Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.5.2008, 10:34   #41
LebronMVP
Član
 
Član od: 21.2.2006.
Lokacija: Rt Dobre Nade
Poruke: 393
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 127 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Previse gledate filmove bre
Ko nema sta da krije nema razloga za strah.
LebronMVP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2008, 10:37   #42
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Citat:
LebronMVP kaže: Pregled poruke
Previse gledate filmove bre
Ko nema sta da krije nema razloga za strah.
Slazem se. Ali nisu licne karte toliko problematicne, koliko je cinjenica da je to pocetak digitalizacije svega. Svega! Aaaaaa!
Bas bi voleo da zivim jos jedno 200 godina, da vidim kako ce covecanstvo tada izgledati (i koliko ce jos svetskih ratova biti)...
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2008, 11:38   #43
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Moraju da se vade svezi papiri. Preporucujem opstinu Palilula. Nije guzva i imaju odmah banku pored i sve sto vam treba je tamo. Inace ja treba da pokupim za koji dan novu licnu kartu pa cu lepo da postavim ovde da svi vide.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2008, 14:15   #44
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Citat:
_Maximus_ kaže: Pregled poruke
Moraju da se vade svezi papiri. Preporucujem opstinu Palilula. Nije guzva i imaju odmah banku pored i sve sto vam treba je tamo. Inace ja treba da pokupim za koji dan novu licnu kartu pa cu lepo da postavim ovde da svi vide.
<irony>Hej, nemoj to ni slučajno da radiš! Ako budeš postavio tvoju novu lk na forum, država će znati da si to ti i videće šta si pisao i ak osi negde opsovao državu ili rekao nešto loše protiv nje, počeće da te prate!!!</irony>

Nisam gledao tog digitalnog anđela, ali sam gledao kako na nekim forumima plitkoumni likovi dižu prašinu oko toga. Neću ni gledati tu najobičniju glupost od dokumentarnog filma jer ja koristim svoju slobodu da ne moram ništa da krijem. Više informacija o meni ima na netu nego što će ta biometrijska LK ikada imati u svojoj memoriji. Tamo može da piše da grickam nokte, da nemam sidu, da se nikad nisam drogirao, da sam za malo autom pregazio pandura koji je u sred noći stajao na putu i mahao mi da stanem sa strane (a ja se budala vraćao pola kilometra u rikverc jer sam slučajno spazio nekog čoveka na beloj traci i to kraičkom oka ), možda će čak da piše i koja sam krvna grupa (pošto ja ne znam), možda će da piše i da mi je oca ubio pripadnik državne bezbednosti pa će moje kretanje pratiti pažljivije nego kretanje nekog drugog, ali mene savršeno ne dotiče to što će neko da vidi kako sedim u Balkanu ili pivnici kod Erića i kako cugam pivo grickam kikiriki i pomfrit sa drugarima, ili kako kupujem prazne diskove da narežem „kupljeni“ materijal, kako kupujem leb i mleko na VISA karticu, etc, etc.

Inače, to već rade nekome svi oni koji gledaju velikog brata i druge rijalti šouove, pa nikom ništa
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2008, 14:30   #45
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Slazem se, kad bi neko mogao (a verovatno moze ako se potrudi) da npr. sakuplja sta sam sve napisao po raznoraznim forumima, mogao bi da sazna o meni mnogo vise od onog sto pise u LK.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2008, 21:57   #46
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Meni su svi govorili da sam lud sto uzimam cip. Da se razumemo mene to ne zanima, na kraju sam ga namerno uzeo. Nisam kriminalac i nemam sta da krijem.
I to je smesno jer to nije uredjaj za pracenje. Jednoga dana kada budemo imali svoj satelit (za oko 500 godina) praticemo ljude i sve ovce i krave da vidimo dal su na broju.

Dotle picim chip, jer je dobar trip.


I naravno da cu postaviti ovde lk. i to bez gaca, pa nek me onda tuze i uhode!
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2008, 22:36   #47
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Citat:
_Maximus_ kaže: Pregled poruke
I naravno da cu postaviti ovde lk. i to bez gaca, pa nek me onda tuze i uhode!
Ovo nisam razumeo.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2008, 23:18   #48
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Nove licne karte (elektronske)...

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
LOL, baš.
Isto kao što kodiranje mobilnog sprečava da se koristi na nekoj drugoj mreži

Kako god, niko nas ne pita, da uvedu potkožne mikročipove zakonom, morali bi da se pelcujemo, jbg...
Citat:
Corwin kaže: Pregled poruke
Pretpostavljam da su slučajevi krađe identiteta česti tamo kod vas?

Uvode se nova dokumenta i kod nas. Meni sve ovo smrdi na Velikog brata, ali ne na onog sa B92.

Falsifikovanje klasicnih licnih karti je cesta pojava. Prilicno cesto se desava da na nekoj od televizijskih stanica cujem kako je uhvacen neko na granici sa laznim ispravama, uhapsen lokalni kriminalac koji je takodje falsifikovao svoju licnu i jos sijaset primera.
Ove licne karte su uvedene kako bi se tome koliko-toliko stalo na put. Sada vise nece moci svaka susa da promeni sliku i lupa bibliotekarski pecat preko nje , bice potrebno vece tehnolosko znanje i odgovarajuca oprema da se to uradi. Sustina je da se falsifikovanje sto vise oteza, a ne apsolutno iskoreni, jer savrsene zastite nema.


Vidim da se kod nekih tehnicki prilicno dobro potkovanih lica na ovom forumu javlja skepsa oko pravih namera koje imaju vlasti. Spominje se pracenje, spijunaza, razvijaju se teroije zavere i pustaju filmovi u glavi.
Ako cak i mi, osobe koje prilicno dobro poznaju razne oblasti tehnike, gledamo na nove licne karte k'o na neko skrivenog bauka u malom, kako li tek prostiji ljudi sa sela gledaju na to? Hoce li uopste uociti razliku izmedju kreditne kartice i licne karte, hoce li pokusati da plate koncentrat ili neku stocnu hranu svojom licnom kartom, jer su, toboze, culi da su u njoj skladisteni svi podaci, pa mozda cak i njihov novac.
Nije Sribja bila skoro pionir ni u cemu, pa nece ni u ovoj Evropskoj teoriji zavere koju su smislili strano placenici i domaci izdajnici! Ove karte se primenjuju u velikoj meri u zemljama clanicama EU, a u onima gde jos uvek nisu zamenile svoje papirne pandane, zamenice ih vrlo brzo. AKo i mi zelimo da im se prikljucimo, a ja se nadam da cemo biti dovoljno odlucni da pokazemo da to zelimo svim srcem, moracemo da pocnemo i da se pridrzavamo nekih novih, visih standarda koji ce vaziti za sve. Eto toliko.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2008, 13:16   #49
Dzohny
Član
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 40
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Jel moze neko da mi kaze jel ima na tim novim kartama stvarno broj 666, tamo u bar kodu? Ili sam to za neshto drugo chuo?
Dzohny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2008, 13:19   #50
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Nove lične karte (elektronske)...

Naravno, isto kao sto na americkom dolaru (ako ga savijes ovako, ovako, pa ovako) postoji znak masona.
Daj bre, ako neko vec pravi zaveru, zasto bi pisao budalastine po novcanicama i licnim kartama???
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2008, 13:37   #51
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Nove lične karte (elektronske)...

Citat:
Dzohny kaže: Pregled poruke
Jel moze neko da mi kaze jel ima na tim novim kartama stvarno broj 666, tamo u bar kodu? Ili sam to za neshto drugo chuo?
Teško da tako nešto postoji...
Citat:
fingerprint kaže: Pregled poruke
Naravno, isto kao sto na americkom dolaru (ako ga savijes ovako, ovako, pa ovako) postoji znak masona.
Daj bre, ako neko vec pravi zaveru, zasto bi pisao budalastine po novcanicama i licnim kartama???
Bez želje da ulazim u razne teorije zavere, ali na dolaru stvarno postoji masonski znak. I vidi se bez savijanja i svega toga. Šta će on tu i šta predstavlja nemam pojma, ali je tu.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	2003.jpg
Viđeno:	52 puta
Veličina:	85,0 KB
ID:	21075  
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2008, 13:47   #52
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Nove lične karte (elektronske)...

Bog te mazo
e mogu da verujem
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2008, 14:03   #53
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Nove lične karte (elektronske)...

Pa šta i ako postoji broj 666?! Taj broj je imao magično značenje sve dok ga crkva nije demonizovala, kao uostalom i sve stvari koje joj nisu odgovarale... Glupost neviđena, if you ask me...

Što se tiče dolara, SAD i jesu verovatno osnovali masoni. Ali to ne znači da su oni sekta koja prinosi ljudske žrtve nekim tamo bogovima i jede im srca, ili šta ti ja znam...
Velika greška je što ljudi veruju tim teorijama zavere bez prethodnog proveravanja činjenica i uopšte informisanja o dotičnoj temi. Samo pogledajte već u više navrata pomenutog Digitalnog andjela i videćete kako ne treba raditi.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2008, 14:48   #54
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Nove lične karte (elektronske)...

Slazem se za 666. Totalna glupost
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2008, 15:24   #55
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Nove lične karte (elektronske)...

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Pa šta i ako postoji broj 666?! Taj broj je imao magično značenje sve dok ga crkva nije demonizovala, ...
Tako je, šta fali broju 666?

zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2008, 15:30   #56
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Nove lične karte (elektronske)...

A stvarno što reče fingerprint, što ni se zayebavali sa novčanicama, možda su dokoni?

Manite se teorija zavere...

Bolje se posvetite teorijama haosa, bar imaju neku primenljivu vrednost.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2008, 15:39   #57
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Nove lične karte (elektronske)...

Ma volim ja teorije zavere, posebno su dobre kod paranoicnih profesora, koji zbog price o americi izgube 2-3 casa...
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2008, 15:43   #58
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Nove lične karte (elektronske)...

Citat:
fingerprint kaže: Pregled poruke
Ma volim ja teorije zavere, posebno su dobre kod paranoicnih profesora, koji zbog price o americi izgube 2-3 casa...
A, znam, to i ja volim

Ali pazi, zaverenici nemaju pametnija posla osim da prave prankove na parama i u bar kodovima
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2008, 16:17   #59
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Nove lične karte (elektronske)...

Vala, nek više p+pošalju SRJ u penziju, nisam imao pri ruci ličnu kartu kada sam išao kući u CG, pa sam im na carini dao SRJ pasoš i hladno su mi udarili pečat "jabuka".

Kod nas mora i krvna grupa da se vadi, za stare, a za nove ne znam.

Citat:
fingerprint kaže: Pregled poruke
Slazem se. Ali nisu licne karte toliko problematicne, koliko je cinjenica da je to pocetak digitalizacije svega. Svega! Aaaaaa!
Bas bi voleo da zivim jos jedno 200 godina, da vidim kako ce covecanstvo tada izgledati (i koliko ce jos svetskih ratova biti)...
Alber Ajnštajn: Ne znam kakvim oružijem će se boriti u trećem svijetskom ratu, al znam da će u četrom koristiti koplja i strele!

A sad jedna činjenica sa časova sociologije: Prosječnog britanca, kada krene na posao ujutru, kamere snime 3 puta...

Što se tiče paranoičnih profesora... Ja sam u gimnaziji promijenio 3 za 3 godine... Pretposlednji je samo trubio kako je čitao knjigu o CIA iz 1982. na koj je bila karta potpuno razdrobljene Juge (tada se CG nije još odvojila), pa je tako non stop pričao o raznoraznim CIA zavjerama, na kraju ga je izgleda smakla CIA, nestade čovjeka...

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (18.5.2008 u 16:29)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2008, 17:10   #60
MSScat
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Nove licne karte(elektronske)...

Lolz, gledao sam ove klipove u skoli na casu veronauke, dok je (paranoicni?!)profa pricao nesto o globalnoj kontroli i manipulaciji ljudima and stuff....Mislim cak, da je profa imao sve klipove na nekom disku, ali nisam ih sve video...

Poslednja ispravka: MSScat (18.5.2008 u 17:34) Razlog: hmmmmmmmm...
  Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ATI Radeon HD 4800 Dusan Despotovic Grafika 436 3.5.2009 23:14
Nvidia sprema nove Unified ForceWare 200 drajvere Dusan Despotovic Vesti 3 1.4.2008 15:54
Kupovina graficke karte ecanikajo Šta da kupim? 6 15.6.2007 17:37
Enermax Liberty 500 Watt i buduce DX10 Karte ... i bidi fin Osnovne komponente 3 2.3.2007 2:13
Nove 7600GT kartice-G73 u 80nm Garson Vesti 14 30.12.2006 0:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com