Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.11.2008, 17:09   #1
BugA
Član
 
Član od: 7.5.2008.
Lokacija: Bor, Srbija
Poruke: 58
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku BugA
Unhappy YouTube mi iskasapi video :(

Imam problem sa upload-om video materijala na YouTube. Do sada sam dosta eksperimentisao, trazio po netu, ali nisam se bas usrecio, problem me jako nervira a resenje ni ne nazirem, mada je verovatno nesto do tipa kompresije...

Prvo sto me nervira je odsecanje kraja videa, sto YouTube konstantno radi. Fajlove pripremam u Adobe Premiere-u, i snimam ih u .avi sa DivX kompresijom (najcesce tako), ili u .avi bez kompresije, a nakon toga preko Adobe Flash CS3 Video Converter-a prebacujem to u .flv.

Ovo odsecanje i `ajde, ostavim da na kraju bude malo "nicega", produzim trajanje za nekih 5 - 10 sekundi, i dobro, to odradi posao. Medjutim, skoro sam prebacio video fajl koji je pravljen od video klipova, medjusobno razdvojenim slikama sa tekstom (koje stoje na ekranu 5 sekundi), sa crossfade efektom. Kod mene na kompjuteru sve je OK, ide video, pa slika stoji 5 sekundi, pa video, pa slika... itd, sve traje oko 1'05''. Problem se javlja kada ovaj fajl prebacim na YouTube - prilikom svog reenkodovanja, snimak se "skrati" na oko 40'', i to tako sto slike (izmedju vido klipova) na ekranu stoje samo delic sekunde, kolike da se vidi kao neka promena prilikom prelaska na sledeci video klip, ali se ne moze nista procitati jer brzo nestane.

Ovo mi je sad enigma i problem, pravio sam bez veze neki tutorijal i to mi se desilo, sta ce biti kada se budem potrudio da nesto stvarno napravim da lici, hoce li se isto ovo desavati? Kako da resim problem?

Probao sam da upload-ujem koristeci razlicite kompresije prilikom pretvaranja u .flv na svom kompjuteru, i kod mene je uvek dobro, a na YouTube uvek "preleti" kad naidje slika koju treba zadrzati. Ne razumem... Da li ima neke veze sto sam prilikom exporta iz Premier-a iskljucio ton, obzirom da ga na videu ni nema?

Evo i primera da vidite o cemu pricam:

klip sa YouTube: YouTube video
originalni fajl: download (2.72 MB, .flv, 640x480)
BugA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2008, 20:59   #2
oceaan
Novi član
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Re: YouTube mi iskasapi video :(

Sta je ovo?
Svi junaci nikom ponikose!
Jel zna neko da odgovori coveku?
Bas se dobro potrudio da opise problem.
oceaan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2008, 21:34   #3
ro@drunner
Član
 
Član od: 22.12.2006.
Poruke: 35
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 39 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: YouTube mi iskasapi video :(

Pa ne znam dal cu ti bas pomoci, ali ja sam do sada uplodovao samo avi fajlove. flv fajlove nije hteo ni da krene da uploduje. A kad pogledas koje Youtube podrzava fajlove, pise samo avi, mpg, wmv, mov.... ali ne pise da podrzava (tj. da ne treba uplodvati) u flv formatu. I preporucuju da kompresujes u mpeg4 kompresiju.
ro@drunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2008, 22:41   #4
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: YouTube mi iskasapi video :(

ja nisam imao nikakvih problema sa uploadingom mp4 (mpeg) fileova, niti su mi odsekli kraj ...
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2009, 20:11   #5
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: YouTube mi iskasapi video :(

Ni ja nisam dosad imao sličan problem a to je verovatno što nikad i nisam uploadovao u flv formatu.Oni ga i onako posle konpresuju u flv (ako je upitanju i HD onda i u mp4) i ne vidim razlog da ga iz Premiere izvoziš u tom format.Ja u poslednje vreme koristim wmv jer je veoma mali a zadržava dobar kvalitet slike.Doduše ja neradim u Premiere već u MAGIX-u. i direktno iz njega exportujem u wmv format u full (originalnoj) rezoluciji.Jedino imam problema sa zvukom , jer mi se ponekad jedva čuje a nekad je preglasan.
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2010, 21:36   #6
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: YouTube mi iskasapi video :(

WMV mali?Jeste da ima kvalitet,ali mali..ne.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2010, 22:13   #7
acok97
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: YouTube mi iskasapi video :(

Manji je od avi-ja , i to podosta , sad kvalitet neznam , ali ja uvijek
saljem wmv
  Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04
(ima)nema video fajla Selver Kvarovi 4 12.4.2008 1:57
ACDSee i video fajlovi...? krypton_151 Aplikativni softver 4 10.2.2008 15:22
VIDEO MONTAZA-PITANJE The Dark Gamer Video/TV softver 4 14.12.2006 16:50
MSI MP3Player i problem sa video zapisima! Zvonko Skener Aplikativni softver 1 2.10.2006 20:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com