Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.9.2006, 0:19   #1
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Zone Alarm mi blokira programe

Evo sada bas skidam poslednju verziju ZA SS ali prethodna ver mi je napravila probleme. Kada sam predzadnju ver instalirao na prethodnu ispitao pe par stvarcica oko mog poznavanje oko kompova, kolko sam se puta susretao sa virusima itd. Izgleda da je zbog toga, zasad sta sam primetio, blokirao mirc i msn live. U mircu nece da se konektuje jer kaze da ga ZA blokira a MSN nece da mi prikazuje tudje avatare niti moje a ne mogu ni da se razmenjujem fajlova preko njega. To je zasad sta sam primetio.
Pogledao sam Program control pa kolki je trust level i stoji mi III ili II nivo za ove i cekirane su one pored opcije.
Sada kada budem instalirao ovu najnoviju ver sta da mu kazem oko toga kakav security da namesti???
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2006, 16:17   #2
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Zone Alarm mi blokira programe

Ljudi pomozite mi
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2006, 20:37   #3
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zone Alarm mi blokira programe

Nije bitno kako namestiš, jer svi firewall programi ponekad imaju problem sa blokiranjem pogrešnih portova. Ono što možeš da pokušaš jeste da deinstaliraš Zone Alarm koji imaš, i onda probaš da pokreneš aplikacije koje su ti pravile probleme. Ako sve radi ok, onda instaliraj novi ZA i ručno ga podesi tako da pušta programe kojima želiš da dozvoliš pristup internetu.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 14:45   #4
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Zone Alarm mi blokira programe

Prvo sam sa deinstalirao i sada sam probao ponovo da ga instaliram i kaze da ne moze jer nema zly.dll fajl a iznad pise vsmon.exe - Unable to Locate Component. I kaze da reinstalacijom programa mogao bi piopraviti ovaj problem (!?). A novu verziju ne mogu da pokrenem 6.5.737.000 jer mi prijavi da ne moze da nadje dll fajl ....\temp\vsutil.dll (VsSetProtection) i (WsedbgPrint). Ovaj problem je cest i pojavi se na svakoj drugoj verziji, ne znam zasto. Desava se i drugima. Meni je sada bitna da instaliro ovu prethodnu verziju kako god znam i umem.


Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	za.jpg
Viđeno:	91 puta
Veličina:	13,7 KB
ID:	3152

Poslednja ispravka: dzambo (3.9.2006 u 15:57)
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 16:20   #5
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Zone Alarm mi blokira programe

Batali ZA.Precesto dobija napade inteligencije.Sad,ne mogu tacno da znam resenje tvog problema.Mozda deinstalacija nike protekla kako treba pa sad pravi probleme pri instalaciji...Pogledaj u Servicima da li ti iskljucen True Vector servis.

Uostalom,ako nece,instaliraj Augnitum Outpost Firewall.Brzi je i bolji.I lepsi.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 16:26   #6
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Zone Alarm mi blokira programe

Gledao sam u servisima (services.msc) i nema nista . Ma na njega sam se totalno navikao. Bolje da nisam ni instalirao noviju verziju samo je doslo do ovoga.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 20:20   #7
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Zone Alarm mi blokira programe

Često je razlog za blokiranje programa od strane firewall-a "nestručno rukovanje" jer je najslabija karika u celoj stvari korisnik koji ima mogućnost da dozvoli ili zabrani određenoj aplikaciji pristup internetu ili lokalnim resursima. Ponekad se veoma lako desi da sasvim bezopasna aplikacija dobije zabranu jer korisnika mrzi da čita šta piše pa nabrzaka samo klikne na "Deny". Slično važi i za opasne programe.

Lično sam Zone Alarm koristio nekoliko godina ali u poslednje vreme postao je apsolutni šampion kada je u pitanju zaglupljivanje. Primera radi, pomenuti "True vector service" se ne može isključiti ni na bilo koji način osim deinstalacijom programa. Inače, pomenuti servis se ponaša apsolutno isto kao i kada je aplikacija aktivna, tj. blokira sve što je nehatom stavljeno na "Deny" listu.

Probaj, ukoliko si baš stvarno toliko vezan za Zone Alarm, da obrišeš sva podešavanja u listi dozvoljenih i nedozvoljenih pristupa aplikaciji (to gde ti pominješ II i III). Isto važi i za Component listu. Znači i nju moraš kompletnu da obrišeš. Posle ove operacije program će te ponovo pitati za svaki program koji ponovo zatraži pristup netu.

Preporuka, koju sam ja sledio i dan danas se ne kajem, je da skineš Agnitum Outpost Firewall i instaliraš ga umesto Zone Alarma. Dobra stvar Outposta je što ima poprilično inteligentan način zaustavljanja smeća i napadača i bez neke preterane intervencije korisnika kao što je to slučaj sa Zone Alarmom. Ovo takođe ne treba da znači da mu je zaštita zbog toga slabija pošto do dana današnjeg u kombinaciji sa NOD32 antivirusom nisam imao nijedan jedini problem sa spyware, trojan, dialer i sl. glupostima.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 21:32   #8
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Zone Alarm mi blokira programe

ok... Ja sam krenuo od toga da blokira nesto (ne mrzi me da citam sta dozvoljavam a sta ne) a to se dogodilo od kada sam preposlednju verziju instalirao. Sada je doslo do toga da ne mogu ni da ga ponovo instaliram ali sam nasao resenje na nekim stranim forumima... ZA mi je od prvog dana tu i na njega sam se navikao. Mada ga mozda i zamenim sa Outpostom...
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 22:00   #9
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Zone Alarm mi blokira programe

Ja stvarno ne vidim zašto se i dalje razmišljaš. Instaliraš Outpost, postaviš tzv. block most režim i sam lepo određuješ šta blokira potpuno, šta delimično ili sasvim. Lak je za upotrebu, jednostavan je interfejs - bezrezervna preporuka. Lično ga koristim već dve godine.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 22:14   #10
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Talking Re: Zone Alarm mi blokira programe

Evo upravo sve njegove fajlove izbacujem i instaliracu Outpost . Kolka je*ena procedura da se sve izbaci... Postavicu linkove za one koji i dalje koriste ZA pa ako budu naisli na slican problem, kao ja, neka imaju ovde.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 22:29   #11
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Zone Alarm mi blokira programe

Ako vam se javi neki problem prilikom reinstalacije ili prilikom totalnog uklanjanja Zone Alarma sa harda pogledajte jedan od sledecih linkova da bude sigurni da se sve uklonili.

http://nh2.nohold.net/noHoldCust25/P...Uninstall.html

http://nh2.nohold.net/noHoldCust25/P...tallNonNT.html

http://forum.zonelabs.org/zonelabs/b...message.id=103

Forum Zone Alarm-a:

http://forum.zonelabs.org/zonelabs/
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zastitni zid - Firewall overlord Zaštita 69 21.2.2013 17:53
Problem sa Zone Alarm-om Devil Zaštita 13 27.4.2006 20:22
Zone Alarm ne dopusta internet sharing milstan Zaštita 18 11.4.2006 21:08
Kaspersky vs Zone Alarm Marko069 Zaštita 10 17.1.2006 23:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com