Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.6.2010, 0:24   #1
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Kako da napravim wi-fi hotspot?

Zanima me da li se moze napraviti uz pomoc vec ugradjene wi-fi antene u netbook ili mi treba neka eksterna (imam neki AirLink, domet 2km). Kako da postavim da svi klijenti koji se prikljuce na moj wi-fi vide pocetnu stranu koju ja namestim? Isto tako, postoji li neka kotrola sta korisnici rade (na koje sajtove idu, provedeno vreme, iskoriscen protok...)?

Treba mi za hotspot za jedan kafic.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2010, 0:30   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Kako da napravim wi-fi hotspot?

Mislim da ne može samo pomoću netbooka ali možda se varam i pojavi se neko s rješenjem.
Takođe,oko početne strane i statistike (špijuniranja) šta ti rade korisnici nisam siguran,ali ti preporučujem da to ne radiš jer za takvim nečim u kafiću stvarno nema potrebe (niko neće da gleda xxx yyy i zzz sajtove,niko ti neće upaliti torrent dok sjedi na kafi niti posjećivati neki piratski sajt,ljudi će u 99% slučajeva provjeriti email,facebook,myspace ili nešto treće,a svako špijuniranje tih vrsta surfa i uvid u te podatke spada u kršenje prava na privatnost te možeš završiti na sudu.
Kafić je kafić,niko ti iz njega neće kovati zavjeru,upadati na hakerske portale ni navući bijes FBI-ja i CIA-e,ne boj se.

Za korištenje protoka imaš DU Meter koji funkcioniše sa svim mogućim protokolima,od kućnog kompjutera sa wirelessom do hotspota,i imaćeš detaljnu statistiku i praćenje protoka,ali to za monitoring korisnika ni za homepage ti ne preporučujem (možeš da probaš,ali će ljudi vidjeti šta pokušavaš i pronaći "spas" u drugom kafiću).
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Schnak3 (15.6.2010)
Stara 15.6.2010, 1:25   #3
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Kako da napravim wi-fi hotspot?

Vlasnik poznaje veb dizajn pa hoce da uradi nesto poput registracije i koriscenje wifi-a, a nakon odredjenog broja provedenih sati na netu korisnik dobija besplatno pice, ili tako nesto. Zato treba da postavim pocetni homepage. Pogledacu ja na netu za koji dan strane tutorijale.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2010, 1:33   #4
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Kako da napravim wi-fi hotspot?

Ne vjerujem da će ti iko dozvoliti da mu za jedno besplatno piće zadireš u privatnost al' daj Bože...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2010, 1:36   #5
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Kako da napravim wi-fi hotspot?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Ne vjerujem da će ti iko dozvoliti da mu za jedno besplatno piće zadireš u privatnost al' daj Bože...
Pa mogu da se kladim da si u 90%+ slucaja samo kliknuo na "I confirm" .
Pa nisam ja Facebook, pa da kradem podatke . Samo da se osiguram da niko nece da leechuje punih 12mb.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2010, 10:36   #6
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Kako da napravim wi-fi hotspot?

@Schnak3

Da se ne ponavljam pogledaj temu:

Kako da napravim hotspot?


Čini mi se da sam već negde na forumu ranije pročita da neko od laptopa oće da pravi Hotspot. To je po meni glupo jer laptop/netbook jednostavno nebi bio u stanju da radi neprekidno u kontinuitetu. Mnoo je bolje ili da uzmeš profi delove za HotSpot mašinu ili da upotrebiš neki matori P3 Komp. (u zavisnosti od budžeta) Što se kontrole korisnika i prikazivanja raznh sadržaja na hotspot-u tiče za taj posao predlažem MikroTik ili neki sličan RuterOS.... Detalje imaš u gore navedenoj temi....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Schnak3 (15.6.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem? zukov Web razvoj 242 2.5.2018 20:52
Vodeno hlađenje, pomoć oko odluke šta i kako vasiljevic Ostale komponente 12 21.7.2009 9:45
Kako da od Tp-link WiFi kartice napravim nesto nalik HotSpot-u?? Dyca Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 24.7.2008 9:41
Kako da napravim predmet za GTA:SA? Mil00rad Grafički softver i radovi 1 17.2.2007 18:59
Kako da napravim Image CD-a na HDD uz pomoc NERO-a? oklagija Aplikativni softver 4 22.4.2006 21:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com