Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.8.2009, 14:46   #1101
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Avioni

citat:Kako bravar može da živi i vlada kao car i imperator

eh, dok je bravar vladao mi smo bili 4. svetska sila... Bila je avioindustrija, izvozili se avioni, leteli i kod nas i u svetu... A sad? dzaba nam psiholog... jos je danasnja vlast i dobra kakvu smo imali.... nek ova Lasta makar uspe, mozda se neko seti pa ulozi jos malo u avijaciju... ali nije samo avijacija ta koja propada... Za Crnu Goru bi mozda bilo najbolje da zajedno sa nama kpi neke avione koji ce braniti zajednicki vazdusni prostor... tako je pre i bilo dok smo bili scg......
A sto se tice toga da li ce biti ili nece rata, da neka zapadnjacka zemlja ima problem kao sto je kosovo, nagomilali bi stotine aviona, za svaki slucaj...
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 15:19   #1102
shalabajzer
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Lokacija: Ozz
Poruke: 127
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Avioni

http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=142764

Doduse, juce bilo
shalabajzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 15:39   #1103
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Kako je moguće da je srpski običaj da se na sahranama jede i pije kao za Novu godinu. Da li je moguće da većina naroda običnu kafu zove Turska a nije, jer je ova istočnjačka koja se može popiti u Sarajevu npr. iz fildžana i uskiš šoljica bez drške, pa još nije ni isti ukus, razblaženija je po pravilu. Kako je moguće da moj rođak kupi novo zastavino auto (prije par godina) i da mu posle nedelju dana vrata već krckaju i moraju da se zalupe da bi se zatvorila...

Lista je beskonačna.

A avijaciju, sudeći po ovoj krizi, nećemo obnavljati u dogledno vrijeme.
Неписмена баба је цео свој живот радила и плаћала порез држави зато се и њен глас исто рачуна као и глас академика кога је држава школовала а баба ама баш ништа од државе није узела док је држава од сељака узимала и капом и шаком!
Па такав је обичај зато што се верује да човек одлази на боље место...
Зову је турска јер су је турци донели на ове просторе...
Твој рођак је могао да купи неки најјефтинији инострани ауто који кошта бар дупло више од тог заставиног и не би му врата крцкала , али не може и јаре и паре...
И какве везе има ово са авиjацијом?

Poslednja ispravka: Stojadin (3.8.2009 u 17:16)
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 18:13   #1104
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
stepanov kaže: Pregled poruke
citat:Kako bravar može da živi i vlada kao car i imperator

eh, dok je bravar vladao mi smo bili 4. svetska sila... Bila je avioindustrija, izvozili se avioni, leteli i kod nas i u svetu... A sad? dzaba nam psiholog... jos je danasnja vlast i dobra kakvu smo imali.... nek ova Lasta makar uspe, mozda se neko seti pa ulozi jos malo u avijaciju... ali nije samo avijacija ta koja propada... Za Crnu Goru bi mozda bilo najbolje da zajedno sa nama kpi neke avione koji ce braniti zajednicki vazdusni prostor... tako je pre i bilo dok smo bili scg......
A sto se tice toga da li ce biti ili nece rata, da neka zapadnjacka zemlja ima problem kao sto je kosovo, nagomilali bi stotine aviona, za svaki slucaj...
Lepo se zivelo to stoji ali dugevo koje smo tada gomilali svi placamo. Sve drzave stare Jugoslavije. Jedino je vojska neshto radila, svi ostali dzabalebarili. Mozemo mi da uspemo i sa privredom i sa avijacijom, samo da hocemo, da se okrenemo nashoj zemlji, a ne da molimo i cekamo EU i inostranu pomoc.

Citat:
shalabajzer kaže: Pregled poruke

A za ovo ne mogu da verujem kakve su gluposti naveli. Nije Novi Sad imao prvu eskadrile u avijaciju u kraljevini vec Nish. Eeeeeeee centralizacijo ubi nas....
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 18:18   #1105
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Avioni

kakv crni nis!!!!?????
u novom sadu je bila i uprava avcijacije na Petrovaradinu. tu je bio i prvi vojni aerodrom!!!
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 19:11   #1106
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
kako može da vrijedi isto glas na izborima jedne nepismene babe koja se ne razumije u politiku ama nimalo sa jednim akademikom npr
samo što je u Srbiji tužna istina da je glas akademika ono što nas zeza. Da smo babe slušali, a ne Ćosiće, Miloševiće i Markoviće mnogo bi dalje dogurali, zato što su gotovo sve babe mudrije od datih komunističkih "akademika".

@Vasiljević

Da li je moguće da je najlepši predsednik na Balkanu, a svojevremno najlepši ministar odbrane aminovao takvu odluku? Da se proporcionalno odredi brojnost armije? POčinjem da verujem da on uopšte nije naivan i pošten, nego da je ili bezobrazan ili glup. Ili ga neko koristi, ili se sam koristi.

Pentarxil

Ipak, iako se slažem sa svim što si rekao, mislim da Ministartsvo odbrane mora da bude sačinjeno od civila. Samo da bi bilo protivteža opasnosti od puča i uticaja vojne hunte. Ovo je Srbija, ako nam popovi vataju đecu, najhumaniji tipovi prave poreske malverzacije a predsednik ne zna šta je armija, šta mislite koliko bi ambiciozni đeneral mogao štete da nam načini?

Citat:
Kako je moguće da je srpski običaj da se na sahranama jede i pije kao za Novu godinu.
off. kao etnolog moram da primetim da je ovo često kod mnogih naroda. ,)
Al da nam ni država ni narod nisu na mestu - nisu. Da smo Kambodžani sto sedam bi revolucija do sada napravili, ili tačno onoliko koliko nam treba da se održavotvorimo i onarodimo.
Citat:
eh, dok je bravar vladao mi smo bili 4. svetska sila.
da. bili smo moćniji od Brazila, Indije, Pakistana, Irana, Iraka, Egipta, Japana, Britanije, Francuske, Nemačke i cele EU? Pretpostavljaš da su ispred nas bili samo SSSR, USA i Kina? Možda u gajenju šljiva.

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Jedino je vojska neshto radila, svi ostali dzabalebarili.
Sa ovim ne mogu da se složim. Znam da je politikanstvo dosta uticalo na razvoj događaja 90ih, ali generali su podbacili takođe. Kako i ne bi kada su 50, a možda i više, godina učili da klimaju glavama na direktive iz partije. Nažalost, to se odrazilo na celokupnu armiju, pa i na avijaciju. Mislim, Hrvati su mogli da bacaju zapaljenu burad iz Cesni po izbegličkoj koloni posle Oluje, a naši ih nisu mogklui oboriti? Dođavola, ja bih ih oborio praćkom! da ne pominjem to što je avijacija mogla rastaviti nekoliko strateških ciljeva u hrvatskoj i završiti priču za nekoiko dana. Živo me zanima kakav bi oni rat vodili bez struje, vode i goriva?
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 19:11   #1107
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
Неписмена баба је цео свој живот радила и плаћала порез држави зато се и њен глас исто рачуна као и глас академика кога је држава школовала а баба ама баш ништа од државе није узела док је држава од сељака узимала и капом и шаком!
Па такав је обичај зато што се верује да човек одлази на боље место...
Зову је турска јер су је турци донели на ове просторе...
Твој рођак је могао да купи неки најјефтинији инострани ауто који кошта бар дупло више од тог заставиног и не би му врата крцкала , али не може и јаре и паре...
И какве везе има ово са авиjацијом?
Da ima zahvalnica još ovde, dobio bi jednu. Svaka čast
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 19:20   #1108
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Nisu turci već austrijanci ali najbolje bi bilo da dođe moder i obriše ove off topic postove....
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 19:39   #1109
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Avioni

za ovakve stvari moramo otvoriti novu temu. ako je i to uopste dozvoljeno....
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 20:36   #1110
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
stepanov kaže: Pregled poruke
kakv crni nis!!!!?????
u novom sadu je bila i uprava avcijacije na Petrovaradinu. tu je bio i prvi vojni aerodrom!!!
Radomir Putnik na funkciji vojnog ministra potpisuje 24. decembra 1912. odluku o osnivanju Vazduhoplovne komande u čijoj su nadležnosti Golubija pošta, Balonsko odeljenje, Vodonična centrala i Aeroplansko odeljenje. Baza: Niš, Trupalsko polje.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 20:46   #1111
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

@dkdnt:

Kad već pitaš da odgovorim: jeste aminovao. Dali je tu radio nešto za sebe? Neverujem, jednostavno, tu je radio onaj poznati balkanski sindrom, ja znam sve, vama neverujem jer me niste podržali kad sam ja hteo pa evo vam sada. Jednostavno, on ko ni Milošević pre nije shvatao da vojska nije ni uz jednog političara, a razlog je vrlo prost: čak i da je oficir uz njega vojnik je bio tada običan čovek iz naroda i sad tom momku treba narediti da ide na svoje roditelje, prijatelje, devojku, sestru.... To je nemoguće odraditi i toga je uvek bio svestan bilo koji oficir. Nije vojnik neko ko je odsečen od stvarnosti, pa ni oficiri.

Tu ti leži i odgovor na ono da u ministarstvu odbrane treba da su civili kao protivteža vojnoj hunti. Kad imaš vojsku kakvu si imao do pre neku godinu, nema tu šanse da imaš vojnu huntu, jednostavno, vojska je ta koja u krajnjem slučaju nema izbora, ona mora da ide uz narod. Danas, to ti je apsolutno svejedno. Nijedan puč u normalnim zemljama nije izvela vojska sastavljena od regruta, već profesionalni vojnici. Čist primer je recimo Argentina, puč odradile profesionalne snage koje su bile skoro sve ili školovane u SAD ili obučene u Argentini od strane iste zemlje. U Poljskoj, vlast preuzeta udarom padobranaca koji su tamo bili najvećim delom profesionalni vojnici. Možda nije isto, ali recimo upad Rusa u Čehoslovačku predvodile i najveći deo posla odradile padobranske snage koje su i u toj i tadašnjoj armiji bile najvećim delom profesionalizovane. Nemoj da se mnogo čudiš, i u bivšoj SFRJ recimo, u padobrancima je bilo slično, pa najveći broj posada tenkova M84 i T72 su bili profesionalci, i dobrog dela T55 koji su bili u jedinicama prve linije i sl.

I da kažem jednu stvar oko toga št aje i šta nije mogla da uradi vojska u 90im. Ona je mogla da uradi samo ono štto se naredi, ni manje ni više. Svaki taj oficir je onaj koji od malih nogu uči se sistemu koji je van normalnog sistema. Dakle, tu nema demokratije i tu važi jasan princip subordinacije, onaj gore komanduje, ti izvržavaš, možeš da odbiješ samo ako je u suprotnosti sa zakonom i to jasno u suprotnosti i tu ti niko ništa ne može. I to tako i treba, oni ne treba da sami odlučuju o upotrebi vojske i kad da se koristi vojska i zašta. U protivnom dao si im odrešene ruke za puč. Problem je što političari kad kažu vojsci da odradi posao ostanu tu da se mešaju, mesto da tada ostave onima koji znaju posao da ga odrade najbrže i najbezbolnije za sve.

Mada, sve ovo je onaj deo priče koji je van kontesta ove teme mada je dovoljno edukativan i daje neke odgovore i dovoljno da se postavi pitanje zašto. Da se vratim na temu:

@ pentraksil & stepanov:

I jedan i drugi ste u pravu na neki način i mislim da ste lepo pročitali pomenuti tekst videli bi i odgovor. Dakle, tu se govori o prvoj komandi POSLE I SR. Ono u Nišu je bilo tokom I SR i to je bilo osnivanje prvog aeroplanskog odeljenja ili kako već beše, dakle početak borbene avijacije, ovo je zvanično da je avijacija postala samostalan rod i da je dobila sopstvenu komandu. Razlog je bio vrlo prost, u to vreme i do početka II SR Novi Sad je bio centar vazduhoplovne tehnologije kod nas.

Eto, malo sam zakasnio sa postom dok sam pogledao neke meni interesantnije teme pa nisam video posti iznad mog .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 21:05   #1112
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
@dkdnt:
@ pentraksil & stepanov:

I jedan i drugi ste u pravu na neki način i mislim da ste lepo pročitali pomenuti tekst videli bi i odgovor. Dakle, tu se govori o prvoj komandi POSLE I SR. Ono u Nišu je bilo tokom I SR i to je bilo osnivanje prvog aeroplanskog odeljenja ili kako već beše, dakle početak borbene avijacije, ovo je zvanično da je avijacija postala samostalan rod i da je dobila sopstvenu komandu. Razlog je bio vrlo prost, u to vreme i do početka II SR Novi Sad je bio centar vazduhoplovne tehnologije kod nas.

Eto, malo sam zakasnio sa postom dok sam pogledao neke meni interesantnije teme pa nisam video posti iznad mog .
Razumem ja to ali se nigde ne pominje Nish i josh navode kako je prva eskadrila bila u NS. Ovo za tehnologiju sa druge strane jeste tacno. Kraljevo takodje.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 23:53   #1113
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke

I da kažem jednu stvar oko toga št aje i šta nije mogla da uradi vojska u 90im. Ona je mogla da uradi samo ono štto se naredi, ni manje ni više. Svaki taj oficir je onaj koji od malih nogu uči se sistemu koji je van normalnog sistema. Dakle, tu nema demokratije i tu važi jasan princip subordinacije, onaj gore komanduje, ti izvržavaš, možeš da odbiješ samo ako je u suprotnosti sa zakonom i to jasno u suprotnosti i tu ti niko ništa ne može. I to tako i treba, oni ne treba da sami odlučuju o upotrebi vojske i kad da se koristi vojska i zašta. U protivnom dao si im odrešene ruke za puč. Problem je što političari kad kažu vojsci da odradi posao ostanu tu da se mešaju, mesto da tada ostave onima koji znaju posao da ga odrade najbrže i najbezbolnije za sve.

Mada, sve ovo je onaj deo priče koji je van kontesta ove teme mada je dovoljno edukativan i daje neke odgovore i dovoljno da se postavi pitanje zašto. Da se vratim na temu:
Da, u pravu si za ovo sa vojnom huntom, ali civilna kontrola je neophodna vojsci ne samo zbog opasnosti od puča, već zbog toga što je vojska sama po sebi sila, i što je u sistemu bez kontrole, a bez civilne kontrole kao da nema kontrole, može biti iskorišćena za brdo čuda. Ne moraju ona biti uperena protiv naroda, ali malverzacije i slično su uvek moguće. Ovo ne znači da u ministarstvu treba da bleje stranački vojnici, ili nestručna stoka (to mu dođe na isto) nego ljudi koji nisu vojnici, ali su stručni za vojna pitanja (imamo bar dva fakulteta koji školuju taj kadar - civilnu zatitu i FPN).

A u pogledu toga šta je vojska mogla da uradi 90ih se zapravo slažemo. Ja znam da generali nisu ništa pametno preduzimali zato što, prosto, pametne strategije nije ni bilo. Ali malo m.u.d.a (pardon my french) ih ne bi ubilo. Živojin MIšić bi bar bašim generalima trebalo da bude primer, kada ga već uče po svetu.
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2009, 1:46   #1114
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
dkdnt kaže: Pregled poruke
Da, u pravu si za ovo sa vojnom huntom, ali civilna kontrola je neophodna vojsci ne samo zbog opasnosti od puča, već zbog toga što je vojska sama po sebi sila, i što je u sistemu bez kontrole, a bez civilne kontrole kao da nema kontrole, može biti iskorišćena za brdo čuda. Ne moraju ona biti uperena protiv naroda, ali malverzacije i slično su uvek moguće. Ovo ne znači da u ministarstvu treba da bleje stranački vojnici, ili nestručna stoka (to mu dođe na isto) nego ljudi koji nisu vojnici, ali su stručni za vojna pitanja (imamo bar dva fakulteta koji školuju taj kadar - civilnu zatitu i FPN).

A u pogledu toga šta je vojska mogla da uradi 90ih se zapravo slažemo. Ja znam da generali nisu ništa pametno preduzimali zato što, prosto, pametne strategije nije ni bilo. Ali malo m.u.d.a (pardon my french) ih ne bi ubilo. Živojin MIšić bi bar bašim generalima trebalo da bude primer, kada ga već uče po svetu.

Problem kod generala je bila sama struktura vojnog vrha. Bila je to multinacionalna sredina. Tokom rata 90 tih nisu se svi slagali za odredjene akcije, zna se i zashto i jednostavno nije mogao da se postigne nikakav cilj. Sve se ovo odnosi i na avijaciju. Tek kada su odredjeni ljudi koji se nisu slagali napustili tj. dezertirali iz vojske (generali, vojnici i piloti) pocelo je da se razmislja. Bilo je vec kasno a i pohlepa se uvukla u redove jer je sada svaki dzudza bio general. Oficiri i uceni generali znali su svoj posao ali uzalud.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2009, 15:09   #1115
shalabajzer
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Lokacija: Ozz
Poruke: 127
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Evo gaaa.... toliko omrazeni avion .
http://www.youtube.com/watch?v=SAnDeh9xNHU&feature=fvw

Evo jos jedne verzije ( malkice jache )
http://www.youtube.com/watch?v=CsuqwkaERl4
shalabajzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2009, 16:27   #1116
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

A evo i "aspirin" za njega:

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A1-...B5%D0%B2%D0%B0

Nije baš najbolji link za opis, ima na netu i boljih ali je dovoljan .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2009, 17:46   #1117
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Eo sad posto je granica startosti na kojoj ljudi počinju da se informišu pomerena....sve više ljudi ima ovu mašinu zvanu komp, mnogo će i naša vojska ukoliko ne bude modernizovna imati manje mlađih pilota. Neće svako to hteti da postane i da ima 2 sata godišnje barem ako ja mislim ma koliko želja bila za letenjem. Ja bi rado postao vojni pilot jer i idem u srednju vazduhoplovnu ali odo ja tamo gde se više isplati..komercijala naravno. A rado bi otišao u vojsku kad bi barem imali više mig 29 ili kupili neki modernizovani suhoj 27, šta već je potrebno... Ljudi su razočarani...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2009, 21:25   #1118
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Eo sad posto je granica startosti na kojoj ljudi počinju da se informišu pomerena....sve više ljudi ima ovu mašinu zvanu komp, mnogo će i naša vojska ukoliko ne bude modernizovna imati manje mlađih pilota. Neće svako to hteti da postane i da ima 2 sata godišnje barem ako ja mislim ma koliko želja bila za letenjem. Ja bi rado postao vojni pilot jer i idem u srednju vazduhoplovnu ali odo ja tamo gde se više isplati..komercijala naravno. A rado bi otišao u vojsku kad bi barem imali više mig 29 ili kupili neki modernizovani suhoj 27, šta već je potrebno... Ljudi su razočarani...
Ipak Mig 29, Suhoj 27 je veliki lovac za duge domete. Nama je mig 29 super kalup. Ali ako se vlada ne opameti nishta od toga. I ja sam hteo u vazduhoplovnu gimnaziju ali nekako zbog situacije odlucih dzaba.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2009, 23:20   #1119
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
MG-RAY kaže: Pregled poruke
Jos kada bi stvarno mogli da lete



Mada je film maestralno odradjen...

I ako nekoga kojim slucajem zanima snimak kako je MI-24 HIND oboren Stinger -om ... link
Kako se zove taj film?
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2009, 23:23   #1120
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Avioni

Stealth.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
avijacija, avioni

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com