Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.2.2012, 18:09   #21
Jonny
Član
 
Član od: 12.1.2009.
Poruke: 61
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Samo polako, čitaj hintove koje ti igra izbacuje.

Ja sam do sada sve nešto nabrzaka isprobavao igru, svu čeljad povenčavah za Poljske prinčeve i princeze. Niko ih neće, kao da su šugavi.
Jonny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2012, 18:49   #22
DarthSidious
Novi član
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
simets kaže: Pregled poruke
Au sto je zahebano izvuci se iz kandzi Vizantije Vec dva rata za nezavisnost Raske sam vodio i oba puta sam failovao Valjda ce biti treca sreca....
Bolje da malo ja uz Vizantijsku pomoc orobim hrvate, pa cu posle da probam ponovo da se secesionisem
Da pojasnim, krenuo sam kao count of Rashka od najranijeg datuma, gde je Raska pod Vizantijom, poveo sam rat protiv slobodne Duklje i pripojio je sebi, sada sam Doux of Rashka and Diokleia ali u sklopu Vizantijskog carstva...
Dutchy of Slavonia, here I come! (cim moj retardirani kancelar bude uspeo da mi izboksuje neki falsifikovani dokaz da mi Slavonija pripada )
Nema šanse da se sam samcijat oslobodiš od Vizantije; ma koliko god drugih oblasti da osvojiš, Basileus jednostavno ima preveliku ličnu vojsku, i previše vazala. Na tvoju veliku sreću, Vizantinci su kroz istoriju poznati po brojnim ubistvima i spletkama

Najbolja šansa ti je da nastaviš sa osvajanjem, ali pokušaj da sa što više dinastičkih brakova osiguraš sebi saveznike medju drugim carevim vazalima, da bi ti se pridruzili kad objaviš rat. I odaberi trenutak kad je u carstvu gradjanski rat (to je bar često), ili kada se car bori protiv Turaka na istoku.
DarthSidious je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2012, 19:28   #23
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

cheats ko voli:
` for console command

cash
5000 gold

prestige
5000 prestige

piety
5000 piety
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2012, 19:37   #24
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
Jonny kaže: Pregled poruke
Samo polako, čitaj hintove koje ti igra izbacuje.

Ja sam do sada sve nešto nabrzaka isprobavao igru, svu čeljad povenčavah za Poljske prinčeve i princeze. Niko ih neće, kao da su šugavi.
Јел можеш да ми објасниш онај хинт који излази Lost to succession. Шта сад ја ту да кликћем није ми јасно.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2012, 19:46   #25
DarthSidious
Novi član
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Misliš Titles Lost on Succession? U "Laws" imaš nasledne zakone, i uslove koji su potrebni za njihovu promenu. Uočićeš da, u slučaju da kod tebe važi Gavelkind zakon, titule se u slučaju smrti vladara dele (manje-više) ravnopravno medju njegovom decom. E sad, kvaka 22 je u tome što ti nećeš igrati svu njegovu decu kad on umre, već samo najstarije dete, što znači da nećeš imati sve titule koje si imao dok si igrao njegovog oca, već neke idu i tvojoj braći (ili sestrama).

Taj hint ti govori koje titule, u slučaju smrti trenutnog vladara, idu kome, i one se na mapi smenjuju kad klikćeš.
DarthSidious je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DarthSidious na korisnoj poruci:
Miki1987 (12.2.2012)
Stara 12.2.2012, 20:51   #26
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
DarthSidious kaže: Pregled poruke
Nema šanse da se sam samcijat oslobodiš od Vizantije; ma koliko god drugih oblasti da osvojiš, Basileus jednostavno ima preveliku ličnu vojsku, i previše vazala. Na tvoju veliku sreću, Vizantinci su kroz istoriju poznati po brojnim ubistvima i spletkama

Najbolja šansa ti je da nastaviš sa osvajanjem, ali pokušaj da sa što više dinastičkih brakova osiguraš sebi saveznike medju drugim carevim vazalima, da bi ti se pridruzili kad objaviš rat. I odaberi trenutak kad je u carstvu gradjanski rat (to je bar često), ili kada se car bori protiv Turaka na istoku.
Ma bio neki gradj. rat i islo mi je dobro dok je trajao, stigao sam bio do skoro 50% warscore-a za nezavisnost, ali je onda isto tako rat zavrsen, Vizantinci su povratili svu svoju teritoriju potpisivanjem mira i onda su sa 7000 vojnika dosli na mojih 700. Srecan sam sto sam uspeo da potpisem white peace, inace zamalo da mi karakter ode u tamnicu
Sad imam u saveznistvu Madjare i Norvezane, a gledacu da se prijateljim sa nekom ruskom knezevinom ili Poljacima da ih upitam da mi pomognu kad mi se pruzi prilika da probam ponovo...
Nego dosta sporo mi ide fabrikovanje claim-ova pa to malo ide na zivce... Jbg, nemam dovoljno dobrog kancelara... A imam 6 sinova Bice cuda kad najstariji nasledi...
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2012, 21:36   #27
DarthSidious
Novi član
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Hahaha, vidim ja biće igranja tradicionalne srpske srednjovekone društvene igre - Bratoubistvo! (igra za celu porodicu!)

Šalu na stranu, Mađari su ti super saveznici, svaka čast. Mada mi se nešto čini da ti Norvežani neće biti od velike pomoći u ratu
DarthSidious je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2012, 23:49   #28
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Ljudi, kako da rasirim moj "demesne" na regije koje direktno ne kontrolisem? Kako da povecam tax income?
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 13:12   #29
mikicaa
Član
 
Član od: 5.6.2010.
Poruke: 259
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

sad ispade da je neka oblast u sahari 10 puta razvijenija od poljske ili glavnog grada novgorda koji je bio chini mi se bash bio razvijen trgovcki centar na severu trebli su bar da im nabudze malo tehnologiju za trgovinu takodje osvojio par teritorija u siciliji i na bliskom istoku i skoro bez ikakvog efekta zar ne bi trebale tehnologije brze da se sire kad imash jednu teritoriju od 18 i par njih od 0 svasta a neko rece nema bugova i ovo nasledjivanje je glupo trebalo bi da bude da svako od tvojih sinova ima makar po 1 zemlju i to je to a ne oni random da im daju zemlje u koje sam investirao na hiljade zlata sta sad treba da ubijam zenu posle 2 sina ili da krecem da ubijam sinove redom pred smrt

Poslednja ispravka: mikicaa (13.2.2012 u 13:19)
mikicaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 13:36   #30
DarthSidious
Novi član
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
mikicaa kaže: Pregled poruke
sad ispade da je neka oblast u sahari 10 puta razvijenija od poljske ili glavnog grada novgorda koji je bio chini mi se bash bio razvijen trgovcki centar na severu trebli su bar da im nabudze malo tehnologiju za trgovinu takodje osvojio par teritorija u siciliji i na bliskom istoku i skoro bez ikakvog efekta zar ne bi trebale tehnologije brze da se sire kad imash jednu teritoriju od 18 i par njih od 0 svasta a neko rece nema bugova i ovo nasledjivanje je glupo trebalo bi da bude da svako od tvojih sinova ima makar po 1 zemlju i to je to a ne oni random da im daju zemlje u koje sam investirao na hiljade zlata sta sad treba da ubijam zenu posle 2 sina ili da krecem da ubijam sinove redom pred smrt
Polako, interpunkcija postoji s razlogom

1. Koja je to oblast u Sahari u ovoj igri razvijenija od Novgoroda? Ovde je ionako prikazana samo Severna Afrika, koja je jedva deo Sahare...

2. Muslimani su imali mnogo, mnogo razvijeniju tehnologiju u svakom pogledu od hrišćana tokom srednjeg veka, sve do početka Krstaških ratova. Logično je da su kod njih naprednije tehnologije na početku igre.

3. Gavelkind ne daje sinovima random zemlje, AFAIK ide se po starešinstvu; stariji (posle glavnog naslednika, koji dobija kraljevsku titulu) dobija najviše, a mladji sinovi dobijaju manje. Ovako je zakon i inače važio tokom srednjeg veka, tu ništa nisu pogrešili. Prednost ovog zakona je što, u odnosu na primogenituru, možeš za sebe zadržati više zemlje tokom vladavine, a mana je što se ona posle smrti vladara deli.

Primogenitura, on the other hand, više ograničava trenutni demesne limit, ali zato po smrti vladara njegov naslednik (ili naslednica, ako je agnatic-cognatic) dobija sve. Odluči koji ti se zakon više isplati, shodno tome da li ti kao igrač više zemlje zadržavaš za sebe ili biraš da je daješ lojalnim vazalima.
DarthSidious je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 15:11   #31
mikicaa
Član
 
Član od: 5.6.2010.
Poruke: 259
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

sta bre nisu pogresili recimo imash 10 teritorija i imash 5 sinova ostane ti samo 3 teritorije a ja sam na primer vec podelio svim sinovima pre toga makar po 1 a drugi sin mi je imao vec 3 teritorije koje sam mu dao pre smrti i bez obzira na to mora on da nasledi jos, svasta glupo je zato sto ti mozesh ako imash srece da ti ostane najstariji sin na dvoru da mu dodelis svu zemlju a ostali da dobiju ku.ac sto uopste ne bi bilo fer a i nemoguce u tom vremenu zato sam reko da bi bilo najbolje da su to uradili drugacije ako si im vec dodelio zemlju zasto da nasledjuju opet od tebe ta nije im palo sa neba vec si im ti dao
mikicaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 15:19   #32
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom

Daj malo zarez,tacka zaboljese me i oci i glava,nego da li je igra bas teska?Mogu li se pohvatati konci?
Valja li tutorial?
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
SFRJ-Forever [CG] (13.2.2012)
Stara 13.2.2012, 15:41   #33
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Igram Srbiju, nego upravo sam dobio kontrolu nad mongolskim hordama, kaze Srpska vojska, nema upkeep ?!
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 16:21   #34
DarthSidious
Novi član
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

To je bug, te armije bi trebale da se stvore event-om samostalno i da se bore za sebe, a video sam na Paradox forumu da se još nekima desilo isto što i tebi. Medjutim, dev. tvrde da je to bug samo u demo verziji, i da je raščišćen u release verziji igre. Jel igraš demo ili full?

Citat:
mikicaa kaže: Pregled poruke
sta bre nisu pogresili recimo imash 10 teritorija i imash 5 sinova ostane ti samo 3 teritorije a ja sam na primer vec podelio svim sinovima pre toga makar po 1 a drugi sin mi je imao vec 3 teritorije koje sam mu dao pre smrti i bez obzira na to mora on da nasledi jos, svasta glupo je zato sto ti mozesh ako imash srece da ti ostane najstariji sin na dvoru da mu dodelis svu zemlju a ostali da dobiju ku.ac sto uopste ne bi bilo fer a i nemoguce u tom vremenu zato sam reko da bi bilo najbolje da su to uradili drugacije ako si im vec dodelio zemlju zasto da nasledjuju opet od tebe ta nije im palo sa neba vec si im ti dao
Po Gavelkind zakonu, koliko god ti zemlje raspodelio u toku svoje vladavine, ono što ti je ostalo biće raspodeljeno tvojim sinovima kada umreš. Kao što je bilo i u stvarnom srednjem veku. Tako da molim te prekini sa rant-om o tome kako nije fer, zato što su developeri odradili sasvim ispravno. Plus, već sam ti objasnio razlike izmedju naslednih zakona. Ako ti ne odgovara Gavelkind, planiraj da u dogledno vreme središ situaciju u zemlji tako da omogućiš sebi da predješ na Primogenituru.

Edit: @JAZO: Iskreno, nisam igrao tutorial, pošto sam veoma dugo igrao CKI tako da mi je velika većina pojmova poznata. Čuo sam, medjutim, da je tutorial dosta dugačak i dobar, tako da preporučujem da probaš igru.
DarthSidious je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DarthSidious na korisnoj poruci:
JAZO (13.2.2012)
Stara 13.2.2012, 16:27   #35
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Full verzija.
Isto sam imao bug sa ratom sa Bugarskom, 2 puta sam morao da objavljujem rat i osvajam Vidin jer kada sam sklapao pirmirje i enforce-ovao deman, nije mi automatski prebacio vlasnistvo.

Mislim da sam uhvatio dosta bagova, mozda ih nema toliko ukoliko se igra sa velikim drzavama?
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 16:31   #36
DarthSidious
Novi član
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Hmm, mislim da su pirati našli malo raniju full verziju igre da leakuju na net; mislim da će igra izadji u 1.1 verziji sutra (pošto zvanično ustvari još nije ni izašla).
DarthSidious je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 16:42   #37
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom

Hvala posle cu je skinuti i probati pa cu pitati sto mi bude trebalo,vidim dosta se prica o zakonima o nasljedstvu,koji je od njih najbolji?
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 17:00   #38
mikicaa
Član
 
Član od: 5.6.2010.
Poruke: 259
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

sta god svako ce uraditi ovo sto i ja dodelice sve lepo najstarijem sinu sa zadnjeg autosejva pred smrt i gotovo umesto da bude prednost sto imash vise sinova oni ga pretvorili u sprdacinu
mikicaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 17:06   #39
DarthSidious
Novi član
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Hm, to ti je malo zeznuto pitanje; u suštini, svaki zakon ima svoje prednosti i mane (osim "Elective", taj ne bi preporučio ni najcrnjem neprijatelju )

Spoiler za screenshot:


Zakoni o nasledstvu dele se na "Gender Laws" i "Succession Laws". Gender zakoni ti (k'o što im samo ime kaže) odlučuju o tome koji pol može da bude naslednik titula.

Agnatic - Samo muškarci nasledjuju.

Agnatic/Cognatic - Žene mogu da naslede, ali samo ako nema muških naslednika.

Absolute Cognatic - Žene mogu da naslede ravnopravno sa muškarcima.

Succession zakoni se bave samim tehnikalijama nasledstva.

Primogeniture - Najstariji sin (ili ćerka, zavisno od gender zakona koji je na snazi) nasledjuje sve titule vladara. Primogenitura ograničava demesne limit (limit zemlje koju direktno kontrolišeš), što znači da više zemlje moraš da raspodeliš vazalima.

Gavelkind - Titule se ravnopravno dele deci vladara (opet, u skladu sa gender zakonima), najstarijem ide glavna titula. Ovaj zakon dozvoljava veći demesne limit od Primogeniture, ali zato naredni vladar drži manje titula, pošto se one dele i njegovoj braći/sestrama.

Elective - Dolazimo do zadnjeg, i po meni najnezgodnijeg zakona. Ovaj zakon je najkomplikovaniji. Vladar, i svi vazali imaju odredjen broj glasova, u skladu sa veličinom teritorije koju poseduju. Npr, za svaki County (grofovija) koji imam, ja vredim po 1 glas. Što veća teritorija, to je veći uticaj na glasanje. Kandidate nominuju sami vazali; to su najčešće članovi kraljevske porodice, mada mogu biti i neki od samih vazala, ako su dovoljno samouvereni.

Ovaj tip naslednog sistema vazali najviše vole, pošto im daje šansu da pokažu svoju moć ili čak da postanu vladari, ali je nezgodan za samog vladara jer zahteva stalno balansiranje medju vazalima da bi ostao na vlasti.
DarthSidious je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DarthSidious na korisnoj poruci:
JAZO (13.2.2012), SFRJ-Forever [CG] (13.2.2012)
Stara 13.2.2012, 22:16   #40
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Oce li ovo moci na tungle ili hamachi ili nesto trece?
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
crusader, kings

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stronghold Crusader Extreme zokocx Strateške igre 7 17.2.2012 14:50
Crusader kings Crusader88 Strateške igre 10 7.11.2011 15:18
King's Bounty: Crossworlds Juraj Strateške igre 69 17.10.2010 14:39
King's Bounty: Armored Princess draske73 Strateške igre 312 13.2.2010 16:05
Crusader no remorse DARKNESS IN DARKNES Stare igre 2 8.2.2008 16:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com