Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2011, 11:56   #141
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Cek ljudi koliko sam ja razumeo.
Sadasnji televizori imaju samo DVB-T a mi cemo za god dana uvesto DVB-T2 standard gde cemo ili morati da kupujemo te DVB-T2 resivere ili da uzmemo televizore koji podrzavaju DVB-T2 standard.CORRECT ????

BTW jel to znaci da necemo koristiti po 3-4 daljinska upravljaca jer najvise sto mrzim jeste kad neko za gledanje TV ima neki extra fensi ispolirani upravljac (od televizora originalni) i jos dva neka budjava koji mu sluze za menjanje kanala (verovatno za taj risiver ili sta vec)
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2011, 12:19   #142
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Cek ljudi koliko sam ja razumeo.
Sadasnji televizori imaju samo DVB-T a mi cemo za god dana uvesto DVB-T2 standard gde cemo ili morati da kupujemo te DVB-T2 resivere ili da uzmemo televizore koji podrzavaju DVB-T2 standard.CORRECT ????

BTW jel to znaci da necemo koristiti po 3-4 daljinska upravljaca jer najvise sto mrzim jeste kad neko za gledanje TV ima neki extra fensi ispolirani upravljac (od televizora originalni) i jos dva neka budjava koji mu sluze za menjanje kanala (verovatno za taj risiver ili sta vec)
Dobro si razumeo. Da, još jedan dodatni daljinski će trebati. Sve to samo ako koristiš zemaljki signal, što se tiče kablovskog i IPTV signala za sada ostaje sve kako jeste.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2011, 13:12   #143
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Pa ko jos danas ne koristi kablovsku ??

Onda najbolje da se uzme televizor koji podrzava DVB-T2 i gledate kablovsku ko ljudi bez drndanja sa resiverima i daljincima.Ne vidim u cemu je prob ako sam dobro razumeo ....
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2011, 13:32   #144
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Pa ko jos danas ne koristi kablovsku ??

Onda najbolje da se uzme televizor koji podrzava DVB-T2 i gledate kablovsku ko ljudi bez drndanja sa resiverima i daljincima.Ne vidim u cemu je prob ako sam dobro razumeo ....
Ipak nisi dobro razumeo. DVB-T/T2 (Digital Video Broadcasting — Terrestrial) služi za prijem zemaljskog signala. DVB-C (Digital Video Broadcasting - Cable) služi za prijem kablovskog signala. U svakom slučaju, kablovski operateri za prijem digitalnog signala obezbedjuju svoje receiver-e tako da trenutno nije važno da li ti televizor pdržava DVB-C/C2.

Vrati se malo unazad kroz temu, sve je objašnjeno.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2011, 13:40   #145
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Citat:
Crytek kaže: Pregled poruke
Ipak nisi dobro razumeo. DVB-T/T2 (Digital Video Broadcasting — Terrestrial) služi za prijem zemaljskog signala. DVB-C (Digital Video Broadcasting - Cable) služi za prijem kablovskog signala. U svakom slučaju, kablovski operateri za prijem digitalnog signala obezbedjuju svoje receiver-e tako da trenutno nije važno da li ti televizor pdržava DVB-C/C2.

Vrati se malo unazad kroz temu, sve je objašnjeno.

Sad cu da se bacim da procesljam po temi mada ipak dolazim do konstatacije da vecina ljudi koristi kablovsku i da ce dobiti od operatera resiver tako da ne razumem sto se dize frka.Kapiram za ove koji nisu na kablovskoj
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2011, 13:47   #146
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Evo bas je jedan tip juce iz OiV (Organizatora hrvatske sa prelaska na analogno na digitalno), da se kod njih sigurno nista nece menjati narednih godina. A posto je u "svetu kompjutera" bas onako povrsno objasnjeno sve oko tog famoznog DVB-T2 u Srbiji, nisam uvideo nikakve prednosti u odnosu na obican DVB-T. Osim sto ce se koristiti manje predajnika, jer moze da stane 12 kanala, dok u DVB-T moze da stane 5. Sto i nije neka prednost, jer ce se svi predajnici emitovati iste jacine sa svih vecih izvora kao u Hrvatskoj, a i onako ce svi kanali u osnovnoj ponudi ici u SD formatu. Dok ce se HD sigurno naplacivati. Slicno ce uraditi i hrvati. Oni nameravaju da svoj MUX C (koji je trenutno ukinut i koji je emitovao samo HD Novu i HRT Promo) koriste kao pay televiziju u MPEG4. Sigurno ce nesto slicno uraditi i nasi sa trecim muxom, posto ce dva biti sasvim dovoljna da se smeste sve Pink Folk, DM, Melos, Big Brother, Happy, Gay, i ostale Trash televizije. A inace, dok mi sve to zavrsimo o roku, kao sto mi to znamo, dotad ce vec biti aktuelan neki DVB T5.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2011, 14:52   #147
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
Evo bas je jedan tip juce iz OiV (Organizatora hrvatske sa prelaska na analogno na digitalno), da se kod njih sigurno nista nece menjati narednih godina. A posto je u "svetu kompjutera" bas onako povrsno objasnjeno sve oko tog famoznog DVB-T2 u Srbiji, nisam uvideo nikakve prednosti u odnosu na obican DVB-T. Osim sto ce se koristiti manje predajnika, jer moze da stane 12 kanala, dok u DVB-T moze da stane 5. Sto i nije neka prednost, jer ce se svi predajnici emitovati iste jacine sa svih vecih izvora kao u Hrvatskoj, a i onako ce svi kanali u osnovnoj ponudi ici u SD formatu. Dok ce se HD sigurno naplacivati. Slicno ce uraditi i hrvati. Oni nameravaju da svoj MUX C (koji je trenutno ukinut i koji je emitovao samo HD Novu i HRT Promo) koriste kao pay televiziju u MPEG4. Sigurno ce nesto slicno uraditi i nasi sa trecim muxom, posto ce dva biti sasvim dovoljna da se smeste sve Pink Folk, DM, Melos, Big Brother, Happy, Gay, i ostale Trash televizije. A inace, dok mi sve to zavrsimo o roku, kao sto mi to znamo, dotad ce vec biti aktuelan neki DVB T5.
Mozda ti trenutno ne izgleda kao neka prednost ali bice sa vremenom kada se budu uvodili dodatni servisi i HD kanali pocnu da zamenjuju sadasnje SD... Definitivno se ne isplati emitovati HD kanale u DVB-T standardu. A sto se tice DVB-T5 koji prognoziras u buducnosti mogu ti samo reci da su slicne stvari pisane i kada je DVB-S (satelit) poceo da se menja sa DVB-S2 ali eto tu se prica zavrsila, i posle vise godina nema "zamene" ni na vidiku...
OiV (Odašiljači i veze) ce verovatno morati jednog dana da nabavlja DVB-T2 za emitovanje HD kanala, slicno kao i u zapadnoj evropi, gledaoci ce morati ponovo da kupe risiver, ovoga puta za "novi standard" i HD kanale...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Marti Misterija (20.2.2011)
Stara 20.2.2011, 14:59   #148
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
...nisam uvideo nikakve prednosti u odnosu na obican DVB-T.
Sad cu ja da ti objasnim najbitniju razliku - ima ljudi koji jos ne koriste kablovsku (ima vise razloga za tako nesto) a koji su tek kupili televizor sa DVB-T posto jelte nisu ni imali mogucnost da kupe neki drugi koji ima DVB-T2.
E sad, kad sledece godine uvedu DVB-T2 isti ti koji nemaju kablovsku/imaju televizore sa DVB-T ce morati da se dodatno ispruze i kupe risiver ili televizor sa DVB-T2 prijemnikom. One way or another, kroz razne poreze u drzavnu kasu ce da se slije dodatna kolicina novca koje naravno ne bi bilo da su jednostavno uveli DVB-T, a koja ce biti rasporedjena po nekom njihovom nahodjenju.
A mozda ce i neki ministar/drzavni sekretar/tata/mama/rodjak/daleki rodjak da razvije sopstveni biznis sa uvodjenjem u prodaju risivera ili DVB-T2 risivera kao sto je nas ministar ortoped koji se bavi gradnjom stanova i svim ostalim osim ortopedije uveo biznis sa racunarima.
Drugim recima - koga briga za tebe, mene i ostale, bitno je da se napuni drzavna kasa a nekako uz to ide i punjenje svojih dzepova kao "kolateralna steta".
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
JohnnyNT (28.12.2011), todos (21.2.2011)
Stara 20.2.2011, 16:28   #149
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

^ Marti svaka ti je ka' u Njegoša
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2011, 22:14   #150
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Vala bas. Bravo, Marti, majstore
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2011, 10:23   #151
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Ma dajte, koliko ljudi u Srbiji zna uopste sta je HD i cemu sluzi? Možda 10%... Marti je odlicno objasnio zasto se sve ovo radi.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2011, 10:55   #152
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
Ma dajte, koliko ljudi u Srbiji zna uopste sta je HD i cemu sluzi? Možda 10%... Marti je odlicno objasnio zasto se sve ovo radi.
I sta mislis da ce taj HD ici besplatno. Mozda RTS, kao sto u madjarskoj idu drzavne tv 1 i 2. Sve ostalo je pay tv.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2011, 23:36   #153
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

I prvi USB DVB-T2 tjuneri

http://www.techradar.com/reviews/pc-...-929011/review

Cene ce taman da padnu na prihvatljiv nivo u sledecih godinu dana (IMHO)
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Crytek (1.3.2011)
Stara 1.3.2011, 0:02   #154
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
I prvi USB DVB-T2 tjuneri

http://www.techradar.com/reviews/pc-...-929011/review

Cene ce taman da padnu na prihvatljiv nivo u sledecih godinu dana (IMHO)
Ja sam moj USB Gigabyte U700-RH za hrvatske kanale u Srbiji pazario u jednom computer shopu za 2200 din. (zanimljivo, poceo sam da ga hvalim po forumima i sada taj isti kosta kod nas preko 4000 din) Ako je tebi 100 funti (120 evra) isto sto i 20 onda svaka cast! Garant ce pasti na 20. Daj boze da bude ispod 80 evra u sledecih tri-cetiri godine.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 11:16   #155
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
Ja sam moj USB Gigabyte U700-RH za hrvatske kanale u Srbiji pazario u jednom computer shopu za 2200 din. (zanimljivo, poceo sam da ga hvalim po forumima i sada taj isti kosta kod nas preko 4000 din) Ako je tebi 100 funti (120 evra) isto sto i 20 onda svaka cast! Garant ce pasti na 20. Daj boze da bude ispod 80 evra u sledecih tri-cetiri godine.
Pomesao si samo DVB-T (standard koji je u Hrvatskoj) i DVB-T2 (standard koji ce biti kod nas)...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 11:26   #156
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Pomesao si samo DVB-T (standard koji je u Hrvatskoj) i DVB-T2 (standard koji ce biti kod nas)...
A ti me nisi razumeo. Ono sto sam hteo da kazem, da mi sigurno necemo moci da kupimo USB dongle DVB-T2 tuner po ceni od 2200 din. Nego ce se kretati i po ceni vecoj od 7-8 hiljada.

Pogledaj samo kvalitet ripovane serije koju snimam na Doma TV "Prijatelji" i uporedi je sa DVD ripom. Znaces o cemu govorim i kome treba glupi skupi DVB T2.

DVD




Hrvatska Doma TV

Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 13:39   #157
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.722
Zahvalnice: 4.562
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

@ Packypfc
Slažem se potpuno sa tobom da ovde nema padanja cena, samo može skuplje da bude naročito ovako jedan USB Dongle. Moja procena za njega minimum 5000 dinara.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 15:53   #158
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom

Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
A ti me nisi razumeo. Ono sto sam hteo da kazem, da mi sigurno necemo moci da kupimo USB dongle DVB-T2 tuner po ceni od 2200 din. Nego ce se kretati i po ceni vecoj od 7-8 hiljada.
Imam utisak da ti mene ne razumes... i prvi DVB-T tjuneri su bili skupi kada se se pojavili i cena im je vremenom pala na "prihvatljiv/razuman" nivo cena...

Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
Pogledaj samo kvalitet ripovane serije koju snimam na Doma TV "Prijatelji" i uporedi je sa DVD ripom. Znaces o cemu govorim i kome treba glupi skupi DVB T2.
Kvalitet koji ti poredis nema veze sa DVB-T/T2 standardom nego sa kvalitetom DVD kopije i kvalitetom mastera koji se emituje iz televizije, kao i sa bitrateom.

A reci da je DVB-T2 glupost je isto kao i reci da je sporiji internet bolji od brzeg!!!

DVB-T2 nudi veci protok podataka (vise HD kanala po predajniku), manje je osetljiv na smetnje, ima nativnu podrsku za 3D HD kanale,... i tako dalje...

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
@ Packypfc
Slažem se potpuno sa tobom da ovde nema padanja cena, samo može skuplje da bude naročito ovako jedan USB Dongle. Moja procena za njega minimum 5000 dinara.
Obozavam te Todose, ne znas o cemu pricas i uredno pruzas podrsku...

Poslednja ispravka: oluja (1.3.2011 u 21:44) Razlog: Spojene poruke, moja greska... :)
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
A M G (1.3.2011), Crytek (1.3.2011)
Stara 1.3.2011, 20:46   #159
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Obozavam te Todose, ne znas o cemu pricas i uredno pruzas podrsku...
Meni je simpatično što je pokušao da nadje sredinu u prognozi cene. Da se niko ne naljuti.

Btw, bar Ti ne moraš da duplo postuješ......
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Crytek na korisnoj poruci:
oluja (1.3.2011)
Stara 1.3.2011, 22:53   #160
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Jeste ti kazes, "Toliko su kostali i DVB-T kad su se pojavili". Ali zaboravljas jednu "malenu" cinjenicu. Kad su se pojavili? Kad su Britanci poceli da testiraju DVB-T. Cini mi se negde 1998-99. Sto znaci, da ce cene pasti na razuman nivo za DVB-T2 negde 2020. Al' razumem ja vas bogatase, vama nije vazno koliko kosta, samo nek ima... Cuj 3D HD Ima da se produbis gledajuci 3D HD farmu na Pinku. A za stabilan signal, no comment. Vec sam ti rekao da sam na 150 km od hrvatskog predajnika, antena je na tavanu i radi sve super. Sta oni ocekuju od DVB-T2 da dopire do Slovenije, Moldavije, Grcke? Sve je to odavno lepo smisljeno. Pokupice pare od Telekoma i DVB T2 i ima da zbrisu vec 2012. Ostacemo mi i bez brzog neta i bez digitalije, kad vide da nemaju sansu na izborima.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Digitalna televizija lukic1975 Video/TV softver 11 25.3.2009 22:46
Digitalna televizija Zokins Video/TV softver 1 4.10.2006 18:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com