gb karticu).

Nakon toga restartujete telefon normalno, instalirate Link2SD, on prepozna particije i počne svaku novu instalaciju da prebacuje. A možete i postojeće programe da linkujete...
brudjuz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku brudjuz na korisnoj poruci:
Stefan 5 (23.1.2012)
Stara 24.1.2012, 10:44   #319
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Kad smo vec kod kartica, da li da jurim class 10 od 8gb, ili je dovljna class 6 mozda 4?
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2012, 11:20   #320
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Mislim da je moja od 8 GB koju sam kupio class4 , i radi sasvim OK ....

Sada može SIM Unlock da se radi i bez slanja telefona u servis, samo po IMEI broju....

DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] Alcatel 800 OT Tribe todos Opisi, recenzije i testovi 113 9.9.2012 10:37
HTC Touch HD- zamjena touch screen-a darkom Aparati i oprema 3 15.8.2011 11:41
pomoc oko touch pada Filip90 Prenosni računari 4 21.2.2010 21:15
Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefoni dile Aparati i oprema 36 17.2.2010 15:02
iPod Touch masteri ŠDK - Foto i audio/video 7 29.8.2009 18:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com