Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Pregled rezultata glasanja: Koji vam je omiljeni Age of Empires?
Age of Empires I 31 15,74%
Age of Empires II 133 67,51%
Age of Empires III 33 16,75%
Glasova: 197. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.8.2011, 23:07   #101
heracle
Član
 
Član od: 2.3.2011.
Poruke: 105
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Legendarni AGE OF EMPIRES II

eh kako bih voleo da vidim ovu igru u 3d ali nadam se da ce izdati cetvorku.
heracle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2011, 23:09   #102
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Legendarni AGE OF EMPIRES II

Kako su krenuli sa AoE: Online, tesko.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 20:04   #103
heracle
Član
 
Član od: 2.3.2011.
Poruke: 105
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Legendarni AGE OF EMPIRES II

ej stvarno ljudi da li ima indicije da ce izaci cetvorka
heracle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2011, 18:58   #104
Slavisa83
Član
 
Član od: 18.12.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 43
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Cool Re: Legendarni AGE OF EMPIRES II

Ovo je igra koju najduze imam instaliranu na kompu i koju najvise igram.Inace i danas znam sa kolegama da preko mreze tucemo do kasnih nocnih sati.
Slavisa83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2011, 22:22   #105
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Legendarni AGE OF EMPIRES II

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Kako su krenuli sa AoE: Online, tesko.
AoEO je smeće od igre.

Age of Mitology bi trebalo dodati u ovu priču. AoE u mitologiji =)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2011, 9:00   #106
BugA
Član
 
Član od: 7.5.2008.
Lokacija: Bor, Srbija
Poruke: 58
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku BugA
Thumbs up Re: Legendarni AGE OF EMPIRES II

Pozdrav svima koji (i dalje) dele strast prema ovoj legendarnoj igri :)

Ne znam koliko ste upoznati, ali AoC (Age of Empires II: The Conquerors) scena je prilicno aktivna (koliko to moze biti igra stara preko 10 godina), delom i zahvaljujuci turniru World Clan League 7, inace kroz istoriju najjacem timskom takmicenju u AoC.

Ono sto je trenutno apsolutni hit jeste mec petog kola Grand Final Stage-a izmedju timova TyRanT i RVK. Za TyRanT nastupaju zive legende igre, povratnici i pripadnici "stare skole" AoC-a - Halen, kkab, Grunt i nase gore list i jedan od najboljih igraca ikada (i trenutno najbolji) Darko Dautovic aka _DauT_. Sa druge strane, RVK predvodi aktuelni sampion turnira Brain Champion Cup 3, momak pod nadimkom RiuT (bio prvi ispred naseg _DauT_-a), dok ostatak ekipe sacinjavaju neki od trenutno najboljih igraca "nove skole", JorDan_23, TheViper, dogao, momci od kojih se tek ocekuje da svoje ime upisu velikim slovima u takmicarsku istoriju igre.

Da li su se ostvarila predvidjanja da ce RVK samleti "zardjali" TyRanT, ili su "duhovi proslosti" uspeli da povrate staru formu i zaigraju punom snagom, mozete saznati ukoliko pogledate mec odigran pre par dana - link ;) (napomena: pored instaliranih Age of Empires II: The Age of Kings i ekspanzije Age of Empires II: The Conquerors potreban vam je i poslednji, oficijelni patch 1.0c - download (4.1 MB))

Za one koji imaju zelje (i vremena) da se aktivnije ukljuce u pricu (i podsete decackih dana :), jedna od (naj)aktivnijih medjunarodnih zajednica igraca je na http://www.AoCZone.net (gde mozete naci i brdo snimljenih partija pocev od izlaska igre pa do danasnjih dana, za gledanje i analiziranje, ili jednostavno uzivanje uz kokice ;), dok je jedan od najaktivnih servera za multiplayer igranje ove igre na http://www.Voobly.com (popularnosti doprinosi postojeci sistem bodovanja).

Eto, ukratko toliko, tek da budete malo u toku ;)
Pozdrav, BugA (aka BugA_the_Great)
BugA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2013, 16:46   #107
BugA
Član
 
Član od: 7.5.2008.
Lokacija: Bor, Srbija
Poruke: 58
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku BugA
Thumbs up Re: Legendarni AGE OF EMPIRES II

Ima li zivih ovde? Istina je da su mnogi koji su bili uz ovu igru od njenog izlaska sada dobrih desetak godina stariji, ali valjda se da naci koji slobodan trenutak za malo podsecanja na decacke dane

Elem, za one koji mozda jos koji put i procitaju ovu temu, htedoh reci da je pre par dana izasao novi (nezvanicni) expansion pod nazivom "Age of Empires II: Forgotten Empires" (poznat kao AoFE).

Rano je još za govoriti, ali ja mislim (i nadam se) da je to ono što će naslediti "Age of Empires II: The Conquerors" (AoC) kao njegov prirodni naslednik (onako kako je on nasledio ''Age of Empires II: The Age of Kings'' (AoK), i još bolje).

UserPatch (koji je osnova AoFE-a) donosi ispravke mnogih bagova iz AoC i pregršt novih i korisnih opcija (kao što je podrška za custom rezolucije i widescreen, ili ''Team Random'' opcija), ali sam AoFE odgovara na drugi deo ''problema'' - balans postojećih civilizacija, čineći mnoge od hjih ponovo igrivim, a uz to donosi i pet novih (medju kojima su i Sloveni ).

Najveća ''snaga'' AoFE-a bi trebalo da bude to što će konstantno biti update-ovan (velike zakrpe verovatno na mesečnom nivou, dok će neke male moći da se krpe i svakodnevno, ako treba), što će doprineti da se svaki uočeni propust ili disbalans naknadno ispegla skoro do savršenosti, čime se samom ''Age of Empires II'' i na dalje garantuje dug i lep život, a svima koji ga igraju još mnogo sati uživanja.

Mislim da svakako vredi probati. Kako je zvanično pušten par dana pred Novu godinu ljudi sad prijavljuju neke uočene propuste koji su izmakli timu testera, pa se prvi veliki update očekuje već tokom ovog meseca. "Long time no siege" 14!
BugA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku BugA na korisnoj poruci:
miloshbg (7.1.2013), pedjosav (7.1.2013)
Stara 11.2.2013, 4:04   #108
Vladica19
Veteran
 
Član od: 3.3.2012.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 561
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 14 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Legendarni AGE OF EMPIRES II

Evo i ja da se javim i da kazem da je AoE I bio moja prva igrica koju sam odigrao na kompu Toliko sam bio zapaljen za tu igricu da je to bilo strasno. Samo kad se setim...
Vladica19 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladica19 na korisnoj poruci:
BugA (7.3.2013)
Stara 7.3.2013, 23:44   #109
BugA
Član
 
Član od: 7.5.2008.
Lokacija: Bor, Srbija
Poruke: 58
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku BugA
Određen forumom Re: Legendarni AGE OF EMPIRES II

Nakon dosta suskanja i pretpostavki, sad je i zvanicno -- "Age of Empires II: HD Edition" dolazi na Steam 9. aprila -- http://www.aoczone.net/viewtopic.php?f=3&t=86204
BugA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 0:07   #110
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Legendarni AGE OF EMPIRES II

Citat:
BugA kaže: Pregled poruke
Nakon dosta suskanja i pretpostavki, sad je i zvanicno -- "Age of Empires II: HD Edition" dolazi na Steam 9. aprila -- http://www.aoczone.net/viewtopic.php?f=3&t=86204
Napokon da me nešto i iz Microsoft-a obraduje.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2013, 11:20   #111
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Legendarni AGE OF EMPIRES II

Kada sam pročitao vest nisam mogao da verujem.
Kada se samo setim kako smo u lokalnoj igraonici pre jedno 13 godina igrali ovu igru 2vs2.
Nikad nisam gotivio Steam, ali zbog ove igre ću morati da ga instaliram.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2013, 12:56   #112
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Legendarni AGE OF EMPIRES II

Jos kad bi Age of Mythology izasao u HD varijanti i dosao na Steam, to bi bila super stvar.

Inace, za sve koji planiraju pre-purchase AoE 2 HD na Steamu (ako vas ima takvih), obratite paznju na Age of Empires Legacy Bundle, gde za 25e dobijate i AOE III Copmlete pride.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2013, 0:07   #113
sloba89
Član
 
Član od: 20.1.2010.
Poruke: 443
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 215 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Legendarni AGE OF EMPIRES II

Sjajna vest malo me čudi što i prvi deo nije dobio ovakav tretman mozda i to uzmu u obzir kasnije ali sve u svemu super jedna od najboljih strategija i medju najboljim igrama za sva vremena!
sloba89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2013, 16:28   #114
Red Wing
Veteran
 
Avatar korisnika Red Wing
 
Član od: 5.1.2008.
Lokacija: Hockeytown
Poruke: 953
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 363 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Legendarni AGE OF EMPIRES II

Age of Empires II mi je ubedljivo omiljeni RTS, old-school klasika i svakako da bih ga uopsteno uvrstio na top 10 listu. Vest o ''povratku'' AoE me veoma raduje i prilicno je emotivna i budi secanja!

Promene koje ce doneti HD verzija su zapravo sitnice i koliko sam video na osnovu trailera- to su poboljsana animacija vode, vatre, eventualno sencenje i sve to u 32bit paleti boja i najznacajnije ce zapravo biti widescreen podrska i potpuna kompatibilnost sa Win7/8...

HD verzija, pogotovo Steam ce doprineti popularizaciji, vratiti stare/otpisane igrace, privuci one koji se nisu na vreme upoznali sa serijalom a i pre svega, ono najbitnije, opet ce na pravi nacin zaziveti online bitke i okrsaji, cime ce se vratiti puni sjaj, staroj legendi!
Red Wing je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2013, 17:12   #115
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Legendarni AGE OF EMPIRES II

To i jeste cilj ovog HD paketa - da AoE II bude igriv na modernim kompjuterima, a ne da gasim explorer.exe kako ne bih oslepeo od problema sa bojama i slicno.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola16789 na korisnoj poruci:
voodoo_ (15.3.2013)
Stara 16.3.2013, 17:02   #116
James Vega
Član
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 441
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 183 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Legendarni AGE OF EMPIRES II

https://twitter.com/SteamDB/status/312910330525274113
Rise of Nations će izgleda dobiti sličan tretman kao AoE2.
James Vega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku James Vega na korisnoj poruci:
batakpudla (19.3.2013)
Stara 16.3.2013, 17:30   #117
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Legendarni AGE OF EMPIRES II

haha i mi smo ovo igrali AOE1 davno davno
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2013, 18:22   #118
Red Wing
Veteran
 
Avatar korisnika Red Wing
 
Član od: 5.1.2008.
Lokacija: Hockeytown
Poruke: 953
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 363 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Legendarni AGE OF EMPIRES II

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
To i jeste cilj ovog HD paketa - da AoE II bude igriv na modernim kompjuterima, a ne da gasim explorer.exe kako ne bih oslepeo od problema sa bojama i slicno.
Pre bih rekao da je to sredstvo za dolazenje do cilja, a ne cilj - sam po sebi. Cilj je vec pomenuto vracanje igre u zivot kao i popularizacija a naravno i iza svega se jos pride krije sustinska namera da se dodatno zaradi na vec uspesnoj i dokazanoj stvari...

Sto se tice korekcije boja i gasenja explorer.exe za to moze da se napravi odgovarajuci .bat fajl, cime se potreba za stalnim i rucnim postupkom eliminise. A takodje postoji i fan made widescreen patch, koji podrzava sve rezolucije - tako da je nakon par minuta ''posla'' , sto sigurno da nije nikakva prepreka, dobri stari AoC i vise nego igriv na novim konfiguracijama.

Dakle, stvar koja je sustinski problem i fali kod stare verzije (gameranger, voobly i slicno samo donekle resavaju stvar) je zvanicna i organizovana podrska za multiplayer, sto ce naravno biti reseno preko steam-a, gde ce to biti odradjeno na sistematican nacin + achievementsi, statistike, eventualni turniri, mnostvo igraca i to je zapravo prava draz i ono sto ce zavredeti kupovinu HD verzije.
Red Wing je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2013, 1:16   #119
Anaxander
Veteran
 
Član od: 12.9.2007.
Lokacija: Highway to hell
Poruke: 660
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 118 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Legendarni AGE OF EMPIRES II

Skinite forggotten empire sa linka koji je Buga okačio i rešićete svaki mogući problem. Što se HD izdanja tiče, ja nešto nisam oduševljen, FE mod već omogućava visoke rezolucije a HD ne izgleda baš toliko bolje, bar na trejleru, nadam se da će uskoro da puste neki konkretan gameplay video. Ja bih ipak više voleo remake, sa modernizovanim interfejsom, redizajniranim komandama (ozbiljno, rts bez a-move???) i normalizovanom borbom, ipak je malo bezveze da knight stoji pored archera i da ga bije pola sata
Anaxander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Anaxander na korisnoj poruci:
BugA (18.3.2013)
Stara 17.3.2013, 17:51   #120
Red Wing
Veteran
 
Avatar korisnika Red Wing
 
Član od: 5.1.2008.
Lokacija: Hockeytown
Poruke: 953
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 363 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Legendarni AGE OF EMPIRES II

Svakako da bi remake bio prava stvar, bar uradjen u Age of Empires III engine-u (Bang), koji je premda poprilicno vremesan, ali opet i vise nego zadovoljavajuci i sasvim na nivou za ovaj koncept.

Inace, poredjenja i fore radi, snimio sam AoC screenshotove koji se zasnivaju na identicnim lokacijama kao i ovih pet predstavljenih iz HD verzije.

Sve to skupa sam radi bolje preglednosti i uocavanja detalja, objedinio preko slideshow-a - slike su u HD rezoluciji (koristio sam pomenuti widescreen patch)

Slike - AoC vs AoEII: HD
Red Wing je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Age Of Empires III LoneWolf Strateške igre 77 13.4.2015 8:02
Age Of Empires II vladale Strateške igre 60 2.2.2012 21:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com