Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.1.2011, 11:52   #1
Night Shade
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Poruke: 214
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Arrow Podesavanje mikrofona na windowsu XP/WIN7

Imam problema da namestim podesavanja za skype za mikrofon na windowsu XP.
Koja je tacno opcija koju trebam da povisim-smanjim odnosno koju da cekiram-odcekiram?Imam realtec HD zvucnu karticu najnovije drivere(da i najnoviji skype).

Na windowsu 7 sam to podesio tako sto sam otisao u Contol Panel>hardware and sound>sound>recording>2xklika na mikrofon>opcija Levels>staviti opcija Boost na 30DB.

Molim za pomoc kako da podesim da se lepo cujem i na windowsu XP !!!
Night Shade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2011, 12:27   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje mikrofona na windowsu XP/WIN7

Kao prvo, na tim integrisanim zvučnim adapterima čest je slučaj da se isti ulaz koristi i za line-in i za mikrofon. Najlakša procedura je da se dvaput klikne na ikonicu zvučnika u systrayu. Za razliku od onog kad se klikne samo jednom, otvori sa malo veći prozor sa nekoliko reglera za zvuk. Međutim, to što se po defaultu otvori je za reprodukciju, a tebi treba za snimanje. Zato treba da odeš u meni Options i izabereš Properties. Otvori se prozor sa raznim stvarima, ali u gornjem delu imaš sekciju "Adjust volume for:" i tu treba da izabereš "Recording". Posle toga promeniće ti se slika sa onim kontrolama za ton. Tu bi trebalo da imaš kontrolu za mikrofon (ako nemaš, ponovo idi u Options -> Properties i uključi pomenutu kontrolu u donjem delu prozora). Ispod kontrole trebalo bi da možeš da klikneš na Advanced, posle čega se otvara novi prozor, gde treba da uključiš "Mic boost". Naravno, proveri da li je mikrofonski ulaz uopšte uključen - pored reglera ima kvadratić "Select" - proveri da li je "čekiran".

Ako pak na tvojoj ploči ima poseban ulaz za mikrofon nećeš imati taj "Mic boost", što znači da bi trebalo da radi i bez toga.

E sad, sledeća stvar je podešavanje samog Skajpa. Naime, može se desiti da ti se sagovornik žali da te čuje čudno - da se jačina tvog glasa naglo menja. Ili na početku svake reče "drekne" pa se naglo utiša, ili "pojede" početak svake reči jer je pretih pa se posle pojača. Tu onda moraš u audio podešavanjima Skajpa i sa onim test accountom za proveru da namestiš prvo ton u manuelnom režimu (uključi "Manual") tako da je otprilike dobar, pa onda opet uključiš automatiku. Štos je u tome što automatika ne može dobro da radi ako je ulaz previše "odvrnut" ili je sasvim tih. A može da se desi da sve odmah proradi kako treba, pa onda ništa ne diraj
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2012, 16:32   #3
Dushan87
Novi član
 
Član od: 15.11.2012.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje mikrofona na windowsu XP/WIN7

Citat:
Night Shade kaže: Pregled poruke
Imam problema da namestim podesavanja za skype za mikrofon na windowsu XP.
Koja je tacno opcija koju trebam da povisim-smanjim odnosno koju da cekiram-odcekiram?Imam realtec HD zvucnu karticu najnovije drivere(da i najnoviji skype).

Na windowsu 7 sam to podesio tako sto sam otisao u Contol Panel>hardware and sound>sound>recording>2xklika na mikrofon>opcija Levels>staviti opcija Boost na 30DB.

Molim za pomoc kako da podesim da se lepo cujem i na windowsu XP !!!
ja imam taj istgi problem na WIN7, samo sto meni nikako ne prepoznaje mikrofon da postoji.. u pitanju je lap top MSI.. ne znam sta vise da uradim da pokrenem taj mikrofon
Dushan87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2012, 17:40   #4
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje mikrofona na windowsu XP/WIN7

Kucaj audio u start=>search programs i files pa nadji ovo kao na slici i samo next.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled.png
Viđeno:	2166 puta
Veličina:	25,7 KB
ID:	44896  
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2015, 13:02   #5
Grujicic
Član
 
Član od: 9.6.2012.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 31
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 13 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grujicic
Određen forumom Re: Podesavanje mikrofona na windowsu XP/WIN7

Ja sam to resio cekirajuci opciju u Realteak HD Audiu , mic in , a prebao sve ostalo i to sad uradio i radi.
Grujicic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2015, 19:27   #6
ladjar
Član
 
Član od: 9.8.2013.
Lokacija: n.sad
Poruke: 102
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Podesavanje mikrofona na windowsu XP/WIN7

Ja kad nekom zazvonim na skype,poziv krene i prekine se a pojavi se obavestenje da imam problem na uredjaju za REPRODUKCIJU?????. Do skora je sve lepo radilo i nista nisam dirao, samo se nesto pokarabasilo.????? Pomozite nasta se to odnosi
ladjar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 18:52   #7
ladjar
Član
 
Član od: 9.8.2013.
Lokacija: n.sad
Poruke: 102
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Podesavanje mikrofona na windowsu XP/WIN7

Citat:
ladjar kaže: Pregled poruke
Ja kad nekom zazvonim na skype,poziv krene i prekine se a pojavi se obavestenje da imam problem na uredjaju za REPRODUKCIJU?????. Do skora je sve lepo radilo i nista nisam dirao, samo se nesto pokarabasilo.????? Pomozite nasta se to odnosi
Samo da vas obavestim da se kod mene sve VRATILO na normalu i na skype i you tube a nista nismam radio. Dosao sam do zakljucka da je u pitanju SPOLJNA TEMP. posto se nama pojacovac signala kab. tv sbb-a nalazi na tavanu nase zgrade i on "RADI" po spoljnoj temperaturi pa posle svake promene mora da se steluje ponovo. Mozda ovo nekome pomogne
ladjar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gitare i računari... Wolverine Brbljaonica 1116 3.3.2016 23:12
MultiBoot USB flash - vodič za preživljavanje laikexpert Slobodni softver 5 11.12.2015 21:15
Playstation 2 emulator NenadN Konzole 776 6.9.2014 23:04
NTFS u FAT32! Branislav Gavric Operativni sistemi 29 28.12.2009 22:04
Problem prilikom povezivanja TV-a na komp... Razial Video/TV softver 3 14.4.2009 22:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com